דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

טיבולי אטרקציות בעיירה Tivoli

רומא מעיינות טיבולי Tivoli
מעיינות טיבולי  Tivoli
הכניסה בתשלום
תחבורה לרדת בתחנת מטרו   Ponte  Mammolo , משם לעלות על אוטובוס בקו  Rome-Tivoli , ולרדת בטיבולי בתחנת Largo Nazioni Unite , זמן הנסיעה באוטובוס כשעה .
או מתחנת רומא או Tiburtina, באוטובוס  Cotral buses  או מתחנת  Rebibbia  שאליה מגיע בקו B  של המטרו
המקום פתוח בימי שני- שבת מהשעה 09:30 עד שעה לפני השקיעה.
מידע
העיירה טיבולי ממוקמת 31 קילומטר צפונית לעיר רומא, למרגלות גבעות  Monti Tiburtini hills , תושביה של העיר טיבולי המודרנית מונים למעלה מ  50,000 תושבים, בפרוור  Bagni di Tivoli בטיבולי ניתן לרחוץ במעיינות תרמיים כפי שרחצו במאות הראשונות לאחר הספירה המשמשים למטרות רפואיות ,עוד בטיבולי  מפלי מים, גנים,רחובות עתיקים ,באזור העיירה  בילו עשירי הממלכה הרומית ונבנו בה וילות ואחוזות באותה תקופה.
 
המשך התפתחות המקום החל בתקופת הרנסנס שאז נבנו בה וילות חדשות והמפורסמת היא ווילת דאסטה Villa d Este  בסגנון איטלקי , שהכניסה אליה בתשלום,הווילה שוכנת על שרידי מנזר בנדקטיני ,בשנת 1461 הוקם בעיירה טיבולי מבצר בשם  Rocca Pia,  במלחמת העולם השנייה נפגעה העיירה אך היא שוקמה,כאשר הולכים בסמטאותיה של העיירה טיבולי ניתן לחוש את ימי הביניים.
 
הווילה נחשבת ליפה ביותר הן בזכות המזרקות  כמו מזרקת הנשרים מזרקת האוהבים,מזרקת רומא והמפלים הרבים המשולבים בגניה ,הנימפיאות ,זרימת מים משולבת במוזיקה, גני טיבולים מעוצבים בקפידה ,העתקות של גנים מפורסמים,שילוב גם מסגנון הברוק,באין ספור טרסות המזכירות את הגנים התלויים של בבל, בגני הווילה  למעלה מחמש מאות מפלים מזרקות ויציאות לזרימת מים ,הוא גם הוכרזה כאתר מורשת עולמית בידי האו"ם.
 
את הווילה Villa d Este  טיפח הקרדינל  Cardinal IppolitoII d Este   שכשל ברצונו להיבחר למשרת האפיפיור ,הוא גם הגה את רעיון הגן התלוי Vallegaudente, חדרי הארמון מקושטים בציורים של ציירים מפורסמים במאה ה 15, במאה ה 16 הוספו אלמנטים והגן עבר שיפוץ,במאה ה 18 הוזנח המקום חלק ממוליכי המים חרבו הפסלים המפוארים בגן קרסו,היא החלה להשתקם במאה ה 19 עת עברה לרכוש המדינה ובשנת 1920 המקום שופץ ונפתח לביקורי העם, חלק מהמים מגיעים באמת מים מתחת לעיר .  
רומא מעיינות טיבולי Tivoli
 
טיבולי אטרקציות נוספות בעיירה
אטרקציות נוספות בעיירה  Tivoli
תחבורה לרדת בתחנת מטרו   Ponte  Mammolo , משם לעלות על אוטובוס בקו  Rome-Tivoli , ולרדת בטיבולי בתחנת  Largo Nazioni Unite , זמן הנסיעה באוטובוס כשעה .
או מתחנת רומא או  Tiburtina , באוטובוס  Cotral buses   או מתחנת  Rebibbia   שאליה מגיע בקו B של המטרו
 
כששה קילומטר ממרכז העיר ניתן לבקר  בווילה אדריאנה   Villa Adriana  ששימשה כבית הקיץ של הקיסר אדריאנוס. הווילה מהמאה השנייה לספירה.
 
ניתן לבקר בווילה  גיאורגיה  Villa Gregoriana,כניסה בתשלום, המהווה פארק עם מפל מים בגובה מאה מטר, מחוץ לעונת הקיץ הכניסה מוגבלת .
 
בית העיריה .
מקדש  Temple of Vesta  בעל נקודת התצפית הפנורמית הנפלאה ,ממנו 10 דקות הליכה  למקדש  העגול  Temple of the Sybil  לכוון וילה Villad Este  מסביב לשני המקדשים ממוקמת מסעדה עם מרפסת נוף על העמק והמפלים.
 
גשר  Ponte Gregoriano, גשר זה נהרס בשיטפון מים אדיר במאה ה  18 ,לאחר שנבנה  הוא נהרס שוב בעת שהגרמנים נסוגו מהאזור במלחמת העולם השנייה בשנת 1944, לאחר המלחמה נבנה מחדש כאשר עומדים על הגשר כנקודת תצפית מתגלה לצופה,מפל מים ושרידי מקדש  temple immortalised , גשר זה מופיע במספר ציורים מפורסמים.
 
שרידי מבצר  Rocca Pia fortess  ,שנבנה בידי האפיפיור פיוס השני.
 
שרידי אמפיתאטרון רומי  Roman Amphitheatre   .
 
שרידי כנסייה  Church of St Sylvester  בסגנון רומנסקי של הקדוש סיבסטר.  
 
קתדרלה של סן לורנצו   San Lorenzo  הכוללת חזית בסגנון ברוק משולבת בגילופי עץ מיוחדים.
טיבולי אטרקציות נוספות בעיירה
 
טיבולי ווילה אדריאנה Villa Adriana
ווילה אדריאנה  Villa Adriana
תחבורה תחבורה לרדת בתחנת מטרו   Ponte  Mammolo , משם לעלות על אוטובוס בקו   Rome  Tivoli , ולרדת בטיבולי בתחנת   Largo Nazioni Unite , זמן הנסיעה באוטובוס כשעה .
או מתחנת רומא או Tiburtina , באוטובוס   Cotral buses   או מתחנת  Rebibbia   שאליה מגיע בקו B של המטרו, מהעיירה יש לעלות על אוטובוס מיוחד לווילה
מידע
אדריאנוס היה קיסר ומצביא נאור ומשכיל, הוא בנה לעצמו בית קיץ,בגודל של עיירה קטנה ששטחה כ  250 דונם,בשנת 1999 הוכרה הוילה כנכס שמור של אונסקו.
 
ווילת אדריאנוס מרוחקת 6 קילומטר ממרכז העיירה טיבולי,אדריאנוס היה קיסר ומצביא משכיל ,על כך יעידו גם הספריות אשר בנה בווילה, אדריאנוס בילה רבות במקום ואף מציין זאת בזיכרונותיו במאה ה  16 החלו חפירות ונשדדו מהמקום עתיקות רבות כולל פסלים ופסיפסים חלקם באוספים פרטיים וחלקם במוזיאונים ברחבי העולם,חלקם נחפרו בידי אנשי הקרדינל לקשט את וילה  Villa d Este,לאחר שהווילה עברה לידי המדינה במאה  19 החלה חפירה מסודרת ושימור המקום לביקורים .
 
בית הקיץ של הקיסר אדריאנוס.הינה  וילה מהמאה ה-2 לספירה.הקיסר עצמו הגה את הרעיון לבית בכפר בעבורו, על הבנייה פיקח אדריאנוס באופן אישי ובתכנונה השתתפו אדריכלים מפורסמים,בקומפלקס נבנו כשלושים מבנים  בווילה בנה הקיסר : אגמים,מזרקות ,אמבטיות רחצה ,אמות מים,פסלים רבים משיש,ספריות,אולמות לישיבות,שני מקדשים הדומים למקדשים במצריים,גינות ובתוכם מקדשים.
 
שרידי הווילה המשתרעת על שטח עצום שאפילו עם מפה ניתן להתבלבל,ביקור במקום לחובבי עתיקות וניתן להקדיש למקום יותר ממחצית יום ביקור.

קומפלקס המבנים הגדול בנוי מעל קטעים של מעברי שירות תת קרקעייםבאורך של 4 קילומטר  להפעלת המקום בעת שהתארח במקום,גודלם של המעברים מאפשר נסיעה של כלי רכב בהם.
טיבולי ווילה אדריאנה Villa Adriana
 
 
 
בניית אתרים - שרקור