דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

העיר מדינה

 
 
 
מדינה סיור בעיר

שערי העיר מדינה

הזמנת בית מלון ולינה בעיר מדינה 

לעיר מדינה שלושה שערים , השער המפורסם שדרכו נכנסים בדרך כלל אל העיר , שני שערים נוספים ממוקמים בחלק הדרום מערבי בחומות העיר , השער הנקרא השער היווני מכוון העיר ראבט ,ליד צידה הימני של המצדית St Peters Bastion   מוליך לרחוב ניקולאס , בשער משמש לכניסת מכוניות של התושבים לביתם, השער השלישי ממוקם משמאל למצדית St Peters Bastion   והנקרא שער Gharreqin Gate משמש הולכי רגל , השער נפרץ בחומת העיר בשנת 1890 בעת שהקימו את קו הרכבת בין וולטה למדינה .

 

          

 מדינה סיור בעיר
 
מדינה קתדראלת סנט פול
הכניסה בתשלום, הקתדראלה והמוזיאון  פתוחים בימי השבוע בשעות 19:00-13:00 ובשעות 13:30-16:45 .

 

האדריכל Lorenzo Gafa אשר תכנן מספר אטרקציות במלטה, הכין תוכנית ראשונית להקמת הקתדראלה , בצורת האולם המרכזי כצלב לטיני שממנו יוצאים שני מעברים ושתי קפלות קטנות ,מעל האולם תוכננה תקרה מקומרת .

 

מתחת לרצפת הקתדראלה תוכננו קטקומבות לקבורת נכבדי מלטה , אגן הטבילה מהשיש לבן בסגנון הסיציליאני נתרם בידי הבישוף Valguarnero בשנת 1495 , אגן הטבילה שרד את רעידת האדמה שעברה על מלטה בשנת 1693, לאחר רעידת האדמה נבנתה הקתדראלה מחדש בשנים 1697-1702.

       
מדינה קתדראלת סנט פול
 
מלטה העיר מדינה Mdina
העיר מדינה 
תחבורה לעיר מדינה וחזרה
תחנת האוטובוס של מדינה ,ממוקמת במרחק 100-200 מטר מהשער הראשי של העיר ,משמשת גם את העיירה רבאט.
 
יש לקחת קו 80 מהעיר וולטה דרך שכונת  via SpencerHill, דרך כביש Hamrun High Street, ממשיך בדרך העיירות  כפר האמנים  Mriehel,Attard,  , Ta Qal,דרך Pass לרבאט בתחנת שער העיר מדינה. 
  
מאזור מזח המעבורות בעיר סלינה Sliema Ferries , יש לקחת קו 65 , העובר בדרך המגדל האדום   via Tower Road Sliema, מפרץ גולייאן , ל Paceville, משם ל San Gwann, לכפר Naxxar,, לכנסיית  Mosta Dome, לכפר האמנים  ,Ta Qali  לכפר Crafts Village ולתחנת האוטובוס של מדינה.
 
מהעיירה  Bugibba Terminus יש לקחת קו 86 בכביש לנמל פאולס  , via St Paus Bay outskirts, לכנסיית  Mosta Dome, ל ,Ta Qaliכפר האמנים לכפר Crafts Village ולתחנת האוטובוס של מדינה.
  
בכניסה לעיר מדינה עומדים עגלונים לטיול בכרכרות ברחובות מדינה, בעת הסיור ניתן לעבור בכל האתרים בעיר, העגלונים מסבירים מידע בסיסי על האטרקציות.
 
אזהרה לפני סיכום העסקה : אין לקבל את המחיר שעגלונים אלו דורשים, המשא ומתן מתחיל בהצעה של  35 יורו לטיול,לאחר ויכוח לסגור על 10 יורו.
 
קווי האוטובוס הציבורי למדינה מסאן גו'ליאן הם :  קו 203 או קו 205 .
 


מלטה העיר מדינה Mdina
 
מדינה כניסה בשער הראשי של העיר
שער הכניסה הראשי של העיר מדינה -  Mdina Main Gate
בתקופת ימי הביניים כונתה העיר בשם העיר השקטה Citta Notabile  כיוון שגרו בה כארבע מאות תושבים,באותה תקופה נבנה שער העיר בידי המסטר הגדול של מסדר גון האביר  Manoel de Vilhena , מעל למשקוף השער מוטבעת טבלה  שעליו מוטבע סמלו וסיפור ניצחונותיו .
 
בחלק האחורי של השער נמצאים שלושה ,תבליטי אבן, הימני מסמל את הקדוש  St Agatha  הפסל האמצעי שייך לקדוש פול- פאולוס   ,שספינתו טבעה בחופי האי וניצל ,בעת שהייתו בת השלושה חודשים באי ,טוענים כי יסד את שורשי הנצרות באי, הפסל השמאלי שייך למושל האי באותה תקופה  St Publius , בדיוק מתחת לתבליטים מוטבעת סמלה של משפחת  Inguanez  שהיה מושל האי לפני  Publius .
 
מימין לשער מאחוריו ממוקמים מרתפי מבוך dungeons,המעברים המסתוריים ומרתפי האינקווזיציה .
מדינה כניסה בשער הראשי של העיר
 
מדינה וראבט סיור ברכבת הקלה Sightseeing Train
מדינה הרכבת הקלה Sightseeing Train
נסיעה בתשלום
כתובת ליד הווילה הרומאית - Domvs Romana העיר מדינה ,תחנת הרכבת בתחנת האוטובוס של רבאט 200 מטר מהכניסה לראבט
הרכבת פועלת בימי השבוע בכול שעה עגולה בין השעות 10:00-16:00  
איך להגיע מתחנת האוטובוס של וולטה בקווי האוטובוסים  80,81,84 , מהעיר סלימה מספר 65 , מהעיר ומפרץ   Bugibba - St. Pauls Bay קו אוטבוס 86
טלפון לתאום  79212142
מידע
אורכה של הנסיעה ברכבת הקלה כחצי שעה, לאורך של שמונה קילומטר, מומלץ לא להפסיד את הסיור הרכוב ברכבת הקלה, כיוון שאסור להיכנס ברכב מנועי לעיר , העיר בנוייה במעלה גבעה כך שצריך בעת השיטוט לטפס , הרכבת הקלה עוברת בסמטאות העיר  Mdina הסגורה ובפאתי  הכפרים   Rabat, , Mtarfa, בין האטרקציות ומספקת תמונה כללית על מבנה העיר ,נכסיה ורחובותיה.
 

מדינה וראבט סיור ברכבת הקלה Sightseeing Train
 
מדינה תחבורה לעיר וחזרה
תחבורה לעיר מדינה וחזרה
תחנת האוטובוס של מדינה ,ממוקמת במרחק 100-200 מטר מהשער הראשי של העיר ,משמשת גם את העיירה רבאט
יש לקחת קו 80 מהעיר וולטה דרך שכונת  via Spencer Hill, דרך כביש Hamrun High Street, ממשיך בדרך העיירות  כפר האמנים   Mriehel ,Attard,  , Ta Qal,דרך Pass לרבאט בתחנת שער העיר מדינה. 
  
מאזור מזח המעבורות בעיר סלינה Sliema Ferries , יש לקחת קו 65 , העובר בדרך המגדל האדום   via Tower Road Sliema, מפרץ גולייאן , ל Paceville, משם ל San Gwann, לכפר Naxxar,, לכנסיית  Mosta Dome, לכפר האמנים  , Ta Qali  לכפר Crafts Village ולתחנת האוטובוס של מדינה.
 

מדינה תחבורה לעיר וחזרה
 
מדינה אטרקציות בעיר
אטרקציות בעיר מדינה
העיר המכונה העיר הדוממת או העיר האצילה או העיר העתיקה
אטרקציות בעיר מדינה
קטקומבות של catacombs of St. Agatha
קטקומבות של סנט פול  St. Pauls
מנהרות המבוכים ממוקמים בכיכר  St Publius Square, ממוקמים בחלק הימני של שער הכניסה לעיר.
השער הראשי של העיר מדינה Mdina Main Gate
מנהרה והשער היווני  Greek Gate Tunnel, ורחוב  Magazine Street
מגדל השעון Clock Tower.
בית החולים של הצי לשעבר  ארמון  Vilhena Palace  כיום מוזיאון הטבע והגיאולוגיה
גני תצפית Ghar Barka
 
ארמון סופיה Palazzo Santa Sophia,ממוקם בסוף רחוב Villegaigon Street,  בקרבה כיכר המצודה Bastion Square , נחשב לאחד הארמונות שנשתמרו במצב טוב מתקופת ימי הביניים נבנה בשנת  1495.
ארמון  Palazzo Gatto Murina
ארמון הארכיבישוף Archbishops Palace , הארמון המקורי נבנה במאה ה 14 ,הארמון שופץ בשנת 1722. הארמון ממוקם בצדה הימני של הקתדראלה מאחורי מוזיאון הקתדראלה .
ארמון   Casa Inguanez , המבנה המקורי נבנה בשנת 1370 בידי אחת המשפחות העתיקות באי, הארמון עבר מספר שדרוגים ותיקונים לאורך השנים ,הארמון ממוקם בתחילת רחוב Villegaigon Street
בית נורמן Norman House , ארמון   Palazzo Falzon
מגדל האיתות האחיד   Signal Tower of the Standard - Torre dello Standardo,
הופעת החוויה של מדינה Medieval Times Experience, ממוקם בכיכר Mesquita Square 

לחץ להמשך האטרקציות
מדינה אטרקציות בעיר
 
מדינה כנסיית סט אגטה St. Agatha הקטקמבות הקריפטה והמוזיאון
כנסיית    St. Agatha ,הקטקמבות,הקריפטה והמוזיאון
של   catacombs of St. Agatha
הכניסה בחינם פרט למוזיאון
כתובת  רחוב  St Agatha  בעיר מדינה
הכנסייה פתוחה בימי השבוע בשעות 09:00-17:00  
טלפון לתאום 21454503
מידע  
כנסיית  St. Agatha
הכנסייה הוקמה בשנת 1504 אך לא נשאר ממנה זכר כולל כתובים, על כנסייה זאת הוקמה כנסייה חדשה בשנת 1670, היא שופצה שוב בשנת 1870, כולל הקריפטה שהייתה במצב גרוע, באותה עת שוחזר המזבח ושופץ פסלה של הקדושה סט אגאתה , בשנת 1912 שופצה חזיתה של הכנסייה כולל אולמות התפילה ותשמישי הקדושה כמו כן שופץ מגדל הפעמונים בחלקה הימני של הכנסייה.
 
בשנים 1957-61 נעשו שיפוצים מבניים הוספו שתי קפלות קטנות,הקפלה של הלב הקדוש לזכרה של מריה, וקפלת סנט פול לציון ספינתו הטרופה של הקדוש בשנת 1960 מלאו מאה שנה לאירוע זה, בנוסף בצידו הימני של המזבח נחצבה קריפטה נוספת שבה נקברו מייסד האגודה של סנט פול יוסף דה פירו. וחבריו, באותה עת
שוחזרו הקירות.
 
האטרקציה העיקרית של הכנסייה הוא פסלו משיש לבן של בנא אגאתה משנת 1551 ,שמייחסים לו את האגדה שעל פי חזיונה של נזירה כי אם יוצב הפסל על חומות העיר מדינה היא לא תיפול במצור התורכי , בסופו של דבר התורכים ערכו מצור על העיר אך לא הצליחו לכבשה ונסוגו, למפרץ סנט פול ועזבו את האי , מכאן הגיעה המילה יוק שבה תאר המצביא שהובס את מלטה באוזני אדונו ,לכאורה היא נמחקה ולא שווה את המאמץ, כדי להנציח את האירוע של הצבת הפסל על החומות ,נערך בכול שנה בחמישי בפבואר תהלוכה דתית מהקתדראלה של העיר לכנסייה.
 
קטקומבות  המלטזיות
הקטקומבות המלטזיות לא נועדו לשמש כמקומות מסתור או כמגורים , הם החוו בית קברות תת קרקעי בצורת מסדרונות צרים וארוכים ומשני צדדי המסדרונות נחצבו קברים ,חלקם עם קמרונות ,חלקם ליחיד וחלקם לזוגות,ועד חמישה נקברים באותו קבר ,חלקם מופרדים בקיר דק , שנים מהקברים קושטו עם ציורים או תבליטים וכתובות ביוונית ,בעבור ראשי הנפטרים הוצבה כרית או גומה וכך אנו למדים כמה נקברו באותו קבר.
 
מדינה כנסיית סט אגטה St. Agatha הקטקמבות הקריפטה והמוזיאון
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור