דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

מלטה תחבורה

 

 
מלטה נסיעה באוטובוסים

אוטובוסים בתחבורה ציבורית

 

האוטובוסים הצהובים והלבנים הישנים של מלטה נעלמו בשנת 2011 ,כאשר חברת אריבה Arriva buses הבריטית ,זכתה במכרז לאומי להסעת המונים באוטובוסים , כיום האוטובוסים כוללים מיזוג וצורתם כרוח התקופה המודרנית,על תחנות הנסיעות הותקנו לוחות זמנים ופרטי מידע (אך כמו שאומרים אצלנו הזמנים הם המלצה בלבד) ,פרט נוסף הוא הכבישים שאינם מותאמים למאה העשרים ואחת גורמים לפקקים ועיכובים סטיות זמן יכולות להיות גם למעלה מ 45 דקות) .מלטה נסיעה באוטובוסים
 
מלטה עיירת סאן ג'וליאן

פרוור עיירת סאן ג'וליאן ממוקם 8 קילומטר מהעיר וולטה,ארבעה קילומטר צפונית לעיירה סלימה בחוף המזרחי של מלטה ,האיזור כולל גם את Paceville ,Georges Bay ,Spinola Bay, Portomaso .

ארמון ספינולה וגניו , גני Spinola ממוקמים במחצית דרך במעלה הגבעה התלולה ,בין רחוב Julians ו Paceville בצידו הימני של הכביש הראשי ,גנים היו חלק מארמון ספינולה שנבנה עבור איירה פאולו רפאל ספינולה בשנת 1688, בחלקו האחורי של הארמון ,במעלה ההר הגנים פתוחים לציבור החופשי ,חלקו הגדול של הארמון סגור ,אך פתוח לקהל החלק שבו ממוקמת מסעדת L-Ghonnella Restaurant וגן הבירה , המסעדה ממוקמת במרתף המקומר של הארמון.

לינה בסאן גוליאן
מלטה עיירת סאן ג'וליאן
 
שייט מהאי מלטה לאי גוזו
שייט מהאי מלטה לאי גוזו
כדאי להגיע לנמל המעבורות  ב  Cirkewwa  במלטה לנמל Mgarr בגוזו , יש לקחת מהעיר וולטה קו 45 ומהעיר סלינה קו אוטובוס 645
 
את כרטיסי השייט במעבורות של חברת  Gozo Channel  רוכשים בספינה, בהגעת המעבורת מחכות מוניות או אוטבוסים ליציאה לכוון הרצוי.
 
דמי השרות במעבורות זול ,זמן השייט כשלושים דקות , השרות פתוח בימי הקיץ בכול הימים, ניתן לקבל שירות לילה בסופי שבוע בימים שישי שבת וראשון בעיקר בימי הקיץ, כולל שבת, ראשון, חגים, יחד עם שירות לילה לאורך כל השנה.
שייט מהאי מלטה לאי גוזו
 
מלטה נסיעה במוניות באי
מוניות באי מלטה
צבעם של המוניות במלטה לבן, מחיר הנסיעה במוניות אינו זול, את המוניות ניתן להזמין בתחנות שרות מוניות בצבע שחור שאינן מורשות להעלות נוסעים ברחוב אלא דרך המשרד או דרך המלון  ,או פשוט להניף יד ברחוב למונית מזדמנת שצבעה לבן  ,בעת העלייה למונית מומלץ לדרוש מן הנהג לפתוח מונה או לסכם איתו את מחיר הנסיעה.
 
קישור למחירי נסיעה במונית משדה התעופה ליעדים באי מלטה
מלטה נסיעה במוניות באי
 
מלטה חוקי הנהיגה
הנהיגה במלטה
כבישי מלטה בלשון המעטה אינם טובים במיוחד כולל הכביש הראשי של האי מלטה דקלמס החוצה את האי שבחלקו הוא דו מסלולי בעיקר בקטע המתחבר לשדה התעופה ולערים ברחבי האי ,חלקם הגדול של כבישי האי אינם בעלי שולי כביש וחלק מהכביש בגלל אופיו ההררי מעט של האי כולל סיבובים ופניות לא קלות .
 
בעיה נוספת היא הנהיגה בצד שמאל של הכביש ולכן לוקח זמן מה לאוחזים בהגה להתרגל לצורת נהיגה זאת השונה ממחוזותינו.
 
נהיגה לאחר השכרת הרכב , הנהיגה במלטה נעשית בצד שמאל של הכביש (כמו בבריטניה) והרכבים הפוכים בהתאם,  המהירות המותרת בשטח בנוי היא 50 קמש. יש להצטייד ברישיון הנהיגה הישראלי לצורך נהיגה במלטה. באתר משרד התחבורה המלטזי ניתן לקבל מפת כבישים אינטראקטיבית של האיים.
 
המפות המחולקות באי בתחנות הדלק או בתחנות המידע  , אינן מעודכנות מספיק ובתוספת שילוט שאינו מרובה ואף חסר לפעמים המלצתי לקנות מפה מסודרת ומעודכנת בארץ ובעברית , פשוט מקל על החיים.
 
עוד המלצה לנושא שכירת הרכב , כדאי להזמין רכב שכור עוד מהארץ ובמועד מוקדם לנסיעה ולחסוך כסף מההשכרה המבוצעת באי מלטה בסוכנויות ההשכרה ובמלונות.
 
בעת נסיעה במונית במלטה נהוג להוסיף טיפ של 10% לנהג גם במסעדות .
מלטה חוקי הנהיגה
 
שדה התעופה של וולטה באיי מלטה
שדה התעופה של וולטה באיי מלטה
Malta International Airport
שדה התעופה של האי מלטה ממוקם בעיר לוקה  Luqa  המרוחקת כחמישה קילומטר דרומית מזרחית מעיר הבירה וולטה , אורכה של הטיסה מישראל כשעתיים וחצי, בשדה התעופה ניתן לשכור רכבים בחברות השכרת הרכבים הבין לאומיות כמו : Avis, Budget, Europcar, Hertz , וכמובן חברות מקומיות, דרך נוספת לשכירת מכוניות היא בדלפקי בתי המלון.
 
משדה התעופה ניתן להגיע לעיר וולטה בקו אוטובוס מספר 8 תחנת האוטובוס ממוקמת בכניסה  לצק אין לכוון מרסה Marsa  המגיע לעיר וולטה , כמובן ניתן להגיע גם במוניות ביציאה מהנמל תעופה ממוקמת תחנת השרות במחיר קבוע יש לאמתו.
 
לאחר הנחיתה באם רצונכם להגיע לאי גוזו ,ניתן לעלות על שטל שרות הלוקח את הנוסעים לתחנת המעבורות לאי גוזו, ישנה כמובן הדרך הימית להגעה לאי מלטה או גוזו.

הכביש הראשי דקלמס 1, שחוצה את האי מלטה , כמו כן מחבר במסלולו את שדה התעופה עם חלק מהערים האחרות הוא בעל שני מסלולים.
שדה התעופה של וולטה באיי מלטה
 
 
 
בניית אתרים - שרקור