דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אוסטריה אגמים במדינה

 
 
אוסטריה טירול חבל זאלצקמרגוט Salzkammergut
הקדמה לחבל ארץ זאלצקמרגוט
לאזור זאלצקמרגוט  ניתן להגיע בקלות דרך האורטוסטרדות ממינכן ומזלצבורג שבה מומלץ לקחת את הכביש  Westautobahn A1 , כמו כן ניתן להגיע ברכבת, או משדה התעופה של העיר לינץ.
 
האזור נחשב כאתר נופש משובח הממוקם באזור אוסטריה ,האזור משתרע מהעיר זלצבורג לרכס ההרים Dachstein בחלקו הגדול הוא שייך לאזור אוסטריה העלית ,זלצבורג ושטיריה, סך של 76 אגמים, נהרות רבים בין הרי גיר המרשימים כמו הרי Dachstein, Gebirge, Sengsen ו  -Hollengebirge .כפרים כמו Attersee, באד אישל, גמונדן, האלשטאט, Mondsee ו סנט וולפגנג .
 
זאלצקמרגוט באזור הפנימי של האגמים והעיירות   האלשטאט-Dachstein שהקנו את  המורשת התרבותית באזור, אזור Ausserland   בזאלצקמרגוט, באזורים   Wolfgangsee, Almtal, Traunsee, Attersee ושטחים Attergau, Mondseeland  , אזור Mondsee-Irrsee, וכמובן באד אישל ואזור Fuschlsee אזור הנופש בקיץ המפורסם בעולם.

הנהר העיקרי בשטחו הוא נהר Traun המהווה יובל של נהר הדנובה, כיוון שהאזור שימש כאזור מכרות המלח העיקריות של המלוכה פרוש שמו של האזור לשכת המלח של הממלוכה.
 
האזור כולל אגמים רבים בעמקים המוקפים בהרים, מקומות נופש בעיירות קייט הן לחורף והן לקיץ ולאביב, מסביב לאגמים ובראשי ההרים הוקמה תשתית תיירותי נרחבת הן מבחינת מקומות לינה והן מבחינת תעסוקה בילוי ואטרקציות למשפחה וילדים.
  
פסגות הרים ליד העיר זלצבורג ההר    Rettenstein גובה 2366,  הר Gaisstein הנקרא גם Matterhorn at the foothills of the Alps בגובה 974 מטר, הר Bramberg בגובה 2225 ברכס הסקי Wildkogel
 
פארקים בחבל זלצבורג  Salzburg    דרום מרכז אוסטריה
פארק לאומי   Nationalpark Hohe Tauern
פארק לאומי   Nationalpark Oberosterreichische Kalkalpen
פארק טבע   Riedingtal in Zederhaus
אוסטריה טירול חבל זאלצקמרגוט Salzkammergut
 
אוסטריה זלצבורג הכפר האלשטדט Hallstatt
הכפר האלשטדט  Hallstatt
הכפר  Hallstatt    ממוקם באזור Salzkammergut  של אוסטריה, ממזרח לעיר  זלצבורג ישירות על חופי אגם   Hallstatter .
תחבורה מאזור זלצבורג לאורך רצועת האגמים של סט גילגן, סט וולפגנג ובאד אישל.
תחבורה אין רכבות ישירות אל אגם  Hallstatter  באזור זלצבורג , יש לקחת רכבות מוינה העוצרות בתחנת רכבת קטנה בצדו המזרחי של האגם, ניתן לרדת ב  Obertraun  אם אתה נשאר שם מהתחנה, ואז עוברים עם מעבורת  , שם או בסירה לעבור באגם בתשלום , ניתן להגיע ל   Halstatt   באוטובוס הדואר מבאד אישל, המרחק הוא 12 קילומטר .
מידע
מרכז המידע המקומי לתיירים Hallstatt Tourist Information, מרכז הכפר Seestrase 169 טלפון 43-61348208 פתוח יולי-אוגוסט בשעות בימים שני-שישי בשעות 09:00-17:00 בימי שבת בשעות 10:00-17:00,סגור ראשון , בחודשים ספטמבר –יוני בימי שני-שישי בשעות 09:00-12:00 ובשעות 14:17:00 סגור שבת ראשון.
 
מרבית בתי הכפר מהמאה ה 16 שמורים,הכפר ממוקם על גדות האגם  Hallstatter  כפר נחבא בהרים בעת ערפל נסתר קמעה.  
 
מוזיאון פרהיסטורי   The Prehistoric Museum , במוזיאון  ממצאים עתיקים שונים מהאזור לאורך התקופה הקדומה של 8000 שנה לפני הספירה ולאורך השנים ,מתקופות הברזל והברונזה,שרידים מתקופת כריית המלח הקדומה ,חפצים ומידע על תושבי האזור הקדומים.  

מוזיאון פולק  The Folk Museum  או כפי שהוא מכונה Heimatmusem,בתצוגות המוזיאון אוסף רב גווני של ארכיאולוג ששהה במקום בשנות השלושים במאה ה 19 והשאיר את אוספיו מאפריקה,אוספים אינדיאניים וממצאים מהסביבה.  
  
   
אוסטריה זלצבורג הכפר האלשטדט Hallstatt
 
אוסטריה חבל קרינתיה Carinthia
חבל קרינתיה Carinthia
בחבל קרינתיה כ  570.000 תושבים,האזור  ממוקם בחלק הדרומי של אוסטריה באזור  הגבולות של  איטליה וסלובניה. בחבל הארץ מספר אגמים בעלי איכות מים גבוהה, 200 אגמים לשחייה, 8,000 קילומטר של נהרות ומעיינות מינראליים רבים.
 
סיור ברכב בחבל הארץ קרינתיה ,בחודשים מאי-ספטמבר  בסיור עוברים  באגמים ובהרים ובעיירות נמשך בין 5 שעות ליום שלם כאשר יציאה מוולדן וחזרה עוברים בכביש במקומות הבאים Velden - Worthersee - Millstatt - Gmund - Nockalmstrasse - Bad Kleinkirchheim - Feldkirchen - Portschach am W?rthersee - Velden
 
העיר  קלנגפורט   Klagenfurt
היא עיר הבירה של המדינה הפדרלית האוסטרית קרינתיה. העיר ממוקמת בדרום מזרח קרינתיה, על גדות נהר גלאן , במשך חופשות הקיץ קלגנפורט הממוקם באופן אידיאלי ליד אגם  Worthersee, שהינו אחד האגמים הגדולים החם ביותר של אירופה,באזור העיר לאורך כל השנה יש אקלים ים תיכוני, ימים שטופי שמש בחורף.
 
העיירה Villach ממוקם בחלק הצפוני על גדות האגם  Worther ממשיכים לעיירה הקיט  Portschach , בחלקו המזרחי של האגם מגיעים לעיר קלנגפורט Klagenfurt , כאשר ממשיכים לכוון החלק הדרומי של האגם מגיעים לעיירה  Maria  Worth,חלק גדול מחופי הרחצה הם פרטיים .
 
אטרקציות בחבל קרינתיה
אוסטריה חבל קרינתיה Carinthia
 
אוסטריה העיירה ליסאו Litschau
העיירה  Litschau
העיירה ממוקמת בחלקה הדרומי של מדינת   Burgenland  בחלקה המזרחי של המדינה ,סמוך לגבולה של צכיה בסביבות שמונים עד מאה קילומטר מוינה .
העיירה Litschau  ממוקמת ליד אגם  Herrensee, בגובה 534 מטרים מעל לים  בעיירה קרוב לשלושת אלפים תושבים 2500.
אטרקציות בעיירה :
האגם הממוקם במרכזה של העיירה Herrensee Litschau הנקרא גם הפינה הבריאה של אוסטריה, מסביב לאגם ניתן לערוך סיורים רגליים ורכובים במיוחד באופניים בחודשי הקיץ נערכים סיורים מודרכים ,בעיירה אחד ממגרשי הגולף הגדולים באזור,בעיירה בריכות שחייה באוויר ומקורות,אזורי פיקניק ואפשרות לשכור סירות וציוד ימי ,ניתן לערוך דייג ורכיבה על סוסים.
 
כנסיית סנט מיכאל בכיכר העיר,נבנתה במאה ה 14   בכיכר המרכזית של העיר    
 
מוזיאון  Litschau  
 
טירה ומגדל    Schloss Litschau   רכוש פרטי שאינו מיועד לביקורים.
 
תחנת הרכבת הישנה כולל קטר קיטור  המופעל בקיץ,כיום משמש השטח לאירועים .
אוסטריה העיירה ליסאו Litschau
 
זלצבורג זלץ קמרגוט אגמים באזור Salzkammergut
אגמים באזור  Salzkammergut
אגם  Attersee
הוא האגם הגדול ביותר באזור הנופש  Salzkammergut  זהו גם האגם הגדול שכולו בשטחה של אוסטריה שטחו קרוב ל  250 קילומטר עומקו 170 מטר, באגם אי זעיר  Litzlberg שעליו ממוקמת טירה , האגם בצידו האחד מוקף בהר Schafberg, ובהר Hllengebirge ומסביבו פארק לפעילות ספורטיבית ונופש, באגם נערכת פעילות ספורטיבית ימית,סיורים רגליים ורכובים,שייט על האגם ודייג.
 
אגם  Achensee  או בשמו השני  achen
נחשב לאחד האגמים היפים באזור הוא גם העמוק ביותר , מרחוק הוא נראה כעין כחולה בעמק בין ההר Seefeld ברכס ההרים Karwendel לבין Rofan,האגם שוכן ליד שמורת טבע ,שבו מבקרים ומטיילים במסלולים רגליים ורכובים  באגם נערכת פעילות ספורטיבית ימית,סיורים רגליים ורכובים,שייט על האגם ודייג וכמובן פעילות מוזיקאליות .
 
אגם  Hallstatter  
תחבורה מאזור זלצבורג לאורך רצועת האגמים של סט גילגן, סט וולפגנג ובאד אישל.
 אין רכבות ישירות אל אגם  Hallstatter באזור זלצבורג , יש לקחת רכבות מוינה העוצרות בתחנת רכבת קטנה בצדו המזרחי של האגם, ניתן לרדת ב Obertraun  אם אתה נשאר שם מהתחנה, ואז עוברים עם מעבורת  , שם או בסירה לעבור באגם בתשלום , ניתן להגיע ל  Halstatt  באוטובוס הדואר מבאד אישל, המרחק הוא 12 קילומטר .
 
האגם bjac כמצולם ביותר במדינה מזין אותו הנהר טראון, שאורכו  153 קילומטר המהווה שלוחה של נהר הדנובה , הזורם דרך אגם טראון בדרכו לאגם האלשטאט , הוא ממוקם ליד הכפר האלשטאט, לאגם ניתן להגיע בשייט או בתחבורה מוטורית הנסיעה ברכבת היא חוויה מיוחדת, אורכו שמונה קילומטר ורוחבו שני קילומטר.  
זלצבורג זלץ קמרגוט אגמים באזור Salzkammergut
 
טירול אינסבורג העיירה זיפלד Seefeld
העיירה Seefeld
העיירה  Seefeld  ממוקמת בלב ליבה של טירול , Seefeld ממוקם במזרח לכיוון אינסברוק, קרוב לגבול הגרמני, על קו פרשת המים בין הנהרות של Inn ו Isar , על רמה בגובה של 1200 מטר מסביבה מספר אגמים מפורסמים  באזור הרמה כמו :   Wildsee  , Weidachsee  Leutasch , Moserer .
איך להגיע רק 24 קילומטר  צפונית מערבית לבירת טירול אינסברוק ,גם נמל התעופה של העיר אינסברוק מרוחק 24 קילומטר מהעיירה ,ניתן בקלות להגיע לעיירה הן ברכב פרטי והן ברכבת מאינסברוק   בקו הרכבת  Scharnitz Seefeld בין העיר אינסברוק למינכן העובר דרך הכפרים.
מידע
העיירה Seefeld  מוזכרת לראשונה בכתובים בשנת   1022 לספירה . בשלב זה החלו נזירים שהתפרנסו מחקלאות , מייצור בירה במבשלה ומכירת עצים , להתיישב על הרמה. על מנת להגן עליהם בנה הרוזן Andechs  את הטירה מצידה הצפוני של העיירה והאזור נודע בשם טירת שלס ברג והאגם בקרבתו אגם  Achensee  או בשמו השני achen  .
 
בשנת 1384 אירעה אירוע במנזר אוגסטונוס ,שנקרא הפלא של המארח , על פי האגדות   האביר אוסוולד Milser דרש מהכומר לתת לו חתיכה גדולה של לחם , יותר מהמנה המקובלת לחלוקה לפשוטי העם, כתוצאה מדרישתו ויהירותו של האביר , החלה הרצפה לשקוע , לאחר שהאמונה באגדה גברה החלו לבקר בנקודה אלפי מאמינים וצליינים.
 
למרות הפיכתה לפנינה תיירותית החל משנת  1912 עם בניית פסי הרכבת  Karwendel לעיירה , משמרים תושבי המקום על המסורת ואורח החיים המסורתי,בעת השהות בעיירה לא נדרשת לך מכונית ,בעונת  בחורף האוטובוסים לאתרי הסקי השונים בסביבה בחינם, גם התחבורה ברחבי העיירה בחינם.
 
בעיירה מקומות לינה, מסעדות,ברים ומקומות בילוי מסורתיים וכמובן קזינו High Point הנחשב עקב מיקומו לגבוה באוסטריה , למתארחים בקיץ או בחורף ניתן לבחור מתוך מגוון רחב של פעילות ספורטיבית הפונה ליכולתו וטעמו של כל אורח מציעים משהו לכל אחד, קיימים למעלה מ 650 קילומטר של שבילי הליכה או מסלולי מרתון לריצה והליכה באורך 250 קילומטר וכל אחד קובע לעצמו את הקצב והכמות על פי יכולתו.
 
בחורף שני אזורים סקי המיועדים לפעילות חורף וגלישה ממוקמים על מורדות ההרים  Rosshutte  וההר Gschwandtkopf מסלולים אלו מרוחקים רק כמה דקות ממרכז הכפר לטובת גולשים מתחילים ולילדים שרוצים ללמוד סקי ,עומדים שני אזורים  Geigenbuhel ו Birkenlift, הקרובים גם הם למרכז הכפר וניתן להגיע אליהם בהליכה קצרה.
טירול אינסבורג העיירה זיפלד Seefeld
 
טירול העיירה Fieberbrunn
העיירה  Fieberbrunn
העיירה ממוקמת בחבל טירול  ,   העיירה   Fieberbrunn  היא עיירה קטנה בחלק המזרחי של טירול, בקרבת הגבול לזלצבורג, מספר תושביה  כ 4.800 תושבים .
חבורה ברכבת מהעיר  אינסברוק כ 90 דקות נסיעה  מווינה כ 5  שעות וחצי .
במכונית הכביש המהיר A12 Inntal , יציאה Worgl Ost ומשם לכוון העיירה סנט יוהן.
משדה התעופה באינסברוק המרחק 100 קילומטר זמן נסיעה  שעה וארבעים דקות  
משדה התעופה בזלצבורג 75 קילומטר זמן נסיעה כחמישים דקות.  
מידע
העיירה  ממוקמת בהרי האלפים ליד ההר   Kitzbuhelerוהיא העיר הגדולה ביותר
בעמק  Pillersee בגובה של 790 מטר מעל לים  ,נחשבת לאזור לנופש בקיץ ולפעילות סקי בחורף, בעיירה ממוקמת טירתRoseneggשנבנה בשנת 1187 על ידי הברון רוזנברג ומשמש כמלון כיום. על פי האגדות  נפוליאון בילו לילה כאן.
 
ליד העיירה אגם  Wildalpsee , הכלוא בין הרים נדרש טיפוס מהעיירה של 20-30 דקות, מסביב לעיירה ניתן לבצע סיורים רגליים ורכיבה וכמובן פעילות ספורטיבית בחורף.
טירול העיירה Fieberbrunn
 
טירול העיירה קיצביהל Kitzbuhel
העיירה קיצביהל   Kitzbuhel
אגם  Schwarzsee lake .
העיירה ממוקמת בחבל טירול ,על גדות נהר  Kitzbuhler Ache , העיר מרוחקת מהערים זלצבורג כשעה וחצי,אינסבורק שעתיים וממינכן שעתיים וחצי.
שדה התעופה של זלצבורג מרוחק שעה וחצי מהעיר.
כביש  B161 , אשר מתחבר לעיירה סנט  Johann in Tirol  עם העיירה   Mittersill , עובר בעיר קיצביהל, הכביש מצטלב עם כביש    B170  המוביל לעיירה   Worgl .
שלוש תחנות רכבת לעיר קיצביהל והם :
Kitzbuhel Bahnhof , Kitzbuhel Hahnenkamm , Kitzbuhel Schwarzsee
קיימת תחנת אוטובוס מרכזית בתחנת  Kitzbuhel Bahnhof  , רוב קווי  הרכבות החשובות עוצרות גם בעיירה   Worgl .  
מידע
קיצביהל היא אחת הערים המרתקות ביותר בהרי האלפים ובעלת עבר והיסטוריה רבה שניתן לראות  במרכז העיר ההיסטורי,אזורי  קניות מעניינים , מלונות ברמה איכותיים ומסעדות, סיבוב בעיירה מהווה סיור של אופי וקסם, ביום עם ראות טובה  היא מתפארת  בהרים המקיפים אותה ,או באגמים הסובבים אותה, כמו אגם Schwarzsee lake למבקר ניתנת האפשרות להעסיק את עצמו בספורט,בילוי או קניות הן בחורף והן בקיץ , ישבה בבתי הקפה או בברים, בילוי בדיסקוטקים, בקזינו או אפילו להתרווח על מושב בקולנוע.
 
גובהה של העיר 762 מטר מעל לים, אתרי הסקי המפורסמים שלה המשמשים גם למקום לתחרויות בין לאומיות באתרים בין רכסי הרי Hahnenkamm , שגובהם 1712 מטר לבין רכס הרKitzbuhler Horn שגובהו 1992 מטר, כולל מדרון התחרותיות הסלאלוםStreif slope,בקיץ נערך בעיר טורניר הטניס העולמי, חסרונה בשלג הלא מסודר שבה בהרים המקיפים אותה :   Hahnenkamm, Kitzb?heler ,Horn Bichlalm,Pass Thurn. .
 
פעילויות נוספות בעיר כוללות  רכיבה במזחלת רתומה לסוס, החלקה על הקרח ,סקי סלאלום , שחייה בבריכה מחוממת,משחק טניס באולמות מקורים, באולינג, בתי קולנוע.
 
 
טירול העיירה קיצביהל Kitzbuhel
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור