דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

גרמניה מדינת הסן Hessen במערב מרכז המדינה

 
 
מדינת הסן ומדינת סקסוניה התחתונה היער השחור דרך האגדות
דרך האגדות 
דרך נוסטלגית להכרת המקומות שבהם נוצרו אגדות האחים גרים היא מעבר בפולקלור העיירות בעקבות האגדות : שלגיה,עמי ותמי,סינדרלה ,כיפה אדומה והחלילן מהמלין.הדרך המתפתלת לכוון צפון גרמניה עובר במדינות : הסן,וסקסוניה התחתונה , המסלול הנמשך כשלוש מאות קילומטר עובר בתחילתו בעיירה Hanau עד העיר ברמן בכבישים ראשים תוך ירידה לכבישים כפריים פסטורליים העוברים בעיירות וכפרים שהפולקלור שלהם קשור לאגדות , מעבר בין בתי עץ ,ערים מוקפות חומות,פונדקים,יערות ,נהרות ועמקים.
מסלול  דרך האגדות קשורה לדמיונם הפורה של האחים יעקוב וויליאם  גרים אשר נולדו לקראת סוף המאה ה ,17  ויתר כותבי האגדות ,בעת הסיור ניתן לעבור באטרקציות הקשורות לאגדות,בפסטיבלים ,מופעי תיאטרון,ירידים, תערוכות ומבנים היסטוריים.
 
       
מדינת הסן ומדינת סקסוניה התחתונה היער השחור דרך האגדות
 
מדינת הסן Hessen
מדינת הסן Hessen
גודלה של המדינה מקנה לה את המקום השביעי במדינות גרמניה, למרות שאוכלוסייתה ממקמת אותה במקום הרביעי, עיר הבירה של המדינה היא העיר ויסבאדן Wiesbadan אך העיר פרנקפורט היא העיר הבולטת בשטחה ,מדינת הסן נותרה אלמונית יחסית לתיירים מחוץ למדינת גרמניה אך עריה הקטנות מפורסמות בכל גרמניה.
 
 
את מדינת הסן חוצים הנהרות הגדולים מיין ונהר הריין,נהרות אלו משמשים לשייט ומעבר לאורך העיירות הנטועות על גדות הנהרות . המדינה נוצרה לאחר מלחמת העולם השנייה.
 
הערים הגדולות במדינת הסן הם :
ויסבאדן Wiesbadan , פרנקפורט , גיסן Giessen, אופנבך Offenbach , דרמשטט Darmstadt, פולדהFulda, לימבורג Limburg, מרבורג Marburg, קאסל Kassel
 
המדינה נחשבת למדינה מיוערת בעלת נופים ואתרי טבע, יש בה שמורות טבע כמוKellerwald Edersee או הביוספרה Rhon, אתרי הטבע של המדינה מאפשרים סיורים רגליים ורכיבה על אופניים, לעשות ספורט אתגרי בנהרות וליהנות מהאפשרויות הרבות מעל לשלושים עיירות ספא ובריאות, כמו כן ניתן לבקר בערים שבהם נערכים מופעי מוזיקה ואירועים
שונים לאורך השנה והחוזרים על עצמם מדי שנה,כמו פסטיבל המוזיקה  Rheingau או פסטיבל Hersfeldbad.
 
העיר פרנקפורט מהווה מרכז כלכלי גדול וידוע ובמדינה שדה תעופה גדול Rhein-Main
בחלק הדרומי והמרכזי שולטים רכסי ההריםRhon , Taunus , Vogelsberg , Odenwald שגובהם אינו ניכר ובחלק הצפוני שולטים רכסי ההרים Kaufunger Wald , Kellerwald , Knull ,Hoher Meissner.
 
אזור Vogelsberg נחשב לאזור הוולקני , והאזורים השטוחים של המדינה נמצאים בצפון העיר פרנקפורט  Wetterau ואזור  hessisches Ried באזור העיר הסן , במדינה זורמים הנהרות Lahn , Fulda , Eder , Kinzig.
 
מדינת הסן Hessen
 
מדינת הסן העיירה פרידברג Friedberg

עיירה במחוז Wetterau של מדינת הסה ,עיירה הממוקמת 26 קילומטר צפונית לעיר פרנקפורט ,עיירה עתיקה שנשלטה בידי נסיכות Hohenstaufen עיירה שנבנתה בידי הכובשים הרומאיים בזכות מיקומה על דרכי מסחר,למרות גידולה הפיזי המהירה ,ומציאת דרכי מסחר חליפיות ,ירדה קרנה הכלכלית.

מריבה על שליטה באזור הן מבחינה פוליטית והן מסחרית , גרמה גם כן לירידת קרנה של העיר, בסכסוך הממושך בין הממשל בעיירה, לבין השלטון הנסיכי במצודת העיירה , מריבה זאת אף גרמה לתושבי האזור לפשוט על הטירה להרסה חלקית ולבזוז אותה.
 
בהיסטוריה של העיירה, קיימים מאבקי שליטה של נסיכויות איטלקיות ,גם בשלטון נפוליאון על השטח יצרה עימו ברית,אך משנסוג עברה השליטה על העיירה לידי נסיכויות הסה ודרמשטט  Hesse-Darmstadt. 
 
מדינת הסן העיירה פרידברג Friedberg
 
היער השחור בוואריה הדרך הרומנטית העיירה פרידברג Friedberg

עיירה במחוז Aichach-Friedberg של מדינת בוואריה ,על יד העיירה  Augsburg,על הגדות המערביות Lechleite של נהר Lech,בנקודה שהנהר יצר מניפת מים שנוצרו מהתמוססות הקרח, עיירה שמספר תושביה כשלושים אלף ,תחילת העיירה במאה השלוש עשר שאז הוקמה כתחנה לאיסוף דמי אגרה בגשר מעל נהר  Lech.
 
בפועל מוכיחים ממצאים ארכיאולוגיים ,כי האזור היה מיושב בתקופת השלטון הרומאי, בין המאות הראשונה לשלישית,תזכורת ראשונה לעיירה קיימת תחת שלטונו של לודוויק השני שכונה הקפדן ,לבית המלוכה Hohenstaufen.
 
על מנת לחזק את שלטונו באזור נבנתה טירת Fridberch castle ,במחצית המאה השלוש עשר,טירה ששימשה כהגנה על נקודת המכס לאגרת המעבר בגשר הנהר ולהגנת האזור,העיירה שנבנתה סביב הטירה לא קיבלה זכויות מוניציפאליות, בסוף המאה הארבע עשר עקב סכסוכים עם דוכסות Ausberg שבעיר הסמוכה ,נשרפה הטירה ונהרסה חלקית . 
 
היער השחור בוואריה הדרך הרומנטית העיירה פרידברג Friedberg
 
מדינת הסן מסלולי סיורים

במדינת הסן מספר נתיבי סיור, כמו נתיב  Scenic routes   העובר בין עיירות עתיקות ומסורתיות ובעלי סיפורת היסטורית, או סיור בעקבות האגדות הנקרא  fairy tale road  קיים גם הסיור האידיאלי  idyllic road  העובר ומספר את סיפורי מדינת הסן.

הזמנת בית מלון ולינות מומלצות וזולות בסיורים במדינת הסן


מדינת הסן מסלולי סיורים
 
דרך האגדות העיר הנאו Hanau
העיר Hanau
העיר ממוקמת בחלק המזרחי של מדינת הסן , 25 קילומטר מזרחית מהעיר פרנקפורט
בעיקול נהר  River Kinzig .
 
תחבורה הגעה בטיסה דרך שדה התעופה של פרנקפורט  Rhein-Main  המרוחק 22 קילומטר מהעיר משדה התעופה עולים על רכבות אזוריות  S9,S8,  ,רכבות מהירות מהעיר ברלין או מינכן ועוד ערים ברובם עוצרות בתחנת העיר.
     
 
העיר משמשת כנקודת קצה בסיור כביש האגדות שאורכו כמאה קילומטר והמתחיל בצפון בעיר ברמן ומסתיים בעיר Hanau.
 
העיר שקבלה את מעמדה במאה העשירית ,נחשבת לעיר מוליכה בתחום התכשיטים בזכות מהגרים מהולנד שנרדפו עקב אמונתם הדתית,שהורשו להתיישב בתחום העיר בסוף המאה ה 16  והביאו איתם את הידע ליצור התכשיטים,בסוף המאה ה  17 הוקמה האקדמיה לאומנות,תעשיית מוצרי המתכות היקרות ותעשיית הגומי דנלופ, מספר מחנות צבא אמריקאני סביבה ונמל על גדות הנהר בעיר ,אוכלוסיה המתקרבת למאה אלף תושבים,עשרים אחוז מהם זרים.
 
       
דרך האגדות העיר הנאו Hanau
 

דרך נוסטלגית להכרת המקומות שבהם נוצרו אגדות האחים גרים היא מעבר בפולקלור העיירות בעקבות האגדות : שלגיה,עמי ותמי,סינדרלה ,כיפה אדומה והחלילן מהמלין.הדרך המתפתלת לכוון צפון גרמניה עובר במדינות : הסן,וסקסוניה התחתונה , המסלול הנמשך כשלוש מאות קילומטר עובר בתחילתו בעיירה Hanau  עד העיר ברמן בכבישים ראשים תוך ירידה לכבישים כפריים פסטורליים העוברים בעיירות וכפרים שהפולקלור שלהם קשור לאגדות , מעבר בין בתי עץ ,ערים מוקפות חומות,פונדקים,יערות ,נהרות ועמקים.

 

הזמנת בית מלון ולינות מומלצות וזולות במדינת הסן לאורך המסלול

 

מסלול  דרך האגדות קשורה לדמיונם הפורה של האחים יעקוב וויליאם  גרים אשר נולדו לקראת סוף המאה ה ,17  ויתר כותבי האגדות ,בעת הסיור ניתן לעבור באטרקציות הקשורות לאגדות,בפסטיבלים ,מופעי תיאטרון,ירידים, תערוכות ומבנים היסטוריים.

      


מדינת הסן סיור בעקבות דרך האגדות הנקרא fairy tale road .
 
דרך האגדות העיירה Gelnhausen ממוקמת בגבול של היער השחור

לאחר הביקור יוצאים מהעיירה  Hanau בכביש 43  לאורך גדות נהר Kinzig לכוון העיירה Gelnhausen בשיפולי ההר בעמק הנהר Kinzig, למרגלותיו הדרומיים של יער Budingen שיקולים צבאיים ופוליטיים ומיקומה האסטרטגי ,קבעו כי על בניית הטירה והארמון בעיירה שנקרא אז Frederick Barbarossa Castle Gelnhausen.

 
העיר ממוקמת בחלק המזרחי של מדינת הסן , ארבעים קילומטר מזרחית מהעיר פרנקפורט בעמק נהר Kinzig River, למרגלות המדרונות הדרומיים של יער Budingen לבין מרגלות  Vogelsberg   ו    Spessart .תחבורה ברכבים בכביש המהיר  A66  לעיר וברכבות מפרנקפורט ומהעיר פולדה .
 
הזמנת בית מלון ולינות מומלצות וזולות בעיירה והסביבה
דרך האגדות העיירה Gelnhausen ממוקמת בגבול של היער השחור
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור