דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

קוסטה בלנקה רצועת החוף

 
 
כייסים ושיטות עבודה
כייסים ושיטות עבודה
בדרך כלל הכייסים צעירים או צעירות ,נטפלים בעיקר לזקנים ,או המחכים להזדמנות של אי תשומת לב של תיירים העסוקים בלהתמצא בשטח או במפת המטרו- האוטובוס , בעיקר במקומות הומי אדם ,הצעירים לבושים בתלבושת נקייה בדרך כלל על מנת לא לעורר תשומת לב, כאשר הם כזוג או כשלושה , כאשר הם מבחינים שאתם מזהים אותם , הם עוזבים את המקום .
להלן חלק מהשיטות הנהוגות על ידם :   
1 לשפוך על התייר משקה או קרם שיזוף או חומר מלכלך ואז אותו אדם, או השותף עוזרים לנקות ובאותה עת לכייס תוך מישוש וניגוב הלכלוך.  
2 חיתוך תיקים ותרמילים בסכין יפנית ,תוך הצמדות מאחור ובעת שהתייר עסוק בהתפעלות ממראה עיניו ,או שהוא עסוק בהאזנה לדברי המדריך ,צפיפות , הינה כר פורה לעבודת הכייס או החותך ,השתדלו להיצמד מאחור לקירות .
 
3 לחטוף תיקים או תרמילים התלויים בצורה רופפת,או שאינם בהצלבה או שאינם בשתי הכותפות על הגב ,במיוחד לאחר עמידה בתור או קופות, לאחר החטיפה מסלק החוטף בריצה מטורפת עם התיק.  
 
4 , תרגיל שני כייסים אחד הולך קדימה מפיל את הפלאפון או משהו בעל ערך ,כאילו מנסה להרים, ומנסה שוב וכאשר מתקרבים או שמנסים לעזור , השני נצמד מאחור ומכייס, חובה להחזיק את הארנק מקדימה או בכיס קדמי או בקדמת המעיל בחלק הצמוד לגוף .
 
5. במעלה מדרגות במטרו האדם שלפניך כאילו נופל ונשען עליך ולא נותן לך לזוז כאילו דוחף אחורה ,והשני מאחור מנסה לכייס ,דחפו את הנצמד או זוזו הצידה שייפול.  
 
6 . כאשר עומדים ברמזור אדום לחצייה,מתקרבות אליך נערות המתבוננות במפה או בפליירים ,אמצעים אלו אשר מסתירים אותם בפתיחת תיקך או בניסיון לכייס.  
 
7 ישנם קבוצת צעירים הרוצים לעזור לפתע בקניית הכרטיס בהסברים וכדומה ,חלק מהקבוצה יוצר הסחה והאחרים מתקרבים ומכייסים או העומדים לפניך בכניסה לרכבת המטרו ופתאום מחליטים שהם לא נוסעים ודוחפים בחזרה הצידה ואז אלה שמאחור בקבוצה מכייסים אותכם.  
 
8 בדרך כלל פועלים הכייסים בצוותים או בשלישיה ,אחד מקדימה ושנים מאחור, הראשון צופה ומתריע, שנים או אחד מתחיל שיחה סתמית בחיוך כולו נופת צופים ,בזמן שהוא מנסה למשוך את תשומת ליבו של הנעקץ ובמיוחד את עיניו של הקורבן, למבט ישיר לעיניו של הכייס וגרימת הסחת דעת, וכאן נכנס השותף לפעולה ,כאשר התייר עסוק בשיחה ומתחיל לכייס,חשוב להימנע משיחה עם זרים אדיבים מדי המתחילים עמכם במקומות הומי קהל.  
 
8 הציצו לאחור מדי פעם ,או עשו סיבוב פתאומי ימינה או שמאלה במקומות הומי אדם.
 
9 לא להניח את מכשיר הפלא פון או המצלמה במסעדה על השולחן .  
 
10 הכייסים נצמדים מאחור באצבע אחת פותחים את הריץ רץ שולפים את הארנק ועפים.
 
11 באזורים הומי אדם העבירו את התרמיל למצב תלייה קדמי,להשאיר דרכונים בכספת להצטייד בצילומים,לקחת חלק מהכסף לפזרו על הגוף,לטעמי גרב כסף היא הפתרון לאכסנת כסף על הגוף.
רק שתדעו שהמשטרה אדישה לחלוטין
 
כייסים ושיטות עבודה
 
קוסטה בלנקה הקדמה לרצועת החוף
הקדמה לקוסטה בלנקה
קוסטה בלנקה הזמנת בתי מלון ו מקומות לינה ברצועה
רצועת קוסטה בלנקה ממוקמת במרכז האזור של חוף הים התיכון המזרחי של ספרד ,פרוש שמה הוא החופים הלבנים, שטחי הרצועה נשלטו לאורך חמישים אלף השנים האחרונות על ידי היוונים, הפיניקים, קרתגו והרומאים בטרם המורים הגיעו.
 
רצועת החוף כוללת את המחוזות המחוזות של קאסטיון, ולנסיה ואליקנטה המרכיבות את ואלנסיאנה קומונידד , אשר נכבשו מידי המורים בידי צבא קטלאניה , שפת האזור valenciano נשארה באזור ואף מופיעה על שלטי הכוונה בכבישים.
 
הקטע הצפוני של קוסטה בלנקה נקרא מרינה אלטה ,שפירושו החוף הגבוה , המשתרע מעיירת הדיג Deniaלכוון דרום לעבר העיירה Altea, חמש ערים מרכיבות את הרצועה הצפונית החל מהעיר Denia הנחשבת לצפונית ברצועת בלנקה, עיר זאת שימשה כבירת המוסלמים לאחר כיבושה של הרצועה בעבר, הערים Denia והעיר Javea מופרדות ברכס הרים   Montgo שגובהם 758 מטר, הרים אלו יוצרים מזג אויר נוח לתיירות ומחייה באזור.
 
בחלק הדרומי של העיר Javea עולה רכס הרים שפסגתו נקראת פסגת השמש  Cumbre del Sol, אשר על פי האגדה זהו המקום הראשון שקרני השמש נוגעות בספרד, מעברו השני המפרצים Cumbre ומפרץ Moraira, הכוללים חופי רחצה טובים ומרינות לסירות.
 
בהמשך הנסיעה דרומה מגיעים לעיירה Calpe שבה שולטים סלעי הגיר, סביבת העיר חופי חול ארוכים המושכים אליהם תיירות משפחות , בדרך לעיירת Altea עוברים ליד רכס הרי Sierra Bernia המשתפלים עד לים , ומתחתם רשת של מנהרות של מי ים שחודרים פנימה.
קוסטה בלנקה הקדמה לרצועת החוף
 
קוסטה בלנקה העיר ביינדורם Benidorm
העיר ביינדורם  Benidorm
הנקראת גם  Benedorm
העיירה ממוקמת בקוסטה בלנקה על חוף הים התיכון בחבל ולנסיה ,45 קילומטר צפונית מעיר הבירה של ולנסיה  Alicante  בקצה הדרומי של ספרד .
תחבורה ,ניתן להגיע  מעיירות החוף האחרות כאשר נוסעים  בכביש המהיר  AP7  או בכביש החוף N332  לאזור Benidorm  Levante
מידע  
עיירה שהפכה למרכז בילוי והסעדה בקוסטה בלנקה , בעלת למעלה מאלף מסעדות ולמעלה מארבעים מועדונים  ודיסקוטקים לבילוי,צרפו לזאת את מעל לארבעים בתי המלון,חופי רחצה  ומקומות הלינה הנוספים  והרי לכם עיירת קיט פעילה ורועשת במיוחד בחודשי הקיץ.
 
דווקא הרובע העתיק  casco antiguo והחלק הישן של העיר ממוקם מול המפרץ של העיר מהווה מקום משיכה לביקור למרות שגם הקדמה והנדלן  נגסו בו בעיר למעלה ממאה חמישים מבנים שגובהם עשרים קומות והמבנה שהיה הגבוה  בספרד המכונה ניו יורק הקטנה או  Beniyork והמשמש כמלון באלי  בגובה 186 מטר  ,אך השיטוט ברובע העתיק ,הן מבחינת האטרקציות והן מבחינת ביקור בספרד הישנה,כדאי לשוטט ברחובות מסביב לכנסייה  ברחובות  San Lorenzo, Santa Fez San וברחוב השוק הישן Vicente Streets mark, או סתם טיול לאורך הטיילת העמוסה חנויות ,מסעדות ספרדיות מקומיות,ברים ובתי קפה  .
 
החלק הישן של העיר נחלק לשני חלקים כאשר באחד ממוקמת מרפסת התצפית לים בטרסה הנקראת Mediterranean Balcony במצודת העיר, כיוון שמיקום הגיאוגרפי ותנאי האקלים והקישור לדרכי תחבורה נוחים מושכים אליו משפחות לקבוע בעיר את נקודת הבילוי השנתי.
 
בעיר מספר פארקים לשעשועים ופארק מים ,במרכז העיר פארק המים Aqualandia Water Park   ופארק חיות המים לידו Mundomar - Animal  Park, פארק הזמנים הקדומים Terra Mitica.

יש שלושה חופים מרכזיים: חוף Levante, חוף Poniente וחוף מל פס; כולם יש דגל כחול, תקן האיכות המקסימלי הוכר על ידי האיחוד האירופי.
קוסטה בלנקה העיר ביינדורם Benidorm
 
קוסטה בלנקה פארק החיות הימי Mundomar - Animal Park
פארק החיות הימי   Mundomar - Animal Park
הכניסה בתשלום
הפארק ממוקם בקוסטה בלנקה  ,בכפר החקלאי לשעבר  Benidorm  הממוקם בלב המפרץ ,השער הראשי נמצא בחוף הים התיכון בהשדרה הימנית בעיירה   Benidorm .
הפארק פתוח בתקופת הקיץ בחודשים מאפריל - ספטמבר בימי השבוע בשעות 10:00-19:00 .
תחבורה ,חניה במגרשי החנייה , הסעות באוטובוסים מהמלון לפארק,ניתן להגיע  מעיירות החוף האחרות כאשר נוסעים  בכביש המהיר  AP7  או בכביש החוף N332  לאזור BenidormLevante, ומשם ממשיכים על פי השילוט ל אליקנטה  Alicante, זמן הנסיעה כארבעים דקות מ Mundomar  ל  Alicante .
טלפון  965869101
מידע  
הפארק הממוקם על מדרון בצלע גבעה בחלק הימני של חוף Levante Beach  Benidorm ,כאשר מביטים מהים ליבשת , בקרבה לפארק המים Aqualandia.
 
הפארק הינו אחד מגני החיות באזור קוסטה בלנקה אך מתמחה בבעלי חיים ויצורים ימיים והקשורים למים, חלק מהפארק מאכלס ציפורים אקזוטיות רבות הממוקמים ביער טרופי וינשופים בתוך כלובים ,עופות מים בסביבתם הטבעית כמו ברווזים,אווזים,שקנאים  ובעלי חיים ימיים וניתן לצפות בחיות וביצורים הימיים כלבי ים,אריות ים,דולפינים, בסביבתם הטבעית ובהופעותיהם , לחקור את אזור הלגונה , אשר בו ניתן לראות ציפורי פלמינגו על שלל גווני נוצותיהם , וציפורים טרופיות אחרות, לא לפספס את הצבים הענקיים שלMundomar.
 
עוד אטרקציה פופולרית בפארק Mundomar   הוא  מבנה הדולפנריום הנקרא  Galleon  הנראה כמו ספינת פיראטים , שבו ניתן לצפות מבעד לקירות זכוכית  וברצפה בנוף תת מימי של עולם הדולפינים של הפארק ,ואף לשחות ולשחק עמם . 
בתקופה האחרונה נפתח אקווריום ענק הכולל 600 סוגי דגים במיכל הכולל 40,000 ליטר מים, לילדים קיימים   מגלשות, נדנדות, גשרים וקירות טיפוס.
 
בפארק מגוון רחב של בעלי חיים ימיים וניתן להשתעשע עם דולפינים ואף להצטלם עמם וליהנות מתונות למזכרת,מתקיימים מופעים עם חיות ודולפינים לאורך היום בשעות קבועות בהופעות הנמשכות 30 דקות בתשלום,המופע המרכזי הוא  דקה 40  רוקדים עם דולפינים בשילוב שחיינים בצורות צורניות של מבני שחייה ובשילוב הדולפינים, אשר מבוצע שלוש פעמים בכל יום. כמו כן ניתן לשוט בסירות בעלות רצפת זכוכית ולצפות ביצורים הימיים בפארק שני אזורי פיקניק, מסעדות,מזנונים וחנויות למזכרות .
קוסטה בלנקה פארק החיות הימי Mundomar - Animal Park
 
קוסטה בלנקה פארק המים אקווה לנדיה Aqualandia Water Park Benidorm
פארק המים   Aqualandia Water Park Benidorm
הכניסה בתשלום
הפארק ממוקם בקוסטה בלנקה Costa Blanca  , Sierra Helada , ממש במרכז העיירה ,ניתן להגיע רגלית או ברכב,
הפארק פתוח בתקופת הקיץ בחודשים מאי - ספטמבר בימי השבוע בשעות 10:00-17:00 .
תחבורה ,חניה במגרשי החנייה .
טלפון  965868889
מידע  
בפארק מתקני שעשוע רבים המיועדים למשפחות ולילדים ,פעילויות שונות הקשורות למים ולשעשוע ,מתקני פיקניק ,ספסלים שמשיות ושולחנות למנוחה ,כסאות נוח,ערסלים , בפארק מספר מזנונים ומסעדות ,בתי קפה וברים,חנות מזכרות וציוד למים, תחנת עזרה ראשונה והבריכות תחת פיקוח מצילים .
 
בריכות מספר מיועדות לילדים וכמובן בריכות למבוגרים,מגלשות קמיקאזה וסלאלום מגלשות לילדים ופעוטות , תעלות מים ואבובים, פינות משחק ורחצה לילדים, בריכות גלים ,מתקן החור השחור,גקוזי,לגונה להתרגעות.
קוסטה בלנקה פארק המים אקווה לנדיה Aqualandia Water Park Benidorm
 
קוסטה בלנקה פארק שעשועים Terra Mitica - Theme Park
פארק שעשועים   Terra Mitica - Theme Park
הכניסה בתשלום
הפארק ממוקם בקוסטה בלנקה , אזור העיירה  Benidorm
הפארק פתוח בתקופת הקיץ בחודשים מאפריל - ספטמבר בימי השבוע בשעות 10:00-19:00 .
תחבורה ,חניה במגרשי החנייה ,הסעות מהמלון לפארק באוטובוסים העוצרים מול הקופות , ניתן להגיע מכל ערי חוף הים של קוסטה בלנקה בכביש לאורך החוף או לקחת את כביש  החוף  N332 , או כביש האגרה   AP7  המהווה כביש מהיר לאזור   Benidorm .
טלפון  902020220
מידע  
פארק שעשועים חדש יחסית, שנחנך בשנת 2000 בפרויקט שאפתני למעבר  בנסיעות אחורה בזמן, אל תרבויות האגדיות שחייו באזור הים התיכון,הפארק נחלק לארבעה אזורים על פי נושאים ומוטיבים מרכזיים:
עולם  יוון העתיקה,שבו ניתן לרכוב על רכבת עץAlucinakisאו לנסוע דרך בתוך מבוך הירי לעבר מטרות  במבוך המסילה ברכבת המינאטורית או  לחקור את העולם הווירטואלי של בית המקדשKinetossאו להירטב על הנסיעה מעל לתעלת  הזעם של הטריטונים  ולמחפשי הריגושיםהם יאהבו   את הנסיעה בקרוסלהSynkope, שבו הם יהיו קשורים לתוך טבעת  גדולה העולה לגובה  לגובה של 30 מטרים מקרקע במהירות של 90 קמש  לשעה.
עולם  רומא העתיקה,במתחם מספר אפשרויות למסלולים כמו רכבת ההריםMagnus Colossusהמאפשרת מבט מלמעלה על מבנים ואטרקציות במתחם, רכבת התופת הבוחנת את עצבי הנוסעים,רכבת הפניקס המבצעת נפילה חופשית מגובה.
עולם  מצרים העתיקה, מעבר ברכבת הרים בין מפלי הנילוס,לקטנים רכבת הרים במתכונת  משלהם הנקראת Akuatiti.
עולם ספרד העתיקה  גולת הכותרת של העולם הספרדי הוא אזור איבריה בנסיעה ברכבת ההרים 0mph Tizona, או לבלות במתחם מכוניות מתנגשות,בכל אחד מהעולמות רכבים,רכבת הרים ורכבות לקטנים , המאפשרים מעברים בין העולמות.
קיימת רכבת Rapids מעל נהר הארגוס, רכבת ההרפתקאות יוןליסס על פי האגדות של אודיסאה ,קרוסלת Mithos המפחידה, וכמובן ניתן לעצור ולראות הצגות של תיאטרון הילדים Tarentela הדומה במופעיו לקרקס. 
תוך כדי השימוש בכלי הרכיבה מצולמים המבקרים וניתן לרכוש את הצילומים בדוכני הצילום ביציאה, כמו כן בפארק מבחר מסעדות ומזנונים,שולחנות וספסלים למנוחה ופינות משחק לילדים,מופע הפירט האדום לילדים  . 
קוסטה בלנקה פארק שעשועים Terra Mitica - Theme Park
 
קוסטה בלנקה העיירה אלצה והגן הבוטני Huerta del Cura in Elche
העיירה אלצה והגן הבוטני   Huerta del Cura in Elche
האתר ממוקם ברצועת קוסטה בלנקה .
תחבורה  
מידע 
הגן הבוטני בעיירה  Elche , גן    Huerto del Cura משערים שאת תחילת נטיעת הגן והדקלים יש לשייך לפניקים, זהו גן המושך אליו חובבי טבע ובוטנקאיים מכל העולם,יש בו מגוון רחב של סוגי צמחייה ועצים, כמו כן בגן מגוון עצום של סוגי קקטוסים ודקלים, המוצג העיקרי בגן הוא דקל קיסרי נדיר הנקרא Palmera שיש לו שבעה פריטים,דקל סימטרי מיוחד, על שמה של הקיסרית סיסי מאוסטריה משנת 1894 .
 
כיוון שאזור הגן בעל אקלים מתאים לצמחייה סוב טרופית וצמחייה מקומית ספרדית הטיפוסית לחופי הים התיכון   ועצים כמו : לימון, תפוז, רימון, חרוב, נוצר לאורך זמן, אוסף צמחייה מיוחד ומגוון , בנוף ברחבי הגן מספר פסלים.
 
בעיירה מספר אטרקציות הכוללות :
מבצר  La Calahorra  ,  הוא מבצר מרתק מן המאה השביעית הנמצא בתוך החומה כחלק של העיר במאה  החמש עשר  השתמשו בו הבונים החופשיים לצורך טקסיהם המצריים, מחוץ לאלמטים של קישוט מצרי ניתן למצוא חופשים אשר הבונים החופשיים השתמשו בהם לצורך הטקסים, יצירות מקרמיקות ואפילו פסיפס, במקום מעבר המוליך לקטקומבות ופתח נוסף לאולם שבו התגוררה איזבל לה קטלוניה דרה בו.
 
מוזיאון הארכיאולוגי וההיסטורי של העיירה  Museo Arqueologico ,רחוב פלאו דיגונאל טלפון  966658203 ,בתשלום , שעות פתיחה: שלישי עד שבת 10.00-13.30 ו 16.30-20.00 , המוזיאון המציג את ההיסטוריה של העיר בשילוב ממצאים ארכיאולוגיים מראשית הקמת העיר, כיום מבנה המוזיאון בארמון אלטאמירהAlcasser Senyoriaיצרה בעיית שטח ולכן צורף לשטחי התצוגה מבנה נוסף המאפשר לחלק את התצוגות לשני מקומות לתצוגות ארכיאולוגיות ותצוגות היסטוריות.
 
מוזיאון  Palmeral , רחוב  Porta de la Morera, 12,בגן המרכזי של סן פלסידו ובקרבה לגןHuerto del Cura,  טלפון 965422240 , המוזיאון  משמש כמכון לתרבות והוכר בידי אונסקו כולל הגן למורשת ,במוזיאון  מוצג תולדות הגן ותולדות הכף הבליטה לים ושילוב ביקור בגן , הסיור כולל ביקור בחדרי המוזיאון תוך צפייה במוצגים,צפייה במצגות אור קוליות,  פסיפסים ועוד.
 
החמאם והאמבטיות הערביות ירושת המרחצאות הרומאיות, רחובPasseig de lesreמסנטהLlucia, 13, בתשלום, בקיץ שעות פתיחה: שלישי עד שבת: ,10.00-13.30, 16:30-20:00 בימי ראשון 10:30-13:30 ,יום שני סגור.
קוסטה בלנקה העיירה אלצה והגן הבוטני Huerta del Cura in Elche
 
קוסטה בלנקה העיירה קלאפ Calpe
העיירה קלאפ  Calpe
העיירה ממוקמת בקוסטה בלנקה על חוף הים התיכון בחבל ולנסיה  , בין העיירה  Altea  מדרום והעיירה בצפונה   Javea .
תחבורה  ניתן להגיע באמצעות כביש AP-7  או כביש החוף   332 וכביש  N
מידע  
פרסומה של עיירת הדייגים הוא הסלע הבולט שלה הנקרא the penon de lfach,  בעיירה שתי כנסיות הממוקמות במרכז העיירה אשר ניתן לבקרם ,כנסיית  Iglesia Antigua וכנסיית church Senora de las Nieves, הכנסיות נבנו במאה החמש עשר ,נפגעו מספר פעמים בידי פירטים ושופצו .
 
עוד בעיירה המוזיאון הארכיאולוגי של Calpe  הממוקם בוילה ובחצרה ובה ממצאים מהמאות הרביעית עד השמינית ,שרידים מתקופת השלטון הרומאי,ניתן לראות  במקום הנקרא  bano de la reina,את ושרידי המגדל torreon de la peca, קיים גם מוזיאון עירוני museo fester  ברחוב Calle Jose.
 
מרכז מידע עירוני ממוקם בבניין Avenida ejercitos espanoles  טלפון  965836920
שני חופי מרכזיים בעיירה שבהם רצועת חול זך ושני חופים קטנים נוספים, בעיירה מספר בתי מלון, מסעדות ,ברים ובתי קפה .
קוסטה בלנקה העיירה קלאפ Calpe
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור