דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

סיציליה סיור באיים שמסביבה

 
סיציליה האי פנטליריה הסלעי Pantelleria

האי ששטחו 83 קילומטר מרובע ,שנקרא בעבר Cossyra בידי מתיישביו מהאי מלטה, ממוקם כחמישים ושמונה קילומטר ,מחלק הדרום מערבי מחופה של סיציליה,בין סיציליה לתוניס המרוחקת 45 קילומטר מהאי.

איך להגיע לאי: הדרך המהירה ביותר להגיע לפנטלריה היא בדרך אוויר מאיטליה מהערים רומא ומילנו בתקופת הקיץ, או מהעיירות משדות התעופה של טראפאני ופאלרמו בטיסות היומיות מסיציליה דרך ארוכה יותר היא שייט במעבורות הלילה מנמל העיר טראפאני.

על האי ניתן לראות הר גבוה ,יער אלונים את הר הגעש Gibele ,או בשמו Montagna Grande שגובהו כשמונה מאות וארבעים מטר,שעבר התפרצות אחרונה לפני כתשעת אלפים שנה,עבר שינויים סיסמיים במאה השמונה עשר והתפרצות תת ימית בסוף המאה התשע עשר ,כיום פעילותו הוולקנית היא פעולה של גייזרים הנקראים Favara Grande המשחררים סילוני מים ובוץ,ויוצרים בהמשך מעיינות תרמיים בכול רחבי האי .

סיציליה האי פנטליריה הסלעי Pantelleria
 
סיציליה האי סן פנטליאו mezzo - San Pantaleo

על מנת להגיע לשרשרת האיים,שבין העיירות Trapani והעיירה  Marsala, לאי יש לקחת מעבורת (סירה) ממזח שליד מוזיאון המלח בתשלום כחמישה יורו ,שייט של 10 דקות למזח האי mezzo, תשלום נוסף של תשעה יורו (שנת 2015), משלמים בעת ההגעה לאי, ביקור של כשלוש שעות,כאשר היקף הסיור מסביב ובאתרים כקילומטר.

האי הקטן mezzo או Motya, הממוקם בחלק המערבי של סיציליה,השייך כיום לקרן ויטקר,שקיבל את שמו מידי הפניקים ,שהקימו על האי את העיר Motya ,על שם טחנת הרוח שניצבה על האי ששימשה לעיבוד צמר,גם מפעלי כריית מלח ועיבודו נעשו על חופי האי.
 
האי mezzo הוא אחד מארבעת האיים הנקראים Stagnone ,אי שיושב במאה השמינית לפני הספירה בידי הפניקים ,הנקרא כיום San Pantaleo, שם שהוענק לו בידי הנזירים מכת Santa Maria della Grotta di Marsala, שהתיישבו עליו בימי הביניים.
סיציליה האי סן פנטליאו mezzo - San Pantaleo
 

לאי מגיעים בשייט מהעיר פלרמו כשעתיים וחצי שייט,או מהעיר טרפאני או ברחפת בזמן של 70 דקות,בתקופת הקיץ טלפון להזמנות 091/582403 ,במקום מרכז מידע תיירותי ושמורת הטבע בטלפון 091/8449456.

האי וכפר הדייגים Ustica שייך למחוז פלרמו,הכפר ממוקם במפרץ עם נמל לסירות,כיום הוא חלק משמורת טבע ימית,שבה נמצא הנמל la Cala di Santa Maria ,אזור בית הקברות העתיק la Punta dell'Omo ,על צוקיו שמתנוססים מעל לים.

סיציליה האי יוסטיקה Ustica
 
סיציליה סודו של חוף איסולה בלה (איטסולה היפה) Isola Bella

האי איסולה בלה, הוא אי קטן המוקף בסלעי בזלת,הממוקם בחוף הים של העיר טאורמינה אי המחובר ליבשת בשביל חול צר,המופיע ונעלם מתחת גלי הים ,במשחק הים ,היום יומי של הגאות והשפל,מפשילים מכנסים,מורידים נעלים וקדימה פוסעים לתחילתו של האי, החוף שלפני האי ,נחשב כאחד היפים והמפורסמים בעיר, על האי מרכז לצלילה מצויד כהלכה וסירות המשייטות את הצוללים לנקודות הצלילה.

 

כיום האי הוכרז כשמורת טבע, המטופל בידי האוניברסיטה של העיר קטאניה ,ביחד עם הקרן לקרן שימור הטבע השייך לאו"ם ,האי נרכש בידי השלטונות, במכירה פומבית בשנת 1990, לאחר שבעליו הפרטיים פשט רגל.

 

על האי הסלעי המיוער,בנה בחלקו הגבוהה,בנה האדם שרכש אותו במאה הקודמת את ביתו, באחד מחופי האי ,חוף המשמש לשיזוף האהוד על מתרחצים, חוף הים הסמוך מוגן בלשון סלע הלבה המקיפה את המפרץ .

סיציליה סודו של חוף איסולה בלה (איטסולה היפה) Isola Bella
 
 
 
בניית אתרים - שרקור