דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

חאניה קניות שווקים וקניונים

שוק המכונה גם Stivanadika,שמם של מגפים גבוהיים יוקרתיים ,רחוב שבעבר היו בו חנויות של סנדלים ויצרני נעלים, מהם לא נותרו כמעט אף אחד ,ברחוב שורת חנויות המתמחים במוצרי עור ,הממוקמת ברחוב (סמטת) Afentoulief Street ,במקום חנויות לארנקים, נעלים ,מגפים חגורות, תיקים ועוד ,המחירים סבירים למוצרי עור במקומות אחרים.

כיום יש סחורות ברמות שונות ,אל תתנו לחוכמת העדר להוליך ,כיוון שבתקופת התיירות רוב מדריכי התיירים מוליכים את העדר לשוק העור, צריך סבלנות ולברור את המוצרים המתאימים לכם, ללא לחץ חברתי.

חאניה שוק העור Skridlof Leather Market
 

השוק המקורה המוניציפאלי המכונה Demotiki Agora ,ממוקם בכיכר Taxiarchou Markopoulou ,ברחוב  Pl. Agoras 69, וברחוב  Hatzimichaki Gianari ,המשמש כגבול לתחילת החלק החדש של העיר, בחלק המערבי של העיר, הכניסה בחינם, השוק פתוח בימי שני -שבת בין השעות 07:30 14:00 ובימי שלישי, חמישי, ושישי גם בערב הערב בין השעות 17:00-21:00 בדרך כלל סגור בימי ראשון פרט לחגים.

השוק הנקרה אגורה ביוונית , צורתו של השוק המקורה כצורת צלב הייחודית , בנייתו מאבנים שנלקחו מפרוק מעוז של חומת העיר, בכדי למלא את חפיר המים ובכך יצרו שטח לבניית השוק בשוק כשמונים חנויות ,מסעדות בתי קפה ועוד .

השוק נחנך בנוכחות אלפתריוס וניזלוס בחגיגות האיחוד כפרובינציה עם יוון, שוק הנחשב לאחד הטובים ביוון, שוק שנבנה בתחילת המאה העשרים , בשוק ניתן לקנות דגים טריים רק בבוקר משלל הדייגים ,אחלה מאכלי ים בתוך קונוסים מנייר המטוגנים בשמן ללקק את האצבעות, ניתן גם לשבת לבלוס צ'יפס אנד פיש .

בשוק חנות הדגים של Yxthoupoleo Giorgos ,הבולטת במגוון הדגים ובמבחר הרב של ויצורי ים שונים, ממולו מסעדת הדגים Manolis ,שבה סועדים חלקם הגדול של סוחרי השוק והעובדים, בה ניתן להזמין מנות דגים ומאכלי ים ,סלטים ופסטה טובה ששמה הולך לפניה.

בשוק נמכרים מזכרות ,תוצרת חקלאית, גבינות , בשרים, מסעדות אוכל פשוט וטעים , בתי קפה ירקות, דגים, עשבי תיבול ותבלינים, מוצרים מתוצרת כרתיים כמו גבינות, זיתים, ראקי ועוד בעונה די צפוף בגלל התיירים כדאי להגיע מוקדם.

לא לדלג על מאפיית Gymithakis Bakery ,החנות השלישית משמאל באגף הצפוני, האופה עדיין עם תנור מוסק בבולי עץ ,בשוק מבחר של עשבי תיבול הגדלים בכרתים ותבלינים ודבש ריחני ,טימין מקומי בארומה ייחודית, בחלק מהמסעדות ניתן לראות את המאכלים המקומיים המוגשים במקום ובמחיר סביר ,כאשר אתם נדרשים לשירותים ,מוטב שתצאו ותשתמשו בשירותים הציבוריים בכיכר .

חאניה השוק המקורה covered market of Chania
 

חאניה שוק הצועניות בשבת Saturday Gypsy Market

שוק הנפתח בכול יום שבת בין השעות 07:00-14:00 ,בקרבה לנמל ולתחנת האוטובוס הראשית בין חאניה לעיר רתימנו , שוק פשפשים שבו ניתן לרכוש זיופי מוצרים ,כמו בשמים, שעונים וכדומה, משם הוא מתרחב לשוק אוכל אותנטי של האי כרתים, מזון הנמכר בשפע ובזול יחסית , תמציות ועשבי תיבול ומרפא כמו תה דיקטמוס Dictamus tea ,שמייחסים לו תכונות ריפוי והקלה לתחלואים שונים במיוחד בעיות עם הבטן ובעיות הצטננות.

חאניה שוק איכרים נוסף בשבת bustling saturday market ,מתקיים בכול יום שבת בין השעות 07:00-14:00,ליד הביצורים בחלק השקט של הנמל ,שוק ירקות ופירות הטריים, ביצי משק , מספר מועט של דוכני דגים שוק שהוקם לספק למעמד העובדים , סחורה חקלאית במחיר נמוך ובאיכות טובה ,שוק שאליו מגיעים בעיקר תושבי העיר ופחות תיירים.

שווקים דומים מתקיימים ברחוב רחוב ספקיאנאקי בימי שני , ביום רביעי ברחוב Manousogiannakidon Street ,ביום חמישי ברחוב Akti Kanari , וביום שבת ברחוב Minoos Street .

לשווקים הללו המכונים Laiki ,כדאי להגיע מוקדם ,אלא שבהמשך היום המחירים מתחילים לרדת כיוון שהמוכרים רוצים להפטר מהסחורה בטרם ישובו לבתיהם .

חאניה שווקים נוספים
 

מספר שווקים שבועיים פועלים פתוחים בעיר חאניה ,בין השעות 07:00-14:00 ,הפופולארי שבינהם הוא השוק Odos Minoos הממוקם ליש המבצר המזרחי ,שוק חקלאי בעיקרו שבו נמכרים פירות וירקות מתוצרת מקומית דוכנים של דגים, בשרים ,דוכני צמחים, בגדים שתוצרתם עלומה, בקיצור סחורה טרייה , במחירים נמוכים , חוויה להתערבב עם התושבים .

שווקים נוספים בימי חמישי או שבת ,בין השעות 07:00-14:00,ממוקמים ברחוב Akti Kanari Str , ורחוב Minoos Str , ביום רביעי ליד Markou Botsari , ניתן למצוא בשווקים כמעט כל סוג של פירות וירקות בהתאם לעונה, גבינות ובשרים, נעליים, בגדים, שטיחים וכלי בית.

חאניה שווקי רחוב
 
 
 
בניית אתרים - שרקור