דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

גרמניה העיר מינכן

 

 
גרמניה מינכן מוזיאון המכוניות ב.מ.וו BMW
מוזיאון המכוניות  BMW במפעל במינכן
הכניסה בתשלום למוזיאון , ניתן לשלב סיור גם במפעל בתוספת מחיר, אך לידיעתכם
הסיורים הם מודרכים ובקבוצות עד 30 איש, כאשר אין כניסה לילדים מתחת לגיל 7 הזמנת מקום לסיור חייבים להזמין חצי שנה מראש.
המוזיאון ממוקם ליד העיר מינכן בפארק התעשייה   Am Olympia park 1 Munich, במדינת בוואריה
איך להגיע 
המוזיאון פתוח בימים שלישי –שישי בשעות   09:00-18:00 ,בימים שבת ראשון בשעות 10:00-20:00 סגור בימי שני,
מידע 
בעת הכניסה למתחם הסיור הממוקם ליד האצטדיון האולימפי בעיר , מבחינים במתחם המורכב ממספר מבנים הכוללים את אולמות היצור,את משרדי ההנהלה ואחד מהם הוא מוזיאון המפעל, בעת הביקור ניתן לצפות בהיסטוריה ומעט הצצה לטכנולוגיה העתידית וכמובן ביקור במסעדה היוקרתית של המפעל.
 
לאחר שיפוצים למוזיאון שנפתח לראשונה בשנת 1973 ,נפתח מחדש המוזיאון בשנת 2009 בבנין מודרני הכולל כעשרים וחמישה אולמות לתצוגה שבהם למעלה ממאה עשרים מכוניות,בתצוגותיו ניתן לראות למעלה מתשעים שנות היסטוריה ביצור רכבים של החברה,  כל התצוגות  ממוקמות במבנה בן קומה אחת המשלב את המוזיאון הישן שנקרא הקערה ביחד עם המבנה החדש.
 
בתצוגות המוזיאון גם דגמי מנועי מטוסים שהחברה יצרה לאורך השנים , ביקור נוסף הוא בביקור במפעל ההרכבה שהינו אחד מחמישה מפעלים ברחבי גרמניה  והמעסיק כעשרת אלפים עובדים, ניתן לראות בנוסף לעובדים ברובוטים רבים בקווי היצור המעבירים חלקים ומרתכים חלקים  מראה מרשים במיוחד.
 
כל לקוח יכול לבחור לעצמו את סוג הריפוד את האביזרים המתלווים למכוניתו דבר ההופך אותה לייחודית בעבור הלקוח. כמובן בהקפדה המיוחדת על הייצור, כול שנה מייצרים כ  200.000 מכוניות וכ   300.000 מנועים במפעל .
גרמניה מינכן מוזיאון המכוניות ב.מ.וו BMW
 
גרמניה מינכן מוזיאון המדע והתחבורה
מוזיאון המדע והתחבורה במינכן
Deutsches Museum Verkehrszentrum  
הכניסה בתשלום
המוזיאון ממוקם בעיר מינכן ברחוב   Theresienhohe 14a  .  
איך להגיע ברכבת התחתית בקווים  U5,U4     לתחנת  Schwanthalerhohe  , אוטובוס מספר 134 לתחנת  Schwanthalerhohe , ברכבת העליונה  S-Bahn  לתחנת  Hackerbrucke  ומשם הליכה של 15 דקות.
 
המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות 09:00-17:00 , כאשר מתקיימת תערוכה מיוחדת או אירוע האולם השלישי נשאר פתוח עד השעה 20:00.
מידע
המבנה הראשי של המוזיאון ממוקם על האי הקטן  Island Museum על נהר Isar הוא נבנה בשנת 1722 הוצף במים בשנת 1899 ונבנה מחדש בשנת 1903 שמו של האי היה בעבר אי הפחם Kohleinsel ושמו הוחלף לאי המוזיאון .
 
המוזיאון מהווה מוקד למידע נרחב בנושא המוטורי וממלא נדבך שלם בסקירה להיסטוריה של כלי הרכב והמוטוריקה בעולם,כאשר הדגש למוזיאון היא המילה ניידות,  שלושה אולמות תצוגה המלאים בלמעלה מארבעת אלפים וחמש מאות כלי רכב שונים ומיוחדים כאשר כל אולם מציג נושא אחר הקשור לתחבורה .
 
כלי הרכב המוצגים הם מתחילת יצור והמצאת כלי הרכב או כלי התחבורה כמו מכוניות,אופנועים,קטרים ,אוטובוסים,כרכרות, כל אלו מוצגים בתערוכות קבועות אך בשטח המוזיאון מתקיימות תערוכות מתחלפות על פי נושאים שונים .
 
למוזיאון סניף המציג כלי טייס Flugwerft Schieisheim ממוקם בארמון  Schieisheim המרוחק 50 קילומטר צפונית ממינכן , נוסד לפני מלחמת העולם הראשונה ,בשנת 2000 נוספו לו מבנים חדשים לתצוגות,בתצוגותיו דאונים,חקר של כנפי טיס, סדנת תיקונים, מגוון מטוסים מתקופות שונות ומארצות שונות כולל מטוסים אמריקאים ששירתו בוייטנאם , מטוסים רוסיים ,מטוסים הממריאים אנכית ללא מסלול תעופה ועוד.
 
הסניף הממוקם בבון נפתח בשנת 1995 והמתמקד בטכנולוגיה הגרמנית , במדע והמחקר אחרי שנת  1945 במוזיאון מוצגים וניסויים של מהנדסים ומדענים מפורסמים וממציאים.
גרמניה מינכן מוזיאון המדע והתחבורה
 
 
 
בניית אתרים - שרקור