דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

בורגנלנד הערים והאטרקציות Burgenland במזרח אוסטריה

 
 
ואכאו העמק והעיירות Wachau
עמק  ואכאו  Wachau
ואכאו הוא אחד האזורים היפים והמפורסמים באוסטריה, ממוקם בצפונה של וינה ,אתר מוכרז של אונסקו, העמק משתרע על קטע מגדות הדנובה לאורך 36 קילומטר, מבקרים מכל רחבי העולם באים לכאן כדי ליהנות מן הנוף הציורי, המורשת התרבותית לטעום מן היינות המעולים הגדלים באזור זה האזור כולל עיירות קטנות רומנטיות וכמה טירות, מנזרים מרשימים ביותר ושרידי מבנים מימי הביניים של ימי הביניים.
 
העיירה ואכאו  שוכנת בתוך הנוף המרהיב של עמק ואכאו, על גדות נהר הדנובה האדיר בין העיירה מלק לבין העיירה קרמס היא שומרת על צביונה מבחינת הארכיטקטורה, מנזרים, טירות, שרידים ארכיאולוגיים ותרבות וגם בעיצוב העירוני, ערים וכפרים , וכן השימוש בשטחים חקלאיים, בעיקר לגידול גפנים ,עצי מישמש ועצי שקד,  אשר החלו לגדל אותם בעבר הרחוק עוד לפני הספירה.
 
העיירה המקסימה של  Durnstein  מציעה שילוב ייחודי של נופים עוצרי נשימה, המנזר המקסים שבה , הארכיטקטורה המסורתית, ומקומות של עניין היסטורי.זה היה מבצר  Kuenringer, ושרידיה של מצודת Durnstein, כי המלך האנגלי ריצרד לב הארי היה בשבי.הנוף המרהיב שלה עם עתיקה, טרסות הכרמים, את האתרים התרבותיים הרבים ואת האקלים מתון יגרום לך לרצות להתעכב.
 
ואכאו,מהווה אזור גידול כרמי ענבים  ליין ,מישמש ושקדים ששמו נודע ברחבי העולם בתוצרתו ובטיבו האזור מתחיל בעיירה מלק ובמנזר המיוחד שלה בחלקו הדרומי ובו אחד העמקים היפים והמתיירים במדינה,הרבה שנים של עבודה נדרשו על מנת להפוך את המדרונות התלולים שמקיפים את העמק על מנת להפכם לכרמים ומטעי עצים,כמו בכפרים והעיירות  villages of Spitz , Weisenkirchen ,Joching ,Loiben .
 
לא משנה מה את העונה, שיט בסירה לאורך הדנובה היא תמיד הדרך הטובה ביותר כדי לראות את  המראות ולחוש את האווירה ,לראות את הכרמים המפורסמים וכפרים מימי הביניים לאורך הדרך,בתחילת הדרך לפני מנזר והעיירה מלק ניצבת מצודת Schonbuhel  המכונה השומר של עמק הואכאו ,  עומדת על צוק מעל לדנובה אשר נבנתה לפני למעלה מאלף ומאה שנה, הטירה הייתה בבעלות הבישופים של Passau  ושופצה  מחדש במאה ה  19.
ואכאו העמק והעיירות Wachau
 
אוסטריה בורגנלנד סיור בטירות Burgenland
טירות בחבל  Burgenland
טירות בחבל  בורגנלנד  הם טירות חסונות שעובי החומות הוא כ 12 מטר, טירות שהוחזקו בהם בדרך כלל חיילים ונשק רב, טירות אלו נבנו בעיקר המאות ה 14 ואילך לבני האצולה והגנו על הישובים הסמוכים ועל דרכי המסחר , בתצוגות במוזיאונים של חלק מהטירות ניתן לצפות בתצוגות עשירות של נשק וכלי לחימה מאותם ימים, חלקם הפכו למוזיאונים של הציבור ובשליטת העיירות הסמוכות, חלקם משמששים את הנהגת המדינה כיום ומשמשים כמקום אירוח לביקורי אישים ולקיות מפגשים פוליטיים ובין מדינות.
 
טירת Schloss Tabor ,בחלק הדרומי של אזור  Burgenland , הטירה נבנתה  בידי  הנסיך אולריך Pressnitzer בשנת 1469ה טירה נמצאת  נמצא במדינות השילוש הקדוש  בפארק טבעי על גבול אוסטריה, הונגריה וסלובניה  באזור הגבולות הישנים עם אוסטריה, הונגריה וסלובניה, בשנת 2004 הטירה נפתחה על ידי  משפחת  רופרכט צאצאי משפחת  תבור החדשים, בטריה מוזיאון הטירה  וגלרייה לאומנות.
 
טירת Burg Lockenhaus  ,ממוקמת באזור   Lockenhaus   פתוח בכל יום בשעות 09:00-17:00  הטירה ממוקמת  במרכז פארק הטבע   Geschriebenstein , זאת טירה צלבנית שנבנתה במאה ה  12 , המשוייכת למסד הטמפלרים כוללת אולמות אבירים קמרונים,אולם תפילה גדול ,חדרי הנסיכים,קפלה ,נשקייה ,בטירה מתקיימים סיורי הרפתקאות, מטבח ענק,מנהרת מילוט, משחקים וקרבות אבירים .
 
טירת Schloss Halbturn ,הטירה ממוקמת ב  Guterdirektion , הטירה פתוחה בקיץ בימי שלישי -ראשון ,סגור שני בשעות 10:00-18:00 ,הטירה נהרסה בידי התורכים ששלטו במדינה , בשנת 1711 הרוזן לוקס פון הידברנדט  הקים את הטירה מחדש  בסגנון הברוק , מריה תרזה, רכשה את הטירה מידי הכתר ההונגרי ונתנה אותה כמתנת חתונה לבתה הארכידוכסית מארי קריסטין  , באולם המרכזי נמצא פרסקו מפורסם , בשנת 1949 פרצה שרפה הטירה אך היא שוחזרה ,לארמון גן יפה שבו נטועים עצים עתיקים, במקום יקב מפורסם ומסעדה, במקום נערכות תערוכות אומנות.

טירת Lackenbach ,  כיום בשטח הטירה מתקופת הרנסנס נמצא המוזיאון טירה לטבע והיסטוריה, המוזיאון פתוח בכל השנה בשעות 10:00-17:00 ביולי ואוגוסט עד 18:00  ,הטירה נבנתה בשנת 1522 ושימשה להגנת האזור ,בתצוגות המוזיאון  ההיסטוריה והארכיאולוגיה של האדם, ציד תרבות ייעור, עץ, בעיות אקלים, תיירות, תרבות ואמנות .
אוסטריה בורגנלנד סיור בטירות Burgenland
 
בורגנלנד העיירה מיסטלבך Mistelbach
העיירה  Mistelbach
העיירה ממוקמת בחלקה הצפוני של מדינת  Burgenland  40 קילומטר מהעיר וינה בחלקה הצפון מזרחי של המדינה ,כשלושים קילומטר מהגבול הצכי  ,תחילתו של הישוב במאה ה 11, בסביבות שמונים עד מאה קילומטר מוינה .
 
ברחובות העיירה ניתן לסייר לשתות קפה טוב ,לאכול כראוי ולקנות בחנויות הקטנות ברחובה הראשי של העיירה.
אטרקציות בעיירה :
כנסייה  Church in Mistelbach  
מנזר  Barnabiten  אשר נבנה בסוף המאה ה 16 ועל תקרתו פרסקות מעניינים.
מוזיאון  מוזיאון  Mistelbach , כולל האמן ניצה הרמן שנולד בסביבה ועבודותיו מוצגות במוזיאון.
טירת Barockschlobl  בסגנון הברוק ומוזיאון Museumsgasse
בורגנלנד העיירה מיסטלבך Mistelbach
 
ואכאו העיירה דורנשטיין Durnstein
העיירה  Durnstein  
הפנינה של ואכאו
העיירה ממוקמת בחלקה הדרומי של מדינת  Burgenland  בחלקה המזרחי של המדינה ,סמוך לגבולה של הונגריה ששים וחמשה קילומטרים  מוינה .
לעיירה מגיעים בנסיעה בכבישי מזרח המדינה .ביציאה מוינה לוקחים את כביש מספר 3 ,בעיר קרמס נוסעים עוד שמונה קילומטר לעיר, אין להכנס ברכב לעיירה יש מגרש חנייה בתשלום בתחילתה, כמו כן קיים משרד תיירות קטן, השוכן בעיירה ממזרחה במגרש החניה, Parkplatz אוסט ,פתוח בשעות 10:00-18:00 .
תחבורה ניתן להגיע לעיירה ברכבת מוינה לעיר קרמנס מתחנת גוזף, להחליף רכבת לכוון העיירה Durnstein  ומשם לתחנת הרכבת בעיר זמן נסיעה כשבעים דקות.
או מזלצבורג דרך לינץ לעבור לרכבת לעיר  Durnstein  לתחנת הרכבת בעיר 50 דקות נסיעה. ברכב מוינה לאורך הדנובה בערך שעתיים נסיעה.
בעיירה קיימת רכבת קטנה לסיורים בעיר, לחצות את העיר רגלית לוקח דקות מעטות.
אטרקציות בעיירה :
בזמן השוטטות בעיירה אתם מוזמנים ללגימת כוסית דוגמית חינם בחנויות היין הפזורות בעיירה ,או באחד מהפאבים הפזורים בעיר ,ברור שלאחר הלגימות בתי העיירה מהמאות 16-18 יראו לכם צבעוניות ויפים יותר  ,גדות הדנובה מוגנים בסוללות עפר כנגד הצפות,העיר בנוייה בחלק הצר של העמק על מנת לאפשר הגנה טובה יותר לעיר.
 
כנסייה   Durnstein Parish Church , כנסייה שנבנתה כמנזר במאה ה 15 , בולטת בזכות צבעיה החיצוניים לבן וכחול בולטת על קו החוף של העיירה ,הכנסייה שוחזרה בסגנון הברוק, כולל מגדל גבוה ומרשים, ישנם כמה ציורים של האמן שמיד ומזבח יפה.
 
טירה Durstein Castle ,אשר העניקה את שמה לעיירה בתקופת ימי הביניים,שמה נגזר מהמלה הגרמנית האבנים היבשות ,אבנים אלו שימשו לבניית המצודה בניגוד לשפע הירק למרגלות המצודה בנהר הדנובה,הטירה   ממוקמת מעל לעיר על גבעה תלולה  בגובה 160 מטר מעל לעיירה וביקור בחורבות דורש טיפוס לא קל., קשורה לאגדה אודות המלך ריצארד לב הארי, שנשבה בשנת 1192 בידיו של מלך אוסטריה ליאופולד החמישי , ואף אחד לא ידע היכן נכלא, משרתו בלונדל של המלך ריצארד לקח כלי נגינה ועבר בטירות אוסטריה ובכל מקום שר שירים האהובים על המלך, כאשר הגיע לטירה ושר את שיריו הצטרף אליו המלך ריצארד מכלאו לשירה, המשרת רקח מבצע לשחררו ועזר לו לחזור לאנגליה.
 
אך מנגד טוענים כי גילוי מקום כלאו של האסיר גרם למלך האוסטרי להעבירו למבצר פאלץ ריינלנד ולדרוש כופר גדול יותר,לאחר ששולם הוחזר ריצארד לב הארי לאנגליה.
הטירה נהרסה כמעט כליל בהתקפה של צבא הכיבוש של השוודים בשנת 1645 ,כיום ניצבים שרידייה מעל לעיירה ומשמשים מקור לצילומים לאנשים השטים בדנובה.
ואכאו העיירה דורנשטיין Durnstein
 
אוסטריה Burgenland העיירה Heidenreichstein
העיירה  Heidenreichstein
העיירה ממוקמת בחלקה הדרומי של מדינת   Burgenland  בחלקה המזרחי של המדינה ,סמוך לגבולה של צכיה 141  קילומטר מוינה קחו את האוטובוס 1155 מווינה מהתחנה המרכזית  Mattersburg   ולעבור לאוטובוס 1833 בתחנה  האחרונה בכיכר המרכזית   Hauptplatz ,או ברכבת מוינה הנסיעה בערך שעה וחצי .
 
אטרקציות בעיירה :
פארק טבע מורלנד   moorland
מחוץ לעיירה פארק שעשועים  Anderswelt
מוזיאון   house of moors ממוקם בפארק התרבות
 
טירה המים    Wasserschloss   , נבנתה במאה ה 12 , בקיץ שישה סיורים מודרכים.
הטירה מורכבת משני מבנים ושני שערים כולל גשר מתרומם לשער,הטירה מבוצרת לשמירה על הכניסה למצודה ,בפינות החומה מגדלים עגולים להגנה ובתוך החצר חנוית לתעשייה שהיו מוגנים בתוך תחומי הטירה , הטירה לא נפלה מעולם במצור או מלחמה,
הטירה הוקמה בסוף המאה האחד עשר ומבנים נוספים הוספו במאה ה 15.
 
לאחר שהבעלות עברה מספר ידיים כולל המלוכה היא שייכת למשפחת Kinsky , בטירה ממוקם מוזיאון, ניתן לבקר בטירה והמשפחה ויורשיהם עדיין מתגוררים בטירה.
אוסטריה Burgenland העיירה Heidenreichstein
 
אוסטריה העיירה Hainburg an der Donau
העיירה Hainburg an der Donau
העיירה ממוקמת בחלקה המזרחי  של מדינת ,Burgenland  ממוקמת על נהר הדנובה ,40 קילומטר מזרחית מוינה, בין וינה ברטיסלבה קרובה לגבול של סלובקיה,נחשבת לעיירה המזרחית ביותר במדינה.
 
העירה קיימת עוד מהתקופה הרומאית כאשר הייתה עיר מבוצרת אשר בוצרה ונבנתה טירה  ונבנו בה שני שערים וחומה שאורכה היה שנים וחצי קילומטר ,15 מגדלי שמירה היו בחומה, המלחין היידן למד בעיר מוזיקה כאשר מלאו לו שש שנים ועד היום קיים פסלו בכיכר המרכזית בעיר.
 
הטירה של  Hainburg  נבנתה בימי שלטונו של היינריך השלישי בשנת 1050.נהרסה בקרבות בשנת 1683 ונבנתה מחדש בצורתה כפי שהיא נראית כיום בשנת 1709.
אוסטריה העיירה Hainburg an der Donau
 
אוסטריה Burgenland העיירה Pochlarn
העיירה Pochlarn
העיירה ממוקמת בחלקה הדרומי של מדינת  Burgenland בחלקה המזרחי של המדינה , בסביבות שמונים עד מאה קילומטר מוינה .
 
עיירה קטנה בחלקו הדרומי של נהר הדנובה ,בעיירה חומות מגן ,מגדל מהמאה ה 15 .
אטרקציות בעיירה :
כנסייה Maria Himmelfahrt , נבנתה בין השנים 1389-1429 . בסגנון גותי ושופצה בסגנון הרנסנס .
 
מגדל Tower Welserturm,שימש כמחסה בזמן מלחמה,משמש כיום כמוזיאון להיסטוריה של האיזור,שלל מוצגים מתקופת האבן עד לתקופה הרומאית, ופני כן מחסן למלח. 
 
מוזיאון הצייר קושקה   Kokoschka museum , רחוב Regensburgerstrase 29 ממוקם בבית שהאמן נולד,הוקם בשנת 1973 כאגודה לשימור זיכרונותיו ועבודותיו,המבנה נרכש בשנת 1998 בידי העירייה משמש כבימה לעבודותיו ותערוכות מתחלפות ובית התרבות של העיירה.
 
מוזיאון הנגרות Carpentry Museum,רחוב Sandtorgasse 9  מוקדש לסגנון הנגרות האוסטרית ,תצוגות של כלי נגרות ישנים, מודלים ותוכניות של ריהוט.
 
טירת  Schloss Pochlarn,נבנתה בידי הבישוף האזורי   Regensburg Bishop בשנת 1576 , המבנה בעל המגדל המרשים אשר אשנביו נראים כאילו לא במקומם הטבעי,החלונות והפתחים מחושלים בברזל ועל הדלת הצפונית מותקן מקוש בצורת ראש אריה.
אוסטריה Burgenland העיירה Pochlarn
 
אוסטריה Burgenland העיירה Raabs Thaya
העיירה  Raabs-Thaya
העיירה ממוקמת בחלקה הצפוני של מדינת   Burgenland  בחלקה המזרחי של המדינה  ,העיירה  Raabs Thaya שבצפוןWaldvierte l במפגש הנהרות Moravian Thaya, בסביבות שמונים עד מאה קילומטר מוינה בקרבה לגבול עם צכיה .
אטרקציות בעיירה :
כנסייה  Grenzlandmuseum  
האנדרטה של  Rolandstatue
טירה    Burg Raabs  ,נבנתה בסוף המאה ה 11
הריסות מצודת  Ruine Kollmitz  ושרידי חומת העיר.
העיירה המשותפת הוקמה באיחוד של שני כפרים מגרמניה וממורביה לכפר אחד .
אוסטריה Burgenland העיירה Raabs Thaya
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור