דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אנגליה ערים ואטרקציות

 
 
אנגליה חבל יוקרשייר העיר לידס Leeds
העיר לידס Leeds
העיר ממוקמת חבל יוקרשייר
איך להגיע  מלונדון באוטובוס של נשיונל אקספרס זמן הנסיעה כארבע שעות נסיעה מהעיר יורק נמשכת כשעה וחצי , לידס בראדפורד התעופה הבינלאומי ממוקם ממש מחוץ למרכז העיר.
הזמנת בתי מלון ולינה בעיר
מידע 
איזור העיר לידס ממוקם בחבל  יורקשייר והאמבר, אזור עם אוכלוסייה של בערך חמישה מיליון תושבים,העיר היא מרכז עסקים מובילים באירופה, משרדים  פיננסייםמשגשגים,בלילה, לידס מתעורר לחיים עם מסעדות, בית קפה, ברים בכל סגנון ,מוזיקה חייה בכל סגנון
הספורט הוא מרכיב חשוב לתושבי העיר בתחום הכדור רגל, הרוגבי והקריקט , מסביב לעיר מתגאה העיר במרחבים הירוקים ,נופים ושמורת הטבע הלאומית של ירוקשייר .
 
עיר צעירה המבוססת על מסחר , בעיר אין הרבה מקומות לינה ,עיר שבה מספר קניונים גדולים,הרבה מסעדות ובתי קפה ובלילה הופכת העיר למרכז בילוי ומועדונים הנערכים במאות מקומות בעיר, בעיר הרבה קניונים ומרכזי קניות ,שדרות של חנויות למותגים בין לאומיים,בוטיקים,מוצרי צריכה שונים , כמו הרובע ויקטוריה המהווה את אחד מאזורי  האופנה היוקרתיים ביותר.
 
אטרקציות בעיר
בעיר מומלץ לבקר במוזיאון הנשק הגדול Royal Armouries , הכניסה בתשלום, פתוח כל יום בשעות  10:00-17:00 , המוזיאון נחשב לאחד המוזיאונים הגדולים לנשק, מעל 8,000 מוצגים מרהיבה הכוללים   3,000 שנות היסטוריה, העולם של נשק ושריון חובה לראות את האטרקציה.
 
ארמון יורקשייר  Harewood House,ממוקם  בלב יורקשייר, בפאתי לידס   הכניסה בתשלום , הארמון שנבנה במאה ה 18כולל : אוסף של ציורים של ציירים כמו : טרנר, ריינולדס, טיציאן ואל גרקו, רהיטים ידי תומאס ציפנדייל, ויצירות מחרסינה ענקי,אולמות לתצוגת אומנות עכשווית,מרכז אירועים ,קונצרטים,פסטיבלים ועוד.
 
בעיר שתי אוניברסיטאות : אוניברסיטת  Leeds College of Art Blenheim Walk  ואוניברסיטת Leeds College of Art City Centre , ארבעים ושתים גלריות לאומנות בעיר.  
כנסיית  St John Evangelist Church,  הכנסייה העתיקה ביותר במרכז העיר לידס,
הכנסייה פתוחה לביקורים יום שלישי - 9:30 בבוקר, יום שבת - 17:30, הכנסייה    נבנה בשנת 1632-1634. בכנסייה חפצים מהתקופה ה יעקובינית, לכנסייה חלונות ויטראז מהמאה ה 19, בכל הכנסייה מפוזרים טבלאות זיכרון לאזרחי העיר לאורך מאות בשנים.  
אנגליה חבל יוקרשייר העיר לידס Leeds
 
אנגליה חבל אזורקורנוול פרויקט עדן Eden Project
פרויקט עדן   Eden Project
הכניסה בתשלום
איך להגיע מיקום הפרויקט באזור קורנוול, הנמצא בקצה המערבי המרוחק של אנגליה , ניתן לרכוש כרטיסים משולבים לאוטובוס לרכבת ולכניסה בתחנות הרכבת, תחנת הרכבת של העיר  St. Austell  במרחק ארבעה קילומטר מהפרויקט ,ממנה ניתן לקחת אוטובוס לפרויקט או ללכת כ45 דקות ברגל מהתחנה, שרות אוטובוסים בצבע ירוק בהיר יוצאים מהערים  St. Austell, Newquay, Helston, Falmouth ,  Truro ,
האתר פתוח בכול הימים בשעות 10:00-18:00 , בסוף יולי עד תחילת ספטמבר פתוח עד השעה 20:00 ,כאשר התשלום מופחת לאלו המגיעים לאחר השעה 15:30 .
טלפון 08457484950
מידע 
בתוך עמק קטן בקורנוול הוקמו חממות ענק המדמות תנאי אקלים שנים על פני כדור הארץ, הפרויקט הוקם בשטחו של מכרה חמר ישן ולכן ניתן לסייר בו לאורך מסלולים משופעים וסלילוניים.
 
 
כאשר נכנסים בשערי הפרויקט מתחילים בחלק הימני של מרכז המבקרים עוברים את הגשר יורדים במעלית לחלקו האחורי של המבנה ויוצאים בקומה הראשונה דרך בית הקפה והדלתות האוטומטיות למשטח ומרפסת ההתחלה, בנקודה זאת פונים ימינה ומתחילים את הסיור לחממה הראשונהBiomes.
 
יש המתחילים את הסיור מצידו השמאלי של מרכז המידע ומשם בדרך המזגזגת והיורדת במפלסים עד הכניסה למבנה הראשוןBiomes, קיימת עוד אפשרות של נסיעה ברכבת קטנה גם כן מהחלק השמאלי של מרכז המידע שמאלה מתחת לשביל לתוך החנייה של הרכבת שגם כן לוקחת למבנה הראשון לסיור.
 
בכל חממה המשופעת באמצעיים הנדסיים ואדריכלות נוף,משלבת  הדמיה של תנאי מחייה ואקלים של אזורים שונים מרחבי העולם, ניתן לגלות בחממות את האזורים טרופיים ביבשות שונות והצמחים הגדלים באזורים אלו, ניתן לחוש את יער הגשם  ובו למעלה משלושת אלפים סוגים של צמחים ,מדרום אסיה וממזרחה, מאוקייניה ,מדרום אמריקה האמזונס בין התצוגות מטע בננות האופייני במדינו באסיה.
 
חממת הגונגל המאפשרת סיור מעל לצמרות העצים על מנת להבין את המבנה והתאים לגדילה בגונגל,הקטע הגבוה הנקרא חופת הגונגל בדרך כלל בטבע אינו נגיש במציאות לאנשים.
 
במהלך הסיור ניתן לפגוש תופעות טבע מיוחדות ונפלאות כמו צמחים טורפים,צמחים שגדלים בקצב מדהים, חיות אופייניות לאזורים.
אנגליה חבל אזורקורנוול פרויקט עדן Eden Project
 
אנגליה פארק לילדים לגולנד וינדזור Legolend Windsor
פארק לגולנד וינדזור   Legolend Windsor
הכניסה בתשלום
מחוץ לעיר לונדון , פארק לגולנד נמצא במרחק  3 קילומטר מארמון וינדזור ובמרחק שני קילומטר  ממרכז העיר וינדזור, הוא ממוקם על כביש  Winkfield Road, Windsor, Berkshire .
 
האתר פתוח בחודשים מתחילת אפריל -יולי וספטמבר בשעות 10:00-18:00 ובחודש אוגוסט עד השעה 20:00,
טלפון 2222001
בהליכה דרך מרכז העיירה ויננזדור מארמון וינזדור לפארק לגולנד הליכה של רבע שעה בערך, בתחבורה לקחת רכבת מלונדון מתחנת  Paddington  לתחנה המרכזית של העיירה וינזדור   Windsor Central , להחליף משם לאוטובוס או להחליף לקו שרות פנימי  של הפארק.
מידע 
פארק לגולנד נפתח בשנת 1996  על שטח של 150 דונם, הוא מהווה פארק לילדים בין היחידים בעולם כפארק. הפארק מיועד לילדים עד נערות וכולל מתקנים שונים וחוויתיים לילדים, אין בו מתקנים בסגנון פארקים גדולים בעולם,אך הוא נחשב כפארק שעשועים מיוחד ואהוב לילדים באנגליה וכולל גם שטחי פיקניק ומדשאות.

לאחר הכניסה בקופות ואזור הכניסה ניתן לעלות על רכבת הנוסעת בחלק משטחי הפארק במעלה גבעה לאורך שלוש מאות מטר ובגובה 27 מטר ,בחלק מהספרי הימי  ובמסלול מעגלי חוזרת לתחנת המוצא.
 
מרכז הבנייה מספק את יכולתו ודימיונו של הילד והנערים לפיתוח דגמים שונים מאבני לגו,מרכז הדימיון כסדנאות לבנייה בעזרת מומחים,אזור מכוניות ומשחקים,אזור הפעלות שונות .
 
מומלץ לבקר בפארק המינאטורות מאבני לגו הנקרא  Miniature park , באזור   Duplo Land  לילדים צעירים הכולל המחזות ויזואליות ולעלות על ספינה ולחוות חוויות מים הכוללות מזרקות ,מגלשות מים, תותחי מים וכמובן את הרכבת הצרה העוברת במים או לגלוש במגלשות שונות מגבהים שונים,מיני גולף בתשלום נוסף לילדים.
 
ביקור בעיר הלגו  ובעיר הנמל לגו שבהם ניתן לצפות בפעלולים שונים כולל קפיצות מהמגדלור לבריכה,לשוט בסירות , נסיעה ברכבת מסביב לפארק ספרי גונגל וצפייה בחיות המורכבות מקוביות לגו,ביקור בארץ הוויקינגים  Land of the Vikings , הכולל רכיבה על רפסודות לתשעה, סירות מאוץ, ביקור במבוך של לוקי.
אנגליה פארק לילדים לגולנד וינדזור Legolend Windsor
 
אנגליה פארק המיניאטורות בקונסקוט Bekonscot
פארק מיניאטורות  בקונסקוט   Bekonscot
הכניסה בתשלום
מחוץ לעיר לונדון , ליד הכפר  Beaconsfield   ,   באזור   Buckinghamshire  בדרך  Warwick Road .
האתר פתוח בימי השבוע בשעות 10:00-17:00  
טלפון  672919 494
תחבורה לנסיעה עולים בתחנת הרכבת  Marylebone   לכיוון העיר  בירמינגהאם שבקינג המפשייר  ולרדת בתחנת בייקונספילד.
מידע 
בשנת 2009 חגג הפארק 80 שנה להיווסדו , לאחר שהוקם כגחמה פרטית על שטח חצרו של ביקונספילד בעזרת משרתיו ונהגו.בעלי מסילות הברזל והרכבות הוזמנו ובנו מערכת רכבות מיניאטורית במקום שעליהן נעות רכבות במהירות של 10 קמש ועוברות בתחנות ומסופי רכבות.
 
הפארק מציג שישה כפרים מיניאטוריים כמחוז אחד אנגלי טיפוסי , חלקם דמיוניים,  על שטח של שנים וחצי דונם ,הכולל בתים בסגנונות שונים ,טירות,נמל,בתים ורחובות וכמובן בעלי חיים וכלי רכב וסירות.
 
כיוון שכל האזור שמסביבו נרכש להרחבת הכפר לא ניתן כיום להרחיבו יותר.
אנגליה פארק המיניאטורות בקונסקוט Bekonscot
 
אנגליה פארק הספארי של מערב מידלנד West Midland Safari P
פארק הספארי של מערב מידלנד   West Midland Safari Park
הכניסה בתשלום 
הפארק ממוקם ליד העיר  Bewdley   באזור   Worcestershire
הפארק פתוח בחודשים פבואר-אוקטובר בשעות 10:00-17:00 ,פארק השעשועים מהשעה 11:00   
תחבורה  מהעיר ברמינגהם יש לנסוע בכביש הראשי  Hagley  בכביש המהיר  Quinton A456  לכוון   Hagley  ו  Blakedown  להתבוננן בשלטים המורים את הדרך לפארק  בדרך  Kidderminster  ומשם לעיר   Bewdley .
מידע 
עיקר פרסומו של הפארק מאוסף המצרים הלבנים שבו, שטחו של הפארק 100 דונם,שביל חיות הספארי אורכו 4 קילומטר, ובו ניתן להתבונן בלמעלה משש מאות חיות שונות וצאצאיהם, כמו : ,פילים,קרנפים, נמרים ואריות, חיות כיס אוסטרליות, עדר באפלו, להקת  זברות, גנו, גמלים  , סוגים שונים של  צבאים וזאבים וחיות בסכנת הכחדה .
 
ניתן לסייר בביקור בחלקים מסוימים ברכב פרטי לעצור ולהאכיל חיות,או להזמין סיורים מודרכים במכוניות מיני ואגן,בספארי ביתן זוחלים גדול ואוסף חיות מכל רחבי העולם.
 
איזור השעשועים בקרבה לבריכת ההיפופוטמים, כולל למעלה משלושים מתקנים,במקום חנות מזכרות ומסעדות ומזנונים.
אנגליה פארק הספארי של מערב מידלנד West Midland Safari P
 
אנגליה העיר קנטרבורי פארק החיות האולטץ Howletts Wild Animel Park
פארק החיות האולטץ  Howletts Wild Animel Park
הכניסה בתשלום 
הפארק ממוקם ליד העיר  קנטרבורי  Canterbury באזור  Bekesbourne
הפארק פתוח בכול ימות השנה בשעות 10:00-18:00 בחורף עד השעה 17:00.
תחבורה הפארק ממוקם באזור   Bekesbourne , ביציאה מכביש A2   שלושה קילומטר  דרומית לקנטרבורי  קיים שילוט לפארק , הנסיעה ברכבת מלונדון מתחנות ויקטוריה או קינג קרוס אורכת כשעה ועשרים ,באוטובוס  לקחת רכבת לתחנת אשפורד ומשם לקחת את האוטובוס .
טלפון  4647 842 844
מידע 
הפארק מתגאה באוסף הגורילות שלו, בפארק מגדלים חיות נדירות לקראת שחרורם לטבע חלק מהחיות בכלובים וחלקם בשטחים מגודרים בהדמיה של סביבתם הטבעית,בימי החורף חלק מהחיות נחבא בכלובים ואין אפשרות לראות אותם.
אנגליה העיר קנטרבורי פארק החיות האולטץ Howletts Wild Animel Park
 
אנגליה ארמון טירת וינדזור Windsor Castle
ארמון טירת וינדזור  Windsor  Castle
הכניסה בתשלום  רוב השטחים הציבוריים נגישים עבור עגלות נכים, כולל דירות המדינה,ניתן לשכור עגלות במקום טלפון 77667324.
הארמון ממערב העיר לונדון במרחק 40 קילומטר, בכביש   114 Campden Hill Road  בעמק נהר התמזה בברקשייר בקרבת העיר ווינדזור.
האתר פתוח בימים שני-שישי בשעות 09:30-17:30 ,בימי שבת בשעות 09:30-17:00, בימי ראשון בשעות 10:00-16:00
טלפון 77667304
תחבורה מתחנת פדינגטון או ווטרלו ברכבת, מתחנת ויקטוריה  Victoria  Station   באוטובוס  בקו הירוק , ברכב פרטי  M4 ליציאה מספר 6 או כביש   M3   ליציאה מספר 3 .
מידע 
תחילתו של האזור  בשנת 1066 בשנה זאת, כבשה קבוצת אצילים צרפתים מחבל נורמנדי את שטחה של אנגליה, ארץ הסקסונים. בהנהיג את  הכוחות  המפקד וויליאם, לאות הערכה  קיבל את הכינוי וויליאם הכובש, לאחר מכן הקים שרשרת מצודות ובינהם את מצודת וינזדור ולונדון,מצודת וינזדור הפכה לשמש כארמון המלוכה הגדול באירופה,עיוון שכל כך הרבה שנים שימשה כמעוז הבית לבית המלוכה הוסיף המלך גורג החמישי כי שם המשפחה של משפחת המלוכה יהיה וינזדור, למרות שהארמון עבר חווית שריפה בשנת 1992 ושופץ הוא עדיין אבן שואבת למשפחת המלוכה ומקום ביקור להמונים.
 
ארמון טירת וינזדור מייצגת 900 שנה של שלטון ומגורים ,הטירה משתרעת על על שטח של 26 דונם הכוללים  ארמון המלוכה, קפלה מפוארת בתי המגורים  ובתי המלאכה והחוות שהקיפו ומקומות העבודה של מספר רב של אנשים משרתים ובעלי מלאכה.
 
הביקור כולל מספר אטרקציות בארמון טירה המיועדים לביקורי ילדים ומשפחה השער הראשי לכניסה שער הנרי השמיני  
קפלת  סנט גורג  אחת הדוגמאות הטובות ביותר של האדריכלות הגותית באנגליה, פתוחה בכל יום פרט ליום ראשון,חילופי משמר המלכה כמו בארמון בקינגהאם  סיור בחדרי הארמון הפתוחים לקהל שבהם ניתן לראות ריהוט יישן,קישוטי קיר ותקרה מרהיבים,יצירות אומנות הכוללים ציורים,פסלים,שכיות חמדה ,נברשות וכלים.
   
בעת הביקור מבקרים בגלריית התמונות Art Gallery ofWindsor  אשר בה ,מאוספי האומנות של בית המלוכה כולל דיוקנאות של האצולה,כולל ציורים של רמברנדט, רובנס, קנלטו וגיינסבורו ,אוסף הבובות ובית הבובות של המלכה מרי.
אנגליה ארמון טירת וינדזור Windsor Castle
 
אנגליה מחוז וילטשייר האתר הפריהיסטורי סטונהנג Stonehenge
האתר הפריהיסטורי סטונהנג   Stonehenge  
איך להגיע , מיקומו של האתר שני קילומטר מערבית מהעיירה   Amesbury   במחוז וילטשייר באנגליה, עשרה  קילומטרים צפונית לעיר סולסברי, תשעים קילומטר ממערב העיר לונדון , ברכבת ניתן להגיע מהעיירה סולסברי , בלונדון ניתן לקחת את הרכבת מתחנת ווטרלו היוצאת בכל שעה לאתר ,הרכבת הראשונה בשעה 06:00 בבוקר ועד חצות  ,זמן הנסיעה כשעה וחצי, התעריפים משתנים לאורך שעות היום, בתחנת הוטובוס בתחנת ויקטוריה ניתן לנסוע באוטובוסים היוצאים שלוש פעמים ביום לאתר זמן הנסיעה כשעתיים.
האתר פתוח בכל ימות השנה   בשעות 09:30-16:00
מידע 
בכל שנה מגיעים לאתר מבקרים רבים,חלקם מגיעים לטכס זריחת השמש במיוחד ביום הארוך בשנה 26 לחודש יוני  ,בתחומי האתר מרכז מידע, ליד האתר ממוקמים עוד שרידים ארכיאולוגים מתקופות שונות , האתר עצמו מוקף בסוללות עפר וממוקם על הגבעות המכוסות בצמחיה ירוקה ומוליך אליו כביש למרחק של 100 מטר מהעמודים ,הוקמו מגרשי חנייה ומסביב לאתר הוקמו חנויות למזכרות,דוכני אוכל .
 
האתר משויך לתקופה הפרהיסטורית , התקופה הניאוליתית כשלושת אלפים שנה לפני הספירה ,שבו האמונה הייתה באלילים וברוחות, צורת האתר בנוי מעגלים שקוטרם 38 מטר הכוללים העמודים מהאבן בגוון כחול אפור מחוברים ביניהם בקורת משקוף מאבן ,על פי הערכות המבנה הוקם כאלף שש מאות שנה לפני הספירה ,אך עדיין אין יודעים מי בנה אותו ולאיזה מטרה נבנה האתר ומהיכן הובאו האבנים.
 
חלק ממבנה האבנים אינו מקורי כיוון שבחלקו שופץ עקב פגיעות לאורך השנים של הטבע
מאז שנת 1978 אוסרים השלטונות להתקרב לחלק מהאבנים עקב היותם בסכנת התפוררות והתמוטטות ,את הנזקים של הטבע ניתן לראות בגילופים שנחרטו על האבנים באת הקמת האתר, עצם ההקמה של המבנה דרש עבודת כפים רבה והווה מפעל הנדסי לתקופה של 3000 שנה לפני הספירה ,בתחילה נחפרו תעלות הנקראות henge בתוך תעלות אלו הוטמנו העמודים הניצבים .
 
על פי הסברות המעגל הפנימי שהוצב בערך כאלפים שנה לפני הספירה ולא הושלם וננטש , מורכב מעמודים ללא קורות עליונות, המעגל הפנימי הורכב משמונים אבנים בגוון כחול שנחשבות לאבנים הקטנות באתר , משקל כל אחת כארבעה טון ,הובאו על פי הסברות מצלעות ההרים Prescelly Mountains  הממוקם 240 קילומטר מהאתר , לפי מחקרים או שהובאו בגרירה על מזחלות עץ או שהושטו בנהרות עד לאזור הקרוב כשני קילומטר מהאתר  ומשם נגררו לאתר.
אנגליה מחוז וילטשייר האתר הפריהיסטורי סטונהנג Stonehenge
 
אנגליה הכפר אייווברי Avebury
הכפר אייווברי    Avebury    
העיר ממוקמת בדרום המדינה, מדרום לעיר  Swindon  על גדות הנהר   Kennet  במחוז   Wiltshire
איך להגיע בנסיעה על כביש  A361.
מידע
אתר היסטורי ומרשים שבשטח אדמותיו בין בתי התושבים מתגלגלים עשרות גושי סלע ענקיים השכובים על צידם כדוגמת הסלעים שבאתר סטונהנג ,המפליא הוא סידורם בצמדים כאשר אבן ענקים שוכבת ליד אבן עדינה יותר או ניצבות , כמו במעגל בהיקף גדול כאילו אבנים לפני הצבתם כדוגמת המעגל הניצב באתר המפורסם סטונהנג.
 
האגדה מתארת את זוגות האבנים כדמות זכרים ונקבית, ההיסטוריה של המקום לוקחת את המבקר ארבעת אלפים חמש מאות שנה אחורה ,באזור הביצות וההתיישבות הראשונה באזור,במהלך המאה ה  17-18 נוצרה בעייה כאשר חלק מהתושבים ניפצו חלק מהסלעים על מנת להשתמש בחומר הגלם הסלע לבניית בתייהם .
 
האובליסק  מהבטון מסמל את מיקומה של האבן המרכזית הגדולה שניצבה במעגל  האבן הייתה באורך שמונה מטר ועגולה בבסיסה , עדיין התעלומה למה שימש המקום ומאיכן הובאו האבנים ולאיזה מטרה הם הוקמו נשארו תעלומה עד הים למרות החפירות שנעשו במקום.
 
אטרקציה נוספת בכפר היא כנסיית סנט גיימס בעלת ההיסטוריה הארוכה עוד מימי השבט הסקסוני באזור,צלב הכנסייה שבשנת   1810 בעת שיפוץ נתגלו סמלים וכתובות שהוסתרו, ניתן לבקר במוזיאון וגלריה בבית אחוזה בכפר Alexander Keiller Museum.
אנגליה הכפר אייווברי Avebury
 
אנגליה חבל סומרסט העיירה גלסטונברי Glastonbury
העיירה גלסטונברי   Glastonbury
העיר ממוקמת במחוז  Somerset
איך להגיע  
מידע 
גלסטונברי היא עיירה קטנה במחוז סומרסט באנגליה, ממוקמת על רמות סומרסט. העיירה ידועה ההיסטוריה שלה , כולל מנזר  Glastonbury Abbey  וגבעת  Glastonbury Tor  לעיר נקשרו הילות של מסתורין , מיתוסים ואגדות וסיפורים הקשורים לעיר, במציאות העיירה סתמית אך מושכת  תשומת לב הרבה מעבר לכל פרופורציה לגודלה הפיזי  או  היופי הטבעי או חשיבותה הכלכלית, אך המוטיב המסתורי מעניק לה את מעמדה.
 
העיירה היא בירתם של הניו אייגים המאמצים כדת ופולחן את דמויות המלך ארתור ואנשי חצרו האבירים, את הקוסם מרלין ומחפשים באתר ובמקום רוחניות כאשר הם מזהים את הגבעות המקיפות את העיר כעיר אוולון המשמשת כמקום פולחן מסתורין וכשפים על פי מיטב הספרות והאגדות כאשר החיבור בין העולמות הרוחניים הגשמיים אינם חשובים המוטיב הדמיוני הוא הקובע והאמונה בכל העולם הקשור למסתורין הזה.
 
הגבעות מסביב לעיר נצפות למרחוק, ובמיוחד את גבעת הטור שבראשה מבנה צר ועתיק מאבנים שחורות, שמשערים שנבנה בתקופה שבה בנו את המעגלים בכפר איווברי וסטונהנג
 
בתוך האמונה הרוחנית ניתן ערך רב לגן הקסום במרכז העיירה שבו ניצבת מזרקה ובאר הגביע הקדוש אשר למימיו על פי האמונה יש כוחות ריפוי מיסטיות, בגן המים נובעים משני מעיינות אחד צבעו לבן עקב היות מימיו מועשרים בסידן והמעיין האדום שמימיו מועשרים בברזל כצבעי היסוד של הבריאה.
 
הביקור במנזר  Glastonbury Abbey, שבו קבור המלך ארתור וסיור בגנים המרשימים שלו מהווים עוד נקודת חובה לביקור בעיירה, על פי האמונה לכאן הגיע המלך ארתור הפצוע לאחר הקרב האחרון שלו ממפקדתו במצודת קדנבורי הסמוכה בנסיונו להציל את מלכתו החטופה מידי  Melwas  ,הקרב נערך על גבעת טור  ובנקודה המנזר  נפטר ונקבר, ליד המנזר שרידי מבנים עתיקים של כנסייה  סנט מיכאל  מהמאה ה  14 ,מלבד אגדות המלך ארתור, היה מנזר גלסטונברי, במשך מאות שנים, מרכז חשוב לחקר הדת , כמנזר בנדיקטיני הפך בשנת 673 לספירה, אך תפקד למאניניו מאות שנים קודם לכך גילוי קברו של המלך ארתור על ידי הנזירים במנזר בשנת 1190 עשה הרבה כדי לשפר את הערך האטרקציוני של המנזר.
 
בעיר נערכים פסטיבלים שנתיים :
פסטיבל הילדים  Glastonbury Childrens Festival , בתחילת אוגוסט והכולל  ליצנים, בובות, מספרי סיפורים, קרקס אמנים, קוסמים,אוהלים למופעים, קרקס מיומנויות, סדנאות תיפוף, קיר טיפוס ועוד הרבה.
אנגליה חבל סומרסט העיירה גלסטונברי Glastonbury
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור