דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ערים במרכז ספרד

 

 
 
 
העיירה באסלאו Besalu אזור Garrotxa
העיירה  Besalu  אזור  Garrotxa
העיירה ממוקמת 20 קילומטר מערבית מהעיר   Figueres .
בעיר מבקרים תיירים רבים לאורך השנה אך אין צפיפות כמו במקומות אחרים ,האטרקציה התיירותית של העיר ההיא  הגשר הרומי מהמאה ה 12, מעל נהר  Fluvia  שנבנה על הסלעים הקיימים בקרקעית הנהר ויש לו צורה זוויתית יוצאת דופן.
 
רחובות העיר הישנה יוצרים סריג של רחובות מימי הביניים,בסיור בעיירה ניתן להבחין בתקופת החיים המשותפת של היהודים והנוצרים הקתולים בימי הביניים בעיר עד הגרוש מספרד ,ניתן לראות את הכנסיות  Sant Pere,, שנבנתה במאה העשירית , Sant Vicenc,שנבנתה במאה ה  12  בעיצוב גותי , Santa Maria,Sant Marti  לצד בית מרחץ יהודי  Mikva מהמאה ה 12 , ששוחזר לאחרונה אך משמש רק לביקור , למקווה יורדים במדרגות אבן, והוא כולל ספסלי ישיבה ומקומות לתלות את הבגדים ויש בבריכה הרחצה מים שמגיעים אליו ממימי מעיין תת קרקעי  .
 
בכניסה לבית העירייה עומד גשר רומי עתיק מיוחד במינו , הממוקם בחלק הישן של העיר והמתחבר לטירה  בכיכר המרכזית של העיר שבה צריף מידע  ,בטירה פזורות קשתות בגדלים שונים מתקופת ימי הביניים מסעדה מעניינת מנת הדגל בשר ארנבות בנוסח קטלאני וחצר מצודה גדול .
 
כנסיית Sant Pere  הוקמה בשנים 977-1003 לספירה ,סגנון הבנייה במיוחד העמודים בהשפעת האסכולה האיטלקית, בכניסה לכנסייה דמויות של אריות.
אטרקציה נוספת היא המבנה Casa Llaudes
העיירה באסלאו Besalu אזור Garrotxa
 
ברצלונה אנדרטת הנופלים פרנקו Sierra de Guadarrama
אנדרטת הניצחון של פרנקו  monument to Francos victory
הכניסה בתשלום ,פתוח בחורף בשעות 10:00-17:00 בקיץ עד 18:00.
עמק הנופלים ממוקם כשמונה קילומטר צפונית  מהעיר  El Escorial   לרגלי הרי   Sierra de Guadarrama .
תחבורה לבסיס האנדרטה מגיעים ברכבל פוניקולור היוצא בכל 30 דקות.
למדריד באוטובוס מתחנת   Moncloa . בקו האוטובוס  664 הנקרא Autocares Herranz  הלוקח את המבקר  אל שער הכניסה של עמק ,זמן הנסיעה כארבעים וחמש דקות  45  ויורדים בתחנת   Cruce Cuelgamuros  ,כאשר יורדים  מהאוטובוס עולים  לאוטובוס בעיירה סן לורנצו דה אל אסקוריאל, בקו 660 הלוקח את המבקר  אל דה Cruce Cuelgamuros . בנקודת הירידה מהאוטובוס  בשער הכניסה לעמק , עדיין יש כשלושה קילומטרים במעלה ההר אל הצלב, יש לקחת מונית או לטפס רגלית לצלב
מידע
שמונה קילומטר צפונית למתחם ארמון  The Royal Monastery of El Escorial,   ממוקמת אנדרטת הניצחון של פרנקו בעמק הנופלים ,בגובה של 1400 מטר משקלה כל הפרויקט 200,000 טון , האנדרטה נבנתה בשנים 1940-1958, האנדרטה אמורה להנציח 40,000 חללים משני צדדי המתרס במלחמת האזרחים בספרד,היא נבנתה בידי שבויי מלחמה רב המונצחים שייכים לכוחות הרפובליקנים , גם גופתו של הרודן פרנקו קבורה בבזיליקה שנחצבה בסלע.
 
בחלק המזרחי של המתחם נמצאת הכניסה  לקריפטה עם מנהרה שנחצבה בסלעי הגרניט לאורך 262 מטר , לצדדי המנהרה שש קפלות שלוש בכל צד,מעל למעבר כיפה שגובה 40 מטר ,בבזיליקה ממוקם מזבח גדול שלמרגלותיו קבורים פרנסיסקו פרנקו חוסה אנטוניו פרימו דה ריברה מייסדי המפלגה .
 
מעל לקריפטה  על הסלע מוקם הצלב הקדוש הענק מאבן שגובהו 150 מטר  הצלב נחשב לגדול בעולם , לרגלי האנדרטה טיילת שאורכה 300 מטר ,הרוחב בין הזרועות 46 מטר בבסיס האנדרטה ממוקמים ארבעה פסלים שגובהם 18 מטר, הפסלים מתארים את ארבעת האנגווליסטים .
ברצלונה אנדרטת הנופלים פרנקו Sierra de Guadarrama
 
העיר בדלונה Badalona
העיר בדלונה  Badalona
העיירה ממוקמת קרוב לברצלונה במרחק 10 דקות נסיעה בין ההרים לים , על גדות החלק השמאלי של נהר  Besos בחבל הקטלאני .
תחבורה רכבת הפרוורים  R1 RENFE  היוצאת מ  La Hospitalet de Llobregat  לתחנת  Macanet-Massanes
מידע
העיר נחשבת לאחת הערים העתיקות בקטלוניה, לעיר ששה קילומטר של חוף לעונת החופש והקיץ בעיקר, תחילת העיר כמאתיים שנה לפני הספירה בעת הקמת העיר הרומאית Baetulo, בעיר ממצאים רומאיים כמו מרחצאות ושלל ממצאים ארכיאולוגיים המצויים במוזיאון העיר, בני העיר המונה יותר ממאתיים אלף איש גאים במורשתם הרומאית העתיקה, העיר התרחבה וגדלה מאוד החל מהמאה העשירית.
 
מנזר וכנסיית  Sant Jeroni de la Murtra Monastery שנבנה במאה ה 14 מהווה נדבך של גאווה לעיר, הוא שימש לחופשת הקיץ של מלכי ספרד ובמבנה הזה נתקבל קולומבוס בעת שחזר ממסעו הראשון לאמריקה.
 
בתחילת המאה ה 19 הוקמו מספר מבנים מודרניסטים שהעיקרי הוא המבנה הנקרא Pavillard, העיר גאה בשיפוץ התיאטרון העירוני Zorrilla Theatre ופתיחתו בשנת 1999 לאחר שהיה סגור 29 שנים, בחודש מאי נערך הפסטיבל העירוני לזכרו של הקדוש של העיר Saint Anastasi, פסטיבל זה נמשך מספר ימים,לעיר קבוצת כדור סל מפורסמת,
 
פרסומה של העיר מנמל הדייג הקטן ומפעלי בניית הסירות, בעיר אזור תעשייתי ומפעלים תעשייתיים ליצור גז,שמן,מינרלים,צמר וכותנה , זכוכית וכימיקלים ,יין וברנדי ,עוגות וסוכר.
העיר בדלונה Badalona
 
העיירה גרנדניולה Cerdanyola del Valles
העיירה  Cerdanyola del Valles
העיירה ממוקמת בחלקו הצפוני של רכס הרי  Collserola .
מידע
העיר מאכלסת את אוניברסיטת אטונומה ,עיר בעלת מבנים מסגנון המודרניסטי, בעלת כנסייה מודרניסטית, מצודת העיר Sant Marcel castle, שנפגעה ונבנתה ושוחזרה בסגנון גותי חדש.
 
בעיירה גן בוטני  El Pedregar  שבשטחו אוסף פסלים מעניין, שרידים ארכיאולוגיים של אמת מים,אמפיתיאטרון,נמל סחר עתיק, כל הממצאים מתחילת הספירה בעת תקופת השלטון הרומאי באזור.
העיירה גרנדניולה Cerdanyola del Valles
 
העיירה גרנולירס Granollers
העיירה  Granollers
העיירה ממוקמת בחבל הקטלאני
אטרקציות בעיר מבנה מתקופת הרנסנס ששימש כמחסן תבואה הנקרא  La Porxada  אטרקציה נוספת מבנה בית החולים הישן  Sant Domenec  אשר כיום משמש כתיאטרון Francesc Tarafa, ברחוב Corro Street.
 
בעיירה מתחם ארכיאולוגי הנקרא  Trullas ובו ממצאים מלפני ארבעת אלפים שנה,בכל יום חמישי נערך במרכז העיר השוק המקומי ,ניתן לבקר בבינין העירייה.
 
בזיליקת  Basilica de la Mare de Deu ברחוב  Merce  זה השריד היחיד שנותר ,הכנסייה הגותית הישן של סטפן הקדוש, שנבנתה במאה ה 15 על המבנה הרומנסקי.  זה מגדל של 34 מטרים המורכב משלושה חלקים, בכיכר הראשונה המתומן עם חלונות גותיים , מוזיאון Granollers   וכותרות מן הכנסייה הגותית רחוב   Pla Merc 1, טלפון 3152756 הבזיליקה  המפורסמת בעיירה ועברה שיפוץ נרחב בשנת 1775 ,חזיתות הבזיליקה בסגנון גותי , והקפלה Capella de Santa Agata  ברחוב Place del Rei 1 
העיירה גרנולירס Granollers
 
העיירה לגאולדה Igualada
העיירה  Igualada
העיירה ממוקמת בחבל הקטלאני , 65 קילומטר ממערב ברצלונה.
עיירה חמודה הממוקמת 12 קילומטר ממנזר והר המונסרט, היא שוכנת על הגדה השמאלית של נהר  Anoia , אשר יובל הימנית של נהר  Llobregat  .
מידע
העיר עתיקה, עם רחובות צרים ושרידים של חומות המבצר.בעיר הנחלקת לאזור הישן מהמאה ה  11 עם חומות וסוללות ולאזור החדש, כאשר  החלק המודרני של העיר עם רחובות רגילים מרווח בתים חדשים רבים.,במשך השנים . העיר התפתחה עם תעשיות לייצור כותנה, פשתן, צמר, בד סרט, שוקולד, סבון, ברנדי, ועור.
 
בכל שנה בחודש יולי מארחת העיירה את פסטיבל הכדורים הפורחים ,בעיירה מוזיאון העור   Igualada Leather Museum  אחד משלושה באירופה, האוספים מוצגים בשני בניינים סמוכים ב  Igualada וקאל בוייר  ששימש בעבר מקום לעיבוד כותנה  ומפעל לטקסטיל משלהי המאה ה -19, ואת  מבנה הנקרא קאל  Granotes, מהמאה  ה   18 ששימש מפעל לעיבוד עורות, התצוגה במוזיאון בת שתי קומות של עבודה בורסקאות , בקומת הקרקע, עובד העיר  הכנת עור שיזוף נעשה, ובקומה  העליונה, הושלם תהליך יבוש העור  בתלייה לייבוש על  הסורגים.
 
מוזיאון נהגי הפרדות  Muleteer Museum המספר את סיפור התחבורה הציבורית והתעשייתית בעיירה ובאזור, בתצוגות,רסנים,אוכפים,קרונות, אטרקציה נוספת היא סיור בבית הקברות של העיירה Igualada Cemetery .
 
כנסיית אנה מריה  Church of Santa Maria שהוקמה במאה העשירית, המבנה שוחזר במאה ה 17 ,בעת מלחמת האזרחים הפך לשוק, הכנסייה חזרה למקורה לאחר מלחמת האזרחים, מבנה בית האבות הישן asil del Sant Crist, נבנה בשנים 1931-1941 בתרומת כסף גדולה.
העיירה לגאולדה Igualada
 
העיירה טרזה Terrasa
העיירה  Terrasa
העיירה ממוקמת 20 קילומטר מהעיר ברצלונה, באזור  Catalan Prelitoral depression , לרגלי רכס ההרים  Prelitoral  ושמורת הטבע  Sant Llorenc del Munt .
האזור נחשב לאחד האתרים הפרהיסטוריים המוקדמים באירופה, העיר הוקמה בשנים 69-79 לפני הספירה כעיר רומאית על פי צו הקיסר אספסיאנוס, במאה השמינית נכבש האזור והעיירה בידי המוסלמים.
 
בתים רבים נבנו לאורך השנים בסגנון מודרניסטי או ארט נובו, כמו המבנה Masia Freixa שנבנה בשנת  1907  הנראה כמו גלי ים , המבנה  Aymerich Amat i Jover מאותה שנה , המוזיאון הטכנולוגי והמדעי current Museum, התיאטרון והקזינו משנת 1920, בית העירייה משנת 1902, מספר כנסיות בסגנון רומנסקי ,מגדל כנסיית Carthusian וכנסיית Sant Pere de Terrassaהעתיקה מהמאה השישית –שביעית  ,מצודת העיר castle of Vallparadis   ושרידי חומותיה,  אשר נבנתה בשנים 1344-1413 , מנזר Carthusian monastery המשמש כבית העירייה .
 
כיום, בתחילת המאה ה 19 בהתפתחות מסחרית עלו תעשיות הצמר והבד,כיום היא עיר תוססת עם פעילות תרבותית ,משרד לתיירות ומידע ברחוב  Raval  מונסראט דה, 14 , פתוח בימים יום שני - יום שישי 9.00 - 14.00 ו 17.00-19.00 ובשבת בשעות יום שבת 10.00-14.00 ו 17.00-20.00, יום ראשון בשעות 10:00-14:00.
העיירה טרזה Terrasa
 
העיירה Vic באוסנה Osona
העיירה  Vic
העיירה ממוקמת באזור  Osona  על גדות הנהר הציורי של  Meder   שישים ותשע קילומטר צפונית להעיר ברצלונה ושישים קילומטר מהעיירה חירונה-גירונה  בקרבה למאגר המים  Sau  בחבל הקטלאני.
העיירה מתנוססת בגובה 150 מטר מעל לים, במאה השמינית נהרס הרובע העתיק בעיר בידי המוסלמים אך נבנתה מחדש ונקרא שוב בשם הלטיני  Vicus Ausonensis, שממנו נגזר שמה החדש של העיר, במאה ה 18 בעקבות סכסוך הירושה של פיליפ החמישי התמרדו התושבים, כתוצאה מכך איבדה קטלוניה את עצמאותה,תעשיית הטקסטיל המפותחת בעיר ירדה מגדולתה וכמעט נעלמה, כיום עיקר הפרנסה של התושבים מגיעה מענף החקלאות וענף המזון בעיקר סוג מסוים של נקניקיות ה  fuet ובשרים קרים בעיקר מחזיר המיוצרים בתהליך מיוחד שלהם.
 
אטרקציות בעיירה הם : הכנסיות   Sant Pere ApostolוSta, כנסיית מריה לה רונדה הנחשבת לכנסייה העתיקה ביותר בעיר,אשר נבנתה על יסודות כנסייה  Guillem משנת 1140 ושנהרסה בשנת 1787  ,היא נבנתה לאורך 40 שנה ,לאחר ההריסה השנייה נבנתה עליה קתדראלה  Catedral de Vic בכיכר Plaza Catedral,  בסגנון מודרני הכוללת בית ספר ללימוד לימודי כמורה ודת הקתדראלה מפורסמת גם בזכות פעמון הכנסייה המרשים שלה פתוח כל יום בשעות  10:00-13:00 ובשעות 14:00-17:00.טלפון  938864449.
 
חלק מחיי המסחר מתרכזים בשוק של יום חמישי הנערך בעיירה בכל שבוע,השוק נערך ברחובות ובכיכרות מסביב למרכז העיר,בעיירה מוזיאון  Museu Episcopal ,ברחוב  Vic Plaza Bisbe Oliba 3, מוזיאון לאמנות ימי הביניים, עם אוסף של ציורים ציור קיר של האמן גוזף מריהSert,אוסף של תערוכות של אמנות וגותית רומנסקית  , פתוח בימי השבוע בשעות 10:00-17:00 סגור בימי שני..
 
מאגר סאו היא מקום טוב לבקר בעוד ב ויק.
העיירה Vic באוסנה Osona
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור