דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

איטליה העיירות בגבעות אלבני

איטליה קסטלו עיירת הביניים Albano Laziale
העיירה Albano Laziale
אזור הגבעות אלבני נמצא 11 קילומטר דרומית מזרחית לרומא ,בתחום האזור מספר עיירות מתקופת ימי הביניים אשר משומרות במצב הדומה לתקופת הקמתן.

האזור נוצר מתופעה גיאולוגית געשית ונותרו בו שני אגמים ,אגם  lago Albano  ואגם  lago di Nemi   שנותרו במכתשים כתוצאה מהפעילות הוולקנית בעבר. 

העיירה מהווה את אחת העיירות החשובות ברומאני קסטלי , שימשה כמרכז מסחרי ודרך מעבר לסחורות במאה החמשית לספירה ,חלק מתחומה כולל חלק מאגם  Lago Albano.

הפסגה הגבוהה של העיר אלבנו הוא ההר Cappuccini, הממוקם מ 615 מעל מפלס הים.שבין עצי האורן ממוקם מנזרConvento dei Cappuccini.

בעיירה הארמון Savelli, שנבנה ב המאה ה 13 בידי משפחת Savelli, המבנה החל את דרכו בתור כמצודה ונותרו המגדלים בכיכר .

ארמון הבישוף Lercaroאשר נבנה בשנת 1727 כמתנה לאפיפיור בנדיקטוס ה 13, כיום משמש משרד עורכי דין.

עוד ארמונות בעיירה : ארמון  Palazzo Campano, ארמון  Palazzo Rospigliosi  כיום מכון ליאונרדו עם גינה לידו, ארמוןPalazzo Pamphilj ,Palazzo Poniatowskj ,Villa Doria-Pamphilj  שנחרבה במלחמת העולם השנייה הפכה לפארק הכולל שרידים ארכיאולוגיים ,Villa Corsini נבנתה במאה ה 18 , שבעה כנסיות וקתדראלות בעיירה.
איטליה קסטלו עיירת הביניים Albano Laziale
 
איטליה עיירת הנופש Frascati
העיירה  Frascati
העיירה ממוקמת 13 קילומטר מצפון מזרח רומא ,בגבעות אלבני  Colli Albani   ודרך המצודות  Roman  Castles 
כניסה חופשית לוילה  Villa  Aldobrandini
תחבורה נסיעה ברכבת מהתחנה המרכזית ברומא   Stazione Termini  בכניסה של רחוב  Via Giolitti ,הרכבת יוצאת  מרציף   Laziali Ferrovie , הקו משרת גם את הקו ל   Albano  עובר גם במרינו  Marino  קסטל  Gandolfo  וממשיך ל Velletri  ועובר גם ב   Lanuvio .
מידע
נחשבת לאחת העיירות הידועות בקסטלי רומאני בזכות היין הלבן שמיוצר במקום ,המבנה המפורסם בעיירה היא הווילה המפורסמת   Villa  Aldobrandini  והגנים המקיפים אותה הפתוחים לציבור,תחנת מים והמפל  שאינם פועלים,מאחורי הווילה ,קיימים פסלים בגן,מן הגנים נשקף נוף יפה, הכיכר המרכזית בעיר כיכר מרקוני  Piazza Marconi  לידה טרסת תצפית פנורמית ובית קפה ,משרד המיידע לתייר ממוקם בווילה  Aldobrandini אך סגורה בהפסקה בשעות הצהריים.
 
אירועים בעיירה
פברואר - Carnevale, עם תהלוכות וחגיגות.
מאי - Festa dei אס אקומו פיליפו דואר, פסטיבל לכבוד הקדושים של העיר פטרון.
יוני 23 - lumaca Sagra דלה,חג החילזון חגיגיות עם אוכל ברחובות .
אוקטובר - Sagra דל vino, פסטיבל יין.
איטליה עיירת הנופש Frascati
 
איטליה עיירת הנופש אינזרו enzano
העיירה  Genzano
תחבורה
העיירה ממוקמת מעל לאגם Lake Nemi, עשרים ותשע קילומטרים דרומית מרומא, בגבעות אלבני.
מידע
בעיירה רחוב ראשי המשמש גם לעריכת קניות,בכיכר המרכזית של העיירה תחנת מידע תיירותי ומזרקה עם עמודים מגולפים ,בהמשך העלייה לכנסיית  Maria della Cima  ומאחוריה שדרה המשקיפה על האגם לידה ארמון  Palazzo Sforza Cesarini  אשר נבנה במאות 17-18 .
 
בחלק הגבוה של הכפר שוכנת הטירה, שהיום הוא בית מושבה של העירייה, שבו אפשר להתפעל מזרקת  Cavallina  הכוללת את  האלה  Cerere שנוצרה במאה הראשונה לספירה.
 
בעיירה הריסות מנזר וכנסייה    Maria della Platea  ו  Maria delle Grazie, ניתן במרחק קטן לבקר בטירת   Monserico Castle.
אטרקציות עיקריות בעיר :
ארמון ספורצה Baronal  Cesarini
הגן האנגלי המקיף את הארמון
כנסיית סנט מרי של Cappuccines
המזרקה  סנט סבסטיאן
הקתדראלה של סנט מרי
פסטיבל הפרחים הדתי  Infiorata Feastival   של העיירה נערך בחודש יוני בכל שנה משנת 1778 לספירה ,בפסטיבל זה מכוסה רחובה הראשי של העיר במרבדים של ציורי פרחים לאחר שהתצוגה נערכת עוברים עלייה בתהלוכה של רעולי פנים.
איטליה עיירת הנופש אינזרו enzano
 
איטליה העיירה Gandolfo וארמון הקיץ של האפיפיור Aldobrandini
העיירה  Gandolfo וארמון הקיץ של האפיפיור  Castel Gandolfo
העיירה ממוקמת 15 קילומטר מדרום מזרח רומא ,בגבעות אלבני  Colli Albani   ודרך המצודות  Roman   Castles  
כניסה חופשית לוילה  Villa   Aldobrandini
תחבורה הוא 15 קילומטרים מרומא וניתן להגיע באוטובוס מתחנת הרכבת התחתית Anagnina, או ברכבת מתחנת Termini של רומא.
מידע
העיירה  Gandolfo מוקפת בגבעות מיוערות ומשקיפה על אגם אלבנו, ומספר וילות של עשירים,גבעה יפה והעיירה יושבת גבוה מעל אגם אלבנו  ארמון הקיץ והעיירה קסטל  Gandolfo  ממוקמים  רק כמה קילומטרים מדרום לרומא.
 
המצודה המשמשת כמעון הקיץ של האפיפיור  ממוקמת על גבעה שולטת על העיר ,מסביב לארמון האפיפיור גנים ונוף המשקיף על אגם אלבנו.בארמון מצפה האסטרונומי השולט על כיכר Liberta Piazza della   בעיר , אך גינות הארמון המרהיבים והמיוחדים נחבאים מהציבור והוא אינו מורשה להיכנס אליהם.
 
הכיכר הראשית של העיר ,Piazza della Liberta   והכנסייה של סן תומאסו די וילאנובה, שתוכננה על ידי ברניני, ממוקמת  מול שער הארמון. וכן כמה בתי קפה, יש גם כמה חנויות המוכרים את התוצרת המקומית לתיירים בכיכר , יש מאמינים המגיעים לעיירה בימי ראשון  ולכיכר בתקווה לחזות בדמותו של האפיפיור הנופש.
 
עיירה מעט מנומנמת המציעה מאכלים ותוצרת חקלאית טובה למבקר ,מקום חמוד לביקור שאינו ממושך.
איטליה העיירה Gandolfo וארמון הקיץ של האפיפיור Aldobrandini
 
רומא גבעות אלבני Colli Albani
גבעות אלבני  Colli Albani
אזור הגבעות אלבני נמצא 11 קילומטר דרומית מזרחית לרומא ,בתחום האזור מספר עיירות מתקופת ימי הביניים אשר משומרות במצב הדומה לתקופת הקמתן.
 
האזור נוצר מתופעה גיאולוגית געשית ונותרו בו שני אגמים ,אגם  lago Albano  ואגם  lago di Nemi  שנותרו במכתשים כתוצאה מהפעילות הוולקנית בעבר.
 
האזור נוצר מתופעה גיאולוגית געשית ונותרו בו שני אגמים ,אגם  lago Albano  ואגם  lago di Nemi  שנותרו במכתשים כתוצאה מהפעילות הוולקנית בעבר.
 
משום ויכוחים על גבולות האזור נוטים לציין כי ישנם 12 עיירות וטירות באזור Albano Laziale , Ariccia , Castel Gandolfo , Colonna , Frascati , Genzano di Roma , Grottaferrata , Lanuvio , Marino , Monte Compatri , Monte Porzio Catone , Nemi , Rocca di Papa , Rocca Priora , Lariano , Velletri.
רומא גבעות אלבני Colli Albani
 
 
 
בניית אתרים - שרקור