דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

סיגישוארה Sighisoara דרקולה העיירה

 

הזמנת בתי מלון ולינה אטרקטיביים

העיר סיגישוארה ממוקמת כמאה קילומטר מהעיר בראשוב ,העיר הוקמה בידי אזרחים גרמניים מסקסוניה שברחו במאה השתיים עשר ,עקב רדיפות בגרמניה והתיישבו בחבל טרנסילבניה ,העיירה נבנתה על חורבות העיירה הרומאית ,בעת ששטחי רומניה של היום נכבשו בידי הרומאים ואז היא נקראה  Castrum Stenarum .

במאה השתיים עשר הגיעו התושבים החדשים מסקסוניה ,וקראו למצודה שבנו Schabburg , או בגרמנית chasbrich , במחצית המאה הארבע עשר נקראה העיירה  Seguswar Civitas התושבים הגרמניים עסקו בענפי החקלאות בארצם והביאו את הידע והחקלאות המתקדמת יחסית למקום התיישבותם החדש, חלקם עסקו בגידול גפנים וייצור יינות, חלקם עסקו במסחר .

 

סיגישוארה Sighisoara   מרכז מידע תיירותי

ממוקם ברחוב Str. Octavian Goga 8 ,טלפון 0265770415

סיגישוארה Sighisoara מרכז מידע תיירותי

ממוקם בכיכר Piata Muzeului 6 שבמצודה .

סיגישוארה Sighisoara מרכזי מידע תיירותי בעיר
 

בית החולים העירוני Municipal Hospital Spitalul Municipal

בית החולים ממוקם ברחוב Str. Zaharia Boiu 40 ,טלפון 0265771451 , בעיר מספר בתי מרקחת פעילים.

סיגישוארה Sighisoara חרום ועזרה רפואית
 

אמבולנס 112 מוקד חרום

משטרה 112 מוקד חרום

מרכזיה בית העירייה 0265771280

תחנת הרכבת 0265771130

סיגישוארה Sighisoara מספרי טלפון חרום
 

העיר סיגישוארה מתהדרת בשם הגרמני ,שניתן לה בעת ההתיישבות הסקסונית Schabburg בתקופת השלטון ההונגרי ,נקראה העיר Segesvar ובשם הלטיני מהתקופה הרומאית נקראה העיר Castrum Sex ,עיר ששימשה על דרך המסחר ושימשה עיר בעלת כלכלה ותיירות מפותחים, העיר בשפת העם מכונה העיר של דרקולה.

סיגישוארה ממוקמת כמאה קילומטר מהעיר בראשוב , 165 הקילומטר מסינאיה וכשלוש מאות קילומטר מבוקרשט, כיום מחולקת העיר לשני חלקים החלק העליון שבו ממוקמת המצודה ובין חומותיה העיר הישנה ,והחלק התחתון הממוקם בעמק Tarnava ונחל המארה.

העיר הוקמה בידי אזרחים גרמניים מסקסוניה שברחו במאה השתיים עשר ,עקב רדיפות בגרמניה והתיישבו בחבל טרנסילבניה ,הסקסונים קראו לעיר Schabburg ,העיירה נבנתה על חורבות העיירה הרומאית .

סיגישוארה Sighisoara העיירה ברומניה
 

שמו של הנסיך ולאד כדרקולה ,מגיע מאביו של הנסיך ,שהיה חבר במסדר הדרקון ,ששימש כמסדר דתי ,חברי המסדר העניקו לאביו של ולאד את השם דרקול ,ומכאן הגיע שמו של הנסיך כדרקולה.

האגדות לנכס העיקרי של הכפר בראן ,הקשורות לנסיך ולאד ,שחיי במבצר תקופה שאיננה ארוכה ,הם מקור הפרנסה החשוב של התושבים , אגדות ערפדים אלו לא היו מחזיקות זמן רב כול כך, אילולא הסופר האנגלי בראם סטוקר ,שאהב מאוד את סיפורי הערפדים האנושיים, הקשורות לשאול ולגיהינום , וחיבתם ללגימת דמם של קורבנותיהם, הם ליבתם של האגדות. 

בעוד דרקונים בימי הביניים מעוררים סמליות של מפתים , האסוציאציה המקראית של השטן עם הנחש שפיתה את אדם וחווה, בפועל הם מעוררים את המחשבה ,שהם מנהיגים בעלי כוח וחוכמה, על פי הדימוי התנכי של הנחש ולשונו בחוץ, חשבו האנשים בעבר כי דמותו היא הרשע בהתגלמותו, המילה הרומנית Dracul ,משמשת באנגלית וברומנית לפרשנות כדרקון או כשטן ,

אגדת דרקולה הנסיך ולאד טפש
 

מגדל השעון בסיגישוארה ,ממוקם בחלק הדרומי-מזרחי של המבצר ,הידוע גם בכינויו מגדל המועצה, נבנה במאה הארבע עשר והורחב במאה השש עשר ,בפינות המגדל נבנו ארבע צריחים ,שסימלו את האוטונומיה השיפוטית העירונית ,וכתזכורת לאזרחי העיר שילכו בדרך הנכונה או שייענשו .

מגדל השעון נפגע במחצית המאה השבע עשר עקב פיצוץ אבקת שריפה במגדל החייטים הסמוך, המגדל עבר שיפוץ בעזרת אומנים שהובאו מפראג, שבנו אותו בסגנון הברוק כפי שהוא נראה כיום, הצריח של המגדל מסתיים כדור הזהב קטן, בחלקו העליון, יש שבשבת מטאורולוגית, הנעה בעזרת זרמי אוויר, היא משמשת לתחזיות מזג האוויר.

בעת השיפוץ הוסף השעון והמנגנון ,בסוף המאה התשע עשר נוסף ציפוי אריחי הקרמיקה הצבעוניים, השעון במגדל ,מושך אליו תיירים בהיותו שעון מיוחד, גובהו של המגדל כשישי וארבע מטר, מגדל שנועד להגן על שער הכניסה הראשי של העיר.

התור לכניסה ארוך וצריך סבלנות ,במגדל שש קומות ועל מנת להגיע לראשו יש לטפס 110 מדרגות ,בקירות חרכיי ירי שמתוכם בעת הטיפוס ,ניתן לראות את הנוף מעל גגות העיר, בסוף הטיפוס מרפסת תצפית לנוף באזור , שימוש נוסף היה למגדל השעון בעת שימש כמקום התכנסות למועצת העיר עד מחצית המאה השש עשר ,בסוף המאה התשע עשר הפך המגדל למוזיאון להיסטוריה של העיר.

סיגישוארה מגדל השעון העתיק והמוזיאון
 

מגדל בלקסמית Turnul Fierarilor , מגדל הקצבים  Butchers- Tower Turnul Macelarilor, מגדל הסנדלרים  Tower Cobblers -  Turnul Cizmarilor , מגדל פרוריריס Furriers Tower Turnul Cojocarilor, מגדל רופמייקר Ropemakers Tower Turnul Franghierilor , מגדל החייטים Tailors Tower Turnul Croitorilor , מגדל המגדל Tanners Tower Turnul Tabacarilor , מגדל טינסמית'ס Tinsmiths Tower - Turnul Cositorilor  , מגדל השעון Clock Tower.

סיגישוארה תשעת שערי מגדלי השמירה שנותרו
 

כאשר נשמע קול האזעקה מפעמון הכנסייה שעל הגבעה ,נסגרו מיד השערים ,כול תושב וכול חבר בגילדה כולל כול בני המשפחה ידעו את סדר הפעולות לקראת ההתגוננות והלחימה, לכל גבר אשה וילד היה תפקיד מוגדר לעת סכנה.

מיד לאחר האזעקה התאספו התושבים ליד מגדלי השמירה ובמגדלים ,הגברים עלו על החומות והמגדלים והחלו להילחם ,הנשים הכינו דלים עם מים וסמרטוטים למקרה של שריפות ,הנשים גם הרתיחו את השמן והזפת הרותחת שהוטלו מעל החומות על התוקפים, הנשים המבוגרות פתחו נקודות טיפול בפצועים, הזקנים יעצו והילדים והפנויים היו צריכים להתפלל לבורא לעזרה.

חוקי ההתנהגות בזמן לחימה היו חוקי לחימה נוקשים שטובת הכלל הייתה מעל לטובת הפרט ,השלטון המקומי פעל בנוקשות ולא נתן לאף אחד לחרוג מחוקי זמן החרום, לא התקיימה זכות הערעור על החלטות המשפט, גזרי הדין בוצעו מיד ,גזר דין מוות היה מקובל וביצוע היה מידי תוך 24 שעות.

סיגישוארה כך נערכו והתנהגו אנשי המצודה בזמן חרום
 

הרובע נקרא ברומנית Orasul de Jos , בתחילת המאה החמש עשר החלה להתפתח העיר התחתית עקב תנאי מחייה קשים יחסית במצודה שסבלה ממחסור במים ומזון, העיר ממוקמת ליד נהר ומרכזה הכיכר הרמן אוברטה (מדען טילים ואסטרונאוטיקה) שנולד בעיירה בסוף המאה התשע עשר.

רחובה הראשי הוא רחוב דצמבר ,אמנם העיר התחתית פחות ציורית מהעיר העליונה אך בסיור נראה הרבה בתים מהמאה השבע עשר, כמו בית הכנסת היהודי, הכנסייה הרפורמית Biserica Reformata , בזיליקת המצורעים Biserica Leprosilor   ממוקמת ב Strada Stefan cel Mare 34 .

סיגישוארה העיר התחתית בחלקה התחתון של המצודה The Lower Town
 
 
 
בניית אתרים - שרקור