דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

בוקרשט מסלולי סיור והליכה

 
 

האם יש חדר פנוי Aveti camere libere  -  אני אקח אותו Bine. Vreau camera  מה מחיר החדר לשנים Cat costa o camera pentru doua personae  האם המחיר כולל ארוחת בוקר Preţul include micul dejun  - או ערב cina  אפשר להזמין השכמה (לציין שעה)    Putet sa ma treziti la  אני רוצה לעשות צ'ק אאוט As vrea sa achit nota si sa plec de la hotel

רומניה שיחון התמצאות בשטח

איך להגיע ל  (לציין שם)  Cum ajung la  - ימינה  דריאפטא  -  שמאלה  סטונגה  פנה שמאלה   luati o la stanga  - פנה ימינה luati  o la dreapta  - ישר drept inainte  אחרי  dupa  -  לפני  inainte de  -  במעלה  sus  -  במורד jos  תחנת רכבת gara  -  תחנת אוטובוס  staţia de autobuz  -  שדה תעופה aeroport  למרכז העיר centrul oraşului -  מלון  (לציין את השם) hotelul ,שגרירות ישראל  consulatul Israelului  -  איפה יש כמה  Unde sunt multe  מסעדות  restaurant  - ברים   baruri – אטרקציות מקומיות לתיירים  locuri turistice  רחוב  starda
 
רומניה שיחון לבית מלון התמצאות והכוונה
 

שדרה המהווה נדבך חשוב בעיר שאורכה כארבעה קילומטר, שמה הראשון לאחר הקמתה היה שדרות הפילנתרופיה soseaua Filantropiei ,לרגל הקמת בתחילת המאה התשע עשר ,של בית החולים ליולדות Mavrogheni הגדול בשדרה, ממול למבנה נותר עד היום רחוב Monetariei לזכרו, לאחר כיבוש רומניה במלחמת העולם השנייה ,קיבל הרחוב את השם האחד במאי , לאחר המהפכה כנגד הקומוניסטים, נקבע כי השדרה תקרא Bulevardul Ion Mihalache .

השדרה עברה בתקופת הרודן צ'אושסקו שינויים מבניים, של הריסה ובניית של גושי בטון גדולים למגורים לאורכה , למרות זאת ,נותרו בשדרה מספר מבנים היסטוריים ואטרקציות בחלק הראשון של השדרה נטוע מבנה ענק בשם Tower Center International , מגדל לעסקים שגובהו 22 קומות וגובהו 120 מטר, שנבנה בתחילת המאה העשרים ואחת שסביבו קיים סכסוך משפטי על בעלויות .

בהמשך השדרה לאחר המבנה יש הצטלבות עם שדרת bulevardul Banu Manta ורחוב strada Iacob Felix בדיוק בפינה זאת עמד מבנה הפונדק הצהוב Hanul Galben, שהיה מיותר בימיו של צ'אושסקו ועלה לשמים ,חלק מזקני העיר גורסים שזאת הייתה טעות, עוד בחלקה השמאלי של השדרה ליד נהרסו עוד מספר בתים ובמקומם צנח מבנה בטון למגורים בן 10 קומות בית פינתי חצי עגול עם מקטעי קווי בטון בצבע אדום, בהמשך נראה את כיכר האחד במאי ושוק האיכרים ומאחוריו בלוק בטון מסיבי נוסף .
בוקרשט שדרות Bulevardul Ion Mihalache
 

הכרטיסים בעבור הסיור תקפים ל 24 שעות מרגע רכישתם, חובה להראות את הכרטיס בכול עליה על האוטובוס, מחירו של הכרטיס למבוגר 25 ליי ולילדים כעשרה ליי, את הכרטיס ניתן לקנות מהנהג ומדוכני מכירת הכרטיסים rata , או אפילו מדלפק הקבלה בבתי המלון.

לאורכו של המסלול 14 תחנות לאטרקציות, רובם ממש על ציר התנועה או קרובים אליו

תחנת היציאה היא מספריית האוניברסיטה Casa Presei Libere שבשדרות Soseaua Kiseleff .

חולף לאורך השדרה על : פארק Herastrau Park , ומוזיאון הכפר הרומני בצד שמאל לאחר מכן האצטדיון לכדור רגל בצידה הימני של השדרה ומגיעים לשער הניצחון בכיכר הניצחון בתחתית השדרה ניתן לבקר בשני   המוזיאונים : מוזיאון הבית הרומני , מוזיאון Grigore Antipa Museum .

בוקרשט אוטובוסים לסיור תיירים
 
רומניה אגם אנה הקדושה בשמורה Tinovul Mohos

את הנסיעה לשמורת הטבע או הלינה  Tinovul Mohos ולאגם אנה הקדושה, מתחילים מהעיר Bixad לאחר נסיעה של כעשרה קילומטר לכוון אזור Balvanyios ,כאשרר מגיעים לצומת פונים שמאלה וממשיכים למגרש החניה ,חונים ויורדים ברגל לאגם, או ניתן לשכור מזחלת הנגררת אחרי כלי רכב.

בדרכנו בדרך לשמורת הטבע Tinovul Mohos שבה ממוקם אגם אנה הקדושה ,שלפי טענת הגאולוגים הוא נוצר לפני כעשרת אלפים שנה, נחלוף על פני עיירה הספא טושאנד, הנחבאת בהרי הקרפטים בגובה כשש מאות וחמישים מטר, ושמה ידוע לחובבי מעיינות הספא והמים המינרליים שלה ,שבהם ריכוז חומרים העוזרים לחולים ,אתר מרפא הפתוח בכול ימות השנה, שבו מרחצאות של מים מינרליים, בוץ רפואי, מאגרי גז ומעיינות לשתיית מים.
 
עיירה הממוקמת למרגלות הרי Ciomatu Mare שבשרשרת הרי הקרפטים .מהיישוב טושאנד ממשיכים לטפס בשמורת הטבע  Tinovul Mohos ,חוויה בזכות עצמה , לכוון לוע הר הגעש הכבוי שבגובה 950 מטר מעל גובה פני הים, במרכז הלוע נמצא אגם אנה הקדושה ,האגם עצמו מוקף ברחבת דשא שמסביבה עצי מחט ועצי אשור תמירים.
רומניה אגם אנה הקדושה בשמורה Tinovul Mohos
 

בוקרשט הכיכר הראשונה במסלול שנבקר בה, כיכר הידועה גם בשם כיכר הארמון Palace Square – ארמון הפרלמנט ,הממוקם בכיכר   והנחשב לאחד המבנים הגדולים באירופה, כיכר עצמה נחשבת לאחת הכיכרות הגדולות בעיר, חוצה את הכיכר שדרת החופש Bulevardul Libertatii - Liberty Bvd , ושדרת   Bulevardul Unirii Union Boulevard .

כיכר שבה נערכים גם קונצרטים ומופעים המוניים שבו יכולים להשתתף בין 20,000-70,000 אזרחים ,מופעים שבהם משתתפים אומנים מפורסמים מרחבי העולם, הכיכר משמשת לתהלוכות ,מצעדים כמו מצעד צבא רומניה, אירועים ממלכתיים שנערכים בה כמו :החגיגות לראש השנה ואירועים ממלכתיים של ימי זיכרון וגבורה.

בוקרשט כיכר החוקה Piata Constitutiei Constitution Square
 

בוקרשט הכיכר השנייה שנבקר במסלול ,כיכר Piata Unirii הנחשבת לאחת הכיכרות הגדולות בעיר והמשמשת כצומת תחבורתית ציבורית במקור הכיכר חוצה את שדרות Bolevardul Unirii שנבנתה בתקופת השלטון הקומוניסטי לשמש כשדרת הניצחון הסוציאליסטי בעיר כך היא נקראה בתחילה עד נפילת השלטון הקומוניסטי ,במרכזה של הכיכר גן גדול ומזרקה מרשימה והמפורסמת שלה .

הכיכר משמשת ככיכר תחבורתית מרכזית הכוללת גם את כיכר אונירי ומרכז לתחנות בעבור חברות האוטובוסים הציבוריות, ובחלקה הדרום מערבי קיים גם מסוף לחשמליות.    
בוקרשט כיכר אונירי Uniri Square
 

בוקרשט הכיכר השלישית שנבקר במסלול , כיכר   Piata   Universitatii הניצבת מול אוניברסיטת בוקרשט כולל ארבעה פסלים של גיבורים ואישים של האומה הרומנית הניצבים בכיכר ,פסליהם של :   יון הליאדה רדולסו Ion Heliade Radulescu , מיכאל האמיץ  Michael the Brave , גיורגה לזאר Gheorghe Lazar   וספירו חארט Spiru Haret , עוד ניצבים מסביב לכיכר מספר מבנים של האוניברסיטה , התיאטרון הלאומי על שם יון לוקה קאראג'יאלה ובית המלון אינטרקונטיננטל

שמה של הכיר שונה לאות מחאה ל Golaniad בעקבות הפגנה מחאה שקטה של הסטודנטים כנגד בכירים בשלטון ששרתו בעבר במפלגה הקומוניסטית בטרם הופלה, שהפכה להפגנה שפוזרה באלימות בידי כוחות הביטחון , עוד בכיכר אנדרטה מינימליסטית לציון זכרם של הרוגי המרד כנגד הקומוניסטים והרודן בשנת 1989.


בוקרשט כיכר האוניברסיטה University Square
 

בוקרשט הכיכר הרביעית שנבקר במסלול ,הכיכר הניצבת בשדרות ויקטוריה נקראה בעבר כיכר הארמון פלאטול ראגל ,על שם ארמון המלך הניצב בה, המשמש כיום כמוזיאון הלאומי לאומנות בכיכר גם ניצבים בית הסנט ,מלון פאלס אתינה Athenee Palace Hotel , האתנאום Athenaeum בית הפילהרמונית ע"ש אנסקו המלחין הרומני, ספריית האוניברסיטה University of Bucharest Library ואנדרטת הלידה מחדש של האומה (המכונה קן הציפורים).

הכיכר נחשבת ככיכר החשובה והייצוגית ביותר של בוקרשט, שבה נטועים שורשי  ההיסטוריה של העיר ושל המדינה כולה, הכיכר זכורה במיוחד כמקום שבו החלו ההפגנות להפלת הרודן הרומני צואצ'סקו ולסילוק השלטון הקומוניסטי במדינה, כאן ממרפסת מפקדת המפלגה הקומוניסטית כיום ארמון הסנאט , הביט הרודן על הפגנות ההמונים ובמיוחד בהפגנה שנערכה בסוף דצמבר 1989 ,שלאחריה השתלטו המפגינים על הארמון פלאטול ראגל ועצרו את הרודן ורעייתו ,ובהמשך הוציאו אותם להורג .

200 מטר מזרחית מהכיכר ,ממוקם פארק Cismigiu Park ,שבו ניתן לטייל ולנוח ואפילו לשכור סירת משוטים ולהפליג באגם הקטן שבטבורו .

בוקרשט כיכר המהפכה Revolution Square - Piata Revolutiei
 

בוקרשט הכיכר החמישית שנבקר במסלול , הכיכר הרומנית משמשת כצומת דרכים מרכזית ברובע 1 בבוקרשט, שלוש שדרות מרכזיות חוצות את הכיכר : שדרות Lascar Catargiu Boulevard , העוברת בחלקה הצפון מערבי של הכיכר לכוון כיכר ויקטוריה והשדרה השנייה Magheru Boulevard , העוברת בחלק הדרום מזרחי לכוון כיכר האוניברסיטה בשניהם עוברת תחנת המטרו של הכיכר הרומאית ושדרת ובלצ'סקו   Nicolae Balcescu .

כיכר רומנה (רומאית) היא אחת מהכיכרות המעניינות ביותר בעיר, שבה חלק מהרחובות והמדרכות הסואנים שבעיר , דבר המהווה כאחד מהמקומות העמוסים והמתיירים, אין לכיכר אזכורים פוליטיים אך קיימות אגדות מספר רומניות לכיכר .

בתחילה נקראה הכיכר על שמו של ראש העיר הרומני בעבר לסקר קטרג'יו, אז גם עמד במרכזה פסל שנהרס בעת שהשלטון הקומוניסטי השתלט על בוקרשט לאחר מלחמת העולם השנייה ,באותה העת הוחלף שמה לכיכר אנה איפטסקו , כיום שמה של הכיכר נקרא על שמו של הרחוב הרומאי מיחאי אמינסקו .


בוקרשט הכיכר הרומנית Piata Romana
 

בוקרשט הכיכר השישית שנבקר במסלול,כיכר הניצחון המרכזית הממוקמת במרכז העיר, אליה מתנקזים שדרות : Iancu de Hunedoara Boulevard ,שדרות Kiseleff Boulevard ,שדרות Nicolae Titulescu Boulevard שדרות Ion Mihalache Boulevard והרחובות Calea Victoriei ורחוב Lascar Catargiu .

אחרי הכיכר ממוקם ארמון ויקטוריה Victoria Palace שמשמש כמשרד הממשלה הרומנית עוד ממקום המוזיאון לטבע על שם Grigore Antipa ( Bucharest Natural History Museum ) ארמון הניצחון, שכעת הוא מקום מושבה של הממשלה הרומנית, נמצא כאן, ועוד בצד של הכיכר הוא overtopped על ידי המוזיאון הלאומי של גריגה אנטיפה הלאומי להיסטוריה של הטבע, ברחוב קיזליף  Kiseleff Street הסמוך ממוקם גם מוזיאון האיכר הרומני.

בוקרשט כיכר הניצחון Victory Square
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור