דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

טירול סיור בערים והאטרקציות

 
 
 
טירול הקדמה לאזור
הקדמה לאזור טירול
טירול היא המדינה פדראלית באוסטריה, הנמצאת במערב חלק של הארץ בין איטליה לבין החלק הדרומי של גרמניה, לאחר תבוסתה של אוסטריה במלחמת העולם הראשונה, חולק חבל טירול לשני חלקים בין אוסטריה לבין איטליה .
 
מזג האויר והנוף מושפעים מהרי האלפים,ההר הגבוה ביותר של טירול בחלק הצפוני שלו הוא ההר  Ortler שגובהו  3905 מטר, הנחשב למלך של ההרים,בדרום טירול מעבר ההרים גרוסגלוקנר בגובה 3798 מטר במזרח טירול ההר  Wildspitze  .
מעט היסטוריה
על פי ממצאים ארכיאולוגיים ההתיישבות באזור טירול החלה לפני כעשרת אלפים שנה לפני הספירה כאשר האזור שימש לכריית מתכות כמו נחושת וסימני כרייה מלפני ארבעת אלפים שנה לפני הספירה .
 
בתקופה שלפני שלטון הרומאים באזור גרו בו פליטי שבטים שגורשו בידי הקלטים , כחמש עשר שנה לפני הספירה הגיעו למקום לגיונות צבא רומאי, שכבשו את האזור בידי הגנרלים דרוסוס וטיבריוס, השלטון הרומאי באזור החזיק עד המאה החמישית, שאז נכנסו לאזור הבווארים שהגיעו מהצפון ,לאחר חלוקה של הממלכות באירופה בשנת 1363, טירול הפכה לחלק מהמדינה האוסטרית, כדאי לציין כי לשליטה במקום הייתה חשיבות אסטרטגית .
 
אזור טירול מהווה מוקד לטיולים ,סיורים ופעילות ספורטיבית , נופים כמו באגדות ,אגמים מהספרים וירוק בעיניים בשילוב הכחול והלבן בחורף מטריף את החושים ,סיור ברכבים מאפשר הצצה נרחבת לחבלי ארץ שהטבע אומר את דברו עונה אחרי עונה .
הבתים הקסומים בעלי הגגות האדומים והמסוידים בצבע לבן הנחבאים בתוך ירק ובכפרים למרגלות הרים ומאפשרים הצצה לחיי התושבים שנשארו במנהגייהם  ובאורך חייהם כשם שחיו בעבר,אי אפשר לומר שהקדימה לא הגיעה לאזור אך היא נחבאת בתחכום רב באטרקציות התיירותיות, המבקר בטירות חוזר אחורה לימי הביניים ומצפה מיד לנסיכים ונסיכות ואבירים במלא השריון מגיחים מהגשרים התלויים לפתחיהם, עצם העובדה כי קיימים אגמים,נהרות שוצפים והרים מושלגים הם אשר מאפשרים למגוון רחב של אטרקציות המיועדים לטעמו של כל מבקר.
טירול הקדמה לאזור
 
טירול Tirol פארקים ושעשועים לילדים
פארקים לילדים בחבל טירול
פארק   Murmeli Wasser, מיקום חבל טירול באתר  Murmliwasser  על הנהר  Lausbach , הכניסה בתשלום למתקנים אך לא לחלק מהאטרקציות והכניסה בחינם לאתר  Murmliwasser, איך להגיע ליד תחנת מעלית  Komperdell  ב  Serfaus  בכביש המהיר  Landeck ומשם לכביש  Serfaus-Fiss-Ladis, הפארק פתוח בחודשי הקיץ בחודשים מאי-ספטמבר ,פרט לימי גשם, בכל ימי השבוע בשעות 08:30-17:00 בחודשים יולי ואוגוסט עד 19:00 , בפארק : מתקני משחק ושעשוע לילדים , מזנון ומקום למנוחה, 15 תחנות אטרקציות שונות,הכוללות הרפתקאות של גלגל מים,מצנחי מים,מגלשות,מפלי מים, מעבר בגשר תלוי ואטרקציות מרגשות נוספות.
 
פארק   Alpinolino Westendorf , מיקום חבל טירול , הכניסה בתשלום, איך להגיע לבאים מעיר אינסברוק, נסיעה  בכביש מהיר לכוון מזרח ביציאה  Worgl, ממשיכים ל  Westendorf , הפארק פתוח בחודשי הקיץ בחודשים מאי-ספטמבר ,פרט לימי גשם, בכל ימי השבוע בשעות 09:30-17:00 בחודשים יולי ואוגוסט עד 19:00 , בפארק : מתקני משחק ושעשוע לילדים , מזנון ומקום למנוחה, מתקנים אלפיניים מרתקים בשימוש בעץ ליצירת המתקנים והאטרקציות,סיורים וטיולים מודרכים.  
 
פארק   Salvenaland leisure park , מיקום חבל טירול  על גדות האגם  Hopfgarten, הכניסה בתשלום, איך להגיע בנסיעה ברכב בהקפת האגם  Hopfgarten , הפארק פתוח בחודשי הקיץ בחודשים מאי-ספטמבר ,פרט לימי גשם, בכל ימי השבוע בשעות 09:30-17:00 בחודשים יולי ואוגוסט עד 19:00 , בפארק : מתקני משחק ושעשוע לילדים , מזנון ומקום למנוחה, מציעה שייט בסירות גומי לאי הקרח שאינו נמס בכל הקיץ, שפע אטרקציות של מים,רחצה באגם, שפע של מקומות לפיקניק וקיט על הדשא,טרמפולינות מים ,בריכות לילדים ,מגרש החלקה מגלשה, מגרשי  כדוריד, כדורסל, כדורגל או כדורעף.
 
פארק  Sommerrodelbahn St  Johann  , מיקום חבל טירול ליד העיירה St  Johann , הכניסה בתשלום, איך להגיע מהעיר  אינסברוק מרחק  90 קילומטר  דרך הכביש המהיר  A12  לעמק  Inn, יציאה  Worgl  במזרח,ובהמשך  כביש 178 הפדרלי  , העלייה לפארק  דרך רכבל המושב הכפול של  Harschbichl  או ברכבל של העיירה  יוהן סנט. הפארק פתוח בחודשי הקיץ בחודשים מאי-ספטמבר ,פרט לימי גשם, בכל ימי השבוע בשעות 09:30-17:00 בחודשים יולי ואוגוסט עד 19:00 , בפארק : מתקני משחק ושעשוע לילדים , מזנון ומקום למנוחה, שני מסלולים מזחלת על פסים של הקיץ לילדים מגיל 7 , בסיום טבילה באגם.
 
טירול Tirol פארקים ושעשועים לילדים
 
אוסטריה זלצבורג הכפר האלשטדט Hallstatt
הכפר האלשטדט  Hallstatt
הכפר  Hallstatt    ממוקם באזור Salzkammergut  של אוסטריה, ממזרח לעיר  זלצבורג ישירות על חופי אגם   Hallstatter .
תחבורה מאזור זלצבורג לאורך רצועת האגמים של סט גילגן, סט וולפגנג ובאד אישל.
תחבורה אין רכבות ישירות אל אגם  Hallstatter  באזור זלצבורג , יש לקחת רכבות מוינה העוצרות בתחנת רכבת קטנה בצדו המזרחי של האגם, ניתן לרדת ב  Obertraun  אם אתה נשאר שם מהתחנה, ואז עוברים עם מעבורת  , שם או בסירה לעבור באגם בתשלום , ניתן להגיע ל   Halstatt   באוטובוס הדואר מבאד אישל, המרחק הוא 12 קילומטר .
מידע
מרכז המידע המקומי לתיירים Hallstatt Tourist Information, מרכז הכפר Seestrase 169 טלפון 43-61348208 פתוח יולי-אוגוסט בשעות בימים שני-שישי בשעות 09:00-17:00 בימי שבת בשעות 10:00-17:00,סגור ראשון , בחודשים ספטמבר –יוני בימי שני-שישי בשעות 09:00-12:00 ובשעות 14:17:00 סגור שבת ראשון.
 
מרבית בתי הכפר מהמאה ה 16 שמורים,הכפר ממוקם על גדות האגם  Hallstatter  כפר נחבא בהרים בעת ערפל נסתר קמעה.  
 
מוזיאון פרהיסטורי   The Prehistoric Museum , במוזיאון  ממצאים עתיקים שונים מהאזור לאורך התקופה הקדומה של 8000 שנה לפני הספירה ולאורך השנים ,מתקופות הברזל והברונזה,שרידים מתקופת כריית המלח הקדומה ,חפצים ומידע על תושבי האזור הקדומים.  

מוזיאון פולק  The Folk Museum  או כפי שהוא מכונה Heimatmusem,בתצוגות המוזיאון אוסף רב גווני של ארכיאולוג ששהה במקום בשנות השלושים במאה ה 19 והשאיר את אוספיו מאפריקה,אוספים אינדיאניים וממצאים מהסביבה.  
  
   
אוסטריה זלצבורג הכפר האלשטדט Hallstatt
 
לינץ טירול אטרקציות בעיר Linz
העיר לינץ  Linz
העיר ליינץ היא עיר הבירה של מזרח טירול  ממוקמת במרכז ומזרח טירול, שהוא עדיין חלק בטירול, אך נחשבת גם במחוז הפדרלי של  זלצבורג, ליינץ מהווה צומת חשובה מאז הזמן העתיק בין קרינתיה לדרום טירול.
איך להגיע בתחבורה ציבורית רכבות ואוטובוסים ,בהפלגה על הדנובה וברכב פרטי.
טלפון למרכז מידע תיירים כיכר Hauptplatz 1 שבו ניצבת גם מזרקת האביר  טלפון 70702009 732
מידע
העיר השלישית בגודלה באוסטריה, היא משמשת כנמל הגדול והפעיל ביותר בנהר הדנובה ובאוסטריה בפרט,משתרעת משני צדדי נהר הדנובה,כשלושים קילומטר מהגבול עם צכיה, העיר יושבת בחיבור תחבורתי טוב עם העיר זלצבורג, תחילתה של העיר לפני הספירה בעת השלטון הרומאי ואף לפני  כאשר ההתיישבויות הראשונות כאלפים שנים לפני הספירה על פי הממצאים בחלק המזרחי של העיר, אך ההתעוררות של העיר החלה בתקופת ימי הביניים שאז הפכה לצומת מסחר חשובה ,לעיר שדה תעופה .
 
עליית חשיבותה החלה כאשר הקיסר ההבסבורגי, פרידריך השלישי, ששהה בלינץ במאה ה 14  והפך אותה לעיר חשובה בשושלת הבסבורג., לאחר ביקורו הוקם במקום מבצר לינץ , במבצר ניתן לבקר בתשלום  ולראות באוספיו חפצים ותיעוד לתפקודו באזור .
 
על האטרקציות בעיר נמנית כנסיית סנט מרטין,אשר התיעוד עלייה חל משנת 799 לספירה,הכנסייה נחשבת לעתיקה בכנסיות אוסטריה, חלק גדול ממנה נשתמר והיא עברה שיפוץ לאחר מלחמת העולם השנייה,מיקומה בכיכר המרכזית של העיר  Hauptplatz   אשר במרכזה עמוד המגיפה .
 
קתדרלה מרי   St. Marys Cathedral  הנחשבת לגדולה באוסטריה נמצאת בעיר, הוקמה בשנים  1924 -  1862 בסגנון גותי עם השפעה צרפתית, נקראת גם החדשה.
 
אולם הקונצרטים  Brucknerhaus נחשב לאטרקציה ונערכים בו קונצרטים רבים, בגן הבוטני של העיר הממוקם כשלושה קילומטר מהעיר, שתולים למעלה מעשרת אלפים צמחים ופרחים,ניתן להגיע אליו בנסיעה באוטובוס מתחנת  Taubenmarkt Station בעיר, למרות היותה עיר תעשייתית יש בעיר יותר מ  12 מוזיאונים, פארק גדול במה שנקרא מייל התרבות ומשמש גם לפסטיבל לינץ השנתי.
 
אטרקציות נוספות היא רכבת מיני הנקראת גרוטו בצורת דרקון העוברת בדרך נוף מקסימה וממוקמת בביצורים אשר בנה הקיסר מקסמיליאן ,כמו כן בביקור במרתף מגדל המצודה בדרך עוברים בסצנות ומבנים מוקטנים של סיפורי אגדות,קיימת מעלית לנכים,לילדים קיים גן חיות קטן שבו קרוב לאלף חיות,כנסיית  Wallfahrtsbasilika  הניצבת גבוה מעל לעיר ומשמשת כמקום עלייה לרגל.
 
בנושא הקולינרי מפורסמת העיר בעוגה הנקראת לינצר טורט המורכבת  ממעטפת קרום בצק , ממולא  בריבת דומדמניות אדומות או חמאת שזיפים.
לינץ טירול אטרקציות בעיר Linz
 
אינסברוק מוזיאון הקריסטל Wattens Swarovski Crystal
אינסברוק מוזיאון הקריסטל  Wattens Swarovski Crystal Worlds
הכניסה בתשלום
כתובת  Kristallweltenstrasse 1  המקום ממוקם בדקות נסיעה ספורות מהעיר אינסברוק.
תחבורה  
האתר פתוח בימי השבוע בשעות 09:00-18:30 .
טלפון  451080 522
מידע
חברת  Wattens Swarovski Crystal הינה אחת הגדולות בעולם ליצור זכוכית קריסטל,המפעל החל ליצר בשנת 1885, החברה פיתחה מוצרים וחידושים ופרצה בכמה פיתוחים חדשניים את השימוש במוצרייה בטקסטיל,תכשיטים,מנורות,כלים,עיצוב פנים ופיתוח תעשייתי.
 
בתוך תאי ענק תת קרקעיים מלאים במוצרי קריסטל המהווים חוויה לחושים ,המוזיאון וחנות המפעל  Swarovski Crystal Worlds in Wattens  נבנו בשנת 1995 לרגל יום השנה ה 100 של החברה והם הורחבו בשנת 2003 , במקום נמצאת חנות ומסעדה למבקרים ומחוץ למבנה ממוקם מבוך שיחים לילדים  , בסיור במקום ניתן לראות את תהליך היצור במפעל  .
 
תקרת האולמות מכוסה בלוחות קריסטל המשווים לה מעיין מפל מים באין סוף גוונים וצורות המזכירות קלדוסקופ אומנותי ,עד היום ביקרו במקום למעלה מששה מיליון מבקרים.
אינסברוק מוזיאון הקריסטל Wattens Swarovski Crystal
 
טירול קופשטיין מבצר והעיר Kufstein fortress
מבצר והעיר קופשטיין Kufstein fortress
יש המכנים אותה Geroldseck Fortress
כניסה בתשלום
המבצר פתוח בכל ימי השבוע קיץ  בשעות 09:00-17:00  , בחורף בשעות 10:00-16:00.
המבצר ממוקם על גבעה נישאה מעל לעיר במרכזה באזור Tiroler Unterland,  בחבל טירול  , כתובת  Oberer Stadtplatz 6 בעיר  Festung Kufstein
גישה מגרמניה דרך A93, מדרום דרך מעבר ברנר על כביש   A13 ו A12 וחיבור לכביש המהיר בצפון  קופשטיין צפון או לתחנה הדרומית  ומשם חמש דקות הליכה חכניסה.
מידע
לטירה אפשר לטפס במערכת מדרגות חיצוניות או מדרגות החצובות במנהרה , או לעלות אליו ברכבל על שם הקיסר מקסמיליאן תוך צפייה בנוף הנשקף מלמעלה,אשר בעבר שימשה כמעלית במבצר ושימשה בעבר להעביר מספוא ורובים  או להגיע למבצר במכוניות.
 
המבצר הוקם לפני המאה ה 12 ,על מנת לשלוט על המעבר והכניסה למרגלות הרי האלפים בעמק  Inntal , המצודה הורחבה שוב במאה ה 17 ובמאה ה 18 ,בשנת 1814 נכבשה המצודה והועברה לידים אוסטריות מידי הבווארים, המצודה הועברה לרשות העיר בשנת 1924 ואז היא הורחבה ושופצה למצבה הנוכחי.
 
המצודה מהווה את אחד מקומפלקס המבנים המיוחדים של ימי הביניים, משמש גם כמוזיאון היסטורי הכולל ממצאים ארכיאולוגיים שנמצאו מתקופות שונות של התיישבות, ראשי חיצים ממתכת ואבן מהתקופה הפרהיסטורית, איך שימש המבצר את החיילים במלחמת העולם הראשונה,מוזיאון הצייד של הקיסר,  ניתן לערוך סיור בכלא המצודה ובמגדל הקיסר.
 
אטרקציה מיוחדת בטירה ,הוא העוגב הענק החיצוני הנקרא עוגב הגיבורים, שבו 4307 צינורות צלילים , מופע נערך בכל יום בשעה 12:00 כקונצרט  Heldenorgel או להאזין לקונצרט פעמונים מ כנסיית ויטוס אחר הצהרים  , המופע  של העיגב אורך  כ 10 עד 15 דקות. האזנה לקונצרט כלולה במחיר הכרטיס לכניסה למבצר  קופשטיין , המטרה בנגינה באורגן הענק היא להזכיר את זיכרונם של החיילים שנפלו בקרבות, בביקור במצודה ניתן גם לסייר בכלא המצודה ,ברחבי הגן הירקות  ובמיוחד בחלק העשבוני תוך מעבר בין פסלי ארד הנקראים Art of dance in bronze , ולקוות כי מתקיימת תערוכה כלשהי בשטחו של המבצר, ניתן גם לאכול במסעדה המקסימה במצודה.
טירול קופשטיין מבצר והעיר Kufstein fortress
 
טירול מנהרת המעבר המזרחי מצפון לדרום באזור טירול וקארינתיה
המעבר המזרחי מצפון לדרום באזור טירול וקארינתיה
מעבר המנהרה Tauern car shuttle
המעבר המזרחי שבו כדאי לעבור ממינכן דרך זלצבורג Tauern כביש A10 לכוון Villach לפני העיירה    Spittal  יוצאים ביציאה של Lendorf לעבר המעבר בין  Mallnitz   Mollbr ו cke, פונים ימינה אל Molltal - Obervellach  Mallnitz.
מהעיר וינה דרך כביש דרום קלגנפורט גראץ ומשם דרך העיירות Villach Spittal  Mallnitz Drau.
 
זהו המעבר בין צפון המדינה לבין דרומה בקטע שבין העיירות Mallnitz הממוקמת בתוך פארק לאומי הנקרא Tauern National Park  במדינת קרינתיה וסיום המעבר לכוון עמק גאסטיין   לנקודת היציאה ירידה העיירה  Bockstein .
 
המעבר כולל חוויה מיוחדת בנסיעה בתוך מנהרת  Tauern bahn שאורכה כתשעה קילומטר על גבי רכבת רכבים הנקראת Tauern car shuttle, הרכבת יוצאת בדרך כלל כול חצי שעה, עולים לרכבת עם קרונות פתוחים תוך ישיבה בתוך המכוניות ,הרכבת נוסעת בתוך מנהרה ,זמן הנסיעה כרבע שעה ,ויורדים בקצה השני ניתן לעבור מעיירה אחת לשנייה במעבר המזרחי וחזרה , ניתן להדליק פנסים ניתן לשבת בחושך ביציאה מהמנהרה יורדים בעיירה Bockstein.
 
ניתן להמשיך  לעיירת הנופש   Bad gastein, האטרקציה המרכזית בעיירה הוא מפל המים במרכזה ומשם ניתן להמשיך לעיירת הנופש באד הופגסטיין .
טירול מנהרת המעבר המזרחי מצפון לדרום באזור טירול וקארינתיה
 
טירול המעבר שלישי מצפון לדרום באזור טירול קריטיניה
מעבר שלישי  מצפון לדרום באזור  טירול וקארינתיה
מנהרת   Felbertauern tunnel Sudportal
כבישים בין  Mittersill  ו  Matrei   במעבר במנהרת    Felbertauern tunnel Sudportal שמתחילה בגובה 1350 מטר ,המנהרה עוברת מתחת לרכס האלפים מעבר במנהרה  Felbertauern  כרוך בתשלום כביש אגרה .
 
אורכה של המנהרה 5200 מטרים והיא חפורה מתחת ל 2863 מטר ,המנהרה פועלת בכל ימי השנה התשלום ביציאה הדרומית ,ליד הכניסה יציאה הדרומית ממוקמים מספר מקומות תצפית ובתי קפה.
טירול המעבר שלישי מצפון לדרום באזור טירול קריטיניה
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור