דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

מלטה סיור בערים עיירות ובכפרים

 

 
 
 
מלטה סיור תיירים במסלול הצפוני בחברת Malta Sightseeing Buses

המסלול הצפוני (כחול) אורכו בחברת   Malta Sightseeing ,2:45 שעות עד שלוש שעות (במידה ואינך יורד מהאוטובוס) ,מחיר הנסיעה 17 יורו, בעת העלייה לאוטובוס, מקבל הטייל אוזניות שמע המספקות לו הסבר ,על אטרקציות בטיול בשמונה שפות, בשפות מלטזית, אנגלית, איטלקית, צרפתית, ספרדית, גרמנית, דנית, סינית, הולנדית, יוונית, הונגרית, פולנית, פורטוגלית, רוסית, שוודית ויפנית, ניתן לעלות על קווי האוטובוס הצפוני מתחנת האוטובוס של העיר וולטה ומתחנת המעבורות של סלימה , כמו כן מקבל הטייל דף לוחות זמנים בתחנות השונות.

פעילות הקו הצפוני נערכת בימי שני עד שבת מהשעה  09:00 וכל חצי שעה עד השעה 15:00 , בימי ראשון ובחגים מהשעה  09:00 וכל חצי שעה עד השעה 13.00, מחיר הסיור 17 יורו, לילד 12 יורו, בגילאים 5-15 שנה , כול אדם חמישי כרטיס חופשי במשפחה .

 

ניתן לעלות לסיור בכול תחנה לאורך המסלול בכדי להתחיל את תחילת הסיור ,כמו כן ניתן לרדת לסיור בכול תחנה ולעלות עליה מחדש,במספר תחנות יש עצירה לדקות ספורות לצורך צילום של המטייל,בחלק מהמסלול עוברים על פני האטרקציות ומי שרוצה לרדת לסיור באטרקציה יורד ומסייר.


מלטה סיור תיירים במסלול הצפוני בחברת Malta Sightseeing Buses
 
מדינה סיור בעיר

שערי העיר מדינה

הזמנת בית מלון ולינה בעיר מדינה 

לעיר מדינה שלושה שערים , השער המפורסם שדרכו נכנסים בדרך כלל אל העיר , שני שערים נוספים ממוקמים בחלק הדרום מערבי בחומות העיר , השער הנקרא השער היווני מכוון העיר ראבט ,ליד צידה הימני של המצדית St Peters Bastion   מוליך לרחוב ניקולאס , בשער משמש לכניסת מכוניות של התושבים לביתם, השער השלישי ממוקם משמאל למצדית St Peters Bastion   והנקרא שער Gharreqin Gate משמש הולכי רגל , השער נפרץ בחומת העיר בשנת 1890 בעת שהקימו את קו הרכבת בין וולטה למדינה .

 

          

 מדינה סיור בעיר
 
מלטה סיור בעיר הנמל Birgu – Citta Vittoriosa עיר הניצחון

צורתה של בירגו היא כחצי אי שהקצה שלה הוא בצורת משולש לכוון הים בקצה חצי אי  ממוקמת מצודת סנט אנגלו , צידו של חצי האי מכוון לכוון העיר Senglea שכונתה בעבר Isla ,המהווה את העיר השנייה בשלושת הערים ,אזור שהתפתח במהירות למעגן יאכטות במזח הנמל,ותחילת שיקום המבנים העתיקים לאורך המזח ופתיחת מסעדות ובתי קפה במבנים.

לינה בסיטה ויקטוריה 

העיר משמשת כמוזיאון פתוח על מנת ללמוד על התיישבות האבירים במלטה לאחר הנסיגה מישראל,קפריסין ורודוס , העיר מוקפת בהיסטוריה,תרבות והתקופה המודרנית, צורת העיר כמשולש ,כאשר בחלק הפונה ליבשה קיימת חומה ובה שני שערים הדרך להיכנס לעיר בכדי ליהנות מיופייה היא דרך מבצר  Couvre Porte  , והצד הפונה לכוון הים עשיר במצודות ומבצרים להגנה רובם בנקודות גבוהות ,שם גם קיימת הטיילת שבה ניתן לצפות על הים העיר ועל העיר וולטה.

מלטה סיור בעיר הנמל Birgu – Citta Vittoriosa עיר הניצחון
 
מלטה עיירת סאן ג'וליאן

פרוור עיירת סאן ג'וליאן ממוקם 8 קילומטר מהעיר וולטה,ארבעה קילומטר צפונית לעיירה סלימה בחוף המזרחי של מלטה ,האיזור כולל גם את Paceville ,Georges Bay ,Spinola Bay, Portomaso .

ארמון ספינולה וגניו , גני Spinola ממוקמים במחצית דרך במעלה הגבעה התלולה ,בין רחוב Julians ו Paceville בצידו הימני של הכביש הראשי ,גנים היו חלק מארמון ספינולה שנבנה עבור איירה פאולו רפאל ספינולה בשנת 1688, בחלקו האחורי של הארמון ,במעלה ההר הגנים פתוחים לציבור החופשי ,חלקו הגדול של הארמון סגור ,אך פתוח לקהל החלק שבו ממוקמת מסעדת L-Ghonnella Restaurant וגן הבירה , המסעדה ממוקמת במרתף המקומר של הארמון.

לינה בסאן גוליאן
מלטה עיירת סאן ג'וליאן
 
גוזו סיור בעיירה מאג'ר Mgarr

השם הרשמי Mgiarro ובכפר מגדלים ירקות והרבה כרמי ענבים המעט מבודד, שאנשיו נקראים התושבים הפשוטים עם הלב הרחב,בקרבה למרכז מאג'ר שני אתרים פרהיסטוריים מפורסמים :האתר Ta hagrat הממוקם ממש בקרבה למרכז העיירה , והאתר Ta Skorba שנתגלה בחפירות בשנת 1963 והממוקם מחוץ לכפר Zebbiegh .


גוזו סיור בעיירה מאג'ר Mgarr
 
מלטה אגדות מחיי תושבי האיים ביחס לשכנים

כאשר מבקרים בסמטאות מלטה הישנה בעיירות ובאזורים שהקדמה עדיין לא שם מגלים את מנהגי האדם המלטזי האמיתי שעדיין דבק במסורות הישנות של כיבוד חבריהם והקשר האמיץ בינם בתופעת הבייחד במובנה הטוב, בתופעות הקשורות באירוח חברים ובקבלת שכנים לביתם ,תופעה שהייתה נהוגה ברובה של המדינה ,אך נעלמת אט אט ,מהסיבות של ריבוי אזרחי לוב השכנים שנמלטו לאיי מלטה לאחר המהפכה, ומרוח הקדמה שגברה על המסורת.

בעת שיטוטי בסמטאות העיירות בעת שיוצאים ממרכז העיירות והערים ובמיוחד בכפרים הבחנתי במפתח בתוך המנעול בצידה החיצוני של הדלת כלפי הרחוב , לתומי חשבתי מי שהוא שכח מפתח בחור המנעול , אך כאשר המשכתי וראיתי עוד מפתחות ,עצרתי במכולת קטנה שקשיש עמד ומכר בה.

מלטה אגדות מחיי תושבי האיים ביחס לשכנים
 
מלטה העיר מדינה Mdina
העיר מדינה 
תחבורה לעיר מדינה וחזרה
תחנת האוטובוס של מדינה ,ממוקמת במרחק 100-200 מטר מהשער הראשי של העיר ,משמשת גם את העיירה רבאט.
 
יש לקחת קו 80 מהעיר וולטה דרך שכונת  via SpencerHill, דרך כביש Hamrun High Street, ממשיך בדרך העיירות  כפר האמנים  Mriehel,Attard,  , Ta Qal,דרך Pass לרבאט בתחנת שער העיר מדינה. 
  
מאזור מזח המעבורות בעיר סלינה Sliema Ferries , יש לקחת קו 65 , העובר בדרך המגדל האדום   via Tower Road Sliema, מפרץ גולייאן , ל Paceville, משם ל San Gwann, לכפר Naxxar,, לכנסיית  Mosta Dome, לכפר האמנים  ,Ta Qali  לכפר Crafts Village ולתחנת האוטובוס של מדינה.
 
מהעיירה  Bugibba Terminus יש לקחת קו 86 בכביש לנמל פאולס  , via St Paus Bay outskirts, לכנסיית  Mosta Dome, ל ,Ta Qaliכפר האמנים לכפר Crafts Village ולתחנת האוטובוס של מדינה.
  
בכניסה לעיר מדינה עומדים עגלונים לטיול בכרכרות ברחובות מדינה, בעת הסיור ניתן לעבור בכל האתרים בעיר, העגלונים מסבירים מידע בסיסי על האטרקציות.
 
אזהרה לפני סיכום העסקה : אין לקבל את המחיר שעגלונים אלו דורשים, המשא ומתן מתחיל בהצעה של  35 יורו לטיול,לאחר ויכוח לסגור על 10 יורו.
 
קווי האוטובוס הציבורי למדינה מסאן גו'ליאן הם :  קו 203 או קו 205 .
 


מלטה העיר מדינה Mdina
 
מלטה מרסה שלוק כפר הדייגים Marsaxlokk
כפר הדייגים מרסה שלוק Marsaxlokk
כפר הדייגים ממוקם בדרום מזרח האי מלטה, כחצי שעת נסיעה מהעיר וולטה .
איך להגיע מגיעים מטרמינל האוטובוסים בואלטה בירת האי,  קווי אוטובוס   קו 27 , זמן הנסיעה כחצי שעה בעלות נמוכה ,יש  לרדת בתחנה האחרונה של האוטובוס .
מידע
הכפר ממוקם בחלק הדרום  מזרחי של האי, בלשון מפרץ החודרת ליבשה, מסביב לקו החוף ממוקמת טיילת,  כפר בעל היסטוריה ארוכה הממוקם בתוך נמל טבעי ונחשב לנמל השני בגודלו באי מלטה , מעבר להיותו כפר דייגים טיפוסי ססגוני המאופיין כמו כפרי דייגים על חופי הים התיכון , מתקיים בו בכול יום ראשון שוק דייגים ססגוני ורועש שבו ניתן להשיג דגים טריים ומסוגים מגוונים ישר למחבת , הדג האהוב על תושבי הכפר הוא דג  Lampuki , בנמל עוגנות ספינות דייג ויאכטות בגדלים וצורות שונות .
 
פרוש שמו של כפר הדייגים מגיעה מהמיל הערבית מרסה שפרושה הנמל, והכוונה לרוח הדרום מזרחית  Xlokk המגיעה מהים התיכון למפרץ  , רוח זאת נקראת באיטלקית  Marsaxlokk ,במפרץ מוגן זה נהגו שודדי הים המוסלמים לנחות , במפרץ זה נחת גם הצבא התורכי בעת ניסיונו לכבוש את האי בשנת 1565 ,  אפילו צבאו של נפוליאון נחתו במפרץ בשנת 1798 .
 
         
מלטה מרסה שלוק כפר הדייגים Marsaxlokk
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור