דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

סיגישוארה Sighisoara אטרקציות בעיר ומחוץ

 
 

אמבולנס 112 מוקד חרום

משטרה 112 מוקד חרום

מרכזיה בית העירייה 0265771280

תחנת הרכבת 0265771130

סיגישוארה Sighisoara מספרי טלפון חרום
 

בית החולים העירוני Municipal Hospital Spitalul Municipal

בית החולים ממוקם ברחוב Str. Zaharia Boiu 40 ,טלפון 0265771451 , בעיר מספר בתי מרקחת פעילים.

סיגישוארה Sighisoara חרום ועזרה רפואית
 

סיגישוארה Sighisoara   מרכז מידע תיירותי

ממוקם ברחוב Str. Octavian Goga 8 ,טלפון 0265770415

סיגישוארה Sighisoara מרכז מידע תיירותי

ממוקם בכיכר Piata Muzeului 6 שבמצודה .

סיגישוארה Sighisoara מרכזי מידע תיירותי בעיר
 

הכנסייה Biserica Romano הקתולית, ממוקמת ברחוב Str. Zidul Cetatii , כנסייה נבנתה בסגנון נאו קלאסי ,כנסייה שנבנתה בסוף המאה התשע עשר, לאחר  שנשרפה כמאה השנה לאחר מכן ,בסוף המאה העשרים, עברה הכנסייה שיפוץ ולתוכה הוכנסו תשמישים וריהוט שהוצאו מכנסייה סקסונית שנסגרה, העוגב בכנסייה הובא גם הוא מאותה כנסייה , עוגב שנבנה במקורו בתחילת המאה העשרים בידי קרל איינשנק .

סיגישוארה כנסיית יוסף הקדוש St. Joseph Roman
 

כנסיית המצורעים iserica Leprosilor , ממוקמת בשולי העיר ,ברחוב Str. Stefan cel Mare 34 , כנסייה בסגנון גותי שהוקמה במאה החמש עשר, שימשה כמקום המקלט למצורעים במאה השבע עשר, בסוף אותה מאה , הוחלט שאין להם אישור כניסה לכנסייה, ולכן בכנסייה הותקן מזבח חיצוני לתפילה בעבורם.

אגדה עירונית מספרת, כי בזכות ההתייחסות למצורעים מהכנסייה ,התקיים אירוע של שנה גשומה במיוחד, שבה נקוו המים וגרמו להצפת בתים ומבנים רבים בעיר, אחד מתושבי העיר טיפס ונאחז בצריח הכנסייה על מנת להינצל, שם שהה מספר ימים ,בכדי להצילו יזם הכומר תפילה שדיברה על העזרה למצורעים ממתפללי הכנסייה, תפילה שעלתה לשמים בזכותה המים נקוו והאיש ניצל .

סיגישוארה כנסיית המצורעים Lepers Church
 

הקתדרלה  Catedrala Ortodoxa ,ממוקמת ב Strada Andrei Saguna ,נבנתה בסגנון הביזנטי בין השנים 1934-37,כנסייה עם מגדל פעמונים תצפית,וכיפה מעל אולם התפילה כנסייה הצבוע בלבן מבחוץ יושבת על הגדה הצפונית של נהר טרנבה מארה וקרובה לגשר המעבר המוליך לכניסה לעיר.

הכנסייה מוקדשת לבתולה הקדושה מרי ,המבנה הראשון הרומני שנבנה מאבן באזור, לאחר שבתחילה נבנה בסוף המאה השמונה עשר מעץ, כיום המבנה החדש נבנה בסגנון נאו קלאסי, על קירות הכנסייה ציורי קיר, ודוכן התפילה מעוצב לסגנון התפילה האורתודוכסי.

סיגישוארה הכנסייה האורתודוכסית Orthodox Cathedral
 

בעת הסיור במצודת העיר העתיקה נפגוש את כיכר העיר הישנה The Citadel Square Piata Cetatii ,ששימשה גם ככיכר השוק שצורתה ריבוע, מיקומה במרכז המצודה ,וממנה מוליכות סמטאות לאטרקציות החשובות של העיר, בסמטאות אלו התרכזו בעלי המלאכה שהתאגדו בגילדות כמו : חייטים ,חרשי ברזל, צורפים, נגרים ,חייטים ועוד פעילות שהתקיימה כגילדות עד סוף המאה התשע עשר ,בתוך הכיכר התקיים השוק העירוני ,פעלו בה דוכני ממכר לכלי בית ועוד.

כיום בכיכר העיר הממוקמת במרכז העיר, ממוקמים בתי קפה, מסעדות ,חנויות מזכרות ועתיקות שם גם נערכים הפסטיבלים בעיר כמו : הפסטיבל השנתי, פסטיבל ימי הביניים, שבין התאריכים 26-28 ביולי, ובכל סוף חודש אוגוסט מתקיים פסטיבל רומני פולקלורי .

הכיכר בעבר שימשה בעיקר מהעדר טלוויזיה ובידור , כמקום לאספות, מקום להוצאה להורג של פושעים ומכשפות ברוח רדיפתם בידי הכנסייה ,לאחר משפטם שנערך לעיני כול ,בכיכר נערכו ירידים ופסטיבלים והיא שימשה גם כמקום לעצרות ותהלוכות דתיות ופוליטיות.

סיגישוארה כיכר העיר הישנה המצודה The Citadel Square
 

עיקר פרסומה הפולקלורית של העיר סיגישוארה, נובע כמקום הולדתו של הנסיך ולד המכונה המשפד שממנו צמחה דמותו של דרקולה ,לכן כדאי לבקר בבית אשר בו נולד הרוזן וולאד צפש דרקולה Vlad Tepes ,ששימש כשליט חבל וולאכיה .

בייתו של דרקולה Dracula הצבוע צהוב ,ממוקם ברחוב Str. Cositorarilor 5 ,הבית ממוקם בחלק העליון של כיכר המצודה , הבית פתוח בימי השבוע בים השעות 10:00-23:00  טלפון 40265771596.

בית המשמש כאתר היסטורי מסקרן המושך זרם מבקרים מכול רחבי העולם, המבנה נבנה מלבנים דומות לאלו שנבנו מגדלי השמירה , הוא נחשב לאחד העתיקים בעיירה ,מיד לאחר הכניסה תלוי דרקון של ברזל יצוק ,בתחילה שימש כמוזיאון, אך כיום משנת 2012 הבית משמש כמסעדה ומכיוון שכך החלו בעלי המסעדה לגבות דמי כניסה .

בבית זה נולד הנסיך ולאד טפש  דרקולה, בשנת 1941 שם התגוררו הוריו עד שנת 1436, מכיוון שאביו היה נסיך חבר מסדר הדרקונים ,עברה המשפחה לעיר הבירה הרומנית באותה תקופה , העיר טרגובישטה  Targoviste,שם קיבל האב את כינויו דרקול ובהמשך הפך שם המשפחה לדרקולה, אז עברה המשפחה למחוז Walachia בעקבות כיבושה בידיו של הנסיך  ולאד טפש  דרקולה .
 
קומת הקרקע של הבית משמשת כמסעדה, ואילו בקומה הראשונה היא הבית של מוזיאון הנשק Museum of Weapons ,מבנה המסעדה נותר בצורתו המקורית ,העובדים במסעדה לובשים את מדי התקופה המלכותיים של המשפחה והמסדר, בגדים בצבע שחור ואדום ומעל לובשים העובדים גלימה שחורה.
 
סיגישוארה ביתו של דרקולה Dracul's House Casa Dracula
 

שמו של הנסיך ולאד כדרקולה ,מגיע מאביו של הנסיך ,שהיה חבר במסדר הדרקון ,ששימש כמסדר דתי ,חברי המסדר העניקו לאביו של ולאד את השם דרקול ,ומכאן הגיע שמו של הנסיך כדרקולה.

האגדות לנכס העיקרי של הכפר בראן ,הקשורות לנסיך ולאד ,שחיי במבצר תקופה שאיננה ארוכה ,הם מקור הפרנסה החשוב של התושבים , אגדות ערפדים אלו לא היו מחזיקות זמן רב כול כך, אילולא הסופר האנגלי בראם סטוקר ,שאהב מאוד את סיפורי הערפדים האנושיים, הקשורות לשאול ולגיהינום , וחיבתם ללגימת דמם של קורבנותיהם, הם ליבתם של האגדות. 

בעוד דרקונים בימי הביניים מעוררים סמליות של מפתים , האסוציאציה המקראית של השטן עם הנחש שפיתה את אדם וחווה, בפועל הם מעוררים את המחשבה ,שהם מנהיגים בעלי כוח וחוכמה, על פי הדימוי התנכי של הנחש ולשונו בחוץ, חשבו האנשים בעבר כי דמותו היא הרשע בהתגלמותו, המילה הרומנית Dracul ,משמשת באנגלית וברומנית לפרשנות כדרקון או כשטן ,

אגדת דרקולה הנסיך ולאד טפש
 

מגדל השעון בסיגישוארה ,ממוקם בחלק הדרומי-מזרחי של המבצר ,הידוע גם בכינויו מגדל המועצה, נבנה במאה הארבע עשר והורחב במאה השש עשר ,בפינות המגדל נבנו ארבע צריחים ,שסימלו את האוטונומיה השיפוטית העירונית ,וכתזכורת לאזרחי העיר שילכו בדרך הנכונה או שייענשו .

מגדל השעון נפגע במחצית המאה השבע עשר עקב פיצוץ אבקת שריפה במגדל החייטים הסמוך, המגדל עבר שיפוץ בעזרת אומנים שהובאו מפראג, שבנו אותו בסגנון הברוק כפי שהוא נראה כיום, הצריח של המגדל מסתיים כדור הזהב קטן, בחלקו העליון, יש שבשבת מטאורולוגית, הנעה בעזרת זרמי אוויר, היא משמשת לתחזיות מזג האוויר.

בעת השיפוץ הוסף השעון והמנגנון ,בסוף המאה התשע עשר נוסף ציפוי אריחי הקרמיקה הצבעוניים, השעון במגדל ,מושך אליו תיירים בהיותו שעון מיוחד, גובהו של המגדל כשישי וארבע מטר, מגדל שנועד להגן על שער הכניסה הראשי של העיר.

התור לכניסה ארוך וצריך סבלנות ,במגדל שש קומות ועל מנת להגיע לראשו יש לטפס 110 מדרגות ,בקירות חרכיי ירי שמתוכם בעת הטיפוס ,ניתן לראות את הנוף מעל גגות העיר, בסוף הטיפוס מרפסת תצפית לנוף באזור , שימוש נוסף היה למגדל השעון בעת שימש כמקום התכנסות למועצת העיר עד מחצית המאה השש עשר ,בסוף המאה התשע עשר הפך המגדל למוזיאון להיסטוריה של העיר.

סיגישוארה מגדל השעון העתיק והמוזיאון
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור