דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

האיים הקנאריים Canary Islands

 
כייסים ושיטות עבודה
כייסים ושיטות עבודה
בדרך כלל הכייסים צעירים או צעירות ,נטפלים בעיקר לזקנים ,או המחכים להזדמנות של אי תשומת לב של תיירים העסוקים בלהתמצא בשטח או במפת המטרו- האוטובוס , בעיקר במקומות הומי אדם ,הצעירים לבושים בתלבושת נקייה בדרך כלל על מנת לא לעורר תשומת לב, כאשר הם כזוג או כשלושה , כאשר הם מבחינים שאתם מזהים אותם , הם עוזבים את המקום .
להלן חלק מהשיטות הנהוגות על ידם :   
1 לשפוך על התייר משקה או קרם שיזוף או חומר מלכלך ואז אותו אדם, או השותף עוזרים לנקות ובאותה עת לכייס תוך מישוש וניגוב הלכלוך.  
2 חיתוך תיקים ותרמילים בסכין יפנית ,תוך הצמדות מאחור ובעת שהתייר עסוק בהתפעלות ממראה עיניו ,או שהוא עסוק בהאזנה לדברי המדריך ,צפיפות , הינה כר פורה לעבודת הכייס או החותך ,השתדלו להיצמד מאחור לקירות .
 
3 לחטוף תיקים או תרמילים התלויים בצורה רופפת,או שאינם בהצלבה או שאינם בשתי הכותפות על הגב ,במיוחד לאחר עמידה בתור או קופות, לאחר החטיפה מסלק החוטף בריצה מטורפת עם התיק.  
 
4 , תרגיל שני כייסים אחד הולך קדימה מפיל את הפלאפון או משהו בעל ערך ,כאילו מנסה להרים, ומנסה שוב וכאשר מתקרבים או שמנסים לעזור , השני נצמד מאחור ומכייס, חובה להחזיק את הארנק מקדימה או בכיס קדמי או בקדמת המעיל בחלק הצמוד לגוף .
 
5. במעלה מדרגות במטרו האדם שלפניך כאילו נופל ונשען עליך ולא נותן לך לזוז כאילו דוחף אחורה ,והשני מאחור מנסה לכייס ,דחפו את הנצמד או זוזו הצידה שייפול.  
 
6 . כאשר עומדים ברמזור אדום לחצייה,מתקרבות אליך נערות המתבוננות במפה או בפליירים ,אמצעים אלו אשר מסתירים אותם בפתיחת תיקך או בניסיון לכייס.  
 
7 ישנם קבוצת צעירים הרוצים לעזור לפתע בקניית הכרטיס בהסברים וכדומה ,חלק מהקבוצה יוצר הסחה והאחרים מתקרבים ומכייסים או העומדים לפניך בכניסה לרכבת המטרו ופתאום מחליטים שהם לא נוסעים ודוחפים בחזרה הצידה ואז אלה שמאחור בקבוצה מכייסים אותכם.  
 
8 בדרך כלל פועלים הכייסים בצוותים או בשלישיה ,אחד מקדימה ושנים מאחור, הראשון צופה ומתריע, שנים או אחד מתחיל שיחה סתמית בחיוך כולו נופת צופים ,בזמן שהוא מנסה למשוך את תשומת ליבו של הנעקץ ובמיוחד את עיניו של הקורבן, למבט ישיר לעיניו של הכייס וגרימת הסחת דעת, וכאן נכנס השותף לפעולה ,כאשר התייר עסוק בשיחה ומתחיל לכייס,חשוב להימנע משיחה עם זרים אדיבים מדי המתחילים עמכם במקומות הומי קהל.  
 
8 הציצו לאחור מדי פעם ,או עשו סיבוב פתאומי ימינה או שמאלה במקומות הומי אדם.
 
9 לא להניח את מכשיר הפלא פון או המצלמה במסעדה על השולחן .  
 
10 הכייסים נצמדים מאחור באצבע אחת פותחים את הריץ רץ שולפים את הארנק ועפים.
 
11 באזורים הומי אדם העבירו את התרמיל למצב תלייה קדמי,להשאיר דרכונים בכספת להצטייד בצילומים,לקחת חלק מהכסף לפזרו על הגוף,לטעמי גרב כסף היא הפתרון לאכסנת כסף על הגוף.
רק שתדעו שהמשטרה אדישה לחלוטין
 
כייסים ושיטות עבודה
 
האיים הקנאריים Canary Islands
האיים הקנאריים Canary Islands
האיים הקנאריים מחולקים לשני מחוזות מטעמים מינהלתיים :
מחוז Santa Cruz de Tenerife ,כולל את שרשרת האיים :Tenerife, La Palma, Gomera , Hierro
מחוז  Las Palmas   כולל את שרשרת האיים :Gran Canaria, Fuerteventura Lanzarote
 
שרשרת האיים מהווים גן עדן טרופי, האיים שייכים מבחינה שילטונית לספרד אך אינם ממוקמים בים התיכון אלא באוקיינוס האטלנטי 108 קילומטר אל מול חופי צפון אפריקה ומרוקו, האיים     Hierro  ו   Gomera  אינם תיירותיים בגלל המבנה הוולקני שלהם ,ארבע משמורות הטבע הגדולות בספרד ממוקמות באיים הקנאריים.
 
האיים מכוסים בצמחיה טרופית הצומחת על אדמה וולקנית ,בעלת מזג אויר חם ויבש, בחלקם של האיים מדבריות תלוליות של דיונות חול ואזורים של סלעים וולקניים ,צוקים שעליהם צמחייה ירוקה ושיחי צבר, כיוון שמיקומם של האיים מול אפריקה וזרם הגולף בים יוצר גם כן תנאי אקלים מיוחדים  .
 
טנריף ידוע כאי הגדול באיים הקנאריים וכולל מכתש ששטחו 29 קילומטר בשם  Canadas del Teide  ושרשרת של הרים החוצה את האי, בירת האי  Santa Cruz de Tenerife , המפורסמת בגנים יפים , אך עיקר פרסומו שעל פי הטענה נערכות בו המסיבות הכי פרועות באיים,לאורך כל שעות הלילה והיום,באי שפע של פעיליות יומיות,ספורט ימי וחופים לרחצה מעולים ו  Teide הפארק הלאומי .
 
האי השני בגודלו הוא האי  Gran Canaria , בעיר  לאס פאלמס ממוקמת כנסייה מפורסמת בסגנון גותי הנקראת gracing  ומומלץ לסייר ברובע העתיק שבעיר המרכזית , באי מספר מוזיאונים המספרים על עושרה של העיר,העיר נחשבת לעיר הבין לאומית ביותר בין כל האיים ,באי עושר של צמחיה ופרחים,ושני חופי רחצה מפורסמים  Playa del Ingles  ואזור הדיונות  Maspalomas  והפארק הלאומי  Garajonay הפארק הלאומי.

האי  La Palma  מכונה האי היפה, אשר עליו יערות של עצים , מפורסם בה הנמל  Santa Cruz de La Palma אשר שימש למסחר בין אירופה לאמריקה בעבר באי שמורת הטבע  Parque Nacional de la Caldera de Taburiente .
 
האי  Lanzarote  מהווה את ארץ הרי הגעש, אזור קשוח ופראי והפארק הלאומי Timanfaya .
 
האי  Fuerteventura  משופע בחופים זהובים לבנים,מהווה מקום לטיולי טבע, בעל תרבות ועבר היסטורי רב. 
האיים הקנאריים Canary Islands
 
 
 
בניית אתרים - שרקור