דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

גרמניה מדינות וערים במרכז המדינה

 

 
מדינת תורינגיה Thuringea
מדינת תורינגיה Thuringea
תורינגיה ממוקמת במזרח מרכז גרמניה ,המדינה היחסית קטנה תופסת את המקום ה 11 בגודל המדינות בגרמניה, במדינה 17 מחוזות הכוללים העיירות והאזור התיירותי הם השולטים כיוון שהמדינה אינה כוללת ערים מרכזיות המדינה גובלת בדרום בוואריה ממזרח למדינת סקסוניה,מצפון לסקסוניה אנהלט וסקסוניה התחתונה, בחלקה המערבי הוסקת למדינת הסה, לרגלי הרי הרץ בחלקה הצפוני ממוקם יער  Thuringer .
 
 
בירת מדינת תורינגיה היא העיר ארפורט  Erfurt, הערים הנוספות הבולטות במדינה הם ויימאר  Weimar, העיר ינה Jena, העיר גותה Gotha העיר אייזנך Eisenach, העיר גרה Gera.
 
כבישים רבים עדיין עוברים בתוך העיירות והכפרים מהווים יתרון מה לנוסעים בראייה של החיים המסורתיים ,אומנם הנסיעה מוסיפה יותר קילומטרז לעבור והיא איטית יותר ,אבל ניתן לנסוע בניחותא לעצור איפה שחפצים ליהנות מאטרקציות רבות יותר ,לשתות קפה וליהנות ממאפים טובים וטריים , אומנם סכומי כסף גדולים הושקעו בהרחבת הכבישים לכבישים מהירים ואפילו נבנו מספר מנהרות בכבישי האוטובאן כמו בכביש בין העיירה אירפורט לבין העיירה  Suhl במנהרה הארוכה בגרמניה מנהרת Rennsteigtunnel.
 
בכל מקום בגרמניה שתשמעו את המלה  Rennsteig תבינו שפרושה לנסוע בנתיב מהיר אך במדינת תורינגיה פרוש המלה היא מסלול הליכה שאורכו מעל מאה קילומטר והחותה את יער תורינגיה ועובר ברכסי ההרים.
 
במדינה מספר אתרי ספא מודרניים ומעולים ומומלץ לעצור וליהנות מאחד מהם .
מדינת תורינגיה Thuringea
 
מדינות וערים במרכז גרמניה
מדינות וערים במרכז גרמניה
6. בצפון מערב גרמניה העיר והמדינת  המבורג Hamburg  אין עיר בירה.
7. במרכז החלק המערבי מדינת הסן Hessen בירתה ויסבאדן Wiesbaden אך העיר הגדולה פרנקפורט Frankfurt.
9. במרכז גרמניה מדינת סקסוניה התחתונה Niedersachsen בירתה  Hannover.
14. במזרח גרמניה מדינת סקסוניה אנהלט  Sachsen-Anhalt בירתה Magdeburg אך העיר הגדולה האלה על הנהר Halle an der Saale.
16. במזרח גרמניה מדינת תורינגיה Thuringenבירתה והעיר הגדולה  ארפורט Erfurt 
מדינות וערים במרכז גרמניה
 
סקסוניה התחתונה גרמניה מוזיאון פולקסוואגן Volkswagens Zeithaus
מוזיאון פולקסוואגן   Volkswagens Zeithaus
הכניסה בתשלום
המוזיאון ממוקם ליד העיר   Wolfsburg cnshb   אזור הייצור Autostadt , במדינת סקסוניה התחתונה  Lower Saxony במרכז גרמניה
איך להגיע העיר  Wolfsburg   ממוקמת על נהר Aller מצפון לעיר בראונשוויג Brunswick , פרסומה של העיר  בעיקר למפעל והנהלת מפעל המכוניות של פולקסוואגן AG .
 
המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות 09:00-18:00 החל מהשעה 16:00 מחיר הכרטיס מוזל, ניתן לערוך סיורים מודרכים הן במוזיאון והן באולמות הייצור  .
המוזיאון נפתח בשנת 2000 ליד המפעל הראשי בוולפסבורג ליצור מכוניות  פולקסוואגן. Autostadt  בתצוגות ישנם אולמות לתצוגת מכוניות בחברות הבת של החברה כמו :  פולקסווגן, אאודי, סיאט, סקודה, בנטלי, למבורגיני, בוגאטי   המוזיאון מושך אליו כמעט שני מיליון מבקרים בשנה , במוזיאון חנות מזכרות ומסעדה .
 
הסיור נחלק לבחינת המחשבה האנליטית של המבקר בתצוגות והפעלה של מכשור בתערוכות טכנולוגיות , אולם לסרטים של תחרויות מרוץ מכוניות ,וחלק של ביקור בהיסטוריה של יצור רכב מוטורי
 
למוזיאון צמוד פארק לילדים  Autostadt  הכולל נסיעה ברכבים קטנים על מסלולים ופעילויות נוספות למשפחה ולילדים , למבוגרים מגוון אטרקציות שונות ופעילות חווייתית , במקום תערוכות קבועות ומתחלפות כולל היבטים של יצור מכוניות ידידותיות לסביבה .
סקסוניה התחתונה גרמניה מוזיאון פולקסוואגן Volkswagens Zeithaus
 
פרנקפורט פארק שעשועים טונוס Taunus wonderland
פארק שעשועים   Taunus wonderland
הכניסה בתשלום
הפארק ממוקם ליד  מוזל ונהר הריין ,חצי שעה נסיעה מהעיר פרנקפורט
איך להגיע הפארק ממוקם ממערב העיר  ויסבאדן ליד  Schlangenbad ,  יש לקחת את הכביש המהיר  A66  לכיוון Rudesheim  ויציאה במחלף   Schlangenbad   יש לעקוב אחרי השילוט לפארק. חניה חופשית.
הפארק פתוח בימי הקיץ  בשעות 09:30-18:00
מידע  
פארק שאינו גדול במיוחד אך מהנה לילדים , האטרקציה העיקרית היא רכבת ההרים הברק או בגרמנית הבליץ, קיימת רכבת דרקון לקטנים יותר, ספינת פירטים, סקי מים בתוך רכבים מגלשות יבשות על ריפוד ,מגרש מכוניות מתנגשות.

הפארק מיועד לביקורי משפחות ולילדים ,לילדים פארק ליטוף חיות,סיור בתוך יער פרהיסטורי הכולל דינוזאורים , מערבולות וגלישה,בפארק ישנם מתקני שעשוע המתאימים לפעוטות ולילדים קטנים,בפארק ניתן למצוא רכבות הרים,מתקנים מתהפכים ומפחידים ,כאשר ניתן לעוף,לצלול מגבהים ,לחלוף במהירויות גבוהות ,ניתן לעבור במסלולים יבשים או דרך בריכות שהמים ניתזים ברגע שצונחים אליהם ,רכבת לפעוטות משלימה את התענוג לפעוטים, ובל נשכח את הדוכנים למזכרות את הקיוסקים והמסעדות ואת חשבון הבנק המצטמק.
פרנקפורט פארק שעשועים טונוס Taunus wonderland
 
וינטברג Wittenberg פארק פרפרים Schmetterlingspa
וינטברג   Wittenberg   פארק פרפרים   Schmetterlingspark
ממוקם מדרום לברלין 20 דקות נסיעה,25 קילומטר דרומית לברלין
כניסה בתשלום
כתובת  Rothemarkstrase 131 , Lutherstadt Wittenberg
תחבורה
הפארק פתוח באפריל - אוקטובר בשעות 09:30-17:30 בשאר החודשים עד 16:30.
טלפון  03491666380
מידע
גן טרופי סגור שבו מרחפים סוגים שונים של פרפרים מכל רחבי העולם, למעלה מ 150 סוגים שונים,בסופי שבוע נערכים בקפטריה של מקום הצגות קברט מהטובים בגרמניה 100 מקומות ישיבה.
וינטברג Wittenberg פארק פרפרים Schmetterlingspa
 
 
 
בניית אתרים - שרקור