דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

סיציליה אטרקציות מרכזיות

 
 

ארכיפלג איי Aeolian Islands האיים האאוליים, מונה שבעה איים ,ממוקם ממול לאזור Milazzo ,באזור מיצר מסינה, מול החוף הצפון-מזרחי של סיציליה ,האיים שונים במראם, אך יוצרים ארכיפלג קטן וטבעי ובעל חשיבות תיירותית,המאפשרת הצצה לסיפור התופעה הגעשית,המשמשת גם מקום מנוחה לציפורים נודדות.

צורת הארכיפלג Aeolian Islands האיים האאוליים,כראש חץ הפונה מערבה בין סיציליה ליבשת האיטלקית, בחלק העליון הצפון מזרחי נמצא האי סטרומבולי Stromboli,מתחתיו בחלק הדרומי מזרחי נמצא האי Panarea,דרום מערבית ממנו עדיין על הקו האחורי של החץ ,ממוקם האי Lipari,מתחתיו ומדרום לו ומעט מזרחה ממוקם האי Vulcano,מצפון מערב לאי Lipari,ממוקם האי Salina מערבה ממנו ממוקם האי Filicudi,בראש החץ שכוונו מערב נמצא האי Alicudi.
סיציליה ארכיפלג האיים האאוליים - Aeolian Islands
 
סיציליה קטניה כיכר הדומו פסטיבל חגה של סנט אגתה.

הפסטיבל נחגג בכול שנה ,בין 3-5 בפברואר,הוא נחשב לאחד האירועים הדתיים החשובים ברחבי סיציליה,בימי החג נערכות תהלוכות דתיות,שבהם נישאים על כתפי המאמינים שרידים המיוחסים לקדושה סנט אגתה.

זהו אירוע דתי ופולקלוריסטי ,הנערך לאורך מאות בשנים,צליינים רבים ותושבי העיר משתתפים באירוע החשוב לנוצרים,לקדושה שחייה בקטניה במאה השלישית לספירה,התהלוכה חולפת במקומות ונקודות הקשורות לעיר ולקדוש,ולכיכר שבה הוצא להורג כיכר piazza Stesicoro , שרידיו של הקדושה אגתה,הועברו לעיר Costantinople ,אך הוחזרו לקתדראלה במאה השתים עשר,ומאז נערכות התהלוכות לשובם של שרידיה לעיר .

בשלישי לפברואר היום הראשון של הפסטיבל ,השרידים אינם מוצאים מן הקתדראלה,אך התהלוכה שנקראת תהלוכת הטהרה,יוצאת מכנסיית  St. Agatha alla Fornace church שבכיכר piazza Stesicoro ,שבה הקהל נושא נרות ענק ,בראש התהלוכה שני קרונות מהמאה השמונה עשר כולל מרכבת הכסף של הקדוש אגתה,ועל כתפי החוגגים נישא פסל שחור בדמותה.

סיציליה קטניה כיכר הדומו פסטיבל חגה של סנט אגתה.
 
סיציליה קטניה שוק הדגים לה פשריה Fish Market

השוק הפתוח נפתח בימים שני-שבת בשעות הבוקר המוקדמות עד שעות הצהרים 14:00,ממוקם ביציאה הדרום מערבית של כיכר Piazza di Benedetto ,או בשמה השני כיכר הדומו ( לפיאצה דל דואומו )בעיר העתיקה.

השוק גם נקרא Mercato del pesce,מחולק לטרסות מכירה החלק התחתון משמש את סוחרי הדגים ,על מרצפות הרחבה מוזרמים מים מתעלה שנחפרה מהים מתחת לרחובות העיר ,תעלת המים המזרימה את המים למרצפות, מטופלת מדי יום ומונעת את ריח הדגים המפורקים ואת ריח המלוח של הדגים .

סיור בשוק הוא חוויה מעניית בזכות הסוחרים הצועקים בקולי קולות ומשבחים את סחורתם,שני משפטים באיטלקית סיציליאנית בולטים ובתרגומם ,קנו אצלי כי הסחורה טרייה או קנו אצלי כי המחירים טובים,להמולה יש להוסיף את הריבים, בין הסוחרים שהם אומני סידור ותצוגה של סחורתם ,המעתיקים אחד מרעהו את הסידור המיוחד ,דבר המביא לויכוחים וצעקות נזיפה כנגד המעתיקים, ממש קומדיה דל ארטה, לעיני ואוזני המבקרים.

סיציליה קטניה שוק הדגים לה פשריה Fish Market
 
סיציליה האי סן פנטליאו mezzo - San Pantaleo

על מנת להגיע לשרשרת האיים,שבין העיירות Trapani והעיירה  Marsala, לאי יש לקחת מעבורת (סירה) ממזח שליד מוזיאון המלח בתשלום כחמישה יורו ,שייט של 10 דקות למזח האי mezzo, תשלום נוסף של תשעה יורו (שנת 2015), משלמים בעת ההגעה לאי, ביקור של כשלוש שעות,כאשר היקף הסיור מסביב ובאתרים כקילומטר.

האי הקטן mezzo או Motya, הממוקם בחלק המערבי של סיציליה,השייך כיום לקרן ויטקר,שקיבל את שמו מידי הפניקים ,שהקימו על האי את העיר Motya ,על שם טחנת הרוח שניצבה על האי ששימשה לעיבוד צמר,גם מפעלי כריית מלח ועיבודו נעשו על חופי האי.
 
האי mezzo הוא אחד מארבעת האיים הנקראים Stagnone ,אי שיושב במאה השמינית לפני הספירה בידי הפניקים ,הנקרא כיום San Pantaleo, שם שהוענק לו בידי הנזירים מכת Santa Maria della Grotta di Marsala, שהתיישבו עליו בימי הביניים.
סיציליה האי סן פנטליאו mezzo - San Pantaleo
 

לאי מגיעים בשייט מהעיר פלרמו כשעתיים וחצי שייט,או מהעיר טרפאני או ברחפת בזמן של 70 דקות,בתקופת הקיץ טלפון להזמנות 091/582403 ,במקום מרכז מידע תיירותי ושמורת הטבע בטלפון 091/8449456.

האי וכפר הדייגים Ustica שייך למחוז פלרמו,הכפר ממוקם במפרץ עם נמל לסירות,כיום הוא חלק משמורת טבע ימית,שבה נמצא הנמל la Cala di Santa Maria ,אזור בית הקברות העתיק la Punta dell'Omo ,על צוקיו שמתנוססים מעל לים.

סיציליה האי יוסטיקה Ustica
 
סיציליה הר הגעש אתנה Mount Etna

רצוי לבדוק בטלפון 3489181086 , באם ההר פתוח או סגור לסיורים עקב פעילות וולקנית.

רכס ההר אתנה מכוסה שלג בתקופה של שלושה עד ארבעה חודשים,כאשר השלג מפשיר והופך למים,הם ממלאים את הנחלים והנהרות היורדים אל הים,כאשר הם חורצים את דפנות האדמה ויוצרים ערוצים ,כמו ערוץ אלקנטרה, היערות הנמצאים על מדרונות ובחלק העליון של הרכס,יוצרים סביבה טובה לבעלי חיים שחיים בטבע,כולל ברכס Nebrodi , הממוקמים בחלק הצפוני של הר הגעש אתנה.


סיציליה הר הגעש אתנה Mount Etna
 
סיציליה העיירה אריצ'ה Erice עיר המרציפן

עיירה ציורית הממוקמת על פסגת הר Mount Erice בגובה 750 מטר מעל גובה פני הים,עיר שצורתה צורת משולש,עיר המשקיפה על העיר Trapani ,חופה של מרסלה, פונטה דל Saraceno וקאפו סן ויטו בצפון-המזרח, והאיים האגאדיים על החוף הצפון-המערבי של סיציליה ,בעת הביקור להכין רגלים חסונות ונעלים,לסיור בסמטאות ובאטרקציות הנמצאות בסימן טיפוס.


סיציליה העיירה אריצ'ה Erice עיר המרציפן
 
סיציליה העיירה ארמרינה Piazza Armerina

עיירה הממוקמת במרכזה של האי סיציליה ,פרסומה של העיירה נובע מהכמות הבלתי נדלית של פסיפסים מרהיבים,המתגלים עוד ועוד בכול שנה,באתר הארכיאולוגי Villa Romana del Casale .

 

העיירה הבנוייה על גבעות ,כוללת עיר עתיקה שבה נבנו מבנים עתיקים,במיוחד אלו שנבנו במאה השמונה עשר,כולל כיכר וקתדראלת הדומו ,שניתנות לצפייה בעת שיטוט ברחובות וסמטאות מתפתלות, בניית העיר נעשתה בשני שלבים כאשר השלב הראשון ,נבנה בעת השלטון הערבי במאה העשירית וחלקה השני של העיירה התווסף במאה  החמש עשר ותוספות התרחבות במאה השבע עש.

אטרקציות נוספות הם בית העירייה,ארמונות ישנים כמו ארמון Trigona Palazzo ,אך למחפשי ההפתעות ברחובות הקטנים והנפתלים, כדאי לסייר באזור הקיים מהמאה השלוש עשר ליד רחוב Via Monte הקרוב לקתדראלת הדומו.

סיציליה העיירה ארמרינה Piazza Armerina
 
סיציליה וילה רומנה קומפלקס Villa Romana del Casale המופלא.

בעונת התיירות של הקיץ,ישנה תחבורה ציבורית המסיעה את המבקרים לקומפלקס הווילה,האפשרויות הנוספות הליכה  לאורך שישה קילומטר רגלית,או להשתמש במוניות מהכפר לקומפלקס,העיר הקרובה לעיירה Piazza Armerina , היא העיר אנה הקרובה לעיירה בנסיעה של כארבעים דקות ,אך ניתן גם להגיע מערי החוף המזרחי לעיירה ומשאר רחבי האי.

האתר בתשלום של כעשרה יורו לאורח, חינם לילדים עד גיל 17 ולאזרחי האיחוד האירופאי שמעל גיל 65 שנה.האתר נפתח לסיור בימי השבוע בשעה 10:00, אך בעונות תיירות עקב העומס ,האתר נפתח בין השעות 09:00-18:30 ,מומלץ להגיע בשעות הבוקר,טלפון 0935-680036 ,בחיוג מהאי יש להוריד את הספרה 0.

סיציליה וילה רומנה קומפלקס Villa Romana del Casale המופלא.
 
סיציליה שמורת הטבע Timpa

לשמורה מגיעים בנסיעה על הכביש המהיר SS. 114 לכוון העיר קטניה בחוף המזרח דרומי השמורה ממוקמת לאחר שחולפים על הכפר Aci Trezza ,בין הכפר Capomulini לכפר Santa Maria degli Ammalati ,הבאים באוטובוסים של תיירים חונים בכיכר המרכזית של העיירה Santa Maria degli Ammalati ומשם ממשיכים רגלית , בעלי רכבים פרטיים לוקחים את הכביש המוליך ישירות ל  Chiazzette ,ומש/ם מתחיל הסיור הרגלי בשמורה.

סיציליה שמורת הטבע Timpa
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור