דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

סיציליה החלק המזרחי ערים ואטרקציות

 

הסיור מתחיל בחלק הצפון מזרחי לאורך החוף המזרחי של סיציליה ישוב אחר ישוב והאטרקציות שבישובים ובסביבתם.

 
 
 
סיציליה העיירה אצ'י קסטלו והמצודה Aci Castello

מעל לעיירה ומעל לסלעי הבזלת,ממוקמת טירה נורמנית מהמאה האחד עשר,שנבנתה להגן על כפר ונמל הדייג של העיירה,עד מחצית המאה השתים עשר ,עמדה המצודה על אי בחוף הים,והיא חוברה ליבשת בהתפרצות הר הגעש אתנה ,על ידי זרם הלבה.

 

המצודה שימשה הן כבית הלורדים הנורמנים והן ככלא צבאי,כיום משמשת המצודה כמוזיאון העירוני המציג שלושה תצוגות : תצוגה חיי ודגה,תצוגת סלעים מינראליים ודוגמאות שונות של לבה שהתקשתה,מסביבו גן בוטני שבו שולטים סוגי קקטוסים.

סיציליה העיירה אצ'י קסטלו והמצודה Aci Castello
 
סיציליה הר דינמאר monte dinnammare

הר שגובהו 1224 מטר מעל פני הים,הממוקם מעל לעיר מסינה,משמש כנקודת תצפית לכוון הים היווני ולים הטירני,אך באותה עת הוא משמש כמקום מנוחה לציפורים נודדות מהחשובים בעולם,בתקופת הנדידה של הציפורים,ניתן לצפות בהם בתקופת האביב ,במיוחד בעופות דורסים ,התצפית בהם היא חוויה פופולארית מאוד לצפרים וסקרנים.

סיציליה הר דינמאר monte dinnammare
 
סיציליה עיר נמל מסינה

העיר מסינה ממוקמת בחלקה הצפון מזרחי של האי סיציליה לחוף הים היווני,מפרץ מסינה מפריד בינה לבין יבשת איטליה בקצה המגף האיטלקי,אורכו של המרחק 3.2 קילומטר,בכף הצפוני Peloro שעליו ממוקם מגדלור המסמל את הכניסה לאי, כיום בעיר מסינה גרים קרוב לשלוש מאות אלף תושבים.

תחנת הרכבת הראשית של העיר ממוקמת בכיכר הרפובליקה, בקצה הדרומי של קן החוף לכאן מגיעות גם המעבורות כולל אלו של הרכבים,בחלק השמאלי של הכיכר ממוקמת תחנת האוטובוסים הבין עירונית של העיר ,המקשרת בין יתר חלקי האי.

בכדי להגיע מכיכר הרפובליקה למרכז העיר,חוצים את הכיכר נכנסים לרחוב פרימו סטמברה עד שמגיעים לכיכר המרכזית הנקראת כיכר הדומו,ניתן גם להגיע לרובעי העיר ביציאה מכיכר הרפובליקה שמאלה,לעבור ברחוב לה פארינה ,לפנות בפניה הראשונה ימינה,לרחוב קאנצ'ארו ,המוביל לכיכר קאירולי.

סיציליה עיר נמל מסינה
 
סיציליה שדה התעופה בקטאניה וינצ'נצו בליני Fontanarossa Vincenzo Bellini

לעיירת הנופש והתיירות טאורמינה,מגיעים בתקופת הקיץ בטיסות ישירות הנוחתות בדרך כלל בשדה התעופה השני של האי סיציליה שד"פ העיר וינצ'נצו בליני Fontanarossa Vincenzo Bellini שליד העיר קטניה (העיר הנחשבת כשנייה בגודלה באי סיציליה .

שדה התעופה ,נקרא על שמו של מלחין האופרה וינצ'נצו בליני שנולד בעיר, שד"פ העמוס ביותר באי סיציליה,שד"פ שהוקם בתחילת שנות העשרים ,אך בשנת 2007 נפתח השד"פ החדש,נמל התעופה ממוקם בקרבה לאורטוסטרדה A19 ,המקשרת את העיר קטניה במזרח האי לעיר הבירה פלרמו בצפון מערב האי .

השד"פ ממוקם כארבעה קילומטר מדרום מערב לעיר קטניה ,ניתן לצאת מהנמל לנסיעות באוטובוס,ברכבת ובמוניות ושטלים (גם של בתי מלון) מהשד"פ לכוון מרכז העיר בקטניה לתחנות הנסיעה המרכזיות של האוטובוסים והרכבת וכמובן ברכב שכור.

סיציליה שדה התעופה בקטאניה וינצ'נצו בליני Fontanarossa Vincenzo Bellini
 
סיציליה הכפר מנדאניסי Mandanici

כפר הממוקם בעמק רחב,כעשרה קילומטר ממסילת הרכבת בקו Roccalumera   וכביש המהיר SS 114 ,הכפר למרגלות המדרון הדרומי של הר קוואלו Cavallo ,שבהרי פלוריטאן  Peloritan ,במחוז מסינה,הממוקם כשלושים קילומטר דרומית מערבית לעיר מסינה,מספר תושביו כשמונה מאות וחמישים.

כפר שהוקם במאה התשיעית בידי הערבים,בתקופה הנומנית במאה האחד עשר עבר בחזרה לנצרות  ואז הוקם מנזר Basilian , (שכיום נותרו ממשנו שרידים)שהוקם על ידי המושל הנורמני רוג'ר נורמן על מנת לגדל את הגידולים החקלאיים של אדמות המנזר, בכפר מגדלים כרמי יין,כרמי זיתים,פרדסים ושלחין חלקם למרעה בעלי חיים,ליד הכפר יש עצי יער גם כן.

סיציליה הכפר מנדאניסי Mandanici
 
סיציליה עיירה איטלה Itala

העיירה Itala בעלת כאלף שמונה מאות תושבים,ממוקמת על מדרונות הדרומיים של הר Monte Scuderi     מוקפת בצמחיה של שיחים ועצים, כעשרים קילומטר דרומית מערבית מהעיר מסינה,בחלק המזרחי דרומי של הרי Peloritani,במחוז מסינה על גדות נהר Letojanni river,המרינה Marina d’Itala, הממוקמת בים היווני.

סיציליה עיירה איטלה Itala
 
סיציליה העיירה גלודורו Gallodoro

עיירה במחוז מסינה ,שבה כשבע מאות תושבים,הממוקמת כעשרים וחמישה קילומטר דרומית מערבית מהעיר מסינה,בגובה של 380 מטר מעל גובה פני הים,עיירה שבעבר הייתה חלק מאזור העיר טאורמינה ,העיירה ממוקמת בחלק הדרומי של מדרונות הרי Peloritans ,על הגדה השמאלית של נהר Letojanni river ,בקרבה לים היווני,כיום העיירה החל משנות החמישים ,היא ישות עצמאית בעלת עירייה משלהם הנמצאת בכיכר piazza S. Maria .


סיציליה העיירה גלודורו Gallodoro
 
סיציליה העיירה סבוקה Savoca

שמה של העיר נובע באגדות העיר ,משמו של עץ עתיק שגדל פרא בעיירה ונקרא בניב הסיציליאני savucu העץ הבכור (הצמח הבכור),ענפי העץ משמשים בסמל מגן העיר עוד מימי הביניים, על פי הממצאים נוסדה העיירה סבוקה,במאה השתים עשר אך אוזכרה לראשונה במאה הארבע עשר כחלק ממלכת העיר מסינה .

העיירה שכוחת האל הזאת,שאפילו כותב ספרי התיירות בסיציליה Paul Duncan,כתב עלייה שאף אחד אינו טורח לבקר בה, ממוקמת במורדות הדרומיים של הרי Peloritan בחלק המזרחי של האי סיציליה,כשלושים קילומטר דרומית מערבית מהעיר מסינה,בגובה 300 מטר מעל פני הים, משרד מידע ותיירים 0942.761125 Turistic Office.
 
כלכלתה של העיירה התבססה על חקלאות שעיקרה פרדסי עצי הדרים, בתחומי הכפר ניתן להסתובב עם מכוניות דבר המקל על הטיפוס למרומי הגבעה, האטרקציות העיקריות בביקור בעיירה הם :ביקור בחורבות הטירה שנבנתה בתקופת השלטון הערבי ושוקמה בתקופה הנורמנית, הממוקמת מעל לעיירה .
סיציליה העיירה סבוקה Savoca
 
סיציליה העיירה פורזה דה אג'רו Forza d'Agro

עיירה המתנשאת לגובה של 400 מטר מעל לים היווני בתחום מחוז מסינה ,שבין העיר טאורמינה לבין רכס הרי Santa Teresa di Riva ,בכפר מתגוררים כאלף תושבים ,כשש מאות מהם גרים במרכז והשאר בסביבת הכפר,הכפר ממוקם כארבעים ושתים קילומטר ממסינה וכחמש עשר קילומטר מהעיר טאורמינה,כביש 114  SS הדרומי והכביש המזרחי A118 מוליכים לכפר שמה ניתן לה מצורתה כאגן או הכוס כפי שכינו אותה היוונים והרומאים.

עיירה בסגנון כפרי שגובה בתיו עד שתי קומות, חלק מרחובותיה ובעיקר הסמטאות ,עדיין אינם סלולים וצרים ואינם מאפשרים מעבר כלי רכב, חלק גדול ממבני הכפר נותרו עדיין בסגנון הישן, כמו שנבנו לפני מאות בשנים,לכן שימשו כחלק מתפאורה ,לכמה סצנות בסרטי עלילה ולשלושת סרטי הסנדק.

בעת שהוקמה העיירה, כאחד מהכפרים שהוקמו , מסביב לנמל Phoinix , אולי בתקופה הפניקית,מעל לכפר היה עוד שני כפרים שנהרסו ברבות השנים ,אחד מהם נקרא Agron ,כאשר התיישבו במאה השמינית לפני הספירה, במקום המתיישבים היוונים,עד המאה הרביעית בעת הכיבוש הרומאי ,נקרא הכפר עדיין   Agron (חרטום אוניה) , על שם צורתו של המצוק שהכפר היה בנוי עליו,הבולט אל הים ומזכיר חרטום אוניה .
סיציליה העיירה פורזה דה אג'רו Forza d'Agro
 
סיציליה הכפר Casalvecchio Siculo

כפר הממוקם ששה קילומטר מערבית ,מהעיירה סבוקה ,כפר שמספר תושביו כאלף,ניצב מעל גבעה בגובה 400 מטר מעל לים,נקודת התיישבות קדומה ששמה היווני היה בעבר Palachorìon ,והחליפה שמות עד שקיבלה את שמה הנוכחי בתקופת גבראלדי ,שם שבה להבדיל אותה משם הכפר  Casalvecchio di Puglia ,בכפר ניתן לראות עדיין סממנים של השפעת הסגנון של השלטון הערבי בסיציליה .

מסביב לכפר חורש עצים כולל ערמונים,במרכז הכפר מזרקה ששימשה בעבר בחצייה להשקיית בעלי חיים ובחלקה לשתייה ולכביסה בעבור נשות הכפר,כנסיית הכפר של השליחים פטרוס ופאולוס,כנסייה חריגה בצורתה,הבנויה בסגנון ברוקי שנבנתה במאה השתים עשר בידי רוגר השני, כנסייה מוקדשת לקדוש ופטרון הכפר Saint Onofrio .

סיציליה הכפר Casalvecchio Siculo
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור