דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

גרמניה מדינת ברנדנברג העיר פוטסדאם Potsdam

 
 
 
פוטסדאם סיור מחוץ לעיר

הקדמה ל פוטסדאם Potsdam

פוטסדאם ( כפי שכונתה ורסאי של הצפון) הינה פרוור של העיר ברלין על גדות נהר האבל במדינת ברנדנברג , העיר נחצת בתעלות ואגמים ויערות סביבה , העיר שימשה את מלכי גרמניה כעיר קיט קיצית בעיקר,במקום הזה חתמו המעצמות על הסכם חלוקת גרמניה וברלין לארבעה אזורי כיבוש בוועידת פוטסדאם , כיום אונסקו הכריזה על העיר כעיר שמורה .

פוטסדאם סיור מחוץ לעיר
 
פוטסדאם סיור בעיר העתיקה

באם מגיעים לסיור בעיר העתיקה של פוטסדאם ,לאחר ביקור בארמון סנוסי ,היציאה מהמתחם הפארק והארמון ,לסיור ברובע העתיק של העיר ,מצריך הגעה לארמון החדש Neues Palais במתחם ארמון סנוסי , שלידו נמצא הכביש שעליו יש לעלות על קו האוטובוס 605 המגיע לעיר העתיקה של פוטסדאם.

פוטסדאם סיור בעיר העתיקה
 
ברלין מוזיאון וילה ואנזה wannsee konferenz

כניסה בתשלום , כתובת  Am grosssen wannsee 56-58 , הווילה פתוחה בכל השבוע בשעות 10:00-18:00

איך להגיע מטרו s 7 - s 1   לתחנת  wannsee , אוטבוס מספר 114 .טלפון  80500010 -49

הווילה השוכנת על שפת אגם ואנזה ,בדרום מערב העיר ברלין, נודעה בזכות ועידת ואנזה שנערכה בינואר שנת 1942 ,בישיבה שאורכה היה כשעה וחצי ,  העלו 15 בכירי האס אס שהשתתפו בוועידה  את הכללים ודרך הביצוע היעיל והמהיר להגליית היהודים למחנות ההשמדה והדרכים היעילות לביצוע ההשמדה.

 

ברלין מוזיאון וילה ואנזה wannsee konferenz
 
פוטסדאם הרובע ההולנדי Hollandisches viertel

השכונה ההולנדית ממוקמת בחלק הקדמי של כנסיית פיטר ופול בעיר, סיור ברחבי השכונה כוללים שילוב של מגורים, חנויות קטנות, גלריות, חנויות, פאבים, מסעדות ובתי קפה המעניקים למבקר תחושה הולנדית טיפוסית .

 

בשכונה ההולנדית ניצבים 134 בתים, בחודש ספטמבר 1742  כל  134 הבתים של בארבעת  גושי הבניינים ברובע ההולנדי הושלמו,  בתים אדומים לבנים אשר נבנו בשנים 1737-1742 בסגנון הולנדי ,בידי בעלי מלאכה שהובאו מהולנד רק 22 איש מתוכם התגוררו בבתים שנבנו, 46 בתים אוכלסו בידי אנשי הצבא ההולנדי ואלמנות החיילים,בשאר הבתים עברו לגור גרמנים וצרפתים.

 
הבתים נבנו בראשותו של אדם בשם באומן שביתו ממוקם ברחוב 8 Mittelstrase בית הגמלוני אופייני מ 1735 הבית והגן השתמרו כפי שהיו במקור בתוך הבית ניתן לראות ההיסטוריה של הרובע ההולנדי המתועד.

במשך השנה נערכים בשכונה שלושה פסטיבלים פסטיבל הצבעונים באפריל, פסטיבל שוק כלי החרס בספטמבר לבין חג המולד בהולנד ופסטיבל יום המלכה , בחלק הדרומי של השכונה מדרחוב להולכי רגל של בעיר העתיקה, עומד בקצה שער ברנדנבורג, שנבנה בשנת 1770 בסגנון של קשתות הניצחון הרומית.

 

 

 

פוטסדאם הרובע ההולנדי Hollandisches viertel
 
פוטסדאם כיכר ביסין Bassinplatz Squares

כתובת הכיכר ממוקמת בחלקה המזרחי של  פוטסדאם בפרוור של Babelsberg .

 

הכיכר נחשבת לכיכר הגדולה בעיר הגובלת בשכונה ההולנדית  ,האדמה שעליה ניצבת הכיכר הייתה ביצה אשר עקב התרחבות העיר כבר בשנים 1735-37 החלו ליבשה והמים רוכזו לאגמון אשר נקרא  Hollandischen Bassin  אגן המים ההולנדי שגודלו היה 250 מטר על 150 מטר.

 

פוטסדאם כיכר ביסין Bassinplatz Squares
 
פוטסדאם המושבה הרוסית Alexandrowska

לאחר הירידה בתחנת הרכבת התחבורה לתחנת  Puschkinallee  בקווי אוטובוס 92,96

כתובת רחוב   Alexandrowka 1-14   ,  בהמשך מהשכונה  ההולנדית בהליכה  לאורך רחוב אברט פרידריך  עד שמגיעים לשכונה   .

 

פוטסדאם המושבה הרוסית Alexandrowska
 
פוטסדאם הכנסייה הצרפתית French Church

כתובת הכנסייה ממוקמת בחלק המזרחי של כיכר בסיס  העיר פוטסדאם   Potsdam

הכנסייה נבנתה בשנים 1751-53 ,היא הכנסייה היחידה אשר בנייתה שולמה מכיסו הפרטי של הקיסר פרידריך הגדול,לאחר רדיפות בני הכת בצרפת בשנת 1685 הגיעו והתיישבו בפוטסדאם בני כת  Huguenots , במהלך הרחבת העיר בשנת 1715 ממזרח לכיכר  Einheit square  שאז נבנתה שכונה צרפתית שבה נבנו כחמישים בתים.

 

פוטסדאם הכנסייה הצרפתית French Church
 
פוטסדאם מוזיאון האורגים Nowaweser Weberstube Museum

כתובת רחוב 23   Karl Liebknecht  ,ב  Babelsberg

טלפון 597070

המוזיאון פתוח בימי שלישי-חמישי בשעות 13:00-16:00

תחבורה הגעה בחשמלית או אוטובוס מהתחנה המרכזית.

מוזיאון האורגים  ממוקם בבית המושבה שנבנה במושבה ההולנדית בשנת  1752, המבנה שופץ בשנים 1995-6 בידי הכנסייה האנגוולניסטית.

 

פוטסדאם מוזיאון האורגים Nowaweser Weberstube Museum
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור