דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

בראשוב לילדים ומשפחות

פארק החבלים ממוקם ב 16 Strada Paltinului , כניסה בתשלום ,הפארק פתוח בימי שישי-ראשון, בין השעות 10:30-16:30 ,הפארק האתגרי ממוקם כחמש עשר דקות נסיעה מהעיר בראשוב , סמוך לאגם ניאה.

  פארק אתגרי לילדים ומשפחה ,הפתוח בכול ימי השנה לביקור, בפארק שלל מתקנים בדרגות קושי שונות בחמישה מסלולים ,המותאמים לגילאים של המבקרים, מהרמה הפשוטה בצבע צהוב לילדים,   גשרים ומסלולים בין עצים, סולמות חבלים לטיפוס ,במסלול האדום , נקודות לאומגות מעל למקורות מים ,שהארוכה מספקת גלישה לאורך 300 מטר,

בראשוב פארק החבלים אוונטורה parc Aventura
 

פארק המים המקורה בחלקו ממוקם ב Bulevardul Grivitei 2F , עם מגרש חניה גדול, כניסה בתשלום, פארק המים פתוח בימי שלישי-שישי בין השעות 11:00-22:00,בימי שבת וראשון בין השעות 10:00-22:00, ביון שני הפארק נפתח בין השעות 14:00-22:00 .

פארק המים המקורה לנופש פנאי וספורט, כולל בריכות פנימיות ובריכות חיצוניות, מגלשות מים לילדים ובעלי רוח שובבה, בריכות ג'קוזי להורים וסאונות רטובות ויבשות ,שולחנות למאס'ג, בריכה מחוממת מרכזית ומקפצות בגבהים שונים, חדרי כושר עם מתקנים ,מתקן טניס מקורה   .

בראשוב פארק המים פרדייס Paradisul Acvatic
 

בכדי להגיע לתחנת הרכבל ,יוצאים מכיכר העיר הישנה לרחוב Apollonia Hirscher ממשיכים בו עד הפניה שמאלה לרחוב Strada Castelului ,משם ממשיכים פונים לרחוב Strada Romer עד סופו ,שם מטפסים במדרגות לתחנת הרכבל , מתחת למדרגות אלו ניתן לראות את שרידי חומת העיר ששופצה לאחרונה .

הרכבל הנקרא גם Telecabina , ממוקם ברחוב Aleea Tiberiu Brediceanu נסיעה ברכבל בתשלום ,הרכבל כולל קרון אחד לעלייה בעמידה , כאשר הוא מתמלא הוא מתחיל בנסיעה הרכבל פועל בימי שלישי עד ראשון בין השעות 9:30-17:00, בשני בין השעות 12:00-18:00 , בנקודת הסיום של הנסיעה ברכבל ,פאב ללגימת משקאות ובירות .

הטיפוס לתחנת היציאה של הגונדולה ,כולל כשישים מדרגות לאחר המערכת הראשונה של המדרגות מבנה השירותים בתשלום ,ממשיכים לטפס לאולם התחנה ,שם רוכשים כרטיסים .

מניחים את הכרטיס על קורא הכרטיסים והמעבר נפתח נכנסים לגונדולה ועולים למרומי ההר,שם בית קפה ומרפסת תצפית לעבר גגות העיר והסביבה , יש לשמור את הכרטיסים ליציאה ,הכוללת  שוב הנחה של הכרטיס על קורא הכרטיסים והשער נפתח ,מתחנת הרכבל העליונה יש להמשיך עד קרחת היער המשמש כנקודת תצפית כחמש דקות הליכה .
בראשוב רכבל הר טמפה Tampa Cable Car
 

טלפון למידע ותאום לקבוצות 40744314110 בכול ערב בחודשים אפריל לספטמבר מתקיימים סיורים חינמיים היוצאים ממזרקת כיכר העיר המרכזית   בשעה 18:00 , אדם או אישה הלבושים בבגד כתום ,משמשים כמדריכים לסיור ,הנמשך בין חצי שעה לשעה ,בסיור עוברים ברחובות העיר העתיקה, בין החומות בשכונת שיי Schei , המדריכים מטיילים ומספרים את סיפור העיר והאטרקציות  ברוח צעירה ושובבה.

בראשוב סיורי עיר חינמיים חברת walkabout
 

הכניסה לשמורת הדובים ליברטי בתשלום, הדרך להגיע לשמורה היא לנסוע מבראשוב כחצי שעה לכוון היישוב זרנשט ,השמורה הממוקמת ביער לידו, תפקידה של השמורה להחזיר דובים שנלקחו מהטבע ולהעניק מקלט כיום לכשישים דובים מכל רחבי העולם, שעברו התעללות כזו או אחרת במהלך חייהם , השמורה איננה גן חיות אלה מקום שיקום בסביבתם הטבעית.

יש לזכור כי דובים אלו גודלו בקרקסים שאינם חוקיים או בידי מגדלים פרטיים בניגוד לחוק לאחר שנלקחו מבעליהם הלא חוקיים ,הובאו לשמורה המגודרת בגדר, תוך ניסיון להחזירם ולו במעט לחיים טבעיים .

אין להתרשם מנחמדות של הדובים החומים, הדובים הזכרים שוקלים עד שלוש מאות קילו הנקבות פחות ,הדוב החום הוא אצן מהיר ויכול להגיע למהירות של חמישים קמ"ש ,חלקם אוכלי שורשים וירקות אך חלקם אוכלים גם בשר, חלקם של הדובים יורדים מהיער לחיים הקלים בחיפוש מזון ונוברים בפחי אשפה, האנשים ברומניה קשורים לדובים על פי המסורת וישנם אנשים הנוהגים לאסוף אוכל ולהאכילם למרות הסכנה , וישנם אנשים המשלמים על טעותם ושאננותם , בפציעות או במוות כתוצאה ממצבי הרוח המשתנים של הדובים .

שמורת הדובים ליברטי בזארנשטי-זרנשט
 
 
 
בניית אתרים - שרקור