דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

אמסטרדם הצעה לסיורים יומיים

 
 
אמסטרדאם התחנה המרכזית Amsterdam Central Station
התחנה המרכזית באמסטרדם Amsterdam Central Station
כתובת  stationsplein 1
   

התחנה החלה את תפקידה כמחסן סחורות שהגיעו מהמזרח הרחוק, בשנת 1889 מאז עבר המקום משפר שינויים והרחבות עד לצורתו הנוכחית ,התחנה שודרגה בעבודה שהסתיימה בשנת 2015,כיום התחנה עצמה ממוקמת על שלושה איים מלאכותיים שחוברו .

 

התחנה משמשת כנקודת יציאה,מעבר וסיום לתחבורה הציבורית ,בגדה הדרומית של נהר האמסטל , בתחנה ניתן לנסוע : ברכבות,חשמליות,אוטובוסים,מוניות,רכבת תחתית ותחבורה ימית הכוללת מוניות מים וסירות טיולים בתעלות ומעבורות ובקו רכבות לשדה התעופה  .

 

פעילות התחנה מזכירה כוות דבורים פעילה בתוך התחנה 15 רציפים וחלקם מחולקים לרציף א או רציף ב ויש לשם לב בעת היציאה מהרציפים , התחנה משרתת רבע מיליון איש ביום .

 
אמסטרדאם התחנה המרכזית Amsterdam Central Station
 

תחבורה לאזור המוזיאונים עולים על חשמלית 2,5 ויורדים בתחנת Hobbemastraat,כאשר נוסעים בקווים  מספר 6,7,10 יורדים בתחנת Spiegelstraat.

בכיכר  Museumplein  נמצאים:המוזיאון הלאומי  Stedelijk Museum ,המשמש כמוזיאון לאומנות מודרנית,מוזיאון  Rijksmuseum ,הנחשב כמוזיאון האומנות הלאומי, מוזיאון ואן גוך המוקדש ליצירתו של האמן ההולנדי,בכיכר גם ממוקם בניין הקונצרטים המלכותי   Concert building .
 
רובע המוזיאונים כולל את המוזיאונים הגדולים: הרייקסמוזיאום, מוזיאון ואן גוך והמוזיאון לאמנות בת זמננו,מבנה נוסף לביקור הוא היכל הקונצרטים Concertgebouw,המוזיאונים ממוקמים מסביב לכיכר Museumplein.
 
בכיכר Museumplein נמצאים:המוזיאון הלאומי Stedelijk Museum,המשמש כמוזיאון לאומנות מודרנית,מוזיאון Rijksmuseum,הנחשב כמוזיאון האומנות הלאומי, מוזיאון ואן גוך המוקדש ליצירתו של האמן ההולנדי,בכיכר גם ממוקם בניין הקונצרטים המלכותי  Concert building.    
   
אמסטרדם סיור במסלול המוזיאונים
 

כאשר יוצאים מעברו השני של התחנה המרכזית של אמסטרדאם,נחשף בפני המבקר נמלה הענק של העיר,בחלקו השמאלי של הנמל מבנה המנהלה של הנמל המשרת אוניות סוחר ונוסעים כולל מסוף נוסעים ומטענים גדול ,נמל אמסטרדם נחשב לרביעי בגודלו במערב אירופה מבחינת נפח התעבורה שבו,הנמל הוא תאגיד בבעלות עיריית אמסטרדם,ומכיוון שגם בעבר נחשבה הולנד כמעצמת ים ,ניתן לראות את עברה המפואר במוזיאון הימי בחלקו הימני של הנמל ,שבו ניתן לראות אוסף כלי שייט ציוד וחומרים הקשורים לאוניות וים.

אמסטרדם הנמל
 

כתובת Prins Hendrikkade 94/95

 

המגדל מכונה בפי כל  מגדל הדמעות ,נבנה בשנת 1486 ,קבל את שמו ,משום שבנקודה הזאת היו נפרדים המלחים ממלוויהם לפני ההפלגות ועל שם דמעות הפרידות נקרא המקום.

 

המגדל הווה חלק מחומת העיר ,אשר נבנתה בימי הביניים להגנת העיר,כיום משמש כבית קפה  V.O.C. Cafe ומועדון ג'אז מפורסם.

 

שמו של המגדל schreier   הוא פרוש המילה ההולנדית של פינה חדה  sharp corner , על המבנה תלויה טבלת  זיכרון המציינת כי ממקום זה הפליג הספן  Henry Hudson  , בספינות מפרש על מנת לגלות דרך יותר קצרה להודו המזרחית ,אך הוא הגיע לנמל ניו יורק ולשפך נהר ההדסון.

אמסטרדם בניין ומגדל Schreierstoren
 
אמסטרדם שייט ופיצה Pizza Cruise
שייט ופיצה  Pizza Cruise
השייט מתקיים בכל יום שני,רביעי,שישי ושבת בשעה 19:00,ניתן לעלות על הסירה בתחנות התעבורה הימית בתחנות Rijksmuseum, Leidseplein, Anne Frank House,Central Station.
יציאה מתחנת ההובלות landing-stage   ליד   Rijksmuseum.כרטיסים ניתן לרכוש בתחנה או בקיוסק ליד.
ביום שבת יוצאת הסירה בשעה 19:00 .
מידע
שייט בסירה המפעילה פיצרייה,השייט נמשך כשעה וחצי לאורך תעלות אמסטרדם,ומוגשת בשייט ארוחה ,ניתן לבחור 5 סוגים שונים של פיצה מחברת דומינס ,הפיצה חמה מאוד וטעימה,החוויה עולה כ 32 יורו ,גלידה תוצרת בן וגרי,שתיית בירה היינקל,יין או משקאות קלים,כלולים בארוחה.
 

 
אמסטרדם שייט ופיצה Pizza Cruise
 
אמסטרדם חברות שייט לסיורי סירות בתעלות
חברות המספקות סיורי סירות בתעלות
Canal - The Canal Company offers all kind of boats -www.canal.nl
Hilda salonboot - Exclusive canal boat in Amsterdam -  www.hilda.nl
Lovers - big company with over 22 canal boats- www.lovers.nl
Rederij Aemstelland- company offers two boats- www.aemstelland.nl
Rederij Kooij -standard canal tour-  www.rederijkooij.nl
Rederij Noord-Zuid Canal Cruises-  www.canal-cruises.nl
אמסטרדם חברות שייט לסיורי סירות בתעלות
 
סיורי תיירים בתעלות אמסטרדם
שייט בתעלות אמסטרדם הינן חוויה,השייט מספק ראיה ותצפית על האטרקציות באמסטרדם הן לאדם הממהר שחופשתו קצרה ויכול בסיור של שעה לראות את רב חלקי העיר,,והן ראיה די כוללנית על מבנה העיר והאטרקציות,ישנם מספר חברות המספקות את שרותת סיורי התיירים בלווית הסברים בכמה שפות כולל אנגלית,הסיור חולף על הרבה נקודות מעניינות בעיר,כמו בית אנה פראנק,רובע וכיכרLeidseplein, הסיורים יוצאים כל 30 דקות.
 
חברות המספקות סיורי סירות בתעלות
Canal - The Canal Company offers all kindof boats -www.canal.nl
Hilda salonboot - Exclusive canalboat in Amsterdam -  http://www.hilda.nl/
Lovers - big company with over 22canal boats- http://www.lovers.nl/
Rederij Aemstelland- company offerstwo boats- www.aemstelland.nl
Rederij Kooij -standard canaltour-  http://www.rederijkooij.nl/
Rederij Noord-Zuid Canal Cruises-  www.canal-cruises.nl
אמסטרדם סיורי תיירים בתעלות אמסטרדם
 

החנויות שלאורך המדרחוב פתוחות מהשעות 09:00-10:00 עד השעות 18:00 בימי חמישי החנויות פתוחות עד השעה 21:00,בימי ראשון חלק מהחנויות סגורות,שני מכירות סייל מתקיימות בסוף דצמבר ובסוף יולי

 
מדרחוב NieuwenDijk הממוקם במרכז המקביל לרחוב דנמרק,המדרחוב הארוך מיועד להולכי רגל,תחילתו באזור התחנה המרכזית וסופו בכיכר הדאם,שם לאחר שחצה את הכיכר משנה המדרחוב את שמו ונקרא רחוב Kalverstraat.
 
לאורך המדרחוב ,תמצאו מגוון חנויות ביגוד, הנעלה, ציוד ספורט, חנויות מוסיקה, חנויות מזכרות ומתנות, וכמובן היצע אינסופי של בתי קפה, מסעדות ודוכני מזון, חנויות נעלים לרוב,חנויות בגדים,כלי בית וחנויות של רשתות מפורסמות, דבר המאפשר לכם לעשות מסלול ארוך במיוחד של שופינג. הפזורים לאורך כל המדרחוב.
 
הן רחוב Nieuwendijk והן רחוב Kalverstraat,נחשבים לרחובות הקנייה הגדולים באמסטרדם,אלא שרחוב Kalverstraat ,נחשב למפורסם מבין השניים ולייקר מבין שניהם,החנויות פתוחות שבעה ימים בשבוע,מכול החנויות בולטות חנויות הבגדים והנעלים,בחנויות נמכרות סחורות ברמות איכות ומחירים מהיקר לזול.     

     

אמסטרדם מדרחוב NieuwenDijk ובהמשך רחוב Kalverstraat
 
אמסטרדם כיכר הדאם

מיקומה של הכיכר במרכז העיר אמסטרדם,תחבורה להגעה בחשמלית בקווים 4,9,16,24,25 יורדים בתחנת Dam , או קווי אוטובוס  1,2,5,13,14,17 גם כן לתחנת Dam

פרוש השם דאם בהולנדית הוא סכר,כיוון שבמחצית המאה השלוש עשר ניצב בנקודת כיכר הדאם ,סכר Middeldam על נהר האמסטל,סביב הסכר החלה ההתיישבות משני צדדיו ולאורך השנים כאשר ההתיישבות התרחבה הפך הסכר לכיכר.

בתחילה בתחילת המאה התשע עשר הוקם בכיכר מבנה העירייה ואולם המשקלות ,שהפך לאחר מכן לארמון המלוכה המוכר כיום ,הכיכר מוזכרת בהיסטוריה של העיר בכל מיני קשרים לאורך השנים,בכיכר נערכו קבלות פנים כמו למשל לנפוליון, בכניסתו לעיר בשנת  1808,לאחר שהשתלט על אמסטרדם.

אמסטרדם כיכר הדאם
 
אמסטרדם האנדרטה לזיכרון הלאומיות National Memorial

מיקומה של האנדרטה בכיכר הדאם הממוקמת במרכז העיר אמסטרדם,תחבורה להגעה בחשמלית בקווים 4,9,16,24,25 יורדים בתחנת Dam , או קווי אוטובוס  1,2,5,13,14,17 גם כן לתחנת Dam

האנדרטה הוקמה בשנת 1956,ממוקמת בפינה הדרומית של כיכר הדאם,האנדרטה הוקמה לזכר לוחמי המחתרות והחיילים ,אשר נפלו במלחמתם בכובש הגרמני במלחמת העולם השנייה, באנדרטה טמונים רגבי אדמה מכל חבלי הולנד ומהמושבות אשר הולנד משלה בהם ברחבי העולם.

צורתה של האנדרטה אשר חוללה מחלוקות בקרב תושבי הולנד,עוצבה כאובליסק המוקף בארבעה דמויות מפוסלות של גברים המסמלים את זוועות וטרגדיות המלחמה,אשה וילד המסמלים את התקווה לשלום,דמויות נוספות מפוסלות הם גברים שלצידם כלבים המסמנים את תנועת המחתרת ההולנדית במאבקם כנגד הנאצים.

מאחורי אנדרטת האובליסק ,עומדים שני עשר ארונות קבורה ,שבהם טמונים רגבי אדמה,שהובאו ממושבות בעולם שהולנד שלטה בהם טרם מלחמת העולם השנייה,טקס שנתי קבוע נערך ברביעי למאי ,המציין את ערב שחרור הולנד מהכובש הנאצי,המשמש גם כתאריך של חנוכת האנדרטה בשנת 1956.

 
אמסטרדם האנדרטה לזיכרון הלאומיות National Memorial
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור