דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

סופיה טיפים מידע כללי חרום וטלפונים

 

דוגמאות למחירי מוצרים בסופיה ובולגריה

מחיר כיכר לחם כשני שקלים ועשרים, בקבוק מים גדול כשני שקלים (ויש עודף) מחיר ממוצע לבקבוק יין כעשרים ושתים שקל, מחיר קנקנן בירה ביתי קרוב לשלושה שקלים, ליטר חלב עולה כארבע שקלים ושלושים, מחיר ליטר דלק כארבע שקל ושבעים .

השלטונות הבולגרים מתייחסים בחומרה לנושא צריכת סמים, לאחר לגימת משקאות חריפים השתדלו לא לעורר תשומת לב אליכם , אין להיכנס לוויכוח עם נהגי מוניות ,סגור עניין בטרם יהפוך הדבר למקרה אלימות, השתדלו לקבל עזרה בהזמנת מוניות מדלפק המלון.

חלפני הכספים לא אמינים במיוחד והערך שתקבלו יהיה נמוך ממה שתקבלו אפילו בבנקים, כספומטים מפוזרים ברחבי העיר.

 
 
 

במרכזי המידע שבסופיה ניתן לקבל מפות, הדרכה ומידע המיועד לתיירים בשפה האנגלית, פנקס שוברי הנחה למסעדות, מידע על התחבורה הציבורית ועוד ,יש גם אפשרות להזמנת טיולים מחוץ לסופיה כמו מנזר רילה ועוד.

תחנת מידע לתיירים נמצאת בתחנת הרכבת התת קרקעית של האוניברסיטה שברחוב St Kliment Ohridski הנקראת תחנת האוניברסיטה, התחנה פתוחה בחודשים יולי-ספטמבר בימי שני-שישי בין השעות 08:00-20:00, בימי שבת –ראשון בין השעות 10:00-18:00, בחודשים אוקטובר –יולי בימים שני-שישי בין השעות 09:30-18:30 , בימי שבת וראשון סגור.

מרכז מידע תיירותי ארצי NATIONAL TOURIST INFORMATION CENTER , ממוקם בכיכר 1 St. Nedelia Square , טלפון 45 -35924918344, פתוח בימי שני-שישי בין השעות 09:00-17:00 , המשרד מציע מידע על יעדים תיירותיים ברחבי בולגרית, מפות חינם של בולגריה עזרה בטיפים ועצות למסלול שברצונך לערוך בבולגריה, משרד המידע הזה איננו מספק או מזמין סיורים יומיים בסופיה.

סופיה לשכות מודיעין לתיירים
 

בעת מפגש עם בולגרי נהוג לברך בברכת יום טוב Dobar den ,המקבילה למילה באנגליתgood day  או במלה הלו Zdravejte .

בפגשך תושב העיר ,שים לב לשפת גופו בעת השיחה עמו ,כאשר הוא משיב בכן הוא מניע את ראשון ימינה ושמאלה לעבר הכתף ,הפוך מהתנועה שאצלנו כאשר נהוג לומר לא, כאשר התשובה היא לא יניע המשיב את ראשו לאחור , תשדלו לא להתבלבל

כדאי לשם לב כי ליד כול אתר ,אטרקציה עירוני או ארצית בדרך כלל יהיה שלט הסבר בשפה הבולגרית והאנגלית של שם המקום .

פחי האשפה בסופיה מיועדים להפרדת האשפה , בדרך כלל הם יעמדו בשלשות הירוק מיועד לזכוכית , המכל הצהוב מיועד לפלסטיק והמכל הכחול מיועד לנייר וקרטון ,

אל מרכז העיר התיירותי מגיעים לאחר מעבר בשיכוני האלף שנבנו בתקופה הסובייטית כאשר מתחילים את הסיור כדאי לשם לב למרצפות הצהובות של כבישי המרכז ,כאשר פוסעים בעקבות המרצפות , בעצם מבקרים באטרקציות מרכזיות שבעיר כמו : בניין הפרלמנט, בית העירייה, ארמון הצאר הישן המשמש כיום כבית לשני מוזיאונים , למוזיאון הארכיאולוגי, ולמבנים חשובים אחרים.

עיקר התיירות בסופיה נערכת בין החודשים מאי-אוקטובר , תקופה שמזג האוויר משתף פעולה יחסית בתנועת התיירות.

מערכת התחבורה הציבורית סבירה ,כך שניתן להשתמש בכלים הבאים להתניידות בעיר: אוטובוסים, מטרו, חשמליות, טראמים, מוניות, אוטובוסים לתיירים, האטרקציות המרכזיות נמצאות במרכז העיר במרחקים קרובים אחד לשני ,ראה את האבנים (הלבנים) בכבישים הצהובים שבמרכז העיר ,סימן שאתם באזור הנכון.

החנויות בעיר פתוחות בדרך כלל בשעות 7-8 ,והגדולות נפתחות בין 9-10 , בדרך כלל ביום שבת עובדות החנויות פחות שעות.

מזכרות שקונים בדרך כלל התיירים כוללות : עבודות מלאכת יד, יינות ,גבינות, נקניק, ממתקים ועוד.

בסופיה אוהבים לעבוד במזומן בשימוש במטבע הלאומי וביורו , בתי המלון, מסעדות גדולות ומרכזי קניות יקבלו גם תשלום בכרטיסי אשראי בין לאומיים, במזומן נהוג לשלם בחנויות קטנות, שווקים ובעסקים זעירים ,בתי קפה ובתחבורה הציבורית.

יש לשמור על כללי בטחון בסיסים לביטחוננו ולשמירת רכושנו, לא להסיר את העין מציודנו במקומות הומי אדם, בעת עצירה לקריאת מפה או וכדומה ,יש להיצמד לקיר מאחור עם התרמיל , אין לשאת כמות כסף גדולה על גופך ,מוטב להשאיר חלק בכספת המלון, יש להשאיר שטר היחלצות לנסיעה למלון במקום שונה בגוף במידה ונשדדתם ,כדאי גם לתת לשותף לנסיעה גם כן שטר נוסף.

יש להימנע מהשארת חפצים גלויים ברכב לאחר עזיבתכם .

בבולגריה בעת הנהיגה, ברוב הרמזורים כשיש לכם ירוק לפנות שמאלה ,יש ירוק גם מי שבא מולכם ונוסע ישר ויש לו זכות קדימה. למה ? ככה.

המקומיים מתייחסים לתיירים בצורה די ידידותית ומסבירת פנים, אבל קיים מחסום רציני לשפה אחרת, כדאי ללמוד כמה משפטים בשפה המקומית

 
סופיה טיפים
 

למרות שהשלטון הסובייטי ,שנעלם מבולגריה לפני עשרות שנים ,עדיין האזרח הממוצע שייצר את הגבינה הלבנה והיוגורטים בסלון ביתו מחלב בתוספת שמרים ,תוך תלייתו לנוי עד ההבשלה ברחבי הבית , נזכר בנוסטלגיה ובטעם הגבינות כמו בגבינת white brine sirene באותה העת.

הגבינה הבולגרית והיוגורט ידועים בבולגריה כמו בשאר המדינות הבלקניות , אלא שהטעם של הגבינה הבולגרית הייחודית למדינות אחרות נעוץ בסוג החיידקים Bacillus Bulgaricus שנתגלו בתחילת המאה העשרים וקבלו את השם של בולגריה ,הגורמים להבשלה ולטעם החומצי המיוחד,

חיידק Bacillus Bulgaricus , הוא הגורם המעניק את הטעם המיוחד ליוגורט ,שהבולגרים נטרפים עליו והנאכל על ידם בכול שעות היום, יצור הגבינה או היוגורט נעשה משימוש בחלב עיזים, חלב פרה או חלב כבשים או אפילו באפלו, על מנת להצליח ביצורה של הגבינה, יש להניח לה להבשיל לפחות כחודשיים.

אין בולגרי אסלי ,שלא אוכל סלט ירקות טריים הנקרא Shopka ,שמעליהם מפוזרים קוביות או חתיכות גבינה בולגרית ,ובל נשכח את הפלפל הממולא בגבינה לבנה , או מאפה הבניצה banitsa המאכל הלאומי ,המשמש גם כארוחת בוקר, בלוויית כוס יוגורט והמהדרין המוסיפים כוס יין אדום.

גבינת הפטה הבולגרי Bulgarian Feta Sirene 

הידועה גם בשמה הנוסף גבינה לבנה מלוחה white brine sirene ,במתכונתה היא גבינה מלוחה בעלת מבנה גרגרי, שעושים אותה מחלב עיזים, חלב פרה או חלב כבשים או אפילו חלב באפלו , מקורה של הגבינה מדרום בולגריה ממחוז Trakia,הגבינה או היוגורט משולבים בהרבה תבשילים מסורתיים בולגריים, כמו הבניצה, תבשילי וסלטי ירקות ,פלפלים אדומים ממולאים ,הפטה הבולגרי בניגוד לפטה היווני היא גבינה שמנת המתפוררת למגע יד.

גבינת הכבשים הבולגרית Sheep’s Milk Cheese

טעמה של גבינת הכבשים הבולגרית כבד יותר ומלוח יותר מגבינות דומות מארצות הבלקן, מליחות יתר זאת גורמת שהגבינה איננה פופולארית כשם הגבינה המיוצרת מחלב פרה, כאשר אתם סועדים במסעדות מומלץ לציין איזה סוג גבינה אתם רוצים בתוך המנה שתוגש לכם.

גבינת הקשקבל הבולגרית Kashkaval Yellow Cheese

הגבינה הפופולארית שאותה ניתן למצוא בהרבה מאכלים בולגריים , צבעה צהוב והיא נוקשה לעומת הגבינה הלבנה ,גבינת הקשקבל הבולגרית שאין בה חורים ,דומה לגבינת הגאודה ההולנדית או לגבינת האמטל השוויצרית, בעת אפייה הגבינה נמסה בתוך המאפה ובדרך יש המוסיפים את הקשקבל לקראת סיום הבישול .

גבינת קשקבל Kashkaval,צבעה של הגבינה צהוב ,גבינה קלה יחסית , אהובה ונפוצה דומה במקצת לגבינת צ'אד .

פרוסות גבינה הנקראות לחם מטוגן breaded kashkaval ,יש הפורסים חתיכות גבינת קשקבל Kashkaval מצפים אותה בפרורי לחם ,מטגנים עם פרוסות לימון ומגישים כמו שניצל זהוב.

סוג נוסף של מאכל היא מנת קשקבל הצלויה בפשטידה ולתוכה מוסיפים דבש ואגוזי מלך.

גבינה ירוקה בולגרית Green Cheese

גבינה הנחבאת אל הכלים, שנדרש קורט של זעה עד שמניחים יד עליה, מכוון שיצורה מתרכז בכפר Cherni Vit הממוקם בהרי Stara Planina Mountain , שתושביו הם בעיקר רועי צאן .

גבינה המכוסה בעובש בגוון כחלחל ירוק , בעלת ניחוח עשיר וכבד, מכוון שהצעירים בכפר אינם מעוניינים לעבוד במלאכת רעיית הצאן ,נעלמת אט אט מסורת יצורה של הגבינה מחלב הכבשים.

הגבינה המבושלת בכדי חרס Sirene Po Shopski

גבינה המשולבת בתבשיל המשלב גבינת פטה בולגרית המבושלת עם ביצים , עגבניות וחמאה, מנה המוגשת במרבית המסעדות בבולגריה .

גבינת הבריזה הבולגרית Bulgarian Brinza Cheese

הבריזה היא גבינה פופולארית בבולגריה , גבינה העשויה מחלב כבשים ,טעמה מלוח הדומה לגבינות הלבנות sirene ,כאשר היא חדשה היא בעלת נפח גדול יותר אך לאחר זמן היא מעט מתכווצת ומתפוררת יותר ואז היא טובה מאוד לבישול או לסלטים.

גבינת האורדה הבולגרית Bulgarian Urda Cheese

גבינה הנוצרת כתוצר לוואי מסורתי, מהנוזל הניגר בעת הכנסת החלב לתוך הבדים ליצירת גושים של גבינות, הגבינה עשויה מעודף הנוזלים של חלב פרה או כבשים או עיזים, את מי הגבינות מבשלים ויוצקים לתבניות חצי עגולות , הגבינה בעלת מרקם הדומה לשמנת גרגרית המתפוררת בעת השימוש בה וטעמה טוב.

היוגורט הבולגרי Bulgarian Yogurt

על פי האמונה והמסורת בקרב העם הבולגרי ביוגורט המכונה גם החלב החמוץ kiselo mliako ,ביוגורט טמונים חומרים בריאותיים וחיידקים lactobacterium bulgaricum אשר אינם קיימים בשום מקום אחר בתבל, הבולגרים משתמשים ביוגורט בכל דבר, החל ממרק לקינוח ושותים אותו במשקה הידוע בשם אראן,

בולגריה מאכל לאומי המוסקה Moussaka

במדינות הבלקניות ,בולגריה ,יוון, תורכיה ,קיימת תחרות ענקית בקשר לשאלה מי המציא את המוסקה , המוסקה בולגרית, שלא כמו המוסקה היוונית, מתמקדת בתפוחי אדמה ובבשר ובדרך כלל אינה כוללת שכבת חצילים.

 

סופיה ובולגריה סודות הגבינות הבולגריות Bulgarian white cheese
 

על מנת לקבל את ההחזר של מס הקנייה יש לשם לב לנוהל ההחזרה.

סכום הקנייה חייב להיות מעל ל 300 לבה שנרכשו באותה חנות, קבלות ממקומות אחרים נוספים שנאספו לצרור בסכום העובר על 300 לבה לא ישולמו.

בעת הרכישה והקנייה יש לשאול בחנות ,האם יש להם טפסי החזר הנקראים faktura tax free, במידה והתשובה שלילית לא תוכלו לבקש החזר מס קניה.

גובה ההחזר 12% מגובה הקניה , למרות שהוא צריך להיות בגובה 16% אלא שחלק מההחזר מתמסמס עקב עמלות וחוקים כאלה ואחרים.

כאשר מגיעים לשדה התעופה סופיה על מנת לחזור לארץ המוצא, יש לפעול כך.

יש לגשת לדלפק הנסיעה ולקבל את כרטיס העלייה למטוס,

יש לקחת את הקבלה בצרוף כרטיס העלייה למטוס ולגשת לפקח שאחראי על החזרי מס, יש משרד כזה בטרמינל אחד ובטרמינל 2 , תתעקשו כי זה בדוק יש ,יש לחפש את המשרד ששם יושב פקח שאחראי על החזרי מס.

הפקח לאחר שיבדוק את הקבלות ,הפקח חייב להחתים את הקבלות בחותמת .

ממשיכים במסע לביקורת הדרכונים ,שלאחריה תהיה נקודת החזר המס בטרמינל 2 הנקודה היא גם ציינג להחזרת כסף שמוחזר בכף בולגרי ,בטרמינל 1 רושמים את פרטיך ופרטי הבנק ובדרך כלל לאחר ימים מספר הכסף נכנס לבנק.

בולגריה וסופיה טיפים להחזר מס קניה Tax Free
 

סופיה טלפונים חרום ומספרי טלפון

112 טלפון לשרותיי החרום.

חיוג למספר החרום 112 נותן מענה לבעיות הבאות: צורך בשירותי חירום רפואיים ,תאונות בתחבורה, אסונות טבע, שריפות ,מעשי טרור ,התנהגות בלתי הולמת כלפי תיירים מצד אזרחי בולגריה.

150 הזמנת טלפון בחרום

166 הזמנת משטרה בחרום

160 הזמנת מכבי אש

121 טלפון שרות שיחות פנים ארצי

1286 שרות לרכבים בתוך סופיה

146 שרות לרכבים מחוץ לסופיה

175 תחזית מזג אויר

178 בתי מרקחת בתורנות

שרותי חרום והצלה בים השחור 161088

תאי טלפונים ציבוריים ניתן למצוא בכל הערים והכפרים , במשרדי הדואר, בתחנות הרכבת, בתחנות הרכבת, בשדות התעופה, בברים, בבתי הקפה, במסעדות, במלונות וכמובן ברחובות.

קיימים שלושה סוגי טלפונים ציבוריים ,שבהם ניתן להשתמש בשלשול מטבעות ,או שימוש בטלאכרד הנמכר בכול הקיוסקים והחנויות.

הטלפון הכתום הנקרא בולפון המיועד יותר לשיחות מקוניות ,לשיחות מחוץ לבולגריה מוטב להשתמש בטלפונים הכחולים הנקראים בטקון האמינים יותר לשיחות חו"ל ולנקודות מרוחקות במדינה.

סופיה טלפונים חרום ומספרי טלפון
 

הכתב הבולגרי הוא הכתב הקירילי ,והוא אף נחשב לשפה הרשמית בבולגריה , השילוט בדרך כלל גם הוא בשפה הקירילית , אמנם במוסדות במסעדות ובמלונות הבאים במגע עם התיירים ,יש התייחסות הן בשילוט הן בדיבור והן בשלטים לשפה האנגלית .

למרות זאת חלק גדול משלטי ההכוונה בכבישים עדיין כתובים בקירילית ,וכדאי להצטייד במפה בשפה האנגלית או העברית , אותיות הכתב הקירילי משמשות בחיי היום יום ואף בכתבי הספרי הקדושה בכנסיות.

את השפה הקירילית המציאו ,האחים קיריל ומתודיוס שמוצאם בסלוניקי שביוון, במחצית המאה התשיעית בעת ששרתו ככמרים , על מנת להעניק לעם הסלבי ,שפה הנוגדת את שפתם הגרמנית ,של השליטים מהמוצא הגרמני ששלטו במדינה, השפה שימשה את העם הסלבי ,הן בעת התפילה והן בחיי היום יום.

כיום בשימוש בשפה ובאותיות הקיריליות נפוץ במדינות הבלקן והסלביות (כולל 4 במדינות ברוסיה) ,לאורך השנים חלו בו שינויים קטנים , בשפה הקירילית 33 אותיות כמו באנגלית אותיות גדולות וקטנות, בדרך כלל המטייל לומד במהירות חלק מהאותיות ,דבר העוזר לו להתאקלם טוב יותר , חלקם מזכירות לו אותיות ומילים כמו באנגלית ויש אפילו מילים הדומות לעברית.

בולגריה הכתב והשפה הקירילית
 

סופיה ובולגריה כסף שטרות בנקים

המטבע הבולגרים נקרא לבהBGN  ערכו בערך 2.2 שקל ללבה , לבה מתחלק למאה סטוטוניקי (אגורות) המטבע קשור למטבע היורו , דוגמאות ; נסיעה באוטובוס בערך לבה לכרטיס, שתיה קלה או קפה כשני לבה ,

סופיה ובולגריה החשמל כמו אצלנו 220 וולט ,מעביר שני פינים .

השעון בבולגריה כמו בישראל אין צורך להזיזו ,אך שעון הקיץ בבולגריה מתחיל בתחילת מרץ ואז יש להזיז את המחוגים שעה קדימה.

אין צורך באשרת כניסה לבולגריה לישראלים .

בסופיה ובולגריה אפשרי לבקר לאורך כול השנה ,בחורף מגיעים בעיקר למסלולי הסקי הזולים יחסית למרות שהעונה קצרה יחסית , בקיץ יש תיירים רבים הפוקדים את אתרי הנופש שבחוף הים השחור, באביב ובסתיו ניתן לסייר באזורי טבע ותיירות ברחבי המדינה.

בולגריה מידע כללי
 

המטבע הבולגרים נקרא לבהBGN  ערכו בערך 2.2 שקל ללבה , לבה מתחלק למאה סטוטוניקי (אגורות) המטבע קשור למטבע היורו , דוגמאות ; נסיעה באוטובוס בערך לבה לכרטיס, שתיה קלה או קפה כשני לבה .

סופיה ובולגריה כסף שטרות בנקים
 

בסופיה כחמש עשר קווי טראם (חשמלית) המשתרעים על 155 קילומטר ,צבעם של הקרוניות הישנות צהוב החדשות המודרניות המחליפות אותם בצבע כחול ,מחיר הכרטיס זול כ 1.6 לבה ,אך ניתן לרכשו רק במזומן, ניתן לרכוש כרטיס ולהמשיך עד התחנה הסופית, את הכרטיס ניתן לרכוש מנהג החשמלית יש להגיש לו סכום מדויק במטבעות בעבור הכרטיס הוא לוקח את הכסף ומוסר לך כרטיס נסיעה.

ניתן גם לרכוש כרטיס במטבעות ,ממכונת מכירת הכרטיסים האוטומטית שמאחורי מושב הנהג, או באחד הקיוסקים לעיתונים, קיימים מספר סוגי כרטיסים יומיים וחודשיים , ניתן להיכנס לאוטובוס או החשמלית או הטראם מכל דלת, להכניס את הכרטיס לתוך מכונת מתכת הכתומה לכרסום ,התלויה על הקיר ,אך יש לשמרו עד שאתה יורד.

הערה חשובה : למטען גדול נדרש כרטיס נוסף , פקח תחבורה יכול לקנוס אותך באם אין לכם כרטיס נוסף בעבור המטען הגדול, כרטיס יחיד שנרכש במכונה אין צורך לנקב ,כי בצדו השני יש כיתוב לשעת ויום הרכישה , יש להכניס את הכרטיס החודשי למכונת ניקוב הכרטיסים (כירסום) בכדאי שתנקב חור להוכחה ששילמת בעבורו, הקנסות גבוהים שניתנים בידי פקחים, למי שלא רכש כרטיס או לא ניקב אותו.

לוח זמני הנסיעות פועל כסדרו מהשעה 05:30 בבוקר עד השעה 20:00 ,שאז מרווחי זמני הנסיעה מתארכים , בחצות נפסקת תחבורת האוטובוסים אין תחבורה לילית ,בימי סוף השבוע ובערבי חגים תכיפות זמני הנסיעות מתארכים באוטובוסים ,בחשמליות ובמטרו .

מחיר כרטיס בתחבורה הציבורית בשנת 2019 הוא 1.6 לבה שווה ערך לשמונים סנט מהדולר, ניתן לרכוש כרטיס יומי במחיר 4 לבה לכרטיס (כשני דולר) , כאשר קונים כרטיסיה לעשר נסיעות בקיוסקים ,או במכונות שבתחנות, משלמים 12 לבה ,כלומר 1.2 לבה לכרטיס, ניתן לנקב שני נקובים בעבור אדם בודד ומטען חורג , אך אי אפשר לנקב באותו זמן לשני אנשים ברצף באותה כרטיסיה.

ניתן לרכוש כרטיס יומי חופשי (ליום או שבוע) ,שעליו מוצמדת תמונת הקונה , משמשת לכול סוגי התחבורה הציבורית כמו :אוטובוס, טראם, מטרו ועוד.

סופיה חשמליות טראם (טראמווי) ומספרי הקווים
 

בסופיה מעל לעשרה שווקים נפתחים בכול שנה בעיר, בתקופה המתחילה באמצע חודש נובמבר עד 20 בדצמבר, חלקם המועט עובדים גם לאחר השנה החדשה ,עד ה -7 בינואר, במיוחד בעבור מאמיני הכנסייה האורתודוקסית, שאליה משתייכת הכנסייה הבולגרית, החוגגים את החג מאוחר יותר.

בחלק מהשווקים מוקם קוט'ג הביסקוויטים Hensel and Gretel biscuit cottage על פי הסיפור מהאגדות של הנזל וגרטל, בשווקי החג ניתן לרכוש אביזרים וקישוטים הקשורים לחג, פסלונים ,דברי אומנות ועוד.

כדאי לא להחמיץ את הביקור בשוק האיכרים של החג, Farmers Christmas market ,שבו ניתן לרכוש וליהנות מאוכל בולגרי מסורתי הקשור לחג, השוק ממוקם ממש מאחורי הקתדרלה המפורסמת סנט אלכסנדר נבסקי St. Alexander Nevski.

בשוק האוכל של האיכרים ניתן לאכול סוגים שונים של יוגורט, ללא חומרים ותבלינים שאינם טבעיים, גבינה בולגרית. דבש בולגרי אמיתי. ריבות תוצרת בית וכמובן יין בולגרי נקניקים וגבינות.

שוק עיצובי נוסף לחג הנמצא במרכז SOHO Sofia הממוקם ברחוב Iskar 4 street הפועל בתאריכים 3-4 לחודש דצמבר ,שבו ניתן ליהנות ממוצרי קוסמטיקה ברמה גבוהה, מוצרי אופנה, ספרים, קישוט ואוכל.

סופיה שוק חג המולד Sofia Christmas Markets

שוק חג המולד המסורתי בסגנון גרמני German Christmas market ממוקם בגן העיר שליד כיכר Alexander Battenberg Square , בין הגלריה הלאומית לאומנות לבין התיאטרון הלאומי שוק יומי הפועל בין השעות 11:00-21:00

זאת השנה התשיעית שהשוק נפתח בסופיה ,בשבוע האחרון של חודש נובמבר בכול שנה בשוק מוצבים דוכני עץ שבהם נמכרים מתנות, עבודות מלאכת יד, מאכלים גרמניים טיפוסיים, יין בירה ובירה.

עוד בשוק מופעים לכבוד החג , מופעי תיאטרון לילדים, הופעות מוסיקליות וכמובן סבא חג המולד לטובת המבקרים הצעירים בשוק.

בנוסף על השווקים בכול קניון גדול כמו קניון סופיה, קניון סרדייקה , ניתן למצוא פינות עם סצנות ותמונות האופייניים לחג כמו מיצגי התינוק ישו בעריסה בבית לחם, גם שיטוט ברחובות המקושטים לכבוד החג משרים את האווירה .

סופיה שווקי חג המולד
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור