דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

רתימנון אטרקציות שמחוץ לעיר

המוזיאון הצבאי של העיר רתימנון ממוקם בחלקו הדרומי של הכפר כרונונסטר במרחק של אחד עשר קילומטר מדרום מזרח לעיר רתימנון , בסוף הדרך הראשית בכפר ,הכפר עצמו נמצא על שוליו הצפוניים של הר ורישינאס , שבראשו ממוקמת כנסיית הנקראת רוח הקודש, כניסה חופשית למוזיאון ,טלפון 2831075135 , המוזיאון פתוח בימים שני-שבת בין השעות 10:00-16:00 סגור ביום ראשון .

הכפר עצמו בעל היסטוריה ארוכה של התיישבות עוד מהתקופה המינואית במאה השש עשר שלפני הספירה בסביבתו נתגלו שרידי מקדשים עתיקים ושרידי התיישבות על צלעות הר ורישינאס .

מבנה המוזיאון הצבאי הוקם כחלק ממעון הקיץ ,בתחילת המאה השבע עשר ,בעבור משפחה קלודיו הוונציאנית, בעת ששימש כגובה המיסים האזורי , עד היום נותר סמל המשפחה (המגן המשפחתי) המתאר אריה מכונף של סנט מרכוס מוונציה בחצר הבית את אותו מגן ניתן למצוא גם בבית המשפחה הממוקם בעיר ריתמנון .

לאחר כיבוש האזור בידי העותומאניים ,הפכה הווילה למעונו של אחד מבעלי התפקידים הבכירים בממשל שנשא בתואר השלטוני אגא ,שמה של הווילה שונה לשם התורכי קונאקי וחיו בו בני המשפחה התורכית עד שגורשו בסוף המאה התשע עשר.

פגעי הטבע וההזנחה פגעו במבנה ,אד אשר בעליו החליט לתרום את המבנה והשטח לטובת אנשי הכפר, אלו החליטו העניקו את המבנה לצבא היווני ,על מנת שישפץ ויקים במבנה מוזיאון צבאי מפקד הצבא היווני מנוסוס פרג'יודאקיס באותה תקופה , קבל את האתגר ויצר מקום להצגת הפן הצבאי, אך גם ליצור מקום למופעי תרבות , קונצרטים, תערוכות ועוד.

במוזיאון חדרי תצוגה המציגים את הנשק של הצבא היווני מתקופת המרד כנגד העותומאניים בשנת 1921 ומדיו מהתקופה , תערוכות חיצוניות על שטח נרחב ,הכוללות מטוסי קרב, טנקים וסוגים שונים של תותחים, חדר המתאר את הקרב לשחרור כרתים, יקב ובית בד לשמן, אמבטיה תורכית וחדר שינה של המפקד היווני לאחריו דירות מגורים, מטבחים ועוד.

רתימנון המוזיאון הצבאי של כורומונסטרי Chromonaster
 

כפר וחוף ים הממוקם כשלושים וחמישה קילומטר דרומית לעיר רתמינון ,בתי הכפר שרועים לאורך המפרץ שצורתו כמו ירח ומסביב לנמל הקטן , למעשה הכפר נשאר כפי היה בעבר עד שנות השבעים ,שלאחר מכן קבל תנופת הבהלה לתיירות ולבתים הבודדים שבכפר נוספו מלונות קטנים ובתי הארחה וטברנות ,בכדי להיענות לזרם התיירותי השוטף את הכפר.

על התיירים והמבקרים במקום להגיע עם אמצעי תשלום מכוון שבכפר אין בנק , מקום לינה בעונת הקיץ ניתן למצוא ללא בעיה מיוחדת, ניתן גם ליהנות מנוף פסטורי ושקט למימי המפרץ ,באם משתכנים לחופשה בכפר Mirthios ,הצמוד לצוקים שמעל לכפר פלאקיאס אפשרות נוספת היא להשתכן בכפר סליה Selia המפגיש נוף מעל לים כמו שכנו ליד המצוקים.

הכפר שהפך לכפר נופש ,מספק שירותים המיועדים לתיירים כמו : מספר חנויות וסופרמרקטים, סוכנויות להשכרת רכב וסוכנויות טיולים, חדרים ובתי מלון , מסעדות וטברנות וחפי רחצה צלולים.

אמנם בכפר שני ברים ,אך הם אינם מיועדים לפיזוזים ,אלא לישיבה רגועה תוך לגימת משקה לפני השינה מסביב לכפר מספר חופי רחצה ,אחד מהם הוא החוף המזרחי שבו מקלחות ומתקנים לרחצה, לאורכו מסעדות , חנויות ובקצהו חוף נודיסטים, ועוד ארבעה חופי רחצה ,ליד הכפר במלון קליפסו מרכז לצלילה .

כרתים מנזר ומטע התמרים Preveli

אחת מנקודות הביקור החמודות באזור הכפר פלקיאס,שאליה ניתן להגיע או בשיט מנמל הכפר פלקיאס או ממפרץ חוף Agia Galini ,או בנסיעה ברכב ,בממש בנקודת השפך שבה נשפך הנחל לים קיים חוף רחצה עם שמשיות קיוסקים וטברנה, לאורך גדות הנחל נטועים עצי דקל ובמעלה הדרך ניתן לבקר במערת קורטליטיס Kourtaliotis ,תוך כדי שיטות בין עצי הדקל ולטבול בזרימת הנחל או טבילה בשפך שבמפרץ .

 
כרתים מפרץ וכפר הנופש Plakias
 
 
 
בניית אתרים - שרקור