דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

גרמניה מדינת סקסוניה התחתונה Niedersachsen

 
 
 
מדינת סקסוניה התחתונה Lower Saxonia
מדינת סקסוניה התחתונה  Lower Saxonia  
שדה התעופה של העיר האנובר משמש להגעה למדינת סקסוניה התחתונה, קווי הרכבת באינטר אקספרס ICE  מקשרים את הערים האנובר עם פרנקפורט , המבורג, שטוטגרט, מינכן, קלן וברלין, כרטיס הנקרא   Niedersachsen משמש ככרטיס רכבת מיוחד המציע נסיעות ללא הגבלה ברכבות אזוריות : רי, RB, S-Bahn  ו  Metronom  בסקסוניה התחתונה, כולל הערים ברמן המבורג בשעות היום.
המדינה השנייה בגודלה בגרמניה ,כוללת 15 מחוזות, משתרעת ממרכז גרמניה ועד לגבולה המערבי של גרמניה עם הולנד. זוהי אחת מארבע המדינות היחידות בגרמניה השוכנות לחוף הים הצפוני, שמה של המדינה נובע משלטון הדוכסות הסקסונית באזור .
 
בתוך שטחה של סקסוניה התחתונה ממוקמות העירם מדינה ברמן המורכבת משתי ערים ברמן  Bremen וברמרהאפן Bremerhaven המרוחקת ממנה 53 קילומטר השטח בין הערים שייך למדינת סקסוניה התחתונה , סמליה של המדינה נובעים ממלכת הנובר בעבר לפני יצירת המדינה החדשה שנוצרה בשנת 1946 מאיחוד מספר ערים .
 
הערים במדינה עיר הבירה הנובר , ערים נוספות בראונשוויג  Braunschweig, אוסנבריק Osnabruck, אולדנבורג Oldenburg, וולפסבורג Wolfsburg,העיר סלזגיטר  Salzgitter ,גוטינגן Gottingen הילדסהיים Hildesheim,Calenberg ,Eastern Frisia,Elbe-Weser,Emsland,Harz,Luneburg Heath,Middle Weser,Cuxhaven,Hameln,ומוזיאון פולקסווגן.
 
האזור הצפון מזרחי במדינה שנקרא Luneburger Heide שימש כאזור כריית המלח ובמקומות אחרים היו מכרות לכריית עפרות כסף וברזל ,כיום כלכלת המדינה מתבססת על חקלאות ומפעלי תעשייה ליצירת מכוניות,מטוסים,אוניות, ביו טכנולוגיה ופלדה.
מדינת סקסוניה התחתונה Lower Saxonia
 
דרך האגדות העיר Gottingen ממוקמת בסקסוניה התחתונה

העיר גוטינגן Gottingen היא העיירה שבה עבדו שני האחים גרים באוניברסיטה,עיירה רומטית ועתיקה שסימלה הוא כיכר העיר ובה מזרקת Ganseliesel fountain שבה נמצא פסל רועת האווזים הקטנה , בידה השמאלית נושאת הנערה סל קניות ובידה הימנית אוחזת באווזה ,פסל שנחשב כפסל המנושק למזל בין פסלי האגדות בערים השונות במיוחד בידי בוגרי האוניברסיטה ביום סיום הלימודים.

העיר Gottingen ממוקמת בחלקה הדרומי של מדינת סקסוניה התחתונה,אוכלוסיית העיר מונה כמאה שלושים אלף תושבים,שמתוכם כשלושים אלף סטודנטים,עיר שגיל תושביה נמוך וצעיר,כתוצאה מהאוניברסיטה הקיימת בעיר למעלה ממאתיים שבעים שנה ,אוניברסיטה המתמחה בלימודי מדע ואומנות היא מכונה עיר המדע.


דרך האגדות העיר Gottingen ממוקמת בסקסוניה התחתונה
 
סקסוניה דרך האגדות העיירה המלין Hamlin אגדת החלילן מהמלין

שדות התעופה הקרובים לעיירה הם :הערים ברמן,המבורג,העיר הנובר במרחק 45 דקות מהעיירה ,העיר פאדרבורן,ניתן להגיע ברכבות בקווי הרכבת ,אוטובוסים וחברות תיירות.

עיירה הממוקמת על גדות נהר Weser,בסקסוניה התחתונה ,העיירה מוקפת בהרי Weserbergland mountains, מספר תושביה של העיירה כשישים אלף תושבים,תחילת הקמת העיירה המלין ,בהקמת מנזר בנידיקטוני  Benedictine monastery שהוקם במאה התשיעית ,שסביבו הוקם כפר ,על פי התיאורים נוצרה האגדה בסוף המאה השלוש עשר את האיור החלילן והילדים אנו מכירים באיורה של קייט גרינווי.

סקסוניה דרך האגדות העיירה המלין Hamlin אגדת החלילן מהמלין
 
דרך האגדות העיירה בודנוורד Bodenwerder אגדת הברון מינכהאוזן

גוזמות הברון קרל פרידריך הירונימוס פון מינכהאוזן , בן אצילים שהיה ידוע בדמיונו הפורה בעת שסיפר סיפורים ואגדות , נולד בעיירה Bodenwerder בסקסוניה התחתונה, את ילדותו וערוב ימיו בילה הברון בעיירתו , גוטפירד אוגוסט ברגר , בן עיירתו  הוא האדם שריכז את סיפורי הבדיות שלו לאוסף סיפורים , אך באגד הסיפורים קיימים אגדות שלא סופרו על ידו וחלקם נלקחו מסיפורי פולקלור של המלחמות שבהם השתתף.

בצעירות נשלח מינכהאוזן לחצר הדוכס ברואנשוויג על מנת לשרתו,שנים לאחר מכן התגייס הנער לצבא הקיסר הרוסי ושרת ביחידת הפרשים,שלחמו כנגד צבא האימפריה העותומאנית,כאשר תמו הקרבות חזר לבייתו כקצין,אז החל לספר סיפורי מלחמה ואת אשר עבר בסיפורים מצוצים מהאצבע, לכול דכפין עם לגימת שתייה חריפה ובלעדיה ,בעייתו של מינכהאוזן שהאמין לסיפוריו,לכן בהמשך נתנו רופאים לאנשים החולים במחלת הדמיון  הדומה לשלו את שמו  .


דרך האגדות העיירה בודנוורד Bodenwerder אגדת הברון מינכהאוזן
 
סקסוניה התחתונה העיר בראונשוויג Braunschweig
העיר  בראונשוויג   Braunschweig
העיר ממוקמת במרכז מדינת סקסוניה התחתונה  Lower Saxonia , בצפון של הרי  Harz  בחלק הרחוק של נהר Oker  המהווה יובל של נהרות Aller  ו   Weser  הנשפכים לים הצפוני.
איך להגיע שני כבישים מהירים מוליכים לעיר  A2  בין ברלין לערים      Hannover ודורטמונד והעיר  Salzgitter , כביש A39   המוליך לוולפסבורג , העיר נמצאת על קו הרכבת הראשית בין פרנקפורט  לברלין היא עוצרת בתחנה הראשית  Hauptbahnhof  ובעוד תחנות בעיר .
חלק גדול של העיר נהרס במלחמת העולם השנייה ,רוב רובו של החלק העתיק של העיר הושמד כיוון שבעיר היה ריכוז גדול של בתי עץ, בעת הביקור ניתן לראות קטע מהעיר העתיקהSt Magnus Quarter  שנותר והמבנים שנותרו כמו כנסיית  St Magnus Church, כנסייתSaint Andrew,ברובע העתיק שנותר מספר רחובות צרים מרוצפי האבן וחנויות קטנות המשתלבות בבית קפה ומסעדות משמשים לתצוגה על עברה של העיר , במקום גם המבנה Rizzi-Hausשנבה בשנת 2000 בצורה הומוריסטית לתערוכת אקספו , בעיר החלו בפעולות שיחזור ושוחזרה בה הקתדראלהSt. Blasius, שוחזר המבנה העתיק  Alte Waage משנת 1534.
 
כיכר העיר העתיקה המרובעת הנקראתBurgplatz ,מספר מבנים המקיפים כיכר מרובעת שבהם מבנים מהמאה ה 12 כמו הקתדראלה St. Blasius,מבנה טירת  Burg Dankwarderode מהמאה ה 19 של  הנרי האריה שהפכה לסמלה של העיר , מבנה העירייה הישן בסגנון נאו גותי שנבנה בשנת 1893-1900 , שוחזרו ציורי קיר על כמה ממבני העץ כמו מבנה הנקרא Guild House,במרכז הכיכר המרובעת ניצב עותק מברונזה של פסל האריה בסגנון רומנסקי ,האמיתי מוצג במוזיאון טירת Castle Dankwarderode.
 
מקומות נוספים לביקור הם : שוק הפחם העתיק Kohlmarkt שמסביבו בתים עתיקים חלקם מעץ ומזרקה ממחצית המאה ה 18 ארמון העיר Richmond Palace  אשר נפגע קשות במלחמה נבנה מחדש ושופץ ומהווה היום מוזיאון ומרכז קניות. כנסייתchurch of Saint Giles שנבנתה במאה ה 13 ושימשה גם כמנזר כיום מוזיאוןHerzog Anton Ulrich Museum לאומנות החל משנת 1754 .
סקסוניה התחתונה העיר בראונשוויג Braunschweig
 
סקסוניה התחתונה אזור הגבעות וואסר ברג לנד Weserbergland
אזור הגבעות  Weserbergland 
ממוקם במדינת  Lower Saxonia
אזור לטיולים ורכיבה שהעיר הגדולה בו היא העיר  Solling 'החבל ממוקם   לאורך עמק ונהר Weser  שאורכו 440 קילומטר ובחבל הארץ שגובהו כ 520 מטר הוא עובר לאורך 220 קילומטר בחלקו העליון של הנהר והעמק הוא עובר בשטח הררי מיוער, הנהר  עובר גם במדינות Hessen, Nordrhein-Westfalen, Niedersachsen , Bremen  ומספק מים למאגרים במדינותThuringen,Sachsen-Anhalt.
 
בנוסף לערים ההיסטוריות בחבל,  ישנם שני פארקים טבעיים   פארק  Weserbergland Schaumburg-Hameln ופארק  Solling-Vogler, סך הכול  כ 500 קילומטר של מסלולי הליכה ורכיבה כאשר המסלול הארוך הוא לאורך נהרWeser.
 
במסלולו של נהר  Weser הוא זורם בגובה של 117 מטר מעל לים נקודת האפס שלו היא בסביבות האן , הנהר זורם  בעמק העליון  Weser  במדרונות העמק העליון אלWestfalicaבפאתיה הצפוניים של, WeserבעיירהMinden  הנהר  נחצה בתעלת Mittellandkanal , ומשם זורם דרך כפרים עם בתי עץ, טירות ואטרקציות לכוון העיירה  Bad Karlshafen , משם זורם הנהר בגבול סקסוניה התחתונה ומדינת הסה , ומשם חלקית מאחורי הגבולHolzmindenבין סקסוניה התחתונה ו נורדריין וסטפליה.
 
סיור בחבל Weserbergland  מעביר את המבקרים לימי הביניים לעיירות הציוריות שבו מהעיירה Hannoversch Munden עד לעיירה המלין Hamlyn והאגדה על עכברי העיר והחלילן  משנת 1284 אלא שבעת יציאתו מהעיר נמשכו עימו בקסם מנגינת החלילן מאה שלושים ילדים בנוסף לעכברי העיר .
 
אטרקציה חביבה על התיירים באזור הוא השייט באוניות וסירות על פני הנהר סיור העובר בין כפרים,טירות ואטרקציות שונות , דרך נוספת מעט הרפתקנית שייט על דוברות המחוברות בבולי עץ שבעבר הובילו בהם בולי עץ שנכרתו ,רפסודות אלו משמשות גם לרפטינג על הנהר.
 
עוד אטרקציות בולטות באתר ההררי מערת הנטיפים Tonenburg בתוך מחצבה ישנה     הממוקמת ב  Hessisch Oldendorf,Schauhohle ליד  Hoxter-Albaxen   אורכה 400 מטר. פארק חיות הבר  Wildpark Neuhaus מוזיאון האופנועים Wickensen .
סקסוניה התחתונה אזור הגבעות וואסר ברג לנד Weserbergland
 
סקסוניה התחתונה האנובר Hannover
העיר האנובר  Hannover
העיר ממוקמת במרכז לכוון דרום מדינת סקסוניה התחתונה  Lower Saxonia
איך להגיע שדה התעופה של העיר משרת חברות תעופה מסוג  low-cost  כמו החברות  TUI  וחברת   Air Berlin  רכבת  S-Bahn  מחברת את העיר לשדה , ניתן להגיע ברכבת מהעיר האנובר ומיתר הערים הגדולות ביותר בגרמניה , ובקו הרכבת  ידי סיטי אינטר אקספרס   ICE   בחיבור עם הערים פרנקפורט , המבורג , שטוטגרט , מינכן , קלן וברלין , בעיר עצמה ניתן לרכוש כרטיס  Hannover Card  שבו ניתן לקבל מחוץ לנסיעות המוזלות הנחות עבור מחיר הכניסה למוזיאונים ברשימה ואטרקציות תיירותיות אחרות.
העיר הגדולה ובירתה של מדינת סקסוניה התחתונה, מספר תושביה מעל חצי מיליון תושבים, העיר ממוקמת על גדות נהר River Leine, העיר מפורסמת באזור התערוכות הגדול שבו מתקיימים אין ספור ירידים שונים,כמו כן העיר מפורסמת בפסטיבל הבירה והנקניקיות Oktoberfest Hannover השני בגודלו לאחר הפסטיבל בעיר מינכן .

תחילתה של העיר ככפר דייגים שהתפתח לעיר בינונית עקב מיקומו בדרכי המסחר והמעבר בנהר River Leine, במחצית המאה ה 16 הגיע למקום משפחת האצולה של  Duke of Brunswick-Luneburg שצאצאיו היו המלך גורג והמלכה ויקטוריה באנגליה,
אטרקציות בעיר
הרובע העתיק בעיר 
הרחובות העיקריים ברובע העתיק כמו הרחובות : Oster strasse, Schmiede strasse, Knochenhauer strasse Burg strasse, Leine strasse ורחובות אחרים משתלבים באמצעות סמטאות ורחובות נוספים בארג רב לכוון שערי הכניסה לרובע בסגנון ימי הביניים מתוך מבני העיר העתיקה נותרו כארבעים בתים מעץ לאחר הפצצות בנות הברית את העיר, כמו כן רוכזו חזיתות של בתים ישנים לרובע המשופץ.

הרובע כולל את השוק העיר הישן ברובע העתיק של העיר ולידו בית NolteHouse,Leibniz House ומגדל  Beguine Tower, את אזור  Kreuz וכנסייה Kreuz Church , באזור סמטאות ישנות ועתיקות, בית התיאטרון הישן Ballhofeins, ובקצה הרובע ארמון  Leine Palace ושרידי כנסיית  Aegidien Church המשמשים כיום כאנדרטת זיכרון למלחמה ולקורבנותיה.
משם עוברים דרך שער Marstall לסיור על גדות נהר Leine, ולגן הפסלים של האמן Niki de Saint-Phalle לאורך השביל מכיכרKonigsworter Square עד הכניסה לרובע Georgengarten .  
 
בית העירייה הישן  Hannover City Hall Rathaus ,הממוקם ברובע העתיק .הוקם במאה ה 14 ,ניצל מהרס במאה ה 18שומר ונוספו לו אגפים במאות האחרונות,שופץ ושומרו הגמלונים של הגג.
סקסוניה התחתונה האנובר Hannover
 
סקסוניה התחתונה שביל ספסלי העץ Liebesbankweg
שביל ספסלי העץ  Liebesbankweg
שביל ההליכה במחוז   Hahnenklee  המרוחק 16 קילומטר מעיירה גוסלר ,בכפר לשעבר  Bockswiese  בסקסוניה התחתונה שביל הליכה המטפס להר capercaillie  במסלול מעגלי
עיירה שהתפרנסה מכריית כסף במכרה ליד העיירה משאב נוסף נמצא באזור והוא היער החליטו פרנסי האזור כי בנוסף לפעילות ספורט החורף לפתח שבילי הליכה לאוהבי הטבע והרומנטיקה , לצורך זה פתחו מסלול סיבובי על פסגת ההר  Bocksberg Mountain  שגובהה 726 מטר, אורכו של המסלול  כשבע קילומטר בחמש רמות שונות  , כולל אפשרות לכיסאות גלגלים,השביל מתפתל לאורך שבילים רחבים, כרי דשא טבעי, ואגמים והוא מתאים לכל רמות הקושי ,אל פסגת ההר ניתן לעלות ברכבל המשמש גם בחורף לפעילות חורפית כמו גלישה .
 
 והאטרקציה העיקרית שבו מעבר להנאה מהטבע היא עשרות ספסלי עץ שכל אחד עוצב בצורה שונה לשימוש המטיילים ,חלקם של הספסלים הוצבו בנקודות תצפית לאזור ובנקודות אשר מאפשרות למטיילים לבחון פריחה וצמיחה ואפילו חיות בר הגרות ביער.
 
השביל מספק למטייל נקודות נוף פנוראמי מעולה,בריכות מים ,פריחת פרחים פונדק גרמני מסורתי  Meadows וחוויה נחמדת לילדים,משפחות וזוגות, בנוסף נקבעו לוחות שיש על סלעים במסלול ועלים חרוטים שירים רומנטיים ,בדרך ניתן לעבור בשער האהבה המסודר בדמות גבר ואישה , במסלול ממוקם צריף להגנת המטיילים בעת שינוי מזג האוויר לשהייה קצרה ,פלגי המים הזורמים יוצרים נקודות משחק לילדים ובנקודה אחת אף לקחו גזעי עצים ויצרו סירות כמו של האינדיאנים , נדנדות ומשחקים לילדים.
 
במסלול ממוקמת כנסייה Gustav Adolf Stave Church  משנת 1908 בדגם נורווגי עם צריחים חדשני בגרמניה ניחשתם כמובן מעץ , למבוגרים קיימות נקודות של בריכות מים להכנסת רגלים לקבלת מסג מים מפלגי המים היורדים מפסגת ההר.
 
במסלולים בהר תוכננו גם מסלולים נוספים  לאופניים  ואופנועים שניתן לשכור במקום.
סקסוניה התחתונה שביל ספסלי העץ Liebesbankweg
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור