דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אוכל רחוב הפריסקה הלחמנייה התוניסאית

 

מאכל עממי שהובא בידי יהדות תוניס לארץ, הפריסקה היא לחמנייה שתפחה וטוגנה בשמן עמוק כמו סופגניות, לאחר הוצאתה מהשמן בוצעים את הלחמנייה ואז היא הופכת לסנדוויץ שבחלקו הפנימי מורחים אריסה, לימון כבוש ו צ'ירשי ,ועליהם מניחים פרוסות תפוח אדמה ביצה קשה פרוסה ,פרוסות חצילים צלויים, פתיתי טונה הישראלים מוסיפים סלט ומעט צלפים,

הפריסקה שונה מהסנדוויץ התוניסאי ,במצע שעליו מניחים את החומרים, בסננדוויץ התוניסאי משתמשים להכנתו בלחמנייה רגילה ,או בחצי בגט ,או חצי לחם לבן שהוציאו את החלק הפנימי .

כיום מאכלי הרחוב התוניסאים ,מוגשים בשלל תוספות וורייציות האמונות על בשלנים בשם המטבח החדש, כמו פריסקה הממולאת בשקשוקה ,או בבוריקה ,או בבשר מעושן או בדגים , קיימים שלושה גדלים לפריסקה (גדול בינוני וקטן) והמחיר נע בין 15-30 שקל למנה , הסנדוויץ התוניסאי יימכר לרוב במחיר שבין 20-25 שקל למנה.

 
 
 

הדוכן הכשר ממוקם בדרך רמתיים 63 ,הדוכן פתוח בימי א-ה בין השעות 09:00-22:00,ביום שישי בין השעות 09:00-15:00 ,בשבת סגור .

בדוכן מוגשות מנות של פריסקו תוניסאי הכוללות לחמניית פריסקו מטוגנת או מצע של לחם אחר שבתוכן מורחים אריסה, לימון כבוש וו צ'ירשי ,שעליהם מניחים פרוסות תפוח אדמה פלחי ביצה קשה ,פרוסות חצילים צלויים, פתיתי טונה ,הישראלים מוסיפים סלט טרי ומעט צלפים.

הוד השרון הפריסקה של חיימיקו
 

הטוניסאי של אלי, רחוב אסתר המלכה - שוק רמלה , מגיעים מרחוב הרצל, רחובה הראשי של רמלה, נכנסים לשוק העירוני, פונים בפנייה הראשונה, רחוב שלמה המלך 3 , טלפון 08-9228363, פתוח א-ה בשעות 07:00-20:00 ,שישי בין השעות 07:00-15:00.

בדוכן מוגשות מנות של פריסקה תוניסאי הכוללות לחמניית פריסקה מטוגנת או במצע של לחם אחר שבתוכן מורחים אריסה,רוטב אדום , לימון כבוש וו צ'ירשי ,שעליהם מניחים פרוסות תפוח אדמה פלחי ביצה קשה ,פרוסות חצילים צלויים, פתיתי טונה ,הישראלים מוסיפים סלט טרי ומעט צלפים.

רמלה הפריסקה של אלי שוק רמלה
 

הדוכן ממוקם ברחוב הלני המלכה 3, מגיעים מרחוב הרצל, רחובה הראשי של רמלה, נכנסים לשוק העירוני, פונים בפנייה הראשונה, טלפון 08-9243690.

בדוכן מוגשות מנות של פריסקה תוניסאי הכוללות לחמניית פריסקה מטוגנת או במצע של לחם אחר שבתוכן מורחים אריסה,רוטב אדום , לימון כבוש וו צ'ירשי ,שעליהם מניחים פרוסות תפוח אדמה פלחי ביצה קשה ,פרוסות חצילים צלויים, פתיתי טונה ,הישראלים מוסיפים סלט טרי ומעט צלפים.

רמלה הסנדוויץ התוניסאי
 

במסעדה הכשרה לצד המנות הממוקמת ברחוב סעדיה חתוכה 35 במדרחוב יהוד, מסעדה הפתוחה בימי א-ה בין השעות 11:00-20:00, בשבת סגור , מחיר כעשרים שקל.

במסעדה מוגשות מנות אוכל של עדות המזרח, הכוללות גם לחמניית הפריקסה התוניסאית או בגטים או על מצע של לחם אחר ,שבתוכן מורחים אריסה, לימון כבוש וו צ'ירשי ,שעליהם מניחים פרוסות תפוח אדמה פלחי ביצה קשה פרוסות חצילים צלויים, פתיתי טונה הישראלים מוסיפים סלט טרי ומעט צלפים.

יהוד הפריסקה של פינת סער
 

הדוכן הכשר ממוקם ברחוב ירושלים 26 ,הדוכן פתוח בימי א-ה בין השעות 10:00-20:00,ביום שישי בין השעות 10:00-15:00 ,בשבת סגור .

בדוכן מוגשות מנות של פריסקה תוניסאי הכוללות לחמניית פריסקה מטוגנת או מצע של לחם אחר שבתוכן מורחים אריסה, לימון כבוש וו צ'ירשי ,שעליהם מניחים פרוסות תפוח אדמה פלחי ביצה קשה ,פרוסות חצילים צלויים, פתיתי טונה ,הישראלים מוסיפים סלט טרי ומעט צלפים, בדוכן ניתן לרכוש גם טבעות מתוקות של ספינג' ,שקשוקה וקוסקוס.

צפת הפריסקה של זהבה
 

הדוכן הכשר ממוקם ברחוב יהושפט 28 ,הדוכן פתוח בימי א-ה בין השעות 08:00-19:00 ביום שישי בין השעות 08:00-15:00 ,בשבת סגור .

מזללה שבה מוגשות מנות בתוך פיצות או בגט שלתוכם מכניסים מנות פלאפל, או שווארמה או מנות מעורב ירושלמי , בנוסף למנות אלו מוגשות בימי שני ורביעי מנות פריסקות

בדוכן מוגשות מנות של פריסקה תוניסאי הכוללות לחמניית פריסקה מטוגנת או מצע של לחם אחר שבתוכן מורחים אריסה, לימון כבוש וו צ'ירשי ,שעליהם מניחים פרוסות תפוח אדמה פלחי ביצה קשה ,פרוסות חצילים צלויים, פתיתי טונה ,הישראלים מוסיפים סלט טרי ומעט צלפים.

עכו מזליקה מזללת אוכל והפריסקה
 

הדוכן ממוקם ברחוב יהלום 1 בשוק נתניה ,טלפון : 09-8875988 ,המסעדה פתוחה בימי ראשון – חמישי בשעות 07:00-18:00 וביום שישי בשעות 07:00-16:00 ,תקציב סביר.

הדור השלישי של יוסף טוויל (סוסו) ,ממשיך במסורת של מעל לחמישים שנה, בהכנת הסנדוויץ הטריפוליטאי בבגט או בלחמניית הפריקסה ,בתוך הלחם מכניסים את החומרים המסורתיים כמו : ביצה קשה, תפוחי אדמה, סלט ירקות, חמוצים ובל נשכח את הטונה, ואיך אפשר בלי להזכיר את אריסת הלימון ,בקיצור טעם אסלי בסנדוויץ כמו שעשו אבותינו.

נתניה סנדוויץ' סוסו
 

הדוכן הכשר ממוקם ברחוב שער העמק 1,הדוכן פתוח בימי א-ה בין השעות 07:30-19:00,ביום שישי בין השעות 07:30-15:00 ,בשבת סגור

בדוכן הפועל למעלה משלושים שנים, מוגשות מנות של פריסקה תוניסאי הכוללות לחמניית פריסקה מטוגנת או מצע של לחם אחר שבתוכן מורחים אריסה, לימון כבוש וו צ'ירשי שעליהם מניחים פרוסות תפוח אדמה פלחי ביצה קשה ,פרוסות חצילים צלויים, פתיתי טונה הישראלים מוסיפים סלט טרי ומעט צלפים.

נתניה הפריסקה של בונז'ור בגט
 

הדוכן הכשר ממוקם ברחוב יהלום 9 בשוק נתניה ,הדוכן פתוח בימי א-ה בין השעות ,ביום שישי בין השעות בשבת סגור .

הדוכן ממוקם ברחוב יהלום 9 בשוק נתניה , הדוכן פתוח בימי ראשון – חמישי בשעות 07:00-18:00 וביום שישי בשעות 07:00-16:00 ,תקציב סביר.

חנות הסנדביץ הטוניסאי פועלת מעל לשני עשורים בשוק נתניה בידי משפחת דימונט, בהכנת הסנדוויץ הטריפוליטאי בבגט או בלחמניית הפריקסה ,לתוך הלחם מכניסים את החומרים המסורתיים כמו : ביצה קשה, תפוחי אדמה, צלפים, אנשובי, סלט ירקות, חמוצים ובל נשכח את הטונה, ניתן לקבל גם נקניקיות מרגז חריפות מאטליז בוארון הסמוך ,בקיצור טעם אסלי בסנדוויץ כמו שעשו אבותינו.

נתניה הפריסקה והסנדוויץ התוניסאי של משפחת דיאמנט
 

מזנון הממוקם ברחוב יהלום 18 בשוק נתניה ,טלפון 09-8343767 ,המסעדה פתוחה בימי ראשון – חמישי בשעות 08:00-17:00 וביום שישי בשעות 08:00-16:00 ,שבת סגור מחיר בתקציב סביר.

במזנון ניתן לקבל אוכל מהיר כמו : סנדוויץ טוניסאי ,בשרים הנצלים על פלנצ'ה ,חביתות ירק חזה עוף ושניצל ועוד.

נתניה מזנון פלנצ'ה
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור