דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

סיציליה החלק המרכזי ערים ואטרקציות

סיציליה הר דינמאר monte dinnammare

הר שגובהו 1224 מטר מעל פני הים,הממוקם מעל לעיר מסינה,משמש כנקודת תצפית לכוון הים היווני ולים הטירני,אך באותה עת הוא משמש כמקום מנוחה לציפורים נודדות מהחשובים בעולם,בתקופת הנדידה של הציפורים,ניתן לצפות בהם בתקופת האביב ,במיוחד בעופות דורסים ,התצפית בהם היא חוויה פופולארית מאוד לצפרים וסקרנים.

סיציליה הר דינמאר monte dinnammare
 
סיציליה העיירה ארמרינה Piazza Armerina

עיירה הממוקמת במרכזה של האי סיציליה ,פרסומה של העיירה נובע מהכמות הבלתי נדלית של פסיפסים מרהיבים,המתגלים עוד ועוד בכול שנה,באתר הארכיאולוגי Villa Romana del Casale .

 

העיירה הבנוייה על גבעות ,כוללת עיר עתיקה שבה נבנו מבנים עתיקים,במיוחד אלו שנבנו במאה השמונה עשר,כולל כיכר וקתדראלת הדומו ,שניתנות לצפייה בעת שיטוט ברחובות וסמטאות מתפתלות, בניית העיר נעשתה בשני שלבים כאשר השלב הראשון ,נבנה בעת השלטון הערבי במאה העשירית וחלקה השני של העיירה התווסף במאה  החמש עשר ותוספות התרחבות במאה השבע עש.

אטרקציות נוספות הם בית העירייה,ארמונות ישנים כמו ארמון Trigona Palazzo ,אך למחפשי ההפתעות ברחובות הקטנים והנפתלים, כדאי לסייר באזור הקיים מהמאה השלוש עשר ליד רחוב Via Monte הקרוב לקתדראלת הדומו.

סיציליה העיירה ארמרינה Piazza Armerina
 
סיציליה וילה רומנה קומפלקס Villa Romana del Casale המופלא.

בעונת התיירות של הקיץ,ישנה תחבורה ציבורית המסיעה את המבקרים לקומפלקס הווילה,האפשרויות הנוספות הליכה  לאורך שישה קילומטר רגלית,או להשתמש במוניות מהכפר לקומפלקס,העיר הקרובה לעיירה Piazza Armerina , היא העיר אנה הקרובה לעיירה בנסיעה של כארבעים דקות ,אך ניתן גם להגיע מערי החוף המזרחי לעיירה ומשאר רחבי האי.

האתר בתשלום של כעשרה יורו לאורח, חינם לילדים עד גיל 17 ולאזרחי האיחוד האירופאי שמעל גיל 65 שנה.האתר נפתח לסיור בימי השבוע בשעה 10:00, אך בעונות תיירות עקב העומס ,האתר נפתח בין השעות 09:00-18:30 ,מומלץ להגיע בשעות הבוקר,טלפון 0935-680036 ,בחיוג מהאי יש להוריד את הספרה 0.

סיציליה וילה רומנה קומפלקס Villa Romana del Casale המופלא.
 
סיציליה סיור לעמק המקדשים Valle dei Templi

סיציליה היא ביתם ,של כמה משרידי חורבות יווניות עתיקות ביותר, שהשתמרו ברחבי האי, חלק מחורבות אלו, ממוקמות בסביבת אזור העיר טאורמינה,חלקם באזור דרום סיציליה באזור העיר ועמק המקדשיםשלידאגריג'נטו .

העיירה אגריג'נטו Agrigento

האוטובוס הוא הדרך הקלה ביותר להגיע לאגריג'נטו, טרמינל תחנת האוטובוס הבין-העירוניים הם בפיאצה רוסלי, ממש ליד הפיאצה ויטוריו עמנואל,שם גם ממוקם משרד הכרטיסים לנסיעה.

סיציליה סיור לעמק המקדשים Valle dei Templi
 
סיציליה כפר האפיפיורות קאסרו Cesaro

כפר הממוקם 120 קילומטר מזרחית לפלרמו ,על מדרונו הדרומי של הר Soro ,שגובהו כאלף שמונה מאות וחמישים מטר,שבשרשרת הרי ,Nebrodi ניצב הכפר המתקרא האפיפיורות, הכפר שבמחוז מסינה בחלק המזרחי של האי,ניצב על קו פרשת המים בין הנחלים Cuto ונחל Troina ,הכפר הוקם במאה השתים עשר ביחד עם הטירה מעליו, השטח של הכפר נמסר במחצית המאה הארבע עשר כמתנה בידי פרידריך השני המלך של אראגון ,לידיו של רופאו האישי ממסינה דוקטור Cristoforo Romano .

מעל לכפר ניתן לראות את שרידי הטירה ,והכנסייה שנבנתה בסגנון הברוק,שבה מזבח מצויר מהמאה החמש עשר,האזור משמש את חובבי הלכת המגיעים להר על מנת לתצפת ממנו על הנוף של מורדות הר האתנה,פרנסת הכפר מבוססת על חקלאות ויצור גבינה לבנה משובחת.

סיציליה כפר האפיפיורות קאסרו Cesaro
 
סיציליה הכפר פיאומידיניסי Fiumedinisi

הכפר שהוקם בימי הביניים וטירת Belvedere שמעליו, הממוקמים בגובה של 200 מטר מעל גובה פני הים,בחלק הדרום מזרחי של הרי Peloritani ,על גדות עיקול נהר Fiumedinisi ועל מדרונות ההרים המקיפים את העמקים הקטנים,שרובם משמשים כשמורות טבע,כ 280 קילומטר דרומית מזרחית למסינה,בכפר קרוב לאלפים תושבים.

הקדמה האזור נכבש כמו בכול סיציליה בידי הערבים,הנומנים,השוואבים ,האגדה מוסיפה כי אביו של פרדריך השני (הגדול) נהרג באזור בעת מסע צייד,השטח החילף ידיים עד מחצית המאה התשע עשר שהפך לכפר עם מועצה.

סיציליה הכפר פיאומידיניסי Fiumedinisi
 
 
 
בניית אתרים - שרקור