דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

רודוס העיר לינדוס

העיר על פי ספור הזקנים נוסדה בידי לינדוס שהיה אחיהם של קמירוס Kamiros ולליסוס Ialysos , על פי ממצאים ארכיאולוגיים ניתן שהיו קשרי מסחר ותרבות עם העיר מיקנה Mycenae ,על פי הסיפורים העיר התפתחה מבחינה מסחרית במאות 6-8 לפני הספירה, העיר גם התפתחה מבחינה אורבנית ונוסדו בה מוסדות שלטון ,תרבות ודת ,אחת העדויות לכך הוא מבנה הקולוסאום שנבנה בידי הפסל Chares Peisinus .

העיירה המשיכה להתפתח כעיר מסחרית וכלכלית, אף לאורך התקופה ובימי הביניים, זאת על פי הממצאים הארכאולוגיים שנשתמרו ביצור כלי החרס, האריגה ,הרקמה האומנות מתקופת שלטון האבירים ממסדר סנט ג'ון ,שנמלטו ממסעות הצלב בארץ ישראל  והתיישבו באי ובעיר

העיר נכבשה בידי התורכים לאחר מכן , חזרו הנוצרים לשלוט על האי והקימו אף את הכנסייה של גברתנו church of Our Lady ליד המפרץ ,ממש במקום שנחת המטיף שהגיע להעביר את תושבי האי לדת הנוצרית  , ליד כפר הדייגים שבמפרץ ,ניתן לראות מערות קבורה לידם התיאטרון וקברו של Tomb of Cleobulus .

לינדוס מעט מההיסטוריה של העיר
 

כאשר מגיעים לכיכר העיר ,יורדים מהרכבים האזור הוא מדרחוב ואסור לחנות החניה היא לאורך הכביש היורד לעיירה או במגרש החניה בנקודת הירידה, כאן מתחיל הטיול לעלייה במדרגות ,שתחילתם בשביל העובר בסמטאות העיירה ,הממוקמות במדרון שמתחת למצודה ההיסטורית ,המשקיפה על העיירה ומעל למפרץ St. Paul - Agios Paulos .

למיטב זכרוני ,השביל כמו נחש מתפתל רצוף במדרגות ,עד לשער הכניסה למצודה ולעתיקות, יש אפשרות לרכב על חמורים בתשלום ולהגיע למרומי המצוק,  הכניסה למצודה בתשלום שנגבה רק לאחר שטיפסתם למרומי הצוק התלול , ניתן גם לבקר בסמטאות התחתונות של העיירה היורדות למפרץ .

לינדוס הביקור בעיירה
 

העיירה לינדוס ממוקמת בחלק המזרחי של האי, העיר ממוקמת במרחק של 55 קילומטר מעיר הבירה רודוס, נמל העיר לינדוס נמצא במפרץ סנט פול St. Paul - Agios Paulos ניתן להגיע ללינדוס בשייט תיירותי מנמל Mandarki ,או בנסיעה ברכב לעיר,או מתחנת האוטובוס בעיר רודוס, לעיירה מפרצים מוגניי רוח עם מים צלולים .

רודוס שייט ללינדוס

משך השייט ללינדוס כשעתיים , שייט בתשלום ,יציאה מנמל השיט ברודוס בשעה 9 ,בילוי של שש וחצי שעות כולל שייט הלוך ושוב, חזור מלינדוס 15:00.

רודוס העיר לינדוס
 
 
 
בניית אתרים - שרקור