דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

סקסוניה השווצרית מסלול גדות נהר האלבה

סקסוניה השווצרית מסלול גדות נהר האלבא
 

הטירה נבנתה במאות החמש עשר – שש עשר, בתקופת בעת ששימשה את הנסיך השולט והנבחר של ממלכת סקסוניה ,בעת ששימשה כמרכז הרפורמציה ,עד הפילוג הדתי ההיסטורי בעת עליית הדת הפרוטסטנטית באירופה ,הכנסייה הפרוטסטנטית castle chapel שהוקמה בטירה קודשה בידי מרטין לותר לאחר הקמתה.

בקומת הקרקע ממוקמת הקפלה של הטירה, הנחשבת ככנסייה הפרוטסטנטית הראשונה שנבנתה , וקודשה על ידי מרטין לותר בשנת 1544 ,בעת שנשא דרשה שבה ציין כיצד שרותי הכנסייה יכללו בכנסייה הפרוטסטנטית. ללא נוסחאות או טקסים, אלא רק רוח המילה של האלוהים (ישו), בדו שיח האישי של האנשים עם הבורא ,כהגדרה ראשית בפולחן הפרוטסטנטי .

בעת ביקור בטירה ובמוזיאון שבו מוצגת תערוכת הקבע שמתעדת את העיר טורגאו ,כמקום מגוריו של הרנסנס והרפורמציה, ביקור בתערוכה, מאפשרת למבקרים לראות ולהעריך את תפקידה של הטירה, בהיסטוריה הרפורמית האדריכלית והפרוטסטנטית .

העיירה טורגאו טירת הארטנפלסSchloss Hartenfels Torgau (Castle)
 

עיר נמל למעבר סחורות בנהר האלבה ממוקמת מצפון מזרח העיר לייפציג ,כעיירה נזכרת לראשונה בהיסטוריה במחצית המאה העשירית ,העיירה שימשה בעת שהוקמה טירת הארטנפלס כמקום מושבו של נסיך הכתר משושלת משפחת Wettin של הסקסונים ,כיום בעיירה כעשרים אלף תושבים .

במחצית המאה החמש עשר הוקם בעיירה מבנה שבו התמקם ארגון טורגהאואר בונד הליגה של טורגאו Torgau League,שכללה את הנסיכים האוונגליסטים (הפרוטסטנטים ) כנגד הנסיכים בני הדת הקתולים האורתודוכסים (שבשליטת רומא) .
 
בתקופה שבה פעל מקים הכת הפרוטסטנטית בדת הנוצרית, מרטין לותר בעת שכתב את חוקי הדת החדשים בשנת 1530 לספירה, לאחר שהוקמה כנסיית סנט מרי Marienkirche ככנסייה הפרוטסטנטית הראשונה בעיירה Torgau ,שבה אף נקברה רעייתו של מרטין לותר .
      
סקסוניה השוויצרית העיירה טורגאו Torgau
 
 
 
בניית אתרים - שרקור