דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

הרקליון מוזיאונים

המוזיאון ממוקם בכיכר אלפתריאס ,פתוח בימי השבוע בקיץ בין השעות 08:00-19:30 בחורף בין השעות 08:30-17:00 בימי שני המוזיאון בחורף פתוח בין השעות 12:00-15:00,טלפון 2810279086 ,כניסה בתשלום, כדאי לרכוש כרטיס משולב לכניסה גם לאתר קנוסוס.

הקופות הממוקמות מימין לכניסה למוזיאון ,ניתן לקבל כרטיס חינם לבעלי תעודות נכות ישראליות , ניתנת הנחה משמעותית למחזיקי תעודת אזרח ותיק ישראליות , מיד בכניסה כדאי להפקיד תרמיל מצד שמאל של הכניסה לאחר מכן לגשת לדלפק הכניסה ולקחת מפת מוזיאון .
 
משם כדאי לפנות ימינה בפרוזדור לאולם הפסלים היוונים והרומאיים הנפלא והמיוחד, אני אהבתי את פסל האשה הנושאת אגן או קדרה ענקית ,כרכובים שמעל לשערים בארמונות,פסלים של מושלים אלים וארונות קבורה כשחוזרים לפרוזדור בהמשך ושמאלה השרותיים חוזרים לדלפק הכניסה ונכנסים בכניסה הראשית לאולמות התצוגה . 

מוזיאון ענק הממוקם בתחנת כוח שהוסבה למוזיאון, הממוקם בפינה שבכיכר אלפתריאס Eleftherias Square , מוזיאון שאליו נאספו ממצאים מחפירות ארכאולוגיות שנחפרו ב : קנוסוס, פיאסטוס, ארכאנס, זאקרוס .

שרשרת אולמות התצוגות במעגל סיבובי המתחיל מימין , באולם הראשון ניתן לראות באוסף מרשים של תכשיטי זהב שנתגלו בחפירות באי , דגם עץ ארמון קנסוס, וכמובן בדיסק הפסטוס  שעליו ציורים ,שבאמצעותם ניסו לפענח את כתב התרבות המינואית, שהגיעה לאי מאסיה הקטנה והתיישבה באי בין השנים 3000-1500 לספירה ושעדיין לא הצליחו לפצחה.

תצוגות נפרשת לעיני המבקר תקופות שונות מההיסטוריה של האי ,החל בתקופה המינואית תצוגות של פסלים מהתקופה היוונית והרומאית, ציורי קיר רבים שהובאו משרידי ארמון קנוסוס , כלים מקרמיקה וחמר, דיסק הפסטוס ,אוספי תכשיטים , אוסף צלמיות ענק, פסלי שוורים ,צבים ודולפינים, אוסף גרזנים מארד בגדלים שונים, אוסף ענק של חרבות ופיגיונות מארד ,(מוזר לאומה שלא נלחמה) אוסף חותמות ענק מתקופות שונות ,ארונות קבורה ,רצפות פסיפסים ובהם מדליונים עם ציפורים ועוד.

בתצוגות אוסף אין סופי של כדים מעוטרים קטנים וגדולים ,בגדלים שאנשים יכולים להכנס לתוכם ששימשו לאחסנת והובלת יין,שמן,תבואה ועוד, לכדים ידיות לקשירת חבלים על מנת להעבירם לאוניות מסחר . 
הרקליון המוזיאון הארכאולוגי Archaeological Museum
 

המוזיאון מוקם ב Sophocleus Venizelou מוזיאון הממוקם בחלק התחתון של רחוב 25 August , ממשיכים לאורך החוף כחצי קילומטר, המוזיאון פתוח בימי השבוע בין השעות 09:00-15:00 ,ביום שבת בין השעות 09:00-14:00, יום ראשון סגור, טלפון 2810283219.

המוזיאון מציג את ההיסטוריה ותולדות העם היושב בכרתים ,מתחילת תקופת הנצרות עד לימינו , מוזיאון שנפתח בשנות החמישים במאה הקודמת, במבנה בן שתי קומות שנבנה בסגנון קלאסי חדש ,בתחילת המאה העשרים, בשטח אחוזה ונציאנית.

בהרחבת המוזיאון החדש בחלקו המערבי ,נעשה שימוש בניסיון לשלב אדריכלות מסורתית ומודרנית ,כאשר המטרה להקמתו של המוזיאון הייתה ,לאסוף ולשמר חומר ארכיאולוגי, אתנוגרפי והיסטורי יקר ,שמקורו בתקופות ימי הביניים ובתקופות המודרניות בהיסטוריה של כרתים, בכדי להבין את ההיבטים הרבים של ההתפתחות ההיסטורית בכרתים ,מראשית התקופה הביזנטית ועד ימינו.

כרתים הרקליון Heraklion מוזיאון ההיסטורי Historica
 

המוזיאון לטבע בעיר ממוקם גם הוא בתחנת הכוח הנטושה של העיר, ליד מוזיאון הארכאולוגיה ,אל המוזיאון מגיעים בעשר דקות הליכה בירידה של רחוב 25 באוגוסט ולאחר מכן פונים שמאלה לאורך החוף ,הכניסה בתשלום ,טלפון 2810282740 ,המוזיאון פתוח בימי השבוע בין השעות בין השעות 09:00-15:00 ,ביום שבת בין השעות 09:00-14:00, יום ראשון סגור.

בתצוגות המוזיאון אוסף בעלי חיים , במרתף המוזיאון סימולטור על משטח המדמה רעידת אדמה , המוזיאון מדגיש בצורה מרשימה וחדשנית את הסביבה הטבעית של מזרח הים התיכון, תוך שימת דגש על יוון וכרתים.

במוזיאון ניתן לחקור היבטים אקולוגיים של האזור והסביבה ,בתצוגה של סביבות שונות בגודלם הטבעי, במוזיאון חדר תצוגה לחייה הפרא היסטורית הגדולה Deinotherium שבעבר גדלה בכרתים, אזור לצעירים על מנת שיגלו בחפירה בידיים מאובנים ועוד.

כרתים הרקליון Heraklion מוזיאון הטבע Natural Histo
 

המוזיאון הקטן ששמו השני מוזיאון הקרב, ממוקם בקרבת המוזיאון הארכאולוגי ב Hatzidaki במפגש עם Bofor מתאר את ימי המלחמה , הכניסה חופשית ,פתוח בימי השבוע ,פרט לימים שבת וראשון בין השעות 09:00-15:00 , טלפון 2810346554.

מוזיאון שהוקם בשנת 1944 ,ביוזמה פרטית בקומה התחתונה בביתו של מיכאל ארגירקיס לזכרם של הוריו ג'ון וקליופי ארגירקיס, לוחמי המחתרת כנגד הכיבוש הגרמני בכרתים, האב נהרג בקרב עם הגרמנים בחאניה ורעייתו הוגלתה לאושוויץ שם מצאה את מותה.

מעבר להקמת המוזיאון לזכרם של הוריו ,משמש המוזיאון להצגת חומרים מתקופת הכיבוש הגרמני באי כרתים, להנציח את לוחמי החופש היוונים ,את תרבותם של אנשי האי, את ספור גבורתם בלחימה כנגד הצורר, ואת כמיהתם לחופש ושחרור מעול כיבוש.

כרתים הרקליון Heraklion מוזיאון המלחמה Battle of C
 
 
 
בניית אתרים - שרקור