דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

רצועת החוף קוסטה דוראדה דורדה

 
 
כייסים ושיטות עבודה
כייסים ושיטות עבודה
בדרך כלל הכייסים צעירים או צעירות ,נטפלים בעיקר לזקנים ,או המחכים להזדמנות של אי תשומת לב של תיירים העסוקים בלהתמצא בשטח או במפת המטרו- האוטובוס , בעיקר במקומות הומי אדם ,הצעירים לבושים בתלבושת נקייה בדרך כלל על מנת לא לעורר תשומת לב, כאשר הם כזוג או כשלושה , כאשר הם מבחינים שאתם מזהים אותם , הם עוזבים את המקום .
להלן חלק מהשיטות הנהוגות על ידם :   
1 לשפוך על התייר משקה או קרם שיזוף או חומר מלכלך ואז אותו אדם, או השותף עוזרים לנקות ובאותה עת לכייס תוך מישוש וניגוב הלכלוך.  
2 חיתוך תיקים ותרמילים בסכין יפנית ,תוך הצמדות מאחור ובעת שהתייר עסוק בהתפעלות ממראה עיניו ,או שהוא עסוק בהאזנה לדברי המדריך ,צפיפות , הינה כר פורה לעבודת הכייס או החותך ,השתדלו להיצמד מאחור לקירות .
 
3 לחטוף תיקים או תרמילים התלויים בצורה רופפת,או שאינם בהצלבה או שאינם בשתי הכותפות על הגב ,במיוחד לאחר עמידה בתור או קופות, לאחר החטיפה מסלק החוטף בריצה מטורפת עם התיק.  
 
4 , תרגיל שני כייסים אחד הולך קדימה מפיל את הפלאפון או משהו בעל ערך ,כאילו מנסה להרים, ומנסה שוב וכאשר מתקרבים או שמנסים לעזור , השני נצמד מאחור ומכייס, חובה להחזיק את הארנק מקדימה או בכיס קדמי או בקדמת המעיל בחלק הצמוד לגוף .
 
5. במעלה מדרגות במטרו האדם שלפניך כאילו נופל ונשען עליך ולא נותן לך לזוז כאילו דוחף אחורה ,והשני מאחור מנסה לכייס ,דחפו את הנצמד או זוזו הצידה שייפול.  
 
6 . כאשר עומדים ברמזור אדום לחצייה,מתקרבות אליך נערות המתבוננות במפה או בפליירים ,אמצעים אלו אשר מסתירים אותם בפתיחת תיקך או בניסיון לכייס.  
 
7 ישנם קבוצת צעירים הרוצים לעזור לפתע בקניית הכרטיס בהסברים וכדומה ,חלק מהקבוצה יוצר הסחה והאחרים מתקרבים ומכייסים או העומדים לפניך בכניסה לרכבת המטרו ופתאום מחליטים שהם לא נוסעים ודוחפים בחזרה הצידה ואז אלה שמאחור בקבוצה מכייסים אותכם.  
 
8 בדרך כלל פועלים הכייסים בצוותים או בשלישיה ,אחד מקדימה ושנים מאחור, הראשון צופה ומתריע, שנים או אחד מתחיל שיחה סתמית בחיוך כולו נופת צופים ,בזמן שהוא מנסה למשוך את תשומת ליבו של הנעקץ ובמיוחד את עיניו של הקורבן, למבט ישיר לעיניו של הכייס וגרימת הסחת דעת, וכאן נכנס השותף לפעולה ,כאשר התייר עסוק בשיחה ומתחיל לכייס,חשוב להימנע משיחה עם זרים אדיבים מדי המתחילים עמכם במקומות הומי קהל.  
 
8 הציצו לאחור מדי פעם ,או עשו סיבוב פתאומי ימינה או שמאלה במקומות הומי אדם.
 
9 לא להניח את מכשיר הפלא פון או המצלמה במסעדה על השולחן .  
 
10 הכייסים נצמדים מאחור באצבע אחת פותחים את הריץ רץ שולפים את הארנק ועפים.
 
11 באזורים הומי אדם העבירו את התרמיל למצב תלייה קדמי,להשאיר דרכונים בכספת להצטייד בצילומים,לקחת חלק מהכסף לפזרו על הגוף,לטעמי גרב כסף היא הפתרון לאכסנת כסף על הגוף.
רק שתדעו שהמשטרה אדישה לחלוטין
 
כייסים ושיטות עבודה
 
רצועת החוף קוסטה דוראדה Costa Dorada
רצועת החוף קוסטה דוראדה Costa Dorada
הזמנת בתי מלון לינה ברצועת החוף
שמו המקורי של האזור Costa Daurada  שפרושו חוף הזהב מצבעו של החול באזור האזור ממוקם לאורך חופי ה הדרומיים של ספרד לחופי הים התיכון,20 ערים מרכיבות את רצועת החוף  Costa Dorada הכוללת רצועת חוף של 216 קילומטר , 786 דונם של חופים עם חול דק מרווח נקי במים רדודים ושקופים.
 
קוסטה דאורדה ממוקמת בדרום קטלוניה, בחלק המזרחי ביותר בחופי ספרד , מהחלק הדרומי  Cunit  עד Almadrava
בקטע שבין הים לבין רכס ההרים ממוקמים אזורים חקלאיים,כפרים,שמורות טבע ואטרקציות רבות,ברצועה מאות בתי מלון ברמות שונות,אזורי קמפינג ומקומות בילוי,מסעדו ובתי קפה, ערים שקיימות אלפי שנים הכוללות מצודות,ממצאים ארכיאולוגים שונים מתקופות היסטוריות,הרבה מאוד מפרצים ,נמלי דייגים ועוד.
 
מוזיאונים בקוסטה דאראדה
מוזיאון  Museu Comarcal del Montsia  מוזיאונים מקומיים הממוקמים בעיירות  Amposta, Montsia, Tarragonaטלפון 977870430 מידע : במוזיאון אוספים על הארכיאולוגיה בסביבה , עולם הטבע, ועל אתנולוגיה של אדמות דלתא האברו.
 
מוזיאון רוקחות  Museu de la VidaRural  כתובת   Espluga de Francoli, Tarragonala טלפון 977870430  מידע :תצוגות על חיי אנשים לאורך דורות והצגת חומרים ממשפחה שלאורך הדורות היו רוקחים.
רצועת החוף קוסטה דוראדה Costa Dorada
 
ברצלונה פארק המים אקווה לאון Aqualeon
פארק המים אקווה לאון Aqualeon  
הכניסה בתשלום
כתובת  העיר    Finca les Basses Albinyana.  Tarragona  
הפארק פתוח בחודשים יוני-ספטמבר בשעות 110:00-18:00   
תחבורה הפארק ממוקם בדרום מערב ברצלונה 
כתובתו, הנסיעה לפארק בתחבורה הציבורית כשעה.Sitges  אל Vendrell
טלפון  977687656
מידע 
פארק המים נחלק לפארק מתקני המים  ופארק ספארי .
בפארק המים ניתן לבלות במתקני מים רבים הכוללים : בריכות שחייה וגלים,תעלות לאבובים, בריכות לפעוטים, מגלשות במסלולים שונים.
 
הספארי כולל סיורים רגליים או רכובים אוטובוס הספרי נוסע כל חצי שעה בין השעות 11:00-17:30, בין אזורי החיות הכוללות :פילים, אריות,דובים, פרים,אנטליפות וצבאים, לאמות וחיות נוספות. מופעים של ציפורים אקזוטיות בשעות 12:00 ובשעה 16:15,ציפורי טרף בשעות 13:00,17:00, זוחלים בשעה 15:15.
 
את הסיור ניתן לערוך ברכבים פרטיים וברכב המקומי ,כאשר בין השטחים ממוקמת פינת חיות לילדים להאכלה וליטוף, ניתן לשחק ולהתבונן במגוון של ציפורים כולל תוכים.
ברצלונה פארק המים אקווה לאון Aqualeon
 
קוסטה קריבה פארק השעשועים פורט אוונטורה Port Aventura
פארק השעשועים פורט אוונטורה  Port Aventura
הפארק צמוד ל פארק המים קוסטה קריבה   Costa Caribe ,מגרש גולף ובתי מלון.
הכניסה בתשלום
כתובת  הפארק ממוקם בדרום מערב ברצלונה ,במרכז רצועת Costa Daurada  ,זמן הנסיעה כשעה עד שעה וחצי,120 קילומטר מברצלונה.
הפארק פתוח הנושא משתנה כדאי לברר בטלפון   
תחבורה רכבת  RENFE   מתחנת   Sants  או מתחנת  Passeig de Gracia , בקו  Salou   עד תחנת  Port Aventura . קו אוטובוס  מתחנת הרכבת  Sants  ישירות לפארק.או הרכבת המהירה  AVE  יוצאת מתחנות העיר , עד לתחנת  Camp de Tarragona , משם יש לקחת אוטובוס  Rapid Tren  עד לתחנת פורט אוונטורה.
טלפון  977779000
מידע 
שני מרכזי מידע בפארק ,אחד ליד הכניסה,השני ליד האזור הסיני.
חמישה אזורים מחלקים את הפארק :
 המערב הפרוע דגם עיר מהמערב,דמויות אופייניות לאותה תקופה,עיקולי נהר בגראנד קניון מבנים אופייניים לתקופה ,זירת שוורים ועוד.
קטלוניה  כפר ציורי על שפת ים ,בתי קפה,בתים וטיילת על חוף ים.
 
פולונזיה  מעבר באזור משופע בצמחיה אופיינית ,הר געש ,קולות של תופי פולחן,דגם ים חוף וגלים וכמובן סירות האופייניות לאזור.המתאים ביותר לילדים שייט בין אגמים ומפלים,סיור ברכבת רגועה מעל לג'ונגל.
 
המזרח הרחוק רכבת הדרקון מעבירה אותך בחבלי סין במהירות עצומה,ניתן לראות מקדש סיני,תיאטרון סיני,תיאטרון בובות סיני וחבלי ארץ מסין.
מקסיקו מעבר דרך תרבות המאייה בעזרת מקדש מראות אופייניים למקסיקו,דמויות של האדמירלים,חצי האי יוקוטון.
 
חלק מהמתקנים מותאמים לגיל הרך,חלקם לנוער ולכל גיל מערכת של מתקנים המיועדת בעבורו.
 
האטרקציה המרכזית של פארק השעשועים היא רכבת ההרים הענקית הנקראת  Dragon Khan.מהירה יותר היא רכבת ההרים  Furious Baco  במשך היום מעל ל 100 הופעות שונות,קרוב לשמונים מסעדות,מזנונים ובתי קפה.
קוסטה קריבה פארק השעשועים פורט אוונטורה Port Aventura
 
פארק המים אקווה פוליס Aquopolis
פארק המים  Aquopolis
הפארק ממוקם באזור   Vila-seca , ברצועת  Costa Dauradas  בחבל הקטלאני
אטרקציות רבות קיימות בפארק המים ,קמיקזות במהירויות שונות, מפלי מים,בריכות גלים, בריכות לגדולים ולקטנים פתוחות, בריכה אולימפית,מסלול לאבובים,גלגלות לקפיצות ועוד שעשועי מים שונים, בריכת סירות מתנגשות,מסלול מיני גולף,מסעדות ומזנונים.
 
מקום להופעה של דולפינים.
פארק המים אקווה פוליס Aquopolis
 
קוסטה קריבה פארק המים קוסטה קריבה Costa Caribe
פארק המים קוסטה קריבה   Costa Caribe
הפארק צמוד לפארק השעשועים פורט אוונטורה  Port Aventura
הכניסה בתשלום
כתובת   הפארק ממוקם בדרום מערב ברצלונה ,זמן הנסיעה כשעה עד שעה וחצי,120 קילומטר מברצלונה, באזור Costa Daurada 
הפארק פתוח בחודשי הקיץ
תחבורה רכבת  RENFE  מתחנת  Sants  או מתחנת Passeig de Gracia, בקו  Salou  עד תחנת  Port Aventura. קו אוטובוס  מתחנת הרכבת  Sants  ישירות לפארק.או הרכבת המהירה  AVE  יוצאת מתחנות העיר,עד לתחנת  Camp de Tarragona, משם יש לקחת אוטובוס  Rapid Tren עד לתחנת פורט אוונטורה.
טלפון  
מידע 
עולם מים לילדים ומשפחות הכולל מגלשות שונות ומגבהים שונים  כמו  מגלשת  The Mambo And Limbo השקופה למחצה או מגלשת  El Tifon ,או מגלשת  The Torrent  בתוך אבוב עם תחתית וארבעה מושבים הנשפכת בסוף לבריכה.
 
תעלות עם שייט אבובים ,אזור הנקרא  Woody s Lagoon מיועד בעיקר לפעוטים עם פיקוח, מתחם משחקי מים שונים כולל מתקנים שונים,בריכות שחייה ובריכת גלים ענקית  משולש ברמודה The Bermuda Triangle  ,אזור שיזוף ופנאי  Bahama Beach .
 
מתחם מקורה לטיפוס פתוח גם באוקטובר,מתחם  The Great Caribe  עם תעלות אבובים שנשפך בסוף לבריכה ,הפארק נגיש לנכים, במקום מסעדות מזנונים.
קוסטה קריבה פארק המים קוסטה קריבה Costa Caribe
 
קוסטה דאודרה העיירה סיגס Sitges

העיירה סיגס Sitges

העיירה מרוחקת מברצלונה כ 50 דקות נסיעה ברכבת ושלושים וחמישה קילומטר מדרום מערב העיר.רכבות ישירות לעיירה יוצאות מתחנת   Passeig de Gracia או תחנות Sants   ומכיכר קטלוניה   יש ארבע רכבות יוצאות בשעה - שתי רכבות מהירות ישירות  ושני רכבות מאסף.

 

עיירת חוף קטנה המהווה מרכז תרבות בזכות אמנים וציירים אשר נמשכו לעיירה,העיירה הצליחה לשמר את עברה ואורח חייה השלב של עיירה לחופו של ים פרסומה גם נובע מחיי הלילה מקום חביב להומואים ולסביות גם ,ומספר פסטיבלים שהמפורסם שבהם הוא פסטיבל הסרטים  Santa Tecla Festival .

 

       

קוסטה דאודרה העיירה סיגס Sitges
 
קוסטה דורדה העיירה ריאוס Reus
העיירה  Reus
העיירה ממוקמת ברצועת  Costa Dauradas  בחבל הקטלאני,80 קילומטר דרומית לברצלונה.
יש המתארים את העיר כקניון מסחרי גדול ,בימי שני וחמישי מתקיים שוק רחוב ב Mercat Central,פסטיבל שנתי של העיר לזכרו של פטרון העיר הנקרא Sant Pere מתקיים בכל שנה ב 29 ליוני ופסטיבל קרקס עם משקפים, פסטיבל הפנטומימה ועוד.
 
בשנים האחרונות התפתחה התיירות ובצרוף שדה תעופה קטן בקרבה לעיר שהוסיף אפשרויות הגעה זמינות.
קוסטה דורדה העיירה ריאוס Reus
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור