דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

גרמניה מדינת תורינגיה Thuringen

 

 
 
 
ויימאר Weimar תורינגיה גרמניה
העיר ויימאר Weimar
העיר ממוקמת במחוז  Bundesland  מזרחית כשבעה קילומטר מהעיר ארפורט וינה ומערבית לערים לייפציג והאלי במדינת תורינגיה.
העיר שוכנת בעמק של נהר  ILM  לאורכו של הכביש המהיר מספר 87 מהעיר  Ilmenau  לעיר לייפציג
ברכבת ניתן להגיע לעיר ברכבת בקו  Ilmbahn  בין העיירות   Kranichfeld  לעיר   Weimar   וקו  highspeed  מברלין לפרנקפורט
מרכז מידע לתיירים בעיר ברחוב  Lindenstrasse   2
מידע
העיר מוכרת בזכות מורשתה התרבותית הרחבה מסוף המאה השמינית ,העיר הייתה בירת הדוכסות של 
 German Sachsen-Weimar,העיר מהווה את אחד האתרים התרבותיים הגדולים באירופה  של אמנים ,מוזיקאים, סופרים ואנשי רוח, כמו באך, גתה, שילר, הרדר .
 
העיר היוותה את רפובליקת ויימאר בשנים 1919-1933 ושימשה כמרכז החוקה לפני ברלין, ויימאר היה, לצד העיר דסאו,שימשה כמרכז תנועת הבאוהאוס.  בתי העיר לאמנות בגלריות, במוזיאונים , התיאטרון הלאומי הגרמני אוניברסיטת הבאוהאוס ובית הספר ליסט של מוסיקה בויימאר , מוזיאונים ומוסדות לימוד המתמחים בתקשורת,  בעיצוב, אדריכלות, הנדסה אזרחית ומוזיקה .
 
בעיירה מעל לעשרים מוזיאונים מהמוזיאון הקטן הנקרא מוזיאון המטריה , מספר טירות וארמונות,תיאטרון לאומי,ספרייה לאומית ,בתים עתיקים ומהמאה ה 19 .
ויימאר Weimar תורינגיה גרמניה
 
מדינת תורינגיה Thuringea
מדינת תורינגיה Thuringea
תורינגיה ממוקמת במזרח מרכז גרמניה ,המדינה היחסית קטנה תופסת את המקום ה 11 בגודל המדינות בגרמניה, במדינה 17 מחוזות הכוללים העיירות והאזור התיירותי הם השולטים כיוון שהמדינה אינה כוללת ערים מרכזיות המדינה גובלת בדרום בוואריה ממזרח למדינת סקסוניה,מצפון לסקסוניה אנהלט וסקסוניה התחתונה, בחלקה המערבי הוסקת למדינת הסה, לרגלי הרי הרץ בחלקה הצפוני ממוקם יער  Thuringer .
 
 
בירת מדינת תורינגיה היא העיר ארפורט  Erfurt, הערים הנוספות הבולטות במדינה הם ויימאר  Weimar, העיר ינה Jena, העיר גותה Gotha העיר אייזנך Eisenach, העיר גרה Gera.
 
כבישים רבים עדיין עוברים בתוך העיירות והכפרים מהווים יתרון מה לנוסעים בראייה של החיים המסורתיים ,אומנם הנסיעה מוסיפה יותר קילומטרז לעבור והיא איטית יותר ,אבל ניתן לנסוע בניחותא לעצור איפה שחפצים ליהנות מאטרקציות רבות יותר ,לשתות קפה וליהנות ממאפים טובים וטריים , אומנם סכומי כסף גדולים הושקעו בהרחבת הכבישים לכבישים מהירים ואפילו נבנו מספר מנהרות בכבישי האוטובאן כמו בכביש בין העיירה אירפורט לבין העיירה  Suhl במנהרה הארוכה בגרמניה מנהרת Rennsteigtunnel.
 
בכל מקום בגרמניה שתשמעו את המלה  Rennsteig תבינו שפרושה לנסוע בנתיב מהיר אך במדינת תורינגיה פרוש המלה היא מסלול הליכה שאורכו מעל מאה קילומטר והחותה את יער תורינגיה ועובר ברכסי ההרים.
 
במדינה מספר אתרי ספא מודרניים ומעולים ומומלץ לעצור וליהנות מאחד מהם .
מדינת תורינגיה Thuringea
 
תורינגיה וייאמר מחנה הריכוז והעבודה Buchenwald
מחנה הריכוז והעבודה  Buchenwald מדינת תורינגיה
המחנה ממוקם ששה קילומטר צפונית לעיר ויימאר
ובמעט נימה אישית גם אבי וגם אימי עברו בשערי המחנה הזה .
אנדרטת הזיכרון של מחנה הריכוז בוכנוואלד   Buchenwald Memorial complex
פרוש שמו של מחנה הריכוז בוכנוולד יער עץ האשור .
מידע
הסיור למחנה הריכוז בוכנוולד מתחיל בעיר ויימאר כאשר עולים על אוטובוס מס 6  לכוון גבעת Ettersberg hill,  האוטובוסים יוצאים כל שעה אחת מן מכיכר גתה בלב הרובע ההיסטורי של העיר , בסופי שבוע וחגים האוטובוס יוצא בכל שעתיים.
 
בדרכו עובר האוטובוס בתחנת הרכבת של העיר שבעבר נקראה  Gauforum האוטובוס עולה לגובה 240 מטר בדרך עצי הלבנה והאלון,
היער בין טירת  Ettersburg  לבין המחנה שמר האסירים מלראות את הטירה ואת המבקרים בטירה מלראות את המחנה, כיוון שחלק מהתחבורה ממשיכים לכפר  Ettersburg ולטירה ומשם להמשיך בהליכה דרך היער למגדל ליד האנדרטה למחנה, הנקודה הגבוהה של הגבעה שעליה המגדל היא חלק מאנדרטת בוכנוולד .
 
הרכס חוצה את המרכז ממזרח למערב  ומחנה בוכנוולד בחלקו המערבי  הכניסה אל שער הכניסה  של המחנה ממוקם בדרום המחנה , צריפי האסירים  נבנו על המדרון הצפוני.
 
המחנה שנפתח בשנת 1937 שוחרר בידי צבאות ארצות הברית בשנת 1945 ,במחנה בשמונה שנות פעילותו עברו בו קרוב לרבע מיליון אסירים, אך כיוון שהושמדו חלק מהרשומות יכול להיות שיותר אנשים עברו במקום, קרוב לשבעים אלף אסירים מתו במחנה אך יכול להיות שהמספר גדול יותר.

בתחילה לא היו נשים במחנה והן צורפו רק בסוף 1943  האסירים נכלאו בחלקו הצפוני של המחנה באזור המכונה המחנה הראשי , מחנה השומרים היו ממוקמים בחלקו הדרומי של המחנה, את המחנה הקיפה גדר מחושמלת ,מגדלי שמירה ושומרים עם מקלעים, מחנה המעצר המרכזי שנקרא באנקר  היה ממוקם בכניסה למחנה הראשי ,במקום זה נורו וניתלו אסירים רבים באזור המשרפות .
תורינגיה וייאמר מחנה הריכוז והעבודה Buchenwald
 
גרמניה תורינגיה העיירה Wiehe
העיירה   Wiehe
היא עיירה  במחוז  Kyffhauserkreis  במדינת  תורינגיה העיירה  ממוקמת 24 קילומטר מדרום  לעיירה  Sangerhausen ו 32 קילומטר צפונית לעיירה  ויימאר עם בליטה לעמק הרחב של Unstrut .
מידע
העיירה וסביבותיה משופעת בטירות,מנזרים וארמונות, בפארק הטבע של המדינה.
בעיירה Wiehe   מוזיאון מודלים של רכבות  Modellbahn-Wiehe בכתובת  Am Anger 19
מוזיאון הרכבות נחשב לגדול בעולם   האטרקציה האחרונה של האזור נפתח בשנת 1998 ,משתרע על שטח ענק ועליו בתוך נופים נעות רכבות במודלים שונים לאורך 2000 מטר של מסלולים, במודלים של הרכבות  חיקוי של האוריינט אקספרס,מודלים של רכבות מהירות בנות זמננו ורכבות ממודלים שהיו נהוגים באמריקה בעבר וכיום,העתקים בגודל של אחד לעשר .מודלים של רכבות בהינע קיטור,דיזל,פחם וחשמל,חיקוי קווי רכבת מפורסמים בגרמניה.
 
לאורך קווי מסילות הרכבת בנויות העתקים של שש תחנות רכבות מפורסמות ,400  מתגי תנועה מפקחים על תנועת הרכבת כולל קטרים פורצי שלג, מעבר בגשרים מנהרות ותווי שטח ידועים, בין יתר האטרקציות המפוזרות באולם האתר הסיני של צבא הפסלים מהטרקוטה של הקיסר הראשון של סין בקנה מידה של אחד לעשרים וחמש, חלק מהרכבות מסיעות ילדים ובני נוער .
עוד אטרקציות באזור העיירה
טירת העיירה Schloss Beichlingen
אנדרטת  Kyffhauserdenkmal
גרמניה תורינגיה העיירה Wiehe
 
תורינגיה העיירה ארנשטד Arnstadt
העיירה  Arnstadt
העיר נקראת גם עיר הבובות   Doll City  וגם בשם השער ליער תורינגיה  Thuringian Forest
עיירה ממוקמת 12 קילומטר ממזרח העיירה  Muhlburg ,ממערב לעיירה ארפורט  למרגלות טירת  Wachsenburg  על גדות נהר  Gera River  בקצה הצפוני של יער  Thuringian Forest  במדינת תורינגיה
מידע
אזור שבו כרו בעבר מנגן,מיצרים חלקים לתעשיית הנעלים ומוצרי עץ ומפעלי יציקה למנגן , בעיירה מכוניות קטנות לשכירה לסיורים המוגבלות במהירות ל  25 קמש בעיקר לקשישים ונכים,
 
זוהי עיירתו של המלחין יוהן סבסטיאן באך  אשר משפחתו חייה באזור דורות רבים,העיירה  שבה מעל ל  25.000 תושבים .  
בכנסיית העיירה  Church of JS Bachאו בשמה השני Church of Our Lady שנבנתה בתחילת המאה ה 17 נמצא עוגב שעליו ניגן המלחין, עד הים נערכים מחקרים על אופן הנגינה והסגנון,משערים כי את הסונטה Toccata and Fugue in D Minor כתב בעיירה .
 
בעיירה מבנים עתיקים מהמאה ה 13, ארמון  Monplaisir מהמאה ה 17 השמור ,בית קברות העתיק  של העיירה מתחת למצודתSchwarzburg, חורבות טירת  castle Neideck בעיר, בימי שלישי נערך בעיירה יום השוק לספקים ולחקלאי האזור, בית העירייה הישן Rathaus  נבנה בין השנים  1583 ו 1585, ניתן לבקר גם  במוזיאון הרכבת  Eisenbahnmuseum אוסף של קטרי קיטור ישנים, מומלץ לבקר במוזיאון הבובות  Mon Plaisier - Deutsche Spielzeugmuseum   שבו אסופות כארבעה מאות בובות ובתי בובות שנאספו בידי הרוזנת Auguste Dorothea במאה ה 17,  פתוח בימי  שלישי עד יום ראשון בשעות 9.00 עד השעה 17.00 סגור בשני .
תורינגיה העיירה ארנשטד Arnstadt
 
עיירת Bad Frankenhausen וסביבותיה
עיירת  Bad Frankenhausen  וסביבותיה
העיירה ממוקמת בחלק הדרום מזרחי של אזור הרי ההרץ   במדינת  Thuringia
מידע
העיירה הוקמה  במאה העשירית.
אטרקציות בעיירה ומסביבה 
מוזיאון הפנוראמה Panorama Museums ישנו מאמר
פארק הטבע  Naturpark Kyffhauser הכולל את האטרקציות : אנדרטת אגדת ברברוסה , הר הקסמים ותמונת הפנורמה לזכרם של מרד האיכרים בתחילת המאה ה 15.
 
מערת ברברוסה Barbarossahohle, את מגדל התצפית Possenturm,הפארק כולל גם אדמה משופעת בגבס המקנה צבע לבן לסלעי ההרים,יערות משופעים בצמחייה ושדות מראה, ביצות ובריכות המים  wetland Aulebenו  מאגר המים  Helme-Stausee  המשמשים לציפורים נודדות בעיקר לעגורים כנקודת מנוחה.בפארק נערכים סיורים ופעילות ספורטיבית .
 

עיירת Bad Frankenhausen וסביבותיה
 
תורג'ינה יער הייניץ Nationalpark Hainich
יער הייניץ  Nationalpark Hainich
היער ממוקם במערבה של מדינת תורינגיה ,במחוז  Werra בין הפארק הטבעי Eichsfeld-Hainich-Werra , אשר בחלקו מקיף אותו, בצפון ועד החלק  הצפוני מערבי המרוחק יותר של יער Thuringian בדרום.
בחודשים אפריל עד אוקטובר בסופי שבוע ובחגים קיים שרות אוטובוסים לפארק ,הקו נקרא  Hainich-Express והמסיע מההעיירה Muelverstedt לכוון  Ihlefeld ולתוך הפארק הלאומי.
מידע
יער המשתרע על שטח של 71 קמר ,ניתן לערוך סיורים מודרכים  וסיורים ותצפיות, סיורים רגליים ,רכיבה בכרכרה רתומה לסוס,רוכבת על סוסים וטיולי אופניים.

האטרקציה העיקרית של היער הוא בתשלום ההליכה על גשר מברזל  Thiemsburg מעל צמרות העצים בגובה 44 מטר, הגשר מורכב משתי לולאות לאורך אחד שאורכו  שלוש מאות מטר והגשר השני 240 מטר מעל חופת העצים ניתן להתבונן גם באדמות המרעה, בפלגים ובריכות, בשיחים ביער  ובאביב ניתן לחזות בשלל צבעים של פרחי היער, התבוננות במגוון החי והצומח של פרחים ופרפרים הם חוויה מרשימה. 
 
קיימת מעלית לנכים כולל כסאות גלגלים וקשישים המעלה לגשר בגובה 20 מטר מעל לצמרת העץ הגבוהה כמו כן קיים שביל הליכה שאורכו שני קילומטר הנקרא    Brunstal  ממגרש החניה של  Fuchsfarm בעיירה  Muelverstedt   והנגיש לכיסאות גלגלים..
 
בעת הסיור בפארק עצמו ניתן לראות חיות בר וצמחייה ,פטריות בעונה, האופיינים לאזור כולל 14 סוגים שונים של עטלפים  וחזירי בר ,חסידות שחורות,נקרים וחתולי פרא ,הצבי האדום וצבאים,  נמיות, שועלים גיריות.
 
עוד לילדים בדרום מזרח לכפר  Kammerforst  קיים מגרש משחקים לילדים הנקרא  Wildkatzenkinderwald  והממוקם באמצע היער במגרש מבנים טיפוסים מעץ, נדנדות, מנהרה, ארגז החול ואזור המיועד לטיפוס חבלים וקיר  .
תורג'ינה יער הייניץ Nationalpark Hainich
 
טורניג'יה המגדל הנטוי של כנסיית פורדאברשינס Fordervereins Oberkirche
המגדל הנטוי של כנסיית  Fordervereins Oberkirche
Unserer Lieben Frauen am Berge
הכנסייה והמגדל ממוקמים בעיירה Bad Frankenhausen  
העיירה ממוקמת בחלק הדרום מזרחי של אזור הרי ההרץ   במדינת   Thuringia
כנסיית מריה הקדושה על ההר , נבנתה בסוף המאה השלוש עשר, פרסומה נובע מהצריח הנטוי שלה , את הסיבה לנטייתו תולים בבולעני של מכרות המלח הסמוכים, אשר השפעתם על נטיית הצריח החלה במאה ה 17 , כיום נטייתו מעל לחמישה אחוז והוא ממשיך לנטות בכל שנה. הצריח המקורי היה בנוי מעץ בגובה 37 מטר והוחלף במגדל מאבן לאחר שנפגע במחצית המאה ה 17 משריפה בעת שיפוץ, כיום נטייתו גדולה יותר ממגדל Suurhusen בצפון מערב גרמניה, בבדיקות שנערכו שנה שעברה כיום נטייתו 5,42% .
 
עוד צריח נוטה
המגדל הנטוי של הכנסייה בעיירה   Suurhusen
הכנסייה והמגדל ממוקמים בעיירה  Suurhusen  ,  מצפון לעיר הנמל אמדן בצפון מערב גרמניה , על הנהר Ems , העיירה Suurhusen  עיירה במחוז  East Frisian  האזור הצפון מערבי של גרמניה בסקסוניה התחתונה .
העיירה נוסדה בתחילת המאה ה 11  בסגנון BrickGothic , המגדל הנטוי של הכנסייה נבנה במחצית המאה ה 14 ,נטוי 5.19%  ונטייתו זאת נגרמה מרעידת אדמה סברה שנייה כי יסודותיו על בולי עץ שנרקבו והם שקעו עקב הבנייה על אדמה ביצה , במקור גובה המגדל היה 32 מטר ורוחבו מעל לתשעה מטר ,במגמה לשמרו קוצר כיום המגדל לגובה 27 מטר, המגדל נוטה בנטייה כמעט כפולה ממגדל פיזה  ,החל משנת 1975 אסורה העלייה על המגדל.
עוד בכפר מוזיאון לתולדות האזור וחיי האיכרים .
טורניג'יה המגדל הנטוי של כנסיית פורדאברשינס Fordervereins Oberkirche
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור