דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

סיציליה לילדים

 
 
סיציליה העיירה סבוקה Savoca

שמה של העיר נובע באגדות העיר ,משמו של עץ עתיק שגדל פרא בעיירה ונקרא בניב הסיציליאני savucu העץ הבכור (הצמח הבכור),ענפי העץ משמשים בסמל מגן העיר עוד מימי הביניים, על פי הממצאים נוסדה העיירה סבוקה,במאה השתים עשר אך אוזכרה לראשונה במאה הארבע עשר כחלק ממלכת העיר מסינה .

העיירה שכוחת האל הזאת,שאפילו כותב ספרי התיירות בסיציליה Paul Duncan,כתב עלייה שאף אחד אינו טורח לבקר בה, ממוקמת במורדות הדרומיים של הרי Peloritan בחלק המזרחי של האי סיציליה,כשלושים קילומטר דרומית מערבית מהעיר מסינה,בגובה 300 מטר מעל פני הים, משרד מידע ותיירים 0942.761125 Turistic Office.
 
כלכלתה של העיירה התבססה על חקלאות שעיקרה פרדסי עצי הדרים, בתחומי הכפר ניתן להסתובב עם מכוניות דבר המקל על הטיפוס למרומי הגבעה, האטרקציות העיקריות בביקור בעיירה הם :ביקור בחורבות הטירה שנבנתה בתקופת השלטון הערבי ושוקמה בתקופה הנורמנית, הממוקמת מעל לעיירה .
סיציליה העיירה סבוקה Savoca
 
סיציליה טאורמינה הסירה של אנטוניו DITTA CINGARI ANTONINO

אפשרות לשייט חופים ולביקור,הטיול עם הסברים באנגלית היסטוריה ואגדות , שנורקל, להצצה על האלמוגים ,כוכבי הים והחיי בקרקעית המפרץ , טלפון לתאום 00393383591014 ,בחיוג מקומי להוריד את האפסים בקדמת מספר הטלפון,אימייל    info@taorminaescursioni.it    .

שעות שייט בחודשים יולי אוגוסט ,התחלה בשעה 09:30 חזרה 11:30,התחלה 11:30 חזרה 15:00,התחלה 15:00-17:00,התחלה 17:00-19:00, מומלץ לקחת את סיור הבוקר בין השעות 09:30-11:30 או שיוט לילה .
 
במהלך השייט, יש הפסקה לעשרים דקות ,לצלילה במים הצלולים ,באחד המפרצים היפים ביותר של טאורמינה,ניתן ללגום דגימת ליקר שקדים סיציליאני טיפוסי,בחניה ניתן לשחות עם שנורקלים.
 
מחיר 20--30 יורו לאדם ,תלוי באם זה סיור של שעתיים או שלוש,נקודת יציאה מהנמל ג'יארדיני נאקסוס, בצידו השמאלי של מסוף קרוז .     

 

סיציליה טאורמינה הסירה של אנטוניו DITTA CINGARI ANTONINO
 
סיציליה האי פנטליריה הסלעי Pantelleria

האי ששטחו 83 קילומטר מרובע ,שנקרא בעבר Cossyra בידי מתיישביו מהאי מלטה, ממוקם כחמישים ושמונה קילומטר ,מחלק הדרום מערבי מחופה של סיציליה,בין סיציליה לתוניס המרוחקת 45 קילומטר מהאי.

איך להגיע לאי: הדרך המהירה ביותר להגיע לפנטלריה היא בדרך אוויר מאיטליה מהערים רומא ומילנו בתקופת הקיץ, או מהעיירות משדות התעופה של טראפאני ופאלרמו בטיסות היומיות מסיציליה דרך ארוכה יותר היא שייט במעבורות הלילה מנמל העיר טראפאני.

על האי ניתן לראות הר גבוה ,יער אלונים את הר הגעש Gibele ,או בשמו Montagna Grande שגובהו כשמונה מאות וארבעים מטר,שעבר התפרצות אחרונה לפני כתשעת אלפים שנה,עבר שינויים סיסמיים במאה השמונה עשר והתפרצות תת ימית בסוף המאה התשע עשר ,כיום פעילותו הוולקנית היא פעולה של גייזרים הנקראים Favara Grande המשחררים סילוני מים ובוץ,ויוצרים בהמשך מעיינות תרמיים בכול רחבי האי .

סיציליה האי פנטליריה הסלעי Pantelleria
 
סיציליה האי סן פנטליאו mezzo - San Pantaleo

על מנת להגיע לשרשרת האיים,שבין העיירות Trapani והעיירה  Marsala, לאי יש לקחת מעבורת (סירה) ממזח שליד מוזיאון המלח בתשלום כחמישה יורו ,שייט של 10 דקות למזח האי mezzo, תשלום נוסף של תשעה יורו (שנת 2015), משלמים בעת ההגעה לאי, ביקור של כשלוש שעות,כאשר היקף הסיור מסביב ובאתרים כקילומטר.

האי הקטן mezzo או Motya, הממוקם בחלק המערבי של סיציליה,השייך כיום לקרן ויטקר,שקיבל את שמו מידי הפניקים ,שהקימו על האי את העיר Motya ,על שם טחנת הרוח שניצבה על האי ששימשה לעיבוד צמר,גם מפעלי כריית מלח ועיבודו נעשו על חופי האי.
 
האי mezzo הוא אחד מארבעת האיים הנקראים Stagnone ,אי שיושב במאה השמינית לפני הספירה בידי הפניקים ,הנקרא כיום San Pantaleo, שם שהוענק לו בידי הנזירים מכת Santa Maria della Grotta di Marsala, שהתיישבו עליו בימי הביניים.
סיציליה האי סן פנטליאו mezzo - San Pantaleo
 
סיציליה העיירה ארמרינה Piazza Armerina

עיירה הממוקמת במרכזה של האי סיציליה ,פרסומה של העיירה נובע מהכמות הבלתי נדלית של פסיפסים מרהיבים,המתגלים עוד ועוד בכול שנה,באתר הארכיאולוגי Villa Romana del Casale .

 

העיירה הבנוייה על גבעות ,כוללת עיר עתיקה שבה נבנו מבנים עתיקים,במיוחד אלו שנבנו במאה השמונה עשר,כולל כיכר וקתדראלת הדומו ,שניתנות לצפייה בעת שיטוט ברחובות וסמטאות מתפתלות, בניית העיר נעשתה בשני שלבים כאשר השלב הראשון ,נבנה בעת השלטון הערבי במאה העשירית וחלקה השני של העיירה התווסף במאה  החמש עשר ותוספות התרחבות במאה השבע עש.

אטרקציות נוספות הם בית העירייה,ארמונות ישנים כמו ארמון Trigona Palazzo ,אך למחפשי ההפתעות ברחובות הקטנים והנפתלים, כדאי לסייר באזור הקיים מהמאה השלוש עשר ליד רחוב Via Monte הקרוב לקתדראלת הדומו.

סיציליה העיירה ארמרינה Piazza Armerina
 
סיציליה פסטיבל בובות עיסת הנייר השנתי בעיירה אצ'ירלה Acireale

בעיירה נערך אחת לשנה בחודשים פבואר-מרץ ,פסטיבל המתקיים מהמאה השש עשר פסטיבל של דמויות וחפצים ענקיים העשויים מעיסת נייר ,המורכבים על מסגרות מברזל,העוברים בתהלוכה בעיר,החגיגות נמשכות מספר ימים שבהם חגיגות, תהלוכות לילדים בתחפושות, מופעים מוזיקליים וזיקוקים.

כאשר החלה מסורת הפסטיבל בעיירה במאה השש עשר,על מנת לשמח את עניי העיר, שתחילתו בזריקת פירות וביצים מסריחות על אנשים,עד שהוצא צו להפסקת מסורת זאת,הפסטיבל קיבל צביון תרבותי יותר ואז הונהג המנהג של משוררים שעברו ברחובות ודקלמו שירים וחרוזים מאולתרים.

סיציליה פסטיבל בובות עיסת הנייר השנתי בעיירה אצ'ירלה Acireale
 
סיציליה עיירת הדייגים אצ'י טרזה

עיירת חוף וקיט ודייגים ,הממוקם בחופה הצפון מזרחי של האי סיציליה,עיירה המושכת תיירים ונופשים במיוחד מאיטליה ,על שפת הים היווני ,הממוקמת 10 קילומטר מצפון לעיר קטאניה ,מספר תושביה כחמשת אלפים,פטרונה הנוצרי של העיירה הוא St. John the Baptist ,שלכבודו נערך בכול שנה פסטיבל של San Giovanni ב 24 ביוני.

עיירת דייג טיפוסית ,במעגני נמל העיירה ניתן למצוא סירות דייג רבות, ניתן לצאת בבוקר לשוק הדגים הקטן שעל המזח ולרכוש משלל הדגה שנדוגה בלילה,ניתן גם לשכור את הסירות לשייט קצר או ארוך מסביב לעיירה ,או פשוט להכנס לאחת ממסעדות הדגים שבעיירה  וליהנות ממנה טובה ,כמו תיירים רבים המבקרים בעיר קטניה .

סיציליה עיירת הדייגים אצ'י טרזה
 
סיציליה מוזיאון הבובות Museo dei Pupi dell'Opra

כאשר חוזרים מסיור בכפר ועולים שוב על הכביש SS. 114   ,דרומה לכוון העיר קטאניה בפנייה לכפר קמפוליני Capomulini ,לוקחים את הפנייה השמאלית ברחוב via Nazionale  לכוון קטניה ולאחר מאה מטר רואים רואים את מוזיאון הבובות Museo dei Pupi dell'Opra .

במוזיאון אוסף של בובות אוטנטיות המולבשות בבגדים מסורתיים ,חלקם מהמאה השמונה עשר,ליד המוזיאון פועל תיאטרון בובות לילדים , ב מופעים המעבירים פרשנויות ואנימציה, מסצנות נוקבות ותוקפניות, שנלקחו מאגדות צרפתיות, לגבי שעות הפעילות יש לבדוק במוזיאון.

סיציליה מוזיאון הבובות Museo dei Pupi dell'Opra
 
סיציליה סיור לעמק המקדשים Valle dei Templi

סיציליה היא ביתם ,של כמה משרידי חורבות יווניות עתיקות ביותר, שהשתמרו ברחבי האי, חלק מחורבות אלו, ממוקמות בסביבת אזור העיר טאורמינה,חלקם באזור דרום סיציליה באזור העיר ועמק המקדשיםשלידאגריג'נטו .

העיירה אגריג'נטו Agrigento

האוטובוס הוא הדרך הקלה ביותר להגיע לאגריג'נטו, טרמינל תחנת האוטובוס הבין-העירוניים הם בפיאצה רוסלי, ממש ליד הפיאצה ויטוריו עמנואל,שם גם ממוקם משרד הכרטיסים לנסיעה.

סיציליה סיור לעמק המקדשים Valle dei Templi
 
סיציליה טורומינה האוכל של המאמה הנקרא פיצה PIZZA

הפיצה נמצאת במעלה סמטה Via Timeo 23 ,טאורמינה

המקום הקטן (שני שולחנות בפתח בית הפיצה והאוכל הביתי הטרי) עם האוכל הביתי המדהים הזה,מגיעים למקום המופלא הזה ,מיד לאחר הכניסה בשער מסינה לעיר טאורמינה,חוצים את כיכר ויטוריו עמנואל השני (הכיכר הראשונה בעיר ותחנת המוניות),חולפים בצד ימין על פני ארמון  Corvaja ,המשמש כמרכז המידע לתיירים ומוזיאון העיר,בסמטה העולה מצד שמאל של הארמון ,שבין הארמון לכנסיית קטרינה ,עולים 100 מטר ומגיעים לאוכל הכי טרי ונקי שאכלתי בכול ימי הסיורים בעיר.

ממש מאחורי הכנסייה מצד שמאל ניתן לראות את שרידי תיאטרון היווני האודיאון,וממול הפיצרייה שבה מקררי שתייה קרה בבקבוקים קטנים וגדולים במחיר שנע בין 0,80 סנט ליורו.

סיציליה טורומינה האוכל של המאמה הנקרא פיצה PIZZA
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור