דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ורשה רחובות ואטרקציות

 

ארמון Tyszkiewicz Palace נקרא גם Tyszkiewicz Potocki Palace

הארמון ממוקם ברחוב קרקובסקה פשדמיישצ'ה 32 , מבנה ארמון  Tyszkiewicz מרוחק כמאה וחמישים מטר מארמון Uruski Palace ,ארמון שכיום הוא חלק מאוניברסיטת וורשה נבנה בתחילה בשנת 1793 ,בידי משפחת Field Hetman  מנסיכות  Lithuania, בעיצובו של האדריכל Jan Chrystian Kamsetzer, בסגנון נאו קלאסי.
 
חזיתו המערבית של הארמון מובלטת במרכזו ומעוטרת בכמה עבודות מסטוקו ,בחזית נבחין בארבע עמודיי קישוט ותמיכה לגג ,עוד בחזית המבנה על הגג סמל האצילות של המשפחה הבונה.


ורשה ארמון palace Tyszkiewicz או בכינויו ארמון פוטוצקי
 

הרחוב המחבר את שוק וכיכר העיר העתיקה לכיכר העיר החדשה הוא רחוב פרטה ulica Freta הסיור מתחיל בשער הברביקן Barbican, הרחוב ממוקם מדרום לרובע העתיק, רחוב פרטה משמש הולכי רגל רבים, הרחוב אינו מפורסם במסעדות יוקרה ובפאבים .

בצפון מוקף הרובע החדש Nowego Miasta בפארק Park Traugutta , באם אתם מגיעים מהעיר העתיקה וברצונכם להמשיך לארמון ופארק Krasinski  ,אתם יכולים לחזור ברכבת התחתית או באוטובוס מתחנת Ratusz Arsenal .
 
אזור העיר החדשה, הנמצא צפונית לעיר העתיקה, אזור שהוקם ללא חומה ,מקושר לבנייה של בתי התושבים שמחוץ לחומות העיר העתיקה , למרות שמו כעיר החדשה ,מדובר באזור שהחל את דרכו במאות החמש עשר והשש עשר כאזור עצמאי עם מוסדות שלטון משלהם אזור שחובר בסוף המאה השמונה עשר ,בצו חוקתי לעיר וורשה בידי שושלת מוזביה.
 
ברובע החדש נבנתה כנסיית St. Mary בתחילת המאה החמש עשר, באזור החדש נבנו מעל למאתיים אחוזות במאה השש עשר, באותה תקופה נבנה הגשר העץ בידי Erazm Cziotko שחיבר את שתי גדות הוויסלה, גשר שקיבל את שם המלך גשר זיגיסמונד אוגוסטוס אך נהרס בתחילת המאה השבע עשר בשיטפונות שלג וגשם .
ורשה העיר החדשה Nowego Miasta
 

חנות האופנה והקוסמטיקה ספורה ממוקמת ברחוב Marszałkowska St 116/122 ,טלפון 228261232 ,החנות פתוחה בימי השבוע בין השעות 09:00-21:00 ,ביום ראשון פתוה בין השעות 10:00-22:00.

סיפור המבנה של החנות, משולב בסיפורי מלחמת העולם השנייה ,בעת הכיבוש הגרמני של ורשה, כאשר המבנה שימש כמועדון לבילוי לקצונה הגרמנית, מקום שכונה בפיהם הקלוב חברי המחתרת הפולנית בורשה ,תקפו את המבנה בכדי לפגוע בקצינים הגרמניים בשנים 1942-3.

לאחר המלחמה הוצמדה לוחית סיפור האירועים על קיר המבנה וממש בחזית המבנה נתלתה תמונה מפסיפס המציירת את סיפור שתי ההתקפות על הקצונה הגרמנית.

ורשה חנות הבשמים ספורה Sephora (הקלוב הגרמני)
 

שדרות סולידריות הנקרא בפולנית Aleja Solidarnosci ,חוצה את העיר ורשה מחלקה הדרומי לחלקה הצפוני, את שמו קיבל הרחוב לאחר המחאה של התנועה שנקראה בשם סולידריות, שסילקה את השלטון הקומוניסטי ממדינת פולין ,שמו של הרחוב בעבר היה רחוב לשנו ,שבעצם היה אחד הרחובות הראשיים בתקופת הקמת גטו ורשה.

כיום מסמלת השדרה בפריחתו מחדש לאחר סילוק הקומוניסטים מפולין, בבניית מבנים ובתים חדשים על פי הקדמה המודרנית ולא על פי הראש הקומוניסטי, השדרה מפורסמת בהיבט הכלכלי והתרבותי, שצמח בו לאחר בנייתו מחדש, הבתים הבנויים כיום בשדרות סולידריות, שנהרס לחלוטין בתקופת מרד גטו ורשה, מוגבהים לגובה הרחוב ולרובם נדרש טיפוס קל במדרגות על מנת להיכנס לפתחם, משום שהם נבנו על חורבות גטו ורשה, בקצה הרחוב בכיכר נבנה אחד מגורדי השחקים ,הנקרא המגדל הכחול Błękitny Wieżowiec .

זמן בנייתו של המגדל הכחול התארך לאורך 16 שנה, זקני ורשה טוענים שמכיוון שהמבנה הוקם כעל שרידי בית הכנסת הגדול הוא קולל ולכן בנייתו התמשכה לאורך הזמן הארוך, בחזיתו של המגדל ,הוצב פסלו של Stefan Starzyński   ,שהיה ראש העיר ורשה בטרם פרוץ המלחמה.

ורשה שדרות סולידריות Solidarity Avenue
 

תחבורה ציבורית לכיר העיר הישנה ולטירה המלכותית עולים על קווי האוטובוס : 125, 170, 190, 307, 512 , או נסיעה בקווי החשמלית מספר : 13, 23, 26, 32 .

תחבורה ציבורית לכיכר דה גול ולפסל קווי האוטובוס : 111, 117, 158, 303, 507, 517, 521 ,נסיעה בחשמלית בקווי : 7, 8, 9, 22, 24 25, 43 .

נסיעה בתחבורה הציבורית מהתחנה המרכזית הצ'נטרום לאורך רחוב Chmielna Street ובהמשך לרחוב העולם החדש Nowy Świat יש לקחת קווי אוטובוס : 125, 170, 190, 307, 512 או קווי חשמלית 13, 23, 26, 32 .

ורשה טיפים נוספים לתחבורה ציבורית
 

בית הקברות הנחשב כגדול בעיר ורשה ,המשתרע על שטח שגודלו כמאה ושלוש עשר דונם שקבורים בו גם אישי ציבור ,ספורטאים ,מדינאים ,אנשי כמורה ועוד ועוד, בבית הקברות נמצאת מצבתו של אברהם יעקב שטרן ,שהיה מתמטיקאי שהמציא את המחשבון (חשבוניה) קבר הנחשב לקבר היהודי הקדום ביותר שנותר בעיר ורשה.

ורשה בית הקברות ברודנו Bródno Cemetery
 
 
 
בניית אתרים - שרקור