דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

מדינה סיור מוזיאונים

 
מדינה מוזיאון קתדראלת פאולוס St Pauls Cathedral(פול)

מבנה המוזיאון בן שתי הקומות,שימש את הארכיבישוף דה בושן   Bussan של מלטה בשנת 1733,עיצוב המבנה נמסר לידיו של האדריכל Giovanni Barbara ,אך הוא נפטר חמש שנים לפני שהשלים את משימתו,בחזית המבנה בסגנון סיציליה ,משני צדדי הפתח הקשתי נמצאים שני תבליטי אדם בגודל טבעי של האל אטלנטיס,הנושאים על ראשם את בסיסי המרפסת שמעל לפתח.

 

האגדות מספרות כי ציצרו (קיקרו) הנואם הנודע ,התגורר במבנה בעת שהכין את כתב האשמתו כנגד המושל הרומאי וירס Verres שאותו האשים בגניבה ,תצוגות המוזיאון נערכות בשתי קומות המבנה ,שבנוי מסביב לחצר פנימית שבה מוצגים כלים ששימשו לסחיטת שמן ויין.

 

במבנה אוחסנו מסמכי הקתדראלה ומסמכי פעילות האינקוויזיציה במלטה , חלק גדול מהאוסף המוצג כולל תחריטי עץ של האומן דירר מהמאה החמש עשר המוצגים ,בקומה הממסד בחדר הלפני אחרון ,נאסף בידי הרוזן Saverio Marchese במאה התשע עשר.


מדינה מוזיאון קתדראלת פאולוס St Pauls Cathedral(פול)
 
מדינה הקטקומבות והמעברים הסודיים Mdina Dungeon
הקטקומבות והמעברים הסודיים  Mdina Dungeon
הכניסה בתשלום
המעברים ממוקמים בכיכר  St Publius  מיד מימין ליד הכניסה העיקרית לעיר בשער העיר.  
האתר פתוח בימי השבוע בשעות 10:00-16:00
טלפון לתאום
מידע
אוסף מעברים תת קרקעיים ששימשו את האבירים אך בעיקר את האיקווזיציה באותה תקופה , הביקור מציג את הצד האפל של ההיסטוריה המלטזית , החל מהתקופה הרומאית התקופה הערבית ,הצלבנית, תקופת הכיבוש של נפוליאון .
מדינה הקטקומבות והמעברים הסודיים Mdina Dungeon
 
ראבט מוזיאון הקולג לשעבר Wignacourt Museum
מוזיאון הקולג לשעבר   Wignacourt Museum
הכניסה בתשלום
כתובת המוזיאון   Parish Square, College Street,    העיירה רבאט ליד מצודת העיר מדינה
טלפון 21454687 
תחבורה למוזיאון  מהכיכר המרכזית קיים שילוט למוזיאון.
המוזיאון פתוח בימי שני – שישי בשעות 10:00-15:00 וביום שבת בשעות 10:00-13:00 ביום ראשון סגור.
מידע על המוזיאון 
תחילתו של המוזיאון כמוסד קולג ללימוד כמורה והיה שייך לכנסיית סנט פול , קיימת מנהרה שהוליכה למקלט בתקופת מלחמת העולם השנייה , מקלט זה כלל 44 חדרים שהתגוררו בו כאלפים פליטי מלחמה , חלק מחדריו שימשו כמטבח,מרפאה , המנהרה מחברת את כנסיית סנט פול למוזיאון, הקולג חדל לפעול בשנת 1981 והפך למוזיאון מעט מבולבל אך שווה ביקור.
 
בשנת 1999 החלו עבודות פינוי האשפה מהקטקומבות על מנת לאפשר פתיחת המוזיאון, שהכניסה אליהם ליד המדרגות שהוליכו לחדרי המקלט ,בתהליך הפינוי נתגלו שני מערכות קטקומבות ומעברים ביניהם .
 
בקומה הראשית של המבנה  המציג חפצים שנאספו מתקופות העבר ,כולל אוסף חפצים גדול מהתקופה הרומאית פונית באי , קטקומבות נוצריות רומאיות מהמאה הרביעית לספירה,קפלה בסגנון הברוק,בגדים וסמלים דתיים, ציורי פורטרט, אוסף פסלים אוסף מטבעות ומדליות ,ספרים עתיקים ונדירים,כלי חרס וריהוט עתיק במיוחד בחדרו של הגזבר.
 
קיימות במוזיאון תערוכות מתחלפות של אמנים זרים ומקומיים ,בנוסף במוזיאון מוצגים ציורים של אומנות עכשווית שנאספה מאומנים בלמעלה מחמישים מדינות בעולם, המייצגות עבודות של למעלה ממאה אומנים שונים
ראבט מוזיאון הקולג לשעבר Wignacourt Museum
 
מדינה מוזיאון קתדראלת סט פאולס St Pauls Cathedral
מוזיאון קתדראלת   St Pauls Cathedral
המוזיאון ממוקם במדינה
מבנה המוזיאון בנוי גם בסגנון בארוקי , והוא ניצב בסמוך לקתדראלה, באוספיו אוצרות שנאספו בכנסייה לאורך השנים ,בגדי כמורה, תשמישי קודש ,אוסף איקונות וכלי עבודת הכמרים, עוד במוזיאון אוסף הדפסים של חיתוכי עץ של האמן דירר Durer.
מדינה מוזיאון קתדראלת סט פאולס St Pauls Cathedral
 
מדינה מוזיאון תחנת הרכבת הישנה L-Istazzjon
מוזיאון תחנת הרכבת הישנה במדינה  L-Istazzjon
רחוב  Triq Matarfa
טלפון 21451717
משער הכניסה של העיר לרחוב Triq Inguanez , בסוף הרחוב חוצים כיכר קטנה פונים ימינה ומיד שמאלה ונכנסים למעבר בחומה , חוצים את המעבר שנחצב על מנת לאפשר לנוסעי הרכבת להיכנס לתחנה, כאשר עוברים בפתח שנחצב רואים את רמפת תחנת הרכבת ,מוזיאון הרכבת נמצא במנהרה מתחת לרציף , בחלק התחתון של הרמפה , אומנם הגישה למנהרה חסומה כיום וניתן לראות מהחומות את המראה הכללי של התחנה.
 
בשנת 1986 החליט איש עסקים מהעיר מדינה , לשפץ את מבנה התחנה הישנה ולפתוח במקום מסעדה,ששמה L-Istazzjon שפרוש שמה הוא התחנה,  קופת הכרטיסים והמשרדים,  הפכו לבאר משקאות,ניתן לאכול על רמפת הרכבת לשעבר,  או באולם ההמתנה שהפך לחדר אוכל , מהרמפה  נשקף נוף העיר , בחדר הכניסה נותר מנוע דיזל של הקטר , על הקירות תלויים תצלומים ישנים של הרכבת והתחנה, המקום גם משמש כמקום לחתונות.
מדינה מוזיאון תחנת הרכבת הישנה L-Istazzjon
 
מדינה המוזיאון לטבע Museum of Natural History
מוזיאון לטבע Museum of Natural History 
ארמון   Vilhena Palace   
כניסה בתשלום
כתובת  בעיר מדינה בכיכר St Publius Square באי מלטה
המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות 09:00-17:00
מידע
בארמון זה נמסרו מפתחות העיר למסטר הגדול הראשון Jacques Villiers de l Isle Adam שהגיע למשול על האי בשנת 1530 למעשההאבירים וגם הוא הוא לא גרו בארמון,  כיוון שמדינה אינה ממוקמת ליד נמל, אבל זה שימש כארמון ממשל טקסי, במאה ה 17  שופץ הארמון בסגנון צרפתי כפי שנשקף בגינה בחזיתו  לאחר רעידת האדמה בשנת 1693 .

בשנת 1724 שופץ הארמון שוב ,בתקופת השלטון הבריטי בשנת 1908 שימש הארמון כבית חולים צבאי חנך אותו אחיו של מלך בריטניה הדוכס קונוט , בית החולים נסגר בשנת 1956, ובשנת 1973 נפתח במקום מוזיאון גיאולוגי המחולק לתשעה מדורים, שלושה ממוקמים בקומה התחתית , ומציגים אוספי חקרים, ציפורים ואוסף נפלי פצצות מתקופת מלחמת העולם השנייה , בקומת הקרקע מציגים תערוכות ואנטומיה של שלדי דגים , אוסף גיאולוגי,מעל לעשרת אלפים מאובנים,מינרלים, ופוחלצי בעלי חיים.
 
על גג המבנה מוצג אוסף קקטוסים וצמחיה אופיינית למלטה , מימין לכניסה בחצר ממוקם אקווריום שבו המוצגים העיקריים הם מסביבת מלטה וכללת מוצגים רבים, בנוסף למוזיאון ספרייה ענקית מקצועית בנושא הטבע
מדינה המוזיאון לטבע Museum of Natural History
 
דגם העיר מדינה בבית העירייה Model of Mdina
דגם העיר מדינה בבית העירייה Model of Mdina
דגם העיר כפי שנבנה בשנת 1530 , המבנה מוצב במשרדי מועצת העיר ממול ל  Trattoria
דגם העיר מדינה בבית העירייה Model of Mdina
 
מדינה ארמון מוזיאון נורמן Falzon Palace - Norman House
ארמון  מוזיאון   Falzon Palace  - Norman House
ממוקם מיד מאחורי החומות ליד כיכר קטנה שממנה יוצא רחוב קטן , המבנה בצידו השמאלי של הרחוב
ארמון Palazzo Falzon הנקרא גם בית נורמן נבנה בראשונה בשנת 1233 בימי השלטון הנורמני, מבנה בסגנון נורמני עם חצר פנימית ללא גינות בגלל המחסור במים להשקיה, למבנה מאגר מים תת קרקעי הנמצאת בשימוש עד היום ,המבנה נבנה במאה ה 15במבנה הזה גר למספר ימים ונערכה לו קבלת הפנים הגרנד מסטר האחרון Fra Philippe Villiers de l Isle Adam בעת שהגיע למלטה .
 
הארמון אשר שופץ  בשנת 1495, בתקופת ימי הביניים  גר בו הגרנד מסטר  Grandmaster L isle Adam , במאה ה  16 שופץ המבנה בידי אבירי מסדר גון, במקורו הוא היה צריך להיות גדול כמו ארמון סופיה, המבנה היה בן קומה אחת מאבן וחצר, כיום בן שתי קומות, החצר תוכננה על פי דוגמאת החצר הסיציליאנית .
 
חזית המבנה כולל חלונות חלון חרך ושני חלונות נוספים,בעבר פתח הכניסה היה מצידו השמאלי של הארמון , אך הוא שונה במאה העשרים, על פי התאורים שני החלונות אשר בקומה הראשונה צורפו בעת השיפוץ בימי הביניים בשנת 1530 , כי עד אז במבנים החלונות פנו לחצר, החלונות מקושטים באבני רוזטה.
 
לאחר תקופה זאת החלו להבנות בעיר מבנים ,ארמונות וכנסיות בסגנון הברוק, האחראי על זאת היה הגרנד מסטר Fra Antoine Manoel de Vilhena, כול זאת עקב רעידת האדמה בשנת 1693 שהחריבה מבנים וחלקים מהעיר, עוד שיפוץ נעשה בעיר בימי הגרנד מסטר  Hompesch brief rule לפני כיבוש מלטה ביוני 1798 בידי הצרפתים.
 
כיום המבנה משמש כמוזיאון  אשר לו מעל לארבעים וחמש אוספים שהצטברו במקום לאורך השנים, באוספים מעל למאתיים ציורים , מאתיים פרטי ריהוט עתיקים, מעל שמונים שטיחים מהמזרח, אוספי מטבעות, אוספי זכוכית וקרמיקה, בעת ביקור במבנה ניתן לראות כיצד חיו האבירים במלטה, בארמון אוסף מעולה של דברי אומנות, חדרים המציגים עבודות קרמיקה, ציורים,עתיקות,ליתוגרפיות וכלי נשק עתיקים
מדינה ארמון מוזיאון נורמן Falzon Palace - Norman House
 
 
 
בניית אתרים - שרקור