דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

קרקוב סיור ברחוב שבסקה Szewska

 

רחוב שבסקה שקבל את שמו במאה הארבע עשר, שבתרגום מפולנית נקרא רחוב הסנדלרים, כיוון שברחוב התכנסו בעלי בתי מלאכה לסנדלרות , מקצוע שהגביר את חיי המסחר באותה תקופה, שבסקה נחשב כאחד מהרחובות העתיקים בעיר.

אורכו של רחוב שבסקקה כשלוש מאות מטר, תחילתו של הרחוב בכיכר המרכזית לכוון מערב, רוב הבתים ברחוב נבנו בין המאות הארבע עשר לשבע עשר, הוא חלק מדרך המלח והמסחר לכוון שלזיה , בדרכו חוצה הרחוב את רחוב Podwale שהווה רחוב של בתי מלאכה משם הוא ממשיך מערבה לכוון רחוב Karmelicka .

בביקור ברחוב המרוצף באבנים ,ניתן להבחין על הקרקע בשרידי פסי החשמלית הישנה ,כמו כן ניתן לראות בקצה הרחוב את שרידי החומה שניצבה כאו בעבר ,בשרידי מגדל השמירה שניצב באחד משערי הכניסה לעיר העתיקה ,שער שבסקה, גם כיום ,נחשב הרחוב לעמוס יחסית ,חלק גדול מבתי המלאכה ,הפכו לחנויות ביגוד ומסחר כמו :חנויות אלקטרוניקה וביגוד, מסעדות ,בתי קפה ,חנויות תכשיטים, מועדוני לילה ועוד.

   

גם כיום נחשב הרחוב לעמוס יחסית ,חלק גדול מבתי המלאכה הפכו לחנויות ביגוד ומסחר כמו :חנויות אלקטרוניקה וביגוד, מסעדות ,בתי קפה ,חנויות תכשיטים, מועדוני לילה ועוד.

 

קרקוב סנק בר Shakers Club

הסנק בר ממוקם ברחוב 5 Szewska , חלל ריקודים ובילוי שאינו גדול ,החלל מואר בגוונים כחולים , פינות ישיבה ,מוזיקה במגוון רחב, בר שתייה ,יחס מתנשא של הצוות, מחירים לא זולים למשקאות, מוזיקה מחרישת אוזניים , חובה למסור מעילים למלתחה ,מקבלים אסימון הפקדה ,אין לאבדו כי לא תקבל את מעילך בחזרה , ברחוב עוד מספר מעדונים ומוטב לחפש אחר.

קרקוב בר Freak Klub Gorączka

הבר ממוקם ברחוב שבסקה 7 Szewska , הבר פתוח בימי השבוע בין השעות 17:00 – 05:00 בבוקר .

קרקוב חנות השוקולדים Cracow Handmade Chocolate

חנות השוקולד ממוקמת ברחוב שבסקה 7 Szewska , מחוץ לשוקולד ופרלינים ,נמכרות במקום פחזניות אקלרים וכדומה , המפעל והחנות בקומת הממסד ,ניתן לראות את העבודה מחלונות הוויטרינה ,בית הקפה לשתיית משקאות חמים, שוקו ומילקשייק בקומה השנייה, פתח הכניסה קמור קשתי ומעליו יש תבליט של כבשה .

קרקוב סיור ברחוב שבסקה Szewska
 

חנות הבגדים ממוקמת ברחוב 25 Szewska , החנות פתוחה בימי שני-שבת בין השעות 11:00-19:00 ביום ראשון פתוח בשעות 10:00-15:00 .

בוטיק לבגדים מבתי חרושת ופירמות פולניות באיכות גבוהה ועליהם סמלים השייכים להיסטוריה הפולנית,, חזית החנות מעץ חום המשולבת בזכוכית , החנות ממוקמת בבית מהמאה החמש עשר ששופץ, אחד מקירות המקום שופץ ושומר על מנת לשמר את ההיסטורי של המבנה מהעבר , בחנות נמכרים : בגדי גברים, בגדי נשים, בגדי ילדים, בגדי ספורט ומגוון רחב של אביזרים ומוצרים לספורטאים .

קרקוב חנות בגדים Red is Bad
 

החנות ממוקמת ברחוב 9 Szewska שברובע העתיק, כדקה בהליכה מכיכר השוק הישן, החנות פתוחה בימי שני-שבת בין השעות 10:00-20:00 ביום ראשון עד השעה 18:00.

בחנות נמכרים מוצרים בעבודת יד הקשורים לפולקלור הפולני, מגוון של מתנות במחירים סבירים, בחנות נמכרים גם מוצרי קרמיקה, שטיחים, עבודות אריגה, כלים למשחק השחמט, מוצרי זכוכית, נעלי בית רקומות, תלבושות עממיות גלויות ,צעצועים מהעבר ועוד.

קרקוב חנות המתנות Krakuska Sztuka Ludowa
 
 
 
בניית אתרים - שרקור