דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אוסטריה האלשטדט העיירה Hallstatt

אוסטריה זלצבורג הכפר האלשטדט Hallstatt
הכפר האלשטדט  Hallstatt
הכפר  Hallstatt    ממוקם באזור Salzkammergut  של אוסטריה, ממזרח לעיר  זלצבורג ישירות על חופי אגם   Hallstatter .
תחבורה מאזור זלצבורג לאורך רצועת האגמים של סט גילגן, סט וולפגנג ובאד אישל.
תחבורה אין רכבות ישירות אל אגם  Hallstatter  באזור זלצבורג , יש לקחת רכבות מוינה העוצרות בתחנת רכבת קטנה בצדו המזרחי של האגם, ניתן לרדת ב  Obertraun  אם אתה נשאר שם מהתחנה, ואז עוברים עם מעבורת  , שם או בסירה לעבור באגם בתשלום , ניתן להגיע ל   Halstatt   באוטובוס הדואר מבאד אישל, המרחק הוא 12 קילומטר .
מידע
מרכז המידע המקומי לתיירים Hallstatt Tourist Information, מרכז הכפר Seestrase 169 טלפון 43-61348208 פתוח יולי-אוגוסט בשעות בימים שני-שישי בשעות 09:00-17:00 בימי שבת בשעות 10:00-17:00,סגור ראשון , בחודשים ספטמבר –יוני בימי שני-שישי בשעות 09:00-12:00 ובשעות 14:17:00 סגור שבת ראשון.
 
מרבית בתי הכפר מהמאה ה 16 שמורים,הכפר ממוקם על גדות האגם  Hallstatter  כפר נחבא בהרים בעת ערפל נסתר קמעה.  
 
מוזיאון פרהיסטורי   The Prehistoric Museum , במוזיאון  ממצאים עתיקים שונים מהאזור לאורך התקופה הקדומה של 8000 שנה לפני הספירה ולאורך השנים ,מתקופות הברזל והברונזה,שרידים מתקופת כריית המלח הקדומה ,חפצים ומידע על תושבי האזור הקדומים.  

מוזיאון פולק  The Folk Museum  או כפי שהוא מכונה Heimatmusem,בתצוגות המוזיאון אוסף רב גווני של ארכיאולוג ששהה במקום בשנות השלושים במאה ה 19 והשאיר את אוספיו מאפריקה,אוספים אינדיאניים וממצאים מהסביבה.  
  
   
אוסטריה זלצבורג הכפר האלשטדט Hallstatt
 
אוסטריה האלשטדט הרכבל להר שמעל לכפר Hallstatt
לרכבל להר היוצא חמישה קילומטר מהכפר Hallstatt  מנקודת  Obertraun
שלוש תחנות בדרכו :
תחנת  ראשונה עמק תחנת Obertraun בגובה 608 מטר ירידה למכרות המלח .
 
תחנת  שנייה Middlelstation Schonbergalm  בגובה 1350מטר ,ירידה למערות הקרח ,יש שתי מערות במרחק 100 מטר אחת מהשנייה.
 
תחנה שלישית  Krippenstein בגובה של למעלה מ 2100 מטר.
אוסטריה האלשטדט הרכבל להר שמעל לכפר Hallstatt
 
האלשטדט מוזיאון הכפר World Heritage Museum

הכניסה בתשלום

כתובת הכפר  Hallstatt  האלשטדט, Geschaftsstelle Hallstatt Seestrase 169

טלפון  61358329

תחבורה רכבת בקו Westbound Line החלפה לרכבת Attnang Puchheim   החלפה ל  Seinach-Irdning-Hallstatt ומשם במעבורת באגם.

 

האלשטדט מוזיאון הכפר World Heritage Museum
 
בית הגולגולות  Charnel-House  בכפר   Hallstatt
הכניסה בתשלום
בשמו המקומי  Beinhaus   או  Bone House
מידע
בית הגולגולות  ממוקם מאחורי הכנסייה הקתולית מהמאה ה 12 בקפלה של הקדוש מיכאל , על הרצפה הקרקע של הכנסייה Michaels kapelle  הגותית.
 
בבית הגולגולות  Tne charnel אשר נאספו בבית הקברות כוללות  עצמות, גולגלות כולל גולגולות מצוירות  ושהובאו  מקברי המתים המקומיים  כיוון  שהם חפרו אחרי 10 או 12 שנים כדי לפנות מקום עבור לקוחות חדשים. בבית הגולגולות  נהוג זה מאות שנים לשמור את גולגות מתי הכפר, המונחות שורות שורות, זו על גבי זו. חלק מהגולגולות מעוטרות בצלבים ובפרחים.
 
עד כה נאספו מעל ל 1200 גולגולות, הליך הוצאת העצמות והגולגולות  נעשה מהמאה ה 17,הם מוצאים מיובשים בשמש ונערמים בידי בני המשפחה,בשנת 1720 החלו לקשט בציורים וסמלים את הגולגולות, סגנונות שונים לציורים על פי התקופות,כל תקופה והסגנון שלה,למרות שלכאורה הופסקה הפעילות הזאת בידי הכנסייה ,עדיין יש הממשיכים את המסורת וניתן לראות משנת 1983 גולגולות אך בשנת 1995 הופסק הליך זה לחלוטין.
האלשטדט בית הגולגולות Charnel House בכפר Hallstatt
 
אוסטריה הלשטט מכרה המלח The Salt Mine
מכרה המלח  The Salt-Mine   
הכניסה בתשלום
בשמם המקומי  Salzwelten  או  Salt Worlds
מכרה המלח ממוקם בהר מעל לכפר   Hallstatt   ניתן להגיע אליהם ברגל הליכה של בערך 15 דקות או שימוש ברכבל מסוע ומשם הליכה מן התחנה הגבוהה וקצה הקו  לרכבל של הכפר   Hallstatt .
מידע
מכרה המלח הוא תוצר של תהליך הווצרות של 250 מיליון שנים מאגם פרהיסטורי של מים חמים, יש רשומות על התנחלות באזור  Hallstatt  עוד מהתקופה  התקופה הניאוליתית. תעשיית כריית מלח כבר החלה ב  1300 לפני הספירה ונמשכת עד היום, במוזיאון ניתן לראות  250 שנים של כרייה בסיור במעמקי האדמה ,את טכניקות הכרייה,התחבורה,וחיי הכורים, במכרה 12 שכבות של כרייה הביקור הוא בקומות 6-7 בירידה במעליות עץ, מבקרים גם בחדר הדגימות  Edlersberg  שבו מוצגים גושים של מלח, המראים  את המגוון והיופי של המלח.דרך נוספת  מציגה את יצירות האומנות של הגושים בהיווצרותם, אחד מהמוצגים  נקרא  Zeitspirale שפרוש השם ספירלה הזמן המסביר את 7,000 שנות ההיסטוריה של כריית המלח .
 
עוד בביקור חדר ענק הנקרא  Hornerwerk שבו צופים באגם מלח בן 1200 מטר רבועים, שלתוכו מוזרמים מים טובים מבחוץ על מנת להפיק מלח בשיטות מודרניות,השאריות שקועות בקרקעית האגם, והם מתמוססים שם , המלח נשאב החוצה בתעלת מים לבריכות אגירה ואידוי.
 
הכניסה למכרה דרך מנהרת כריסטינה על שם אימה של אשת הקיסר מריה תרזה, אשר שמה היה פון כרסטינה , לבישה של בגדי כרייה כולל קסדות ופנסים,נסיעה ברכבת לתוך המכרה וירידה במעלית לאולם התצוגות.
 
המראה החשוב ביותר לתיירים הוא איש המלח  man insalt, גופה בת למעלה מאלפים חמש מאות שנה של כורה מלח שגופתו נשתמרה במעטה מלח במכרה, גופה זאת נתגלתה בשנת 1734 .
 
אטרקציה נוספת במקום היא פיר גלישה שאורכו 64 מטר בנוי מעץ ,הגולשים מצולמים במהלך הגלישה ומקבלים תעודת השתתפות בהחלקה כולל לוח זמני הגלישה ותעודות למצטיינים .
אוסטריה הלשטט מכרה המלח The Salt Mine
 
אוסטריה האלשטט מערת הקרח הענקים The Giant Ice Cave
מערת הקרח  The Giant Ice Cave
The Mammoth Cave
הכניסה בתשלום
המערות ממוקמות ארבעה קילומטר מהכפר בדרך שטוחה להליכה  Overtraun
מידע 
לרכבל להר היוצא חמישה קילומטר מהכפר Hallstatt  מנקודת Obertraun
שלוש תחנות בדרכו :
תחנת  ראשונה עמק תחנת  Obertraun  בגובה 608 מטר ירידה למכרות המלח .
 
תחנת  שנייה  Middlelstation Schonbergalm  או  Cableway Dachstein בגובה 1350מטר ,ירידה למערות הקרח ,יש שתי מערות במרחק 100 מטר אחת מהשנייה.
 
תחנה שלישית  Krippenstein  בגובה של למעלה מ 2100 מטר
 
למערות הקרח ניתן להגיע תוך 15 דקות ברגל מתחנת הביניים של התחנת  השנייה  Middlelstation Schonbergalmבגובה 1350מטר ,בתחנה זאת יורדים  למערות הקרח ,יש שתי מערות במרחק 100 מטר אחת מהשנייה.
 
שמעלה את המטיילים כמה מאות מטרים לפסגה. משם שוב צועדים ברגל עד לפתח למערת הקרח הביקור בה כרוך כמובן בתשלום .
 
באזור התחנה האמצעית הוקם מצפור מרפסת מעל לתהום המכונה  Five Fingers חמש אצבעות לפי צורת המרפסת חלקה מחופה זכוכית.
 
את המערות גילו בשנת 1910 בעת טיול במקום ישנם מספר מערות כאשר אחת הגדולות בעולם היא מערת הממוטות Mammut, או כפי שנקראה בעבר Weather hole על שום ענני הערפל שמגיעים לפני סערה לפתח המנהרה.
 
מערת הממותות  Mammut מסוג מערת קרסט המורכבת ממספר מעברים שאורכם  כ 60 קילומטר והפרשי גובה של 1000 מטר בין המעברים מהתחתונה עד לגבוהה, בתוך המנהרות זרם וזורם נחל Traun river גודלה כל כך ענקי שניתן להסתובב בלא להיתקל בקבוצות אחרות. .
 
במקום מוזיאון המערה  The Dachstein Cave Museum   המתעד בצורה מדהימה את המקום ונושא הקרחונים בתוך המוזיאון מודל המתעד 48 קילומטר מהמנהרה.
 
בכניסה למוזיאון ממוקמת מסעדת ההרפתקאות עם שמות משונים למאכלים .
אוסטריה האלשטט מערת הקרח הענקים The Giant Ice Cave
 
 
 
בניית אתרים - שרקור