דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

רצועת החוף קוסטה בראווה ברווה

 
 
כייסים ושיטות עבודה
כייסים ושיטות עבודה
בדרך כלל הכייסים צעירים או צעירות ,נטפלים בעיקר לזקנים ,או המחכים להזדמנות של אי תשומת לב של תיירים העסוקים בלהתמצא בשטח או במפת המטרו- האוטובוס , בעיקר במקומות הומי אדם ,הצעירים לבושים בתלבושת נקייה בדרך כלל על מנת לא לעורר תשומת לב, כאשר הם כזוג או כשלושה , כאשר הם מבחינים שאתם מזהים אותם , הם עוזבים את המקום .
להלן חלק מהשיטות הנהוגות על ידם :   
1 לשפוך על התייר משקה או קרם שיזוף או חומר מלכלך ואז אותו אדם, או השותף עוזרים לנקות ובאותה עת לכייס תוך מישוש וניגוב הלכלוך.  
2 חיתוך תיקים ותרמילים בסכין יפנית ,תוך הצמדות מאחור ובעת שהתייר עסוק בהתפעלות ממראה עיניו ,או שהוא עסוק בהאזנה לדברי המדריך ,צפיפות , הינה כר פורה לעבודת הכייס או החותך ,השתדלו להיצמד מאחור לקירות .
 
3 לחטוף תיקים או תרמילים התלויים בצורה רופפת,או שאינם בהצלבה או שאינם בשתי הכותפות על הגב ,במיוחד לאחר עמידה בתור או קופות, לאחר החטיפה מסלק החוטף בריצה מטורפת עם התיק.  
 
4 , תרגיל שני כייסים אחד הולך קדימה מפיל את הפלאפון או משהו בעל ערך ,כאילו מנסה להרים, ומנסה שוב וכאשר מתקרבים או שמנסים לעזור , השני נצמד מאחור ומכייס, חובה להחזיק את הארנק מקדימה או בכיס קדמי או בקדמת המעיל בחלק הצמוד לגוף .
 
5. במעלה מדרגות במטרו האדם שלפניך כאילו נופל ונשען עליך ולא נותן לך לזוז כאילו דוחף אחורה ,והשני מאחור מנסה לכייס ,דחפו את הנצמד או זוזו הצידה שייפול.  
 
6 . כאשר עומדים ברמזור אדום לחצייה,מתקרבות אליך נערות המתבוננות במפה או בפליירים ,אמצעים אלו אשר מסתירים אותם בפתיחת תיקך או בניסיון לכייס.  
 
7 ישנם קבוצת צעירים הרוצים לעזור לפתע בקניית הכרטיס בהסברים וכדומה ,חלק מהקבוצה יוצר הסחה והאחרים מתקרבים ומכייסים או העומדים לפניך בכניסה לרכבת המטרו ופתאום מחליטים שהם לא נוסעים ודוחפים בחזרה הצידה ואז אלה שמאחור בקבוצה מכייסים אותכם.  
 
8 בדרך כלל פועלים הכייסים בצוותים או בשלישיה ,אחד מקדימה ושנים מאחור, הראשון צופה ומתריע, שנים או אחד מתחיל שיחה סתמית בחיוך כולו נופת צופים ,בזמן שהוא מנסה למשוך את תשומת ליבו של הנעקץ ובמיוחד את עיניו של הקורבן, למבט ישיר לעיניו של הכייס וגרימת הסחת דעת, וכאן נכנס השותף לפעולה ,כאשר התייר עסוק בשיחה ומתחיל לכייס,חשוב להימנע משיחה עם זרים אדיבים מדי המתחילים עמכם במקומות הומי קהל.  
 
8 הציצו לאחור מדי פעם ,או עשו סיבוב פתאומי ימינה או שמאלה במקומות הומי אדם.
 
9 לא להניח את מכשיר הפלא פון או המצלמה במסעדה על השולחן .  
 
10 הכייסים נצמדים מאחור באצבע אחת פותחים את הריץ רץ שולפים את הארנק ועפים.
 
11 באזורים הומי אדם העבירו את התרמיל למצב תלייה קדמי,להשאיר דרכונים בכספת להצטייד בצילומים,לקחת חלק מהכסף לפזרו על הגוף,לטעמי גרב כסף היא הפתרון לאכסנת כסף על הגוף.
רק שתדעו שהמשטרה אדישה לחלוטין
 
כייסים ושיטות עבודה
 
קוסטה בראווה Costa Brava
קוסטה בראווה  Costa Brava
הזמנת בתי מלון ו לינה ברצועת החוף
העיירה קוסטה בראווה מרוחקת כשעה ועוד מהעיר ברצלונה,לאורך החוף המשתרע מאזור  Blanes בדרום, עד הגבול הספרדי עם צרפת, מרחק של כ 200 קילומטר,תרגום שמה של העיירה הוא החוף הפראי, העיירה ממוקמת בשושלת הרי הפירנאים  לאורך רצועת חוף בת 60 קילומטר שהטבע העניק לה מפרצים ומים כחולים,שבהם משולבים כפרי דייגים עתיקים,בשנים האחרונות קבלה העיירה והאזור תנופת בנייה לתיירות נבנו בה בתי מלון ודירות נופש.
 
בעברה של העיירה נתגלו בחפירות ארכיאולוגיות שנערכו במקום,  שלל ממצאים  של אזרחיה הקדמוניים ומוכיחים את קיומם והתיישבותם של השבטים האיברים, היוונים, הגותים והערבים בהיסטוריה של האזור כמו כן משובצות באזור כנסיות בסגנון רומנסקי  ובאזור הסמוך  בנמל  Port de la Selva  את מנזר Pere de Rodes.
 
העיר שינתה את זהותה מכפר דייגים מסורתי ונמל הדייגים Sant Feliu de Guixols , לעיירה תיירותית של בטן גב,אך למרות זאת נשתמרו פינות טבע רבות כמו שהיו ויד האדם לא שינתה בהם מאומה, בקוסטה בראווה עדיין יש תעשיית דיג משגשגת ויש עוד המון כפרי דייגים מסורתיים מסביבה .
 
צפונית לעיירה קוסטה בראווה במרחק ארבע קילומטר ממוקמים הכפרים עתיקים העיירה Pals הממוקמת  105 קילומטר צפונית מזרחית מברצלונה ,ששמה נובע מהשם הלטיני שפרושו ביצה המעיד שבעבר האזור הייה ביצתי, וכיום חלקו שמורת טבע ,
והעיירה     Peratallada  שנקרא כפר הורדים עוד מתקופת שלטון היוונים באזור ,הכפרים שוחזרו  כמו בימי הביניים והפכו לאזור תיירותי,
קוסטה בראווה Costa Brava
 
קוסטה בראווה פארק המים Lloret de Mar
פארק המים  Lloret de Mar  קוסטה בראווה
כניסה בתשלום
הפארק ממוקם כקילומטר וחצי מהעיירה לורט דה מאר ליד  Ctra Vidreres
הפארק פתוח בחודשי הקיץ מאי-ספטמבר בימי השבוע בשעות 10:00-18:00   
טלפון 972368613
מידע
בפארק אטרקציות שעשוע ומתקני מים הכוללים :מספר  בריכות כולל לילדים , אי הילדים ובו מתקני שעשוע, מקומות למנוחה ופיקניק, מגלשות קמיקזה מהירות בדרגות קושי שונות , בריכות גלי ים,גקוזי  רכבת הרים,, רפטינג נהר לרגלי הר, מיני גולף.
 
חנויות לציוד ימי,מזנונים ומסעדות פוסידון או נפטון ,ברים ופונדקים,רשת הסעות חינמית ממקומות הנופש והמלונות מסביב  לפארק .
קוסטה בראווה פארק המים Lloret de Mar
 
קטלוניה גירונה או חירונה Girona
העיר גירונה או חירונה או ירונה  Girona
העיר ממוקמת  בחבל קטלוניה בצפון מזרח לברצלונה ,משמשת כבירת רצועת קוסטה בראווה ,חירונה נמצאת על הכביש המהיר במרחק כ-95 קילומטר מברצלונה.
תחבורה מתחנת הרכבת בברצלונה לתחנת הרכבת במרכז גירונה זמן הנסיעה שעה ועשר דקות קווי אוטובוס לשם לב שני קווי אוטובוס המופעלים בידי אותה חברה אחד מוליך לשדה התעופה ולגירונה והשני ישיר לגירונה,האוטובוס יוצא מהתחנה המרכזית או מטרמינל האוטובוסים בצפון העיר.
 
לתחנת האוטובוס בברצלונה נוסעים במטרו בקו האדום מספר אחד יורדים  בתחנת  Arc de Triomf  ביציאה לקרוא את שלט ההכוונה  Sortida Napols  ומשם הולכים כ 5-10 דקות לטרמינל האוטובוסים.
מידע
עברה ההיסטורי של העיר מפורסם ,כאשר תושבייה הראשונים הם בני שבט האיבריים,השטח עבר מספר תרבויות שלטוניות עד נכבשו בידי הרומאים 12 אשר בנו בה מבצרים שנקראו Gerunda ,במאה ה 12 התיישבה ופרחה בה קהילה יהודית ונבנה בה בית ספר לקבלה ,בסביבות שנת 1492 בעת גירוש יהדות ספרד גורשו היהודים מהמקום, על המקום צרו הצרפתיים במאה ה 17-18 ובשנת 1809 נכבשה העיר בידי נפוליאון שאף החריב חלק מחומותיה כיום היא עיר בעלת מורשת עולמית.
מבניה של העיר הקטלונית צבועים ובנויים בסגנון המזכיר את איטליה.הסיור בשטח מתחיל בשדרת גראן ויה, מן החומה של ימי הביניים שנהרסה במאה ה -19, והוא משתרע כל הדרך אל שדרות   Passeig de la Muralla.
אטרקציות בעיר :
כיום העיר בעלת אוניברסיטה מפורסמת, בעלת חנויות רבות ,מסעדות,בתי קפה וברים,בבדיחות היא נקראת אחותה של ברצלונה.
 
כנסיית  St. Marys Cathedral, נבנתה במאות 11-17 לספירה ,משלבת מספר סגנונות בנייה,כאשר המקורות הרומיאים ניכרים במקום,כמו מגדל קרל הגדול והאכסדרה, הקף הקשתות של הכניסה הראשית נחשבים לגדולים בעולם , ואת האולם המרכזי הגותי הרחב באירופה וכמובן את  חדר האוצר העשיר, השומר על אוסף יוצא מן הכלל של אמנות דתית.
 
מנזר  Saint Pere de  Galligants  והקפלה   Chapel of Sant Nicolau,כיום משמש כמוזיאון ארכיאולוגי  Museum of Archaeology. מבנה בסגנון רומנסקי מהמאה ה 12 לספירה, מנזר גדול במיוחד האכסדרה ,דוגמא בולטת של בנייה קטלונית .  
קטלוניה גירונה או חירונה Girona
 
ספרד קוסטה דורדה העיר טרגונה Taragona
העיר טרגונה  Taragona
עיר הנופש ממוקמת ברצועת החוף קוסטה דורדה  Costa Dorada  ליד הנופש  Salou  ופארק השעשועים   park Port Aventura ,בעיר נמל מסחרי  ותעשיות ומפעלי תעשייה וחופים לרחצה וקייט.
 
בעיר שרידים רבים מתקופת שלטון הכובשים של האזור,עיקר השרידים שנותרו הם מהתקופה הרומאית , לצורך הגנת העיר נבנתה חומה המורכבת מגושי סלע גדולים,במאה הראשונה לפני הספירה שהושלמה במאה השלישית לספירה השרידים ליד Cuartel de Pilatos, במקום בעת ההיא שלטה מטעם רומא משפחת סקפיו Scipiones.
 
בעיר נערכים פסטיבלים כמו פסטיבל זיקוקים, פסטיבל נגינה הנקרא דיקסילנד ללהקות מוזיקה, ופסטיבל Santa Tecla Festival הנערך בעיר משנת 1321 לספירה, תהלוכה של ריקודים ומגדלי אנשים אנושיים לגובה 7 קומות.
 
אטרקציות בעיר
קתדראלת העיר  Tarragona Cathedral סנט Olegarius, הקתדראלה בנויה בסגנונות גותי,אסלמי ורומנסקי, כנסייה מוצקת עם אולם ראשי בצורת צלב ומזבח מיוחד לתפילה, בכנסייה קפלת chapel of St. Tecla על שם פטרונית העיר.
 
כנסיית Poor Clares ליד החומות
מנזר  The convent of Santa Teresa
בית העירייה שבעברו היה מנזר  The convent of the Dominicans
ארמוןarchiepiscopal, הממוקמת בעיר העתיקה ושעדיין ניצב שלם בה מגדל אחד.
האמפיתיאטרון הרומאי  EL Milagro ליד חוף הים ,אשר לאחר נפילת האימפריה הפך למחצבה דבר המסביר את מיעוט הממצאים באתר.
חומת העיר העתיקה ושני השערים Portal del Roser ושער Portal de Sant Antoni
הפורום הרומאי
שער arch of Sura  הנקרא גם שער Bara
המוזיאון הארכיאולוגי
בקרבה לעיר במרחק ארבעה קילומטר ממוקמות שתי אטרקציות נוספות :
מוביל המים   The Aqueducte de les Ferreres המכונה המוביל של גשר השטן  Pont del Diable, האמה הובילה מים ממקורות המרוחקים 15 קילומטר מהעיר האזור נהר
הפרנקולי , גובהו של המוביל 27 מטר ונשאר ממנו אמת מוביל של 250 מטר מעל לנהר .
 
אטרקציה נוספת היא מגדל האבן , במרחק 6 קילומטר מהעיר והנקרא מגדל סקופיו  Tower of the Scipios, למרות שאין הוכחה שמישהו מהמשפחה קבור במקום.
ספרד קוסטה דורדה העיר טרגונה Taragona
 
העיירה קומרקה comarca אזור Garrotxa
העיירה   comarca  אזור  Garrotxa
העיר השנייה הגדולה באיזור ובה בשכונת  Castanyer   מנזר כנסייה  Sant Joan les Fonts הבנויה בסגנון הרומנסקית , במבנה הבזיליקה רצפת אבן אדמדמה עם פסיפס אדמדם הנמצאות בשלושת אולמות התפילה ובקומת מרתף עם שלושה אפסיסים .
 
גשר מימי הביניים ,מצודה הנשקפת מעל העיר הממוקמת ב Sierra de Vivers  ממגדל המצודה המרובע בן ארבעת הקומות הכולל פתחים לצפייה בנוף  מכל ארבעת הצדדים ומעל גג המרפסת .

בית האחוזה המבוצר The Juvinyaשנבנה בימי הביניים במאות 12-14 , משמש כדוגמא עתיקה  לסגנון רומנסקי  בקטלוניה ,הוא חשוב כמבנה לשימור עתיק.  .
העיירה קומרקה comarca אזור Garrotxa
 
קוסטה בראווה העיירה ורדים Roses town Costa Brava
העיירה ורדים  Roses town Costa Brava
העיר ממוקמת במפרץ ורדים
תחילתה של העיר ורדים המשמשת כמוזיאון חי להיסטוריה של האזור,במאה השמינית כאשר הוקמה בידי מתיישבים יוונים מהאי רודוס ,בחוף מוגן במפרץ הורדים בהגיע הרומאים לאזור הם פיתחו את ענף הדייג ויצרו ענף כלכלי שפרנס את תושבי העיירה, עדיין בנוסף להתפתחות התיירות המביאה לעיר עשרות אלפים של קייטנים,לעיירה, ענף הדייג משמש עדיין כמקור תעסוקה ופרנסה לתושבים.
 
לחלק התיירות הגיעה העיירה עוד בשנות החמישים בהקדימה את גל התיירות ששטף את האזור בהמשך, כיום בעיירה מעל לחמישים בתי מלון ואירוח ,מסעדות ובתי קפה,אתרי קמפינג ולפעמים מעט רועש ופעלתני.
 
בכניסה לעיירה ניצב מבצר דמוי כוכב שהוקם בידי היוונים אך שופר בידי הרומאים ובימי הביניים בידי קראל החמישי כמגן מפני התורכים במאה ה 16 ,המצודה נחקרה בשנת 1815 ונערכו בה חפירות, כיום ניתן להיכנס לשרידיו ולטפס על החומות ומשם להשקיף לכוון הים, חצר המבצר מהווה אתר ארכיאולוגי חשוב, המכיל את שרידיה של העיר יוונית של רוז, אשר נוסדה בשנת 776 לפני הספירה על ידי סוחרים שהגיעו מהאי רודוס , מהתקופה ההלניסטית, אשר נהנו תקופה של שגשוג גדול של המאות השלישי והרביעית  לפני הספירה  שרידיה של הוילה הרומאית בתחומי המבצר שימשה במאות השנייה לפני הספירה עד המאה השישית , המנזר לומברד הרומנסקית של סנטה מריה, מתוך כ -11, ואת התגליות של המאה ה -19.
 
אטרקציות נוספות מחוץ למבצר הוא מנזר Santa Maria de Roses, מהמאה ה 11 ושופצה בשנת 1796 כולל אולם התפילות המרכזי,המראה של היום  הקפלות בצד והחזית הם יצירות קלאסיות חדשות  משנת 1853.
 
שלושת הדולימטים להנצחת המתיישבים הראשונים  Dolmen Creu de Cobertella,
בסיור גם רואים את חדר הקבורה Casa Cremada, ושני המינרטים מהמאה השלישית והרביעית לפני הספירה, ומערת cave-dolmen משנת 2500 לפני הספירה.
 
שרידי טירת השילוש הקדוש  Trinity Castle שנבנתה כביצור בשנת 1544,והממוקמת בנקודת Poncella point  מעל למגדלור, קירותיו היו בעובי שני מטר עם זוויות למניעת פגיעה ועמדות לתותחים מסוגים שונים. 
 
בית מועצת העיר  Mallol House אשר נבנה באסכולת המודרניסטים בשנת 1906 עם חלונות זכוכית ,עבודת ברזל ועוד ששופץ לאחרונה .
 
בימי ראשון נערך השוק העירוני,ובימי הקיץ נערכים פסטיבלים שונים בעיירה, ניתן לערוך סיורים לאורך קו החוף בסירות,או לסייר בשבילים מסביב לעיירה ולקאפ   Cap de Creus, והמגדלור הניצב בה ואשר האזור מסביבה הוכרז כשמורת טבע ,או לחוף Illes Medes, במרחק קצר מהעיירה ממוקם פארק המים aquatic park.
קוסטה בראווה העיירה ורדים Roses town Costa Brava
 
העיירה קדאקס Cadaques
העיירה קדאקס  Cadaques
העיירה ממוקמת ארבעים קילומטרים ממזרח לעיירה פיגרס   Figueres , בעיירה  קדאקס, ממש על חוף הים של פורטייגט   Portlligat , ניצב ביתו של הצייר הסוריאליסטי  סלבדור דאלי, העיירה מבודדת וניתן להגיע אליה בכביש תלול בין הגבעות לכוון חוף הים.
 
העיירה מורכבת מבתים שצבעם לבן, ותריסים כחולים , בחוף קיים מזח גדול לסירותהן של דייגים והן יאכטות, על הרציף מסעדות ובתי קפה, גלריות לאומנות ובוטיקים לבגדים, ניתן לבקר בביתו של האמן ובמוזיאונים בתשלום ,בשעות 10:00-18:00 .
 
עבור אלו המעוניינים באמנות יש את מוזיאון The Perrott-Moore Museum  המציג אוסף יצירות אמנות של האמן דאלי .יש גם את המוזיאון העירוני לאומנות המציג גם את יצירות תושבי המקום , המקומיים, וציורים של האמן  טולוז לוטרק ועוד אמנים ספרדיים מפורסמים
העיירה קדאקס Cadaques
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור