דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אוסטריה עמק ואכאו והעיירות Wachau

 
ואכאו הוא אחד האזורים היפים והמפורסמים באוסטריה, ממוקם בצפונה של וינה ,אתר מוכרז של אונסקו, העמק משתרע על קטע מגדות הדנובה לאורך 36 קילומטר, מבקרים מכל רחבי העולם באים לכאן כדי ליהנות מן הנוף הציורי, המורשת התרבותית לטעום מן היינות המעולים הגדלים באזור זה האזור כולל עיירות קטנות רומנטיות וכמה טירות, מנזרים מרשימים ביותר ושרידי מבנים מימי הביניים של ימי הביניים. 
 
ואכאו העמק והעיירות Wachau
עמק  ואכאו  Wachau
ואכאו הוא אחד האזורים היפים והמפורסמים באוסטריה, ממוקם בצפונה של וינה ,אתר מוכרז של אונסקו, העמק משתרע על קטע מגדות הדנובה לאורך 36 קילומטר, מבקרים מכל רחבי העולם באים לכאן כדי ליהנות מן הנוף הציורי, המורשת התרבותית לטעום מן היינות המעולים הגדלים באזור זה האזור כולל עיירות קטנות רומנטיות וכמה טירות, מנזרים מרשימים ביותר ושרידי מבנים מימי הביניים של ימי הביניים.
 
העיירה ואכאו  שוכנת בתוך הנוף המרהיב של עמק ואכאו, על גדות נהר הדנובה האדיר בין העיירה מלק לבין העיירה קרמס היא שומרת על צביונה מבחינת הארכיטקטורה, מנזרים, טירות, שרידים ארכיאולוגיים ותרבות וגם בעיצוב העירוני, ערים וכפרים , וכן השימוש בשטחים חקלאיים, בעיקר לגידול גפנים ,עצי מישמש ועצי שקד,  אשר החלו לגדל אותם בעבר הרחוק עוד לפני הספירה.
 
העיירה המקסימה של  Durnstein  מציעה שילוב ייחודי של נופים עוצרי נשימה, המנזר המקסים שבה , הארכיטקטורה המסורתית, ומקומות של עניין היסטורי.זה היה מבצר  Kuenringer, ושרידיה של מצודת Durnstein, כי המלך האנגלי ריצרד לב הארי היה בשבי.הנוף המרהיב שלה עם עתיקה, טרסות הכרמים, את האתרים התרבותיים הרבים ואת האקלים מתון יגרום לך לרצות להתעכב.
 
ואכאו,מהווה אזור גידול כרמי ענבים  ליין ,מישמש ושקדים ששמו נודע ברחבי העולם בתוצרתו ובטיבו האזור מתחיל בעיירה מלק ובמנזר המיוחד שלה בחלקו הדרומי ובו אחד העמקים היפים והמתיירים במדינה,הרבה שנים של עבודה נדרשו על מנת להפוך את המדרונות התלולים שמקיפים את העמק על מנת להפכם לכרמים ומטעי עצים,כמו בכפרים והעיירות  villages of Spitz , Weisenkirchen ,Joching ,Loiben .
 
לא משנה מה את העונה, שיט בסירה לאורך הדנובה היא תמיד הדרך הטובה ביותר כדי לראות את  המראות ולחוש את האווירה ,לראות את הכרמים המפורסמים וכפרים מימי הביניים לאורך הדרך,בתחילת הדרך לפני מנזר והעיירה מלק ניצבת מצודת Schonbuhel  המכונה השומר של עמק הואכאו ,  עומדת על צוק מעל לדנובה אשר נבנתה לפני למעלה מאלף ומאה שנה, הטירה הייתה בבעלות הבישופים של Passau  ושופצה  מחדש במאה ה  19.
ואכאו העמק והעיירות Wachau
 
ואכאו העיירה דורנשטיין Durnstein
העיירה  Durnstein  
הפנינה של ואכאו
העיירה ממוקמת בחלקה הדרומי של מדינת  Burgenland  בחלקה המזרחי של המדינה ,סמוך לגבולה של הונגריה ששים וחמשה קילומטרים  מוינה .
לעיירה מגיעים בנסיעה בכבישי מזרח המדינה .ביציאה מוינה לוקחים את כביש מספר 3 ,בעיר קרמס נוסעים עוד שמונה קילומטר לעיר, אין להכנס ברכב לעיירה יש מגרש חנייה בתשלום בתחילתה, כמו כן קיים משרד תיירות קטן, השוכן בעיירה ממזרחה במגרש החניה, Parkplatz אוסט ,פתוח בשעות 10:00-18:00 .
תחבורה ניתן להגיע לעיירה ברכבת מוינה לעיר קרמנס מתחנת גוזף, להחליף רכבת לכוון העיירה Durnstein  ומשם לתחנת הרכבת בעיר זמן נסיעה כשבעים דקות.
או מזלצבורג דרך לינץ לעבור לרכבת לעיר  Durnstein  לתחנת הרכבת בעיר 50 דקות נסיעה. ברכב מוינה לאורך הדנובה בערך שעתיים נסיעה.
בעיירה קיימת רכבת קטנה לסיורים בעיר, לחצות את העיר רגלית לוקח דקות מעטות.
אטרקציות בעיירה :
בזמן השוטטות בעיירה אתם מוזמנים ללגימת כוסית דוגמית חינם בחנויות היין הפזורות בעיירה ,או באחד מהפאבים הפזורים בעיר ,ברור שלאחר הלגימות בתי העיירה מהמאות 16-18 יראו לכם צבעוניות ויפים יותר  ,גדות הדנובה מוגנים בסוללות עפר כנגד הצפות,העיר בנוייה בחלק הצר של העמק על מנת לאפשר הגנה טובה יותר לעיר.
 
כנסייה   Durnstein Parish Church , כנסייה שנבנתה כמנזר במאה ה 15 , בולטת בזכות צבעיה החיצוניים לבן וכחול בולטת על קו החוף של העיירה ,הכנסייה שוחזרה בסגנון הברוק, כולל מגדל גבוה ומרשים, ישנם כמה ציורים של האמן שמיד ומזבח יפה.
 
טירה Durstein Castle ,אשר העניקה את שמה לעיירה בתקופת ימי הביניים,שמה נגזר מהמלה הגרמנית האבנים היבשות ,אבנים אלו שימשו לבניית המצודה בניגוד לשפע הירק למרגלות המצודה בנהר הדנובה,הטירה   ממוקמת מעל לעיר על גבעה תלולה  בגובה 160 מטר מעל לעיירה וביקור בחורבות דורש טיפוס לא קל., קשורה לאגדה אודות המלך ריצארד לב הארי, שנשבה בשנת 1192 בידיו של מלך אוסטריה ליאופולד החמישי , ואף אחד לא ידע היכן נכלא, משרתו בלונדל של המלך ריצארד לקח כלי נגינה ועבר בטירות אוסטריה ובכל מקום שר שירים האהובים על המלך, כאשר הגיע לטירה ושר את שיריו הצטרף אליו המלך ריצארד מכלאו לשירה, המשרת רקח מבצע לשחררו ועזר לו לחזור לאנגליה.
 
אך מנגד טוענים כי גילוי מקום כלאו של האסיר גרם למלך האוסטרי להעבירו למבצר פאלץ ריינלנד ולדרוש כופר גדול יותר,לאחר ששולם הוחזר ריצארד לב הארי לאנגליה.
הטירה נהרסה כמעט כליל בהתקפה של צבא הכיבוש של השוודים בשנת 1645 ,כיום ניצבים שרידייה מעל לעיירה ומשמשים מקור לצילומים לאנשים השטים בדנובה.
ואכאו העיירה דורנשטיין Durnstein
 
אוסטריה העיירה והמנזר מלק Melk Abbey
מנזר מלק  Melk Abbey
הכניסה בתשלום
כתובת מלק היא עיר אוסטריה,  בסמוך לעמק ואכאו העיירה מלק היא השער המערבי של ואכאו . לאורך הדנובה ,55 קילומטרים מערבית מוינה.
תחבורה  העיירה ממוקמת בין הכביש המהיר A1 ונהר הדנובה , המבקרים במנזר יכולים לעלות במדרגות התלולות אל הכניסה תוך מעבר בהליכה דרך הכפר הקטן מלק,  או לנסוע לכניסה  או לקחת מונית אל הכניסה.
האתר פתוח בכל השנה סיורים מתקיימים במנזר מלק באוסטריה מנזר, והם מתחילים כל 15 או 20 דקות, המקום פתוח בשעות 09:00-17:00.
מידע 
מנזר מלק הבנדיקטיני ייחודו בשילוב הגג האדום והזהב , הוא נחשב למיוחד ומפורסם באירופה, הוא ממוקם על מצוק מעל לעיירה  Melk, המנזר הוקם בשנת 1089 כאשר המלך ליאופילד השני תרם את אחת מטירותיו לנזירים הבנדיקטינים
 
במאה ה 12 הוקם בית הספר והוקמה הספרייה המפורסמת שגם הדפיסה כתבי יד רבים,הכוללים כתבים רבים מימי הביניים ואת אוסף כתבים מוזיקאליים ,על תקרתה של הכנסייה והספרייה  ועל הקירות ,נמצא  אוסף של פרסקאות מרשימות שצוירו  בידי האמן האוסטרי   Paul Troger  .
 
במאה ה 15 הפך המנזר למרכז התנועה,הכנסייה במקום הוקמה בשנים  1702-1736 בסגנון הברוק, על המנזר עברו תלאות אל הוא ניצל ועבר את תקופת הרדיפות של המלך פראנץ יוזף שהחרים מוסדות דת רבים בחייו,את תקופת מלחמות נפוליאון ואת תקופת הנאצים שהחרימו את המבנה, לאחר המלחמה הוחזר המקום לידי הנזירים.
 
כיום בביקור במוסד אשר משמש כבית מדרש לכמעט אלף איש,ניתן לראות את הכנסייה את אולם השייש ,את הפרסקאות ,הספרייה,מוזיאון המנזר המציג את  התערוכה הנתיב אתמול היום,  אשר מספר את סיפורה של ההיסטוריה   של המנזר לאורך 900 שנה  .
 
בהמשך סיור בחדרי המנזר, הספרייה מורכבת מעשרה אולמות,המכילים למעלה ממאה אלף ספרים בנושאים רבים מהמאות העשירית והלאה,כמו : תיאולוגיה,אסטרונומיה,גיאוגרפיה,היסטוריה וספרים מתקופת הברוק,בקומה העליונה של הספרייה הם שני חדרי קריאה, הגיעו על ידי גרם מדרגות לולייני ,בחדרים אלו 1800 ספרים קודמניים.
 
המבנה הבארוקי המפואר כבר עובר עבודות שיפוץ נרחבות מאז שנת   1978 , והתאמות רבות בוצעו עבור שטחי בית הספר, בנוסף בסיור ניתן לבקר בגן במנזר בסגנון הברוק ובביתן הגן ובמסעדה .
אוסטריה העיירה והמנזר מלק Melk Abbey
 
ואכאו העיירה קרמס Krems
העיירה Krems
העיירה קרמס ממוקמת 80 קילומטר בצפון מזרח  לעיר וינה על גדות הדנובה  בעמק  ואכאו  Wachau  ,שעת נסיעה ברכבת לוקחת מהעיר וינה. 
 
אין עיירה אחרת באוסטריה המציעה תרבות כמו שמציגה העיירה Krems, הממוקם כשמונים קילומטרים מצפון מזרח  לווינה, העיירה נחלקת לכמה אזורים Angern, Egelsee, Gneixendorf, Hollenburg,Rehberg, Landersdorf, Scheibenhof,Stein,Thallern, Weinzierl.
 
למרות שנהוג לומר כי העיירה הוקמה בשנת 995 לאחר הספירה ישנן סברות שהמקום יושב לפני כן, אזור Thallern נחשב לאזור מכרות ידוע של פחם חום, על גבעת Wachtberg hill נתגלה קברו של ילד מתקופת  משנה 27.000 לפני הספירה, הנחשב לקבר העתיק ביותר במדינה.
 
סיור בחלק העתיק של העיר שנשתמר מעניק סיור לאורך סמטאות מרוצפות אבן ביקור בחנויות ובין בתים היסטוריים ,ביקור בכנסיית  Piaristenkirche Krems, שהוקמה במאה ה 13 שופצה והוספה לה הקפלה St. Mary in Monte, לעבור ליד המבנה והשער של קרמס הנקרא  Steiner Tor, כמו כן מעבר ליד שערי העיר בתוך חומות המגן.

במרכז העיר הישנה ממוקמת המזרקה Simandlbrunner שבמרכזה האדם העני הכורע על ברכיו בתחינה לעלמה שתענה לחיזוריו, לאורך האזור העתיק ממוקמת תעלת מים הנקראת נחל הקרמס מדופנת לזרימת מי הגשמים.
ואכאו העיירה קרמס Krems
 
אוסטריה בורגנלנד העיירה ספיטץ village Spitz
העיירה village Spitz
העיירה ממוקמת בחלקה הדרומי של מדינת   Burgenland  בחלקה המזרחי של המדינה סמוך לגבולה של צכיה בסביבות שמונים עד מאה קילומטר מוינה .
לעיירה מגיעים בנסיעה בכבישי מזרח המדינה .
הכפר הפופולרי שפיץ נופש ממוקם בגדה השמאלית של נהר הדנובה בלב של ואכאו.הכפר המפורסם בכרמי היין החודרים ממש אל הכפר מכונה אלף גבעות הדליים  Thousand  bucket  hill על שם דליי איסוף אשכולות הענבים בעת הבציר מהגבעות המקיפות את הכפר.

כבר בשנת 856 לפני הספירה מוזכר שמו של הכפר ,לאורך השנים עבר תהפוכות ואת פרסומו החל לצבור לאחר מלחמת העולם השנייה ,כמקום לביקור ורכיבה על אופניים, לאורך הגדה השמאלית שהכפר יושב עליה קיים מסלול רכיבה על אופניים, וכמובן מקום לבדיקת טעמים בין כרמי היין הרבים מסביב לכפר.
 
מעל לעיירה טירת  Hinterhaus Castle וכנסיית הכפר מהמאה ה 15 .
אוסטריה בורגנלנד העיירה ספיטץ village Spitz
 
אוסטריה מחוז ואכאו טירה רוזנברוג Rosenburg Castle
טירה Rosenburg Castle  
ארמון  ממוקם הטירה עומדת גבוה מעל הדנובה על גבול  מחוז ואכאו  אוסטריה, ממוקמת על צוק ומשקיפה גם על נהר קאמפ בגבעה גבוהה מעל לעיר  Riedenburg town.
הטירה והמוזיאון פתוחים בימי השבוע בשעות 09:30-17:00 בחורף עד 16:30, בחודשים אפריל וחודש אוקטובר סגורה הטירה בימי שני ,שלישי ורביעי.
טלפון  2982 2911  43
מידע
הטירה שנבנתה במאה ה 12 מוקפת בפארק אגדות  dreamland park, אגדות אלו מומחשות על מנת להזכיר את עברה של המדינה,משפחת  Hoyos, החזיקה בבעלות על הטירה  מאז 1681 עד שנת 1983, במהלך מלחמת העולם השנייה,שימשה  הטירה כחלק במתקן המחקר הוורמאכט לטילים מסוג V  הידועים לשמצה.
 
 
הטירה שימשה כמקום מגורים בחופשות הקיץ של המשפחה הקיסרית,  זה הפך מקום מנוחתו האחרון של הארכי דוכס  פרנץ פרדיננד היורש ובת זוגו, סופי הדוכסית מהוהנברג, שנרצחו בידי  קנאים בשנת 1914 בסרייבו.
 
הטירה נבנתה במאה ה 12 בסגנון רומנסקי  ועברה מספר שינויים לאורך חייה,עד לשיפוץ בסגנון הרנסנס  במאה ה 16 ,השינוי האחרון קבע את צורתה לימינו אנו כולל שלוש עשר הצריחים ,מאז 1983 הפכה הטירה לביתו של פרנסיס הארכי דוכס פרדיננד מראה הטירה מבחוץ לא רק שהוא ייחודי, החלק  הפנימי  מתפוצץ מריהוט מדהים, תמונות ויצירות אמנות.
 
בטירה נפתח  מוזיאון, הכולל  תערוכת קבע הנקראת הלב והכתר המספרת ומתארת ומסבירה על חיי יורש העצר ומשפחתו, כמו כן נערכות תערוכות מתחלפות במוזיאון הטירה.
 
המוזיאון כולל 30 חדרי תצוגה וניתן לבקר גם בכמה חדרי מגורים בארמון הטירה, בטירה מסעדה מסבאה וחנות מזכרות,בשטח הטירה נערכים קונצרטים בעונת הקיץ בעיקר. בשטחה של הטירה נערכים מופעי טיסה של עופות דורסים בזים,נשרים,עיטים וינשופים בשעות  11:00 ובשעה 15:00 .
 
כדאי במיוחד לבקר במהלך פסטיבל ימי הביניים בתאריך 13-16 מאי,  הכולל שוק בסגנון הרנסנס על המגרש הגדול ביותר הקיים נערכת בו תחריות לחימה של ימ הביניים כולל תחרות הפלה ברומח ההיסטורי.
אוסטריה מחוז ואכאו טירה רוזנברוג Rosenburg Castle
 
 
 
בניית אתרים - שרקור