דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

גרמניה אטרקציות שמחוץ לברלין

 

 
 
 
מדינת הסן ומדינת סקסוניה התחתונה היער השחור דרך האגדות
דרך האגדות 
דרך נוסטלגית להכרת המקומות שבהם נוצרו אגדות האחים גרים היא מעבר בפולקלור העיירות בעקבות האגדות : שלגיה,עמי ותמי,סינדרלה ,כיפה אדומה והחלילן מהמלין.הדרך המתפתלת לכוון צפון גרמניה עובר במדינות : הסן,וסקסוניה התחתונה , המסלול הנמשך כשלוש מאות קילומטר עובר בתחילתו בעיירה Hanau עד העיר ברמן בכבישים ראשים תוך ירידה לכבישים כפריים פסטורליים העוברים בעיירות וכפרים שהפולקלור שלהם קשור לאגדות , מעבר בין בתי עץ ,ערים מוקפות חומות,פונדקים,יערות ,נהרות ועמקים.
מסלול  דרך האגדות קשורה לדמיונם הפורה של האחים יעקוב וויליאם  גרים אשר נולדו לקראת סוף המאה ה ,17  ויתר כותבי האגדות ,בעת הסיור ניתן לעבור באטרקציות הקשורות לאגדות,בפסטיבלים ,מופעי תיאטרון,ירידים, תערוכות ומבנים היסטוריים.
 
       
מדינת הסן ומדינת סקסוניה התחתונה היער השחור דרך האגדות
 
היער השחור בגרמניה Schwarzwald
היער השחור ממוקם בחלק הדרום מערבי של גרמניה נושק לגבול שוויץ בדרום וגבול צרפת בנהר הריין, במדינת באדן וירטמברג  Baden-Wurttemberg  בדרום מערב גרמניה    
איך להגיע דרך העיירה פיינברג או העיירה באדן באדן או מעיירות וערים אחרות הנושקות ליער.
מידע 
צורתו של היער דומה למעיין משולש שאורכו 160 קילומטר מהצפון לדרום ,כשישים קילומטר רוחבו בדרום והוא נחשב לגבוה יותר מהצפוני וחלק גדול מההרים ממוקמים בדרום היער השחור  ,החלק הצפוני של היער השחור  ברוחב כשלושים קילומטר.
 
היער השחור מורכב מהרים בגובה בינוני שהגבוה ביותר הוא הר השדה Feldberg שגובהו מעל ל  1490 מטר, את היער השחור חוצים נהרות ונחלים רבים ואפילו חלק ממקורות נהר הדנובה ונהר הנקר מתקבלים מירידת הגשמים והפשרת השלג ביער השחור.
 
העיר פרייבורג נחשבת כאחד משערי הכניסה ליער השחור והיא ממוקמת בחלק המערבי של היער, בכל שנה נבחרות חלקות יער על פי תוכנית מסודרת נגדעות וניטעות מחדש בצורה מאורגנת,במקום מספר מנסרות לעיבוד העץ שנכת ומדילול עצים ברחבי היער, כתוצאה מהטיפול והדילול צומחים העצים לגבהים ,בין החלקות דרכי עפר ודרכים סלולות.
 
תוך היערות עשרות עיירות קטנות וגדולות כמו העיירה  Furtwagen והעיירה Hornberg  בצפון  , אפשר לומר כי היער  נחלק לשלושה אזורים עיקריים ובהם אזור העיר המפורסמת באדן באדן המשמשת גם כשער כניסה ליער ,היא יושבת על אורטוסטרדה מס 5 המוליכה בין גרמניה לעיר שטרסבורג בצרפת . 
  
 

היער השחור בגרמניה Schwarzwald
 

כרטיס הכניסה לתיירים ומטיילים נקרא כרטיס היער השחור The Schwarzwald Card באמצעות כרטיס זה (נרכש בלשכות התיירות ביער השחור), ניתן לבקר במאה וחמישים אטרקציות הנמצאות ביער השחור ,כמו : מוזיאונים,שייט בסירות וקיאקים,עלייה ברכבלים ומעליות סקי למרומי ההרים,כניסה למרחצאות,ספא ומעיינות מרפא,פארקי חבלים ואתגרים,כניסה לפארק אירופה הגדול, ולעוד פארקים לילדים ומשפחה,תוקפו של הכרטיס לשלושה ימי בילוי אך אין חובה לערוך אותם ברציפות ,אלה לשלב את השימוש בו בשלושה ימים שונים.


היער השחור כרטיס ההנחות למבקרים
 
בנין אלברטינום Albertinum

כתובת Georg Treu Platz 2 ,הכניסה למוזיאון בתשלום, המוזיאון פתוח בימי השבוע,פרט ליום שלישי שסגור, בשעות 10:00-18:00 ,

המבנה הארוך כשבעים וחמשה מטר , מבנה מלבני שנבנה בסגנון הרנסנס ממוקם בחלקה המזרחי של הטיילת ומרפסת התצפית מרפסת ברוהל .

בנין אלברטינום Albertinum
 
מוזיאון לאומנות Museum der Bildenden Kunste

המוזיאון ממוקם ברחוב Katharinenstrasse 10

המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות 10:00-18:00 בימי רביעי בשעות 12:00-20:00 ביום שני סגור

האציל הגרמני  Maximilian Speck von Sternburg ביחד עם אשתו מריאן Marion Buhler נדבקו בקדחת האספנות ,עיקר אוספם כלל ציורים של אמנים צרפתיים מהמאה ה19 ,ליוזמתם זאת התווספו אוספים ורכישות של סוחרים ואנשים אמידים בעיר אשר תרמו למוזיאון לאומנות שהוקם.

מוזיאון לאומנות Museum der Bildenden Kunste
 

מלחמת שלושים השנה שהתחוללה בשטחה של גרמניה במאה השבע עשר בשנים 1618-1648 , בפועל היו אלו סדרת קרבות שהחלו על רקע דתי ,שליטה והגמוניה  בין בני הכת הפרוטסטנטית (לותרנים וקלוויניסטים) לבין חסידי הכת הקתולית של האימפריה הרומאית.

מאוחר יותר החלו קרבות שנשאו אופן פוליטי בין הנסיכויות לבית בורבונים לבין נסיכויות הממלכה ההבסבורגים ,כאשר גרמניה הייתה מפוצלת לנסיכויות ולא תחת הנהגה אחת דבר שהביא לחולשה ולריבוי קומבינות של איחודים בין הנסיכויות.

לקלחת הקרבות הצטרפו גם כוחות מלוכניים של : צרפת,ספרד,דנמרק ,שוודיה,אנגליה ומי לא,כול המדינות הללו שלחו צבאות בזמנים שונים בתחום שלושים השנה,שנלחמו על אדמת גרמניה וניסו, לקרוע כמה שיותר שטחים לשליטתן,בקרבות אלו נהרסו כפרים,עיירות,ערים וסמכויות שלטוניות,חלקם נשאו גם אופי דתי ולכן גם מנזרים וכנסיות נפלו בסבך הלחימה.
להרס הפיזי של מלחמת שלושים השנה,נוספו הרס כלכלי ומסחר,בזיזה ושוד,הרג תושבים או הגלייתם, והשמדת גידולים חקלאיים או שדידתם ,הרס זה חיסל לשנים רבות ,את חיי תושבי האזורים,את הקיום בערים ובעיירות ,יש להוסיף לזאת את המחלות שפשטו כמו אש בשדות קוצים והרי לכם דילול אתני מהיר וקטלני .כאשר בוחנים את השורה התחתונה של מלחמת שלושים השנה ,נוצרת מתכונת חדשה של שליטה והתכנסות של ממלכות ומדינות באירופה,כאשר צרפת הפכה לכוח הדומיננטי,גרמניה החלה בתהליך איחוד של הנסיכויות תחת דגל אחד ובהשתלטות מחדש על שטחיה שנכבשו,אך האימפריה והכוח הקתולי הרומאי ששלט בגרמניה נחלש .
 
גרמניה מלחמת שלושים השנה
 

ליד העיירה  Hexenloch בכתובת   Hexenloch Strase 13 +14 , המנסרה ממוקמת בין העיירה  St. Margen לבין העיירה  Hexenloch .

בכדי להגיע לחור המכשפה יש לנסוע על כביש 500 בכוון העיר טריברג צפונה,חולפים על פני הכפר גלאסהוטה  Glashutte ובצידי הדרך נראה שילוט המפנה למסלול הליכה ביער כמו בסיפורי האגדות ,בסופו של המסלול בקרחת יער ניצבות שתי בקתות עץ שאחת משמשת כמנסרה לעץ המונעת במים באמצעות גלגלי שינים מעץ שקוטרם ארבעה מטר ,המבנה משמש כמסעדה וצמודה אליו חנות למכירת שעוני קוקיה ועבודות גילוף בעץ בסגנון מקומי.
 
הבקתה והתחנה נבנו בשנת 1825 ,המשפחה המתגוררת כיום Karl-Friedrich Trenkle   רכשה את המקום בשנת 1829 , כיום במקום גרים ילידי הדור החמישי ,המסעדה והחנות פועלים בכול יום בשעות 09:30-18:00.
 
היער השחור מסלול חור המכשפה טחנת מנסרה Furtwangen Neukirch
 

הגעה בנסיעה על כביש B33 ,הכניסה בתשלום,שעות הפתיחה בשעות 09:00-18:00 בחודשי הקיץ עד השעה 22:00.

רכבת ההרים ממוקמת בקרבה למוזיאון הפתוח , במהלך הנסיעה ברכבת ההרים ומסלולי מזחלות השלג ,חולפים במסלול הכולל קפיצות ומעבר במסלול שאורכו כשלושה קילומטר והעובר גם במנהרות שאורכם למעלה מקילומטר ,לתוך עמק Gutach , לצורך העלייה לנקודת יציאת הרכבת ,נוסעים במעלית המעלה את המטייל במסלול של כשלוש מאות מטר.


היער השחור רכבת ההרים גוטאץ Rodelbahn Gutach
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור