דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

רצועת החוף קוסטה דה סול

 
 
הזמנת בתי מלון ולינה ברצועת החוף קוסטה דה סול
 
כייסים ושיטות עבודה
כייסים ושיטות עבודה
בדרך כלל הכייסים צעירים או צעירות ,נטפלים בעיקר לזקנים ,או המחכים להזדמנות של אי תשומת לב של תיירים העסוקים בלהתמצא בשטח או במפת המטרו- האוטובוס , בעיקר במקומות הומי אדם ,הצעירים לבושים בתלבושת נקייה בדרך כלל על מנת לא לעורר תשומת לב, כאשר הם כזוג או כשלושה , כאשר הם מבחינים שאתם מזהים אותם , הם עוזבים את המקום .
להלן חלק מהשיטות הנהוגות על ידם :   
1 לשפוך על התייר משקה או קרם שיזוף או חומר מלכלך ואז אותו אדם, או השותף עוזרים לנקות ובאותה עת לכייס תוך מישוש וניגוב הלכלוך.  
2 חיתוך תיקים ותרמילים בסכין יפנית ,תוך הצמדות מאחור ובעת שהתייר עסוק בהתפעלות ממראה עיניו ,או שהוא עסוק בהאזנה לדברי המדריך ,צפיפות , הינה כר פורה לעבודת הכייס או החותך ,השתדלו להיצמד מאחור לקירות .
 
3 לחטוף תיקים או תרמילים התלויים בצורה רופפת,או שאינם בהצלבה או שאינם בשתי הכותפות על הגב ,במיוחד לאחר עמידה בתור או קופות, לאחר החטיפה מסלק החוטף בריצה מטורפת עם התיק.  
 
4 , תרגיל שני כייסים אחד הולך קדימה מפיל את הפלאפון או משהו בעל ערך ,כאילו מנסה להרים, ומנסה שוב וכאשר מתקרבים או שמנסים לעזור , השני נצמד מאחור ומכייס, חובה להחזיק את הארנק מקדימה או בכיס קדמי או בקדמת המעיל בחלק הצמוד לגוף .
 
5. במעלה מדרגות במטרו האדם שלפניך כאילו נופל ונשען עליך ולא נותן לך לזוז כאילו דוחף אחורה ,והשני מאחור מנסה לכייס ,דחפו את הנצמד או זוזו הצידה שייפול.  
 
6 . כאשר עומדים ברמזור אדום לחצייה,מתקרבות אליך נערות המתבוננות במפה או בפליירים ,אמצעים אלו אשר מסתירים אותם בפתיחת תיקך או בניסיון לכייס.  
 
7 ישנם קבוצת צעירים הרוצים לעזור לפתע בקניית הכרטיס בהסברים וכדומה ,חלק מהקבוצה יוצר הסחה והאחרים מתקרבים ומכייסים או העומדים לפניך בכניסה לרכבת המטרו ופתאום מחליטים שהם לא נוסעים ודוחפים בחזרה הצידה ואז אלה שמאחור בקבוצה מכייסים אותכם.  
 
8 בדרך כלל פועלים הכייסים בצוותים או בשלישיה ,אחד מקדימה ושנים מאחור, הראשון צופה ומתריע, שנים או אחד מתחיל שיחה סתמית בחיוך כולו נופת צופים ,בזמן שהוא מנסה למשוך את תשומת ליבו של הנעקץ ובמיוחד את עיניו של הקורבן, למבט ישיר לעיניו של הכייס וגרימת הסחת דעת, וכאן נכנס השותף לפעולה ,כאשר התייר עסוק בשיחה ומתחיל לכייס,חשוב להימנע משיחה עם זרים אדיבים מדי המתחילים עמכם במקומות הומי קהל.  
 
8 הציצו לאחור מדי פעם ,או עשו סיבוב פתאומי ימינה או שמאלה במקומות הומי אדם.
 
9 לא להניח את מכשיר הפלא פון או המצלמה במסעדה על השולחן .  
 
10 הכייסים נצמדים מאחור באצבע אחת פותחים את הריץ רץ שולפים את הארנק ועפים.
 
11 באזורים הומי אדם העבירו את התרמיל למצב תלייה קדמי,להשאיר דרכונים בכספת להצטייד בצילומים,לקחת חלק מהכסף לפזרו על הגוף,לטעמי גרב כסף היא הפתרון לאכסנת כסף על הגוף.
רק שתדעו שהמשטרה אדישה לחלוטין
 
כייסים ושיטות עבודה
 
רצועת החוף קוסטה דה סול Costa del Sol
רצועת החוף  קוסטה דה סול Costa del Sol
רצועת החוף משתרעת מגבול גיברלטר אזור קדיז לאזור חוף מלאגה , רצועה של מאה קילומטר .
תחבורה שדה התעופה של העיר מלאגה, כביש החוף N340.
מידע
300 ימי שמש בשנה מהווים את הממוצע בעיר בקוסטה דה סול, הרצועה משתרעת מתחת לרכס הרים וכביש חוף מחבר את העיירות ברצועה, כיוון שישנה כפרים ואתרי חופש רבים ברצועה הם משתלבים כמעשה אריגה אחד בשני, תנאי החופשה מושכים ציירים מאירופה ובעיקר מאנגליה ומגרמניה בקיצור כל הצמאים לשמש ולבילוי.
רצועת החוף קוסטה דה סול Costa del Sol
 
קוסטה דה סול העיר מרבלה Marbella
העיר  Marbella
העיר ממוקמת בקוסטה דה סול במחוז אנדלוסיה  ,בקטע  בין הרי סיירה בלנקה וחוף הים התיכון .
תחבורה נמל התעופה הקרוב מלאגה, קל להגיע אליה בתחבורה ציבורית,
מידע
העיר מפורסמת כאחד מהיעדים היותר פופולאריים לעשירי העולם ובמיוחד מאירופה כיום גרים בעיר כמאה וחמישים אלף תושבים .
 
תחילתה לפני אלפי שנים בהתיישבות שבטים מתקופת האדם הקדמון , התיישבו בה פניקים במאה השביעית לפני הספירה ,תושבי קרתגו ופעמיים התיישבות רומאית, שאז נקראה Salduba שפירושו עיר המלחים, בתקופת הכיבוש המוסלמי נבנתה בה מצודה ולבסוף נכבשה בשנת 1485 בידי הנוצרים , לאורך השנים עד שנת 1940 הייתה העיר עיר מנומנמת של כאלף תושבים שהתפרנסו מדייג.
 
באותה תקופה הגיעו אליה אנשי אצולה מגרמניה רכשו אדמות והחלו לשווקה לבני מעמדם כמקום קייט, נפתחו בה מועדונים וקלאבים לעשירים והמקום החל לקבל תאוצה תיירותית 
לחוג הסילון ואף נתגלו בה שערוריות ממון שונות.
בסוף המאה ה 19 נבחרו חברי עיר חדשים ששמו לפניהם למגר את השחיתות ולפתוח בבנייה מסיבית לנופש ומגורים.
 
מזג אוויר בינואר ממוצע 12 מעלות ובאוגוסט 26 מעלות,כתוצאה מהמבנה הטופוגרפי של העיר מזג האוויר בחורף סביר ובקיץ אינו מחניק,  הקניות במיוחד בבוטיקים בעיר אינן זולות,
מוזיאונים בעיר 
מוזיאון Bonsai museum ,כולל עצים מיניאטוריים, עצי בונסאי גדול, המעוצב לפי אזורי נטיעות בין סלעים .  
מוזיאון Museo del Grabado Espanol Contemporaneo
 
אטרקציות בעיר
כנסיית העיר Iglesia de la Encarnacion
מצודת העיר  והחומות   Murallas del Castillo,שרידיה נותרו מהתקופה המוסלמית בלב הישן של הרובע העתיק  המצודה הייתה מוקפת בחומה  לאורך 9000 מטר ,במאה העשירית והורחבה וחוזקה במאה ה 14 , מגדלי השמירה של החומה אבדו,חלק מהחומה והמצודה שופצו אך אין כניסה לתוכה ,אגדות מספרות על מעברים סודיים לכוון חוף הים והנמל.
 
קוסטה דה סול העיר מרבלה Marbella
 
קוסטה דה סול העיירה חרז דה לה פרונטרה Jerez de la Frontera
העיירה  חרז דה לה פרונטרה   Jerez de la Frontera
העיירה ממוקמת בדרום ספרד בקוסטה דה סול , העיר מרוחקת 45 דקות דרומית לעיר קאדיז ועשרים קילומטר מקו החוף
איך להגיע  
מידע 
עיר אריסטוקרטית עם שדרות רחבות,הייתה בשליטת המורים הרבה שנים,תחת השפעה בריטית ומכן נושא השרי שפותח בה,שרידי המצודה מורית והארמון אל קזאר מהמאה ה  11.

העיר המפורסמת ביצור היין והשרי שלה ביקבים בני מאות השנים , העיר גם מפורסמת בזכות סוסיה שצבעם לבן המופעים בכל יום בשבוע באקדמיה לרכיבה  Real Escuela de Arte Equestre ניתן לצפות במחול סוסים לצלילי מוזיקה ,בריקודי פלמנקו וריקודים מסורתיים ספרדיים.
 
בכל שנה בחודש אפריל תחילת מאי נערך הפסטיבל הנקרא פייאסטת הסוסים, במתכונת יריד ענק הדומה ליריד סביליה ,פסטיבל חושני הכולל את כל הסממנים הספרדיים במחול שירה והופעות תיאטרון, שתייה כדת וכדין והנאה מהחיים.
 
הסוסים קשורים במסורת הספרדית בצורת הריקוד בפלמנקו הרקיעות, ברכיבה ובזירות השוורים,היריד מחולק לשלושה חלקים :
החלק העוסק בחקלאות ,תוצרתה וכלי עבודה .
אזור הסוסים והתחרויות השונות הקשורות לסוסים ,גזע הסוסים,רכיבה וקישוט.
אזור הבילוי וריקודי הפלמנקו החושניים במיטב המחלצות ,מופעי ריקודים,אקרובאטיקה ,מוזיקה עתיקה ושירה עתיקה,הפסטיבל משתרע בכל רחבי העיר.
 
חודש ספטמבר מוקדש לבציר היין וליצור השרי המיוחד בכל העולם המופק מענבי המקום,ופסטיבל היין הקשור אליו  פסטיבל  Vendimia  Grape Harvest Festival .ההיסטוריה של היקב הראשון  Valdespino ב Jerez,קשור לשנת 1264 שאז העניק מלך ספרד את השטח לאחד מאביריו שנטע גפנים ונהחל לייצר את השרי, כיום כמעט שמונה מאות שנה אחרי תחילת היקב הוא ממשיך במסורת,רבים מסיורי הייקבים באזור עוברים במשולש הייקבים אל פוארטו דה סנטה מריה , כמו יקב  la Mezquita יקב  גונזאלס Byass ,שתוכנן בידי האדריכל אייפל מהמגדל.
 
אטרקציות נוספות בעיר
מצודת העיר  castle Alcazar במצודת העיר הישנה מהמאה ה  11 , קתדראלת העיר  Cathedral del Salvador   שנבנתה על מסגד מתקופת המורים , מוזיאון השעונים אחד הגדולים באירופה,מוזיאון הפלמנקו  Museo de Arte Flamenco ,בתוך מבנה מהמאה ה  18 הכולל מספר עצום של כלי נגינה,מוזיאון השעונים  Museo de Reloj  הממוקם ב   La Atalaya Palace, Calle Lealas  בתוך גן מיוחדים עם טווסים של ארמון  ,למעלה משלוש מאות שעונים מהמאה ה  16 עד המאה ה  19.המסגד, המרחצאות העתיקות מהמאה ה12
קוסטה דה סול העיירה חרז דה לה פרונטרה Jerez de la Frontera
 
קוסטה דה סול העיר מלגה Malaga
העיר מלגה Malaga
העיר ממוקמת בקוסטה דל סול באזור  Andalusia ,בדרום ספרד
תחבורה
מידע
מלגה היא העיר הגדולה והמרכזית בקוסטה דל סול באזור  Andalusia,נוסדה בידי הפניקים במאה השביעית לפני הספירה  העיר הפכה למרכז משגשג הסחר הערבי, אך איבדה את חשיבותה  אחרי ההתאגדות אשר התקיימה באימפריה של עליית השלטון בקסטיליה בשנת 1487,במאה התשע עשר הפכה לעיר תעשייתית ובמלחמת האזרחים ספגה הרס רב. 
 
ההיסטוריה ומבני העיר העתיקים מושכים תיירות לאורך השנה ובעקר בחודשי אביב והקיץ העיר היא עירוב של חדשנות ועבר המרוכזים בעיר נמל השנייה בגודלה בספרד ,עיר תוססת הממוקמת בדרום ספרד,תחנת רכבת ומרכז תעבורה גדול מאוד בספרד .
 
מומלץ לבקר : קתדראלה שנבנתה לאורך המאות 14-17,השוק,ככר המרינה,המדרחוב על שלל חנויותיו,מוזיאון האומנות,גבעת המגדלור,זירת השוורים,ארמון המלך  Alcazaba  שנבנה במאה ה 11,עיצוב יפה של מוזיאון  Archaeological Museum,הגנים היפים בפארק הבוטני   Park of Malaga  שנוסד בשנת 1876,    ושרידי התיאטרון הרומאי.

בקרבה אליהם מצודת וארמון  Castillo de Gibralfaro  שנבנה במאה ה11 על ידי הפיקניקים אך במאה ה 14 נבנה בידי המורים כמבצר,כנסיית  Santuario de la Virgen,ביתו של פיקסו    Casa del Consulado  אשר גר בו ומוזיאון לשמו  וכמובן 155 מיצירותיו .
 
מצודת העיר  Malaga Alcazaba   והארמון שבנייתם החלה במאה השמינית אך עיקר הבנייה מיוחסת למאה ה  11 , שימש את המורים כמקום ממשל באזור, הקתדראלה של מלגה הנקראת גם La Manquita  שפרושו בעלת הזרוע האחת משום מגדלה הדרומי  לה Manquita   שבנייתו לא הושלמה , אך בתוך הקתדראלה ניתן לראות 42 פסלים של אמנים ידועים.
 
גני  El Retiro Gardens , ממוקמים ברחוב   Carretera 344  בדרך   Alhaurin de la Torre   הגנים נחלקים לשלושה אזורים ,החלק העתיק ההיסטורי שפרסומו נובע ממזרקת הדולפין מפסלה של האלת הנעורים Hebe , האזור הבוטני הכולל אוספי צמחים מכל העולם,אזור בעלי הכנף הציפורים, בחלק זה של הגנים מרוכזים קרוב למאתים סוגים של ציפורים מרחבי העולם, ציפורים אקזוטיים ומאזור הים התיכון.  
קוסטה דה סול העיר מלגה Malaga
 
קוסטה דה סול העיירה נירגה Nerja
העיירה נירגה    Nerja
העיירה ממוקמת 50 קילומטר מהעיר מלגה במחוז גרנדה.
אין אוטובוס ישיר משדה התעופה של מלגה ,אך קיימים אוטובוסים של שירות  הנוסעים לעיר בכל חצי שעה עד 45 דקות, זמן הנסיעה כשעה וחצי, ההגעה למערות Nerja,הדרך  הקלה והמהירה ביותר היא באמצעות כביש  A-7 העובר לאורך החוף.
מידע
העיירה  נחשבת לעיר הגדולה במזרח קוסטה דה סול , ממוקמת 50 קילומטר מהעיר מלגה במחוז גרנדה , ראשיתו כפר דייגים קטן, הצליח לשמר את עצמו מבנייה מסיבית אורבאנית , בעיר הרבה מוסדות לאוכל ובילוי.
 
בעיר נקודת תצפית מיוחדת בעיר נקראת   Balcon de Europa, המוקפת בשני חופים מוגנים, אך פרסומה הרב נובע ממערותNerja caves, שעות הפתיחה הן 10:00-14:00 ו - 16:00-18:30 ,למערות קיים שרות אוטובוסים , מערות אלו המכונות  הקתדראלה הטבעית של קוסטה דל סול ,מערות אלו ממוקמות  750 מטר מחוף הים על גבעה של הרי  Sierra de Almijara Almijara, ונמצאות כ  200 מטר מעל פני הים חלל עצום שאורכו כשבע מאות מטר, בפועל רק שליש מהמערות פתוחות לקהל סיור במקום אורך כ 45 דקות,  המערות אינן רק בעבור הארכיאולוגיים אלא משמשת בכל שנה לפסטיבל מוזיקה, לעיירה תריסר חופים עירוניים וטבעיים.
קוסטה דה סול העיירה נירגה Nerja
 
קוסטה דה סול העיר בנאלמדינה Benalmadena
העיר  Benalmadena
העיר ממוקמת בקוסטה דה סול ,22 קילומטר דרומית מזרחית מהעיר מלגה, על שטח חוף של 30 קילומטר.
תחבורה פוארטו מרינה מחוברת לגמרי לקוסטה דל סול על בכבישי החוף   AP-7 , וכביש N340 , קווי הרכבת עוצרים בתחנת  Arroyo de la Miel  , המרינה רחוקה 2.5 קילומטר מתחנת הרכבת.
מידע
העיירה נחלקת לשלושה אזורים :
  Benalmadena Pueblo, נחשב  לאזור העתיק ביותר, בצורתו מזכיר  כפר טיפוסי אנדלוסי שבתיו  מסוידים לבן ובעל רחובות הצרים והכיכרות המשמשים למנוחה, האזור ממוקם 300 מטר מעל גובה הים וקרוב לו , כנסיית  Iglesia de Santa Domingo  מהמאה ה  17 בכיכר אספניה  , מוזיאון לארכאולוגיה  Museo Arqueologico  , כניסה בחינם הסגור לשיפוצים ,טירה ואנדרטה לקולומבוס  Castillo de Colomares  ממוקמת  מתחת לרובע ובכוון הים  .

Arroyo de la Miel   ארויו דה להMiel, אזור זה חייב את צמיחתו  לתחנת הרכבת המקומית והמרכז הכלכלי בעיר,הרובע משמש כמרכז המגורים הגדול לתושבי העיר והשירותים המוניציפאליים, פארק השעשועים Tivoli theme park.  
 
Benalmadena Costa ,המרינה בBenalmadena הנקראת פוארטו מרינה שנפתחה בשנת 1982 , מהווה את אחת מנקודת המשיכה לכל מיני מבקרים במהלך היום ובמהלך הלילה, עם הרבה חנויות, בתי קפה, מסעדות, בארים ומועדוני לילה  וחיי לילה שאינם נגמרים אפילו בזריחת החמה, המרינה מוקפת באיים מלאכותיים שעוצבו בצורה מיוחדת  ולידה בתי מלון, מגרשי גולף, חופים, קניונים, בתי קזינו, אקווריום, לונה פארק ,בכיכר לפני המרינה Plaza Solymar, מלאה פאבים ומועדוני לילה ,מסעדות וברים.  
 
העיר  מהווה את  אחד היעדים העיקריים לתיירות  בקוסטה דל סול, העיר מפורסמת גם בזכות מתקני הפנאי שלו, כולל פארק שעשועים גן הנשרים fabulous Jardin de Las Aguilas  , שני אקווריומים אחד הכולל חיות ימיות כמו פינגווינים ודולפינים  Selwo Marina , קזינו, רכבל היוצא מהנמל לכוון נקודות תצפית ,   ומרינות הנחשבות לגדולות באנדלוסיה ואל לשכוח את הטיילת לאורך החוף שכרגע אורכה מספר קילומטר.
קוסטה דה סול העיר בנאלמדינה Benalmadena
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור