דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

זלצבורג Salzburg טירות ואטרקציות בעיר

זלצבורג טירה וארמון וגני מיראבל Mirabell Palace
זלצבורג טירה וארמון וגני מיראבל  Mirabell Palace
הכניסה בתשלום
כתובת Makartplatz 2, בחלק הצפוני מרכזי של העיר.
תחבורה  קווי אוטובוס מספר   1,2,3,4,5,6,21,22,25,27  לתחנת   Mirabellplatz , מול העיר העתיקה במרחק הליכה קצר צפונה, הארמון והגנים כאשר נכנסים מהרחוב הראשי  Rainerstrasse או רחוב   Makartplatz המוביל לגשר הולכי הרגל.
הגנים פתוחים  בימי השבוע מהבוקר עד הערב.
מידע 
הארמון נבנה בשנת 1606 בידי הנסיך ארכיבישוף  Prince Archbishop Wolf Dietrich von Raitenau  בעבור פילגשו,יורשו שיפץ ובנה תוספות בשנים 1721-26, בעת שריפה שעברה על העיר בשנת 1818 נפגע הארמון ונבנה שוב סגנון נאו קלאסי כולל החזיתות והמגדל באגף המזרחי של הארמון, משנת 1947 עבר הארמון לרשות העיר זלצבורג ומאז הוא משמש כמשרדים השלטוניים של העיר זלצבורג וכמשרד ראש העיר, אולם החתונות האזרחיות אטלם השיש ,מפורסם ברחבי המדינה הן מבחינת הטקס והן מבחינת יופיו, בעבר שימש כאולם לקונצרטים של מוצרט לחברה הגבוהה בעיר, כיום נחשב לאולם מהמפוארים במדינה.
 
חדר המדרגות הפנימי החדש בסגנון הברוק עמוס בפסלי שיש, וכמובן אולמה המפורסם אולם השיש, כיום מתקיימים בו אירועים,קונצרטים וחתונות, בחלק הדרומי של הארמון קפלה ואולם תפילה.
 
רוב החלק הפנימי של הארמון לא ניתן ביקר תיירים, אולם הגנים פתוחים לקהל הרחב. לארמון גנים מרהיבים הכוללים ערוגות בסידור גיאומטרי וסימטרי,פסלים ומזרקה מרכזית בלב הגינה שבסרט צלילי המוזיקה שרו מקהלת הילדים לידה..
זלצבורג טירה וארמון וגני מיראבל Mirabell Palace
 
זלצבורג ארמון הלברון Hellbrunn
זלצבורג  ארמון הלברון  Hellbrunn
הכניסה בתשלום
כתובת הארמון ממוקם 8 קילומטר דרומית מהעיר זלצבורג,שילוט מוליך את המבקר למקום כאשר כללית נוסעים לכפר   Anif   הארמון במרחק קצר ממנו.
תחבורה מהתחנה המרכזית של העיר זלצבורג יוצא כל חצי שעה אוטובוס מספר 25 לארמון.
האתר פתוח בימי השבוע בשעות  ,בחודשים יולי ואוגוסט פתוח הארמון עד השעה 22:00 , בחודשים נובמבר - אוקטובר ואפריל פתוח בשעות 09:00-16:30, בחודשים מאי-יוני וספטמבר פתוח בשעות 09:00-17:30.
ניתן לקנות כרטיס משולב לביקור בגן וגם בארמון.
טלפון  820372-0 662
מידע 
ארמון  Hellbrunn  כולל גן ומבנה המשופעים במלכודות מים למבקרים, הארמון הוקם בשנים 1613-16 כבית הקיץ של הארכיבישוף סיטיקוס והוא שימש גם לאירוח אנשי מלוכה ושלטון.
 
את המים לארמון מספקים מעיינות רבים של הגבעה של  Hellbrunn  והם מתועלים לתוך בריכות מים, נחלים, ובריכות ,בשנת 1730עבר הגן שיפוץ ועודכן לרוח הזמן החדש על ידי ראש גרדנר פרנץ אנטון  Danreiter, המבקרים נמשכים לארמון  Hellbrunnלביקור  בשילוב מרהיב של הארמון עצמו וסביבתו עם חממה, תיאטרון אבן, מזרקות תעלול והגנים.
 
הכניסה לביקור היא רק בסיור קבוצות ,מגיעים ממתינים נוצרת קבוצה נכנסים לסיור מודרך במזרקות הגן ובארמון,הסיור מתחיל בביקור באמפיתיאטרון הרומי הכולל מזרקת נפטון ושמונה מושבי אבן וכסא הארכיבישוף ,במרכז המושב פומית מים המתיזה מים לישבנו של המבקר כאשר מפעילים את המתיזים היזהרו המדריך מפעיל את המים כמובן כסא הארכיבישוף יבש.
 
בסיור בגן מבקרים בעשרות מזרקות קטנות וגדולות, הכוללות פעלולי מים רבים ומלכודות, כולל חדר מאחורי הארמון שהמדריך מכניס את המבקרים ואז מזרקות מים משפריצות על המבקר, מופע מרכזי וחמוד הוא תיאטרון בובות המים מכאניות הפועל ומפעיל לתנועה את הבובות בכוח המים.
 
סיור בארמון כולל אוזניות להסברים,סיור משעשע עם המדריך,סיור במוזיאון מדעי אתני.
זלצבורג ארמון הלברון Hellbrunn
 
 
 
בניית אתרים - שרקור