דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

פולין מוזיאונים בערי במדינה

 
 

המוזיאון ממוקם בבית העירייה של רובע קז'ימייז ברחוב 1 Wolnica Pl ,טלפון לתאום (+48) 124305575     הכניסה בתשלום.

המוזיאון פתוח בימי שלישי-ראשון בין השעות 11:00-19:00 בימי שני סגור.

בתצוגות המוזיאון מוצגי פולקלור מפולין,מרחבי אירופה,מאפריקה,אמריקה ומאסיה,המוזיאון נחשב למוזיאון הגדול לאתנוגרפיה בפולין,חלק מתצוגותיו הוא אוסף תלבושות לאומיות מחבלי הארץ השונים והכפרים ברחבי פולין.

קרקוב מוזיאון לאתנוגרפיה Muzeum Etnograficzne
 

הכניסה בתשלום,כתובתו של המוזיאון 4 Lipowa street ,המוזיאון סגור בימי שני ופתוח בימי שלישי עד יום ראשון 11:00-19:00. סגור בימים שני ,טלפון לתאום (+48)  122634000

המוזיאון ממוקם בקומת הממסד במפעל הסירים של שינדלר,באולמות היצור של המפעל הישן ותצוגותיו הן מעולם האומנות המודרנית העכשווית,מעבר לתצוגותיו הקבועות נערכות במוזיאון תערוכות מתחלפות ,של אומנות עכשווית במיצגי ווידאו ,תערוכות של אומנות פלסטית , מיצגים שההסברים ומידע מוצגים ומושמעים בשפות האנגלית והפולנית מוזיאון חביב ומעניין לביקור .

קרקוב מוזיאון לאומנות עכשווית MOCAK
 

הכניסה בתשלום,כתובתו של המוזיאון 17 Jana Pawla II street ,המוזיאון סגור בימי שני ופתוח בימי שלישי-שישי בשעות 09:00-17:00 בימים שבת וראשון בשעות 09:00-16:00,בימי שלישי כניסה חופשית,טלפון לתאום 126424070 (+48) .

המוזיאון ממוקם בשדה התעופה ראקוביצ'ה שנסגר,בתצוגות המוזיאון האווירי ,המטוס הפולני הראשון שנבנה בשנת 1910 שהמריא ונחת פעם אחת בלבד,אוסף מטוסים מסוגים שונים, אוסף מסוקים,אוסף של ציוד טיסה ומנועים,מטוסים שפעלו בתקופת מלחמת העולם השנייה,מצגות לקרבות אוויר מפורסמים,בתצוגות המוזיאון כמאתיים פריטים.

קרקוב מוזיאון התעופה הפולני Polish Aviation Museum
 

הכניסה בתשלום,כתובתו של המוזיאון 35 Rynek Glowny בכיכר העיר בבית העירייה  המוזיאון סגור בימי שני ושלישי ופתוח בשאר ימי השבוע בשעות 10:00-17:30 ,טלפון לתאום (+48) 126192300

מוזיאון המספר את סיפור תושביה של קרקוב ומבניה מתחילת הקמתה והיותה בשנותיה הראשונות מקום מושבם של מלכי פולין בעת ששימשה עיר בירתה של פולין,בתצוגות חולפים על פני מפות מתקופות של העיר,בעיצובה האורבני לאחר סיפוח הפרוורים למקשה של עיר אחת בין החומות ומחוצה להם.

עוד באוספים : חותמות רשמיות של מוסדות השלטון והמועצה,מסמכים מתקופות שונות הקשורות לניהול העיר,דיוקנאות של המושלים וראשי העיר,סממני שלטון כמו שרביטים וטבעות שלטוניות,ציוד ששימש לניהול העיר,ואוסף עריסות המעוצבות והמושקעות של בובות ישו המוצגות בחג המולד .

קרקוב מוזיאון העיר ההיסטורי City of Krakow Historical Museum
 

הכניסה בתשלום,כתובתו של המוזיאון  3 Poselska street ,המוזיאון סגור בימי שבת ופתוח בשאר ימי השבוע בשעות 10:00-14:00 ,ביום חמישי בשעות 14:00-18:00,כ ניסה חופשית ביום ראשון טלפון לתאום  124227560(+48)

בתערוכת הקבע של המוזיאון ניתן לראות ממצאים של קרקוב לאורך אלף שנה,ממצאים  התקופות קדומות,מימי הביניים ,מוצגים ממצרים העתיקה כולל פסלי אלים מיצריים,בתחילה שימש המבנה מיצדית בימי הביניים,לאחר מכן שימש כארמון ולאחריו כמנזר,לאחר פינוי המנזר הפך לכלא העירוני ולבסוף הפך המבנה למוזיאון הארכיאולוגי של העיר.

בין מוצגיו של המוזיאון פסל מאבן של אליל סלאבי בגובה שמונה מטר ,ככול שידוע הוא היחיד על אדמת פולין.

קרקוב המוזיאון הארכיאולוגי Archeology Museum
 

הכניסה בתשלום, המוזיאון המלכותי פתוח בימים שלישי-שישי בשעות 08:00- 17:00בימים שבת וראשון בשעות 09:30-17:00 ,  סגור בימי שני.

בארמון המלוכה שבמצודת וואהל גרו שלוש שושלות של מלכי פולין בעת שקרקוב הייתה בירת פולין,בעת הסיור בחדרי הארמון ,ניתן לצפות ביצירות אומנות יקרים ועתיקים,בריהוט עתיק ומיוחד,אוסף מיוחד ונדיר של שטיחי קיר פלמיים (גובלנים) מהמאה השש עשר ,אוסף התכשיטים המלכותיים ,כתרים ,שרביטים .

בהמשך הסיור נכנסים לחלל הממצאים הארכיאולוגיים שנתגלו באזור,מצגים המספרים את תולדות המצודה הארמון והקתדראלה שעל גבעת וואהל,חלל התצוגה מהמזרח הרחוק המכילה דברי אומנות וקרמיקה מסין ויפן,דברי אומנות מפרס ומתורכיה , כלי נשק עתיקים ועוד.

קרקוב המוזיאון בארמון המלכים שעל גבעת וואבל Royal Castle Wawel
 

הכניסה בתשלום,כתובתו של המוזיאון 19 Sw. Jana street  ,בחלק ההיסטורי של העיר העתיקה ,בקרבה לספרייה העתיקה של המנזר ,כרגע המוזיאון סגור לשיפוצים עד שנת 2016.

חלק מאוספיו עברו לתצוגה במצודת Niepolomice castle וחלק אחר מהתצוגה עברה לגלריה לאמנות עתיקה ברחוב Pijarska street ,הגלריה פתוחה כל יום מלבד יום שני בשעות  10:00-16:00.באוספי המוזיאון הכולל ציורים של ציירים מפורסמים מהמאות הקודמות : ציורו של ליאונרדו דה וינצ'י הגבירה עם החמוס,תמונות נוף של הצייר ההולנדי רמברנט,יצירות מופת של אמנים אירופאים מהמאות הקודמות,דברי אומנות עתיקה מאירופה,הכוללת רהיטים,זכוכית ושטיחים,אוסף דברי אומנות וקרמיקה מסין,כמו כן מוצגים וחפצים הקשורים להיסטוריה של פולין ,שלל המוצגים היו של משפחת האצולה Czartortyskis ונתרמו על ידה לתצוגה .
קרקוב מוזיאון קזרטוריסקיס לאומנות הקלאסית היפה The Czartoryskis Museum
 

מכרה המלח ממוקם בכתובת Danilowicza Street 10, Wieliczka ,בחלק הדרומי מזרחי כחמש עשר קילומטר מהעיר קרקוב,המכרה הוכרז בידי אונסקו כאתר שימור עולמי.

המכרה פתוח בחודשים אפריל-סוף אוקטובר בכול ימי השבוע (מלבד חגים) בשעות 7:00-19:30,בחודשים נובמבר-מרץ בימי השבוע בשעות 08:00-17:00.

הקדמה

המכרה משמש  מעין עיר תת-קרקעית בת תשעה מפלסים ,הכוללת מנהרות חצובות שאורכם הכללי המשותף כשלוש מאות קילומטר,זאת עיר תת קרקעית הכוללת למעלה משלושת אלפים חללים – חדרים שנחצבו בשנים שמכרה המלח פעל במלוא התפוקה.

העומק המיירבי של המכרה הוא קרוב שלוש מאות מטר ויותר,במהלך הכרייה נחצבו במנהרות המכרה מבנים,מוזיאונים ,אולם למופעים וקונצרטים,כנסייה ואולם תפילה,פסלים של מוטיבים דתיים וחיקוי פסליו וציוריו של ליאונרדו דה וינצ'י כמו הסעודה האחרונה אלמנטים קישוטיים מוזיאונים המראים ומספרים את חיי הכורים ועבודתם ,כאשר חומר הגלם הוא גושי מלח בעורקי החציבה.

קרקוב מכרה המלח וויאליצ'קה Wieliczka
 

מצודת ,ארמון המלכים Wawel והקתדראלה המלכותית ממוקמים על גבעה בחלקה הדרומי מערבי של העיר העתיקה, כתובת  Wzgórze wawelskie, Kraków טלפון  הכניסה בתשלום.

המוזיאון המלכותי פתוח בימים שלישי-שישי בשעות 08:00- 17:00בימים שבת וראשון בשעות 09:30-17:00 ,  סגור בימי שני.

כאשר עולים בדרך למצודת העיר וארמון המלוכה ,ניתן לראות למרגלות הגבעה את הפתח של מערת הדרקון , על פי האגדות בקרקוב,במערה Wawel ,התגורר דרקון שניזון מבשר אדם,על פי האגדה הרגו המלך קרקוס (בטרם בנה את המצודה) ,המלך קרקוס הרג את הדרקון ,בעזרת עצה שנתן לו הנפח סקובה, תמורת ידה של בתו,הנפח סקובה יעץ למלך להקריב לדרקון בשר שימלא אותו בגפרית,  לאחר שאכל הדרקון את הזבח ,נתקף בצמא וירד לנהר לשתות מים,בעת המגע בין הגפרית למים ארעה פיצוץ והדרקון נהרג, המשך האגדה מספרת כי המלך קרקוס נאלץ להשיא את בתו לנסיך גרמני ולא לבן הנפח,כתוצאה מזה התאבדה הנסיכה בקפיצה למימי נהר הויסלה. 

קרקוב מצודה וארמון וואבל Wawel
 

המוזיאון ממקום בשדרות 23 Al. Krasinskiego avenue ,טלפון לתאום 124228619 48   כניסה בתשלום,ביקור במוזיאון רק סיורים מודרכים בלבד, הסיורים באנגלית בשפה האנגלית מתקיימים בימי חמישי, שישי, ושבת בצהריים,רצוי להגיע לסיור במוזיאון, 15 דקות לפני הסיור.

סדנת וויטראז'ים המשמשת גם כמוזיאון לאומנות יצירת הוויטראז'ים,סדנה שהוקמה בתחילת המאה העשרים ,היא קיימת קרוב למאה ועשר שנים ,חלל התצוגה והעבודה נשתמר כמו שהיה ביום ההקמה,כולל הריהוט,כלי העבודה והציוד.

התערוכה בסדנת המוזיאון מציגה דוגמאות לעבודות שנעשו בעבר,סקיצות,בעת הביקור ניתן לפעמים לראות את האומנים יוצרים עבודות וויטראז'.  

קרקוב מוזיאון הוויטראז והזכוכית Muzeum Witrazu - Stained Glass Museum
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור