דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

גוזו תחבורה באי

גוזו האי סיור באוטובוס תיירים הקו הירוק

לאי גוזו מגיעים במעבורת היוצאת ממפרץ גן עדן בחלק המערבי של האי מלטה , המעבורת מגיעה לנמל מגר  Mgarr , זמן הנסיעה כעשרים דקות, מהנמל אוטובוס מספר 25 נוסע לעיר הבירה ויקטוריה. 

 

האי גוזו הינו האי השני בגודלו במלטה, מתגוררים בו מעל לשלושים אלף תושבים, מיקומו כחמישה קילומטר צפונית מערבית לאי מלטה, אורכו כארבע עשר קילומטר ורוחבו מעט מעל לשבעה קילומטר, היוונים אשר שלטו באי במהלך ההיסטוריה כינו את האי אוגיגיה והאגדה מספרת על נימפיאה בשם קליפסו שהצילה את אודיסאוס בעת שספינותיו טבעו ליד האי וטיפלה בו במערות לאורך שבע שנים .

 

           

       

גוזו האי סיור באוטובוס תיירים הקו הירוק
 
גוזו נסיעה באוטובוסים באי
אוטובוסים באי גוזו
קווי האוטובוסים באי גוזו ,מופעלים במתכונת דומה לקווים באי מלטה השכן , כאשר מגיעים עם המעבורת מהאי מלטה לאי גוזו, עולים על קו מספר 25 המוליך את הבאים לעיר הבירה ויקטוריה , קווים אלו פועלים לאורך רוב שעות היום, פרוט לקווים ולוחות הזמנים ניתן לקבל או לראות בתחנת האוטובוס הראשית של העיר ויקטוריה, לתשומת לבכם בימי ראשון ובחגים מתמעטת תדירות האוטובוסים בקווי התחבורה.
 
כרטיס בודד ניתן לרכוש אצל נהג האוטובוס,  יש מחיר זול יותר לילדים עד גיל 10 שנים, הקווים עובדים בימי שני- שבת , קווים המיועדים לאתרי תיירות עולים מעט יותר , סיורים לתיירים פועלים בין השעות 09:30-14:30 כאשר תחנת היציאה מנמל מגר   Mgarr  .
 
הבעייה היחידה בלוחות הזמנים של נהגי האוטובוסים בגוזו שהם בגדר המלצות, ניתן לשכור מונית לאחר התמקחות לסיבוב האטרקציות באי גוזו ,לפעמים כדאי לשקול את הנושא ,אבל לקבוע מחיר מראש.
גוזו נסיעה באוטובוסים באי
 
שייט מהאי מלטה לאי גוזו
שייט מהאי מלטה לאי גוזו
כדאי להגיע לנמל המעבורות  ב  Cirkewwa  במלטה לנמל Mgarr בגוזו , יש לקחת מהעיר וולטה קו 45 ומהעיר סלינה קו אוטובוס 645
 
את כרטיסי השייט במעבורות של חברת  Gozo Channel  רוכשים בספינה, בהגעת המעבורת מחכות מוניות או אוטבוסים ליציאה לכוון הרצוי.
 
דמי השרות במעבורות זול ,זמן השייט כשלושים דקות , השרות פתוח בימי הקיץ בכול הימים, ניתן לקבל שירות לילה בסופי שבוע בימים שישי שבת וראשון בעיקר בימי הקיץ, כולל שבת, ראשון, חגים, יחד עם שירות לילה לאורך כל השנה.
שייט מהאי מלטה לאי גוזו
 
 
 
בניית אתרים - שרקור