דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אמסטרדאם אטרקציות לילדים מחוץ לעיר

 

 
 
 
הולנד שמורת הקופים אפלדורן Apeldoorn
שמורת הקופים  אפלדורן    Apeldoorn
פארק  הקופים  Apenheul הנמצא בפארק  Berg en Bos .
הכניסה בתשלום
כתובת 
האתר פתוח בחודשים יוני-אוגוסט בכל הימים בשעות 19:30-18:00 ובשאר חודשי השנה פתוח הפארק עד השעה 17:00
תחבורה לפארק   Apenheul  באפלדורן יש לקחת את  רכבת   Amersfoort - אנסחדה.היוצאת כל חצי שעה ,אורכה של הנסיעה שעה ורבע , כאשר יורדים בתחנה לוקחים אוטובוס מתחנת  אפלדורן CS , בקווי  אוטובוס 2 או 6 זמן הנסיעה לפארק 15 דקות .
טלפון 
מידע 
הפארק ממוקם במערב העיר  Apeldoorn  שמונים  קילומטר ממזרח העיר אמסטרדם  נפתח בשנת 1971,כאשר הרעיון המקורי שאוכלוסיית הקופים הגרה בגן מסתובבת חופשית במתחמים שלה , קופים אחדים מנסים להתחבר למבקרים,אסור ללטף ואסור להאכיל.
 
בשנת 1995 התרחב שטחו של הפארק נוספו להקות בבבונים בסך הכל 35 סוגים שונים כולל למורים וגורילות, נבנו  8 איים עם מאות עצים מעל 10 קילומטר  של חבלים ורשתות המקיפים  את התצוגה הגדולה הפנימית.
 
בסביבת פארק הקופים ממוקם :
ארמון הט לו Het Loo Palace
הכניסה בתשלום
כתובת Koninklijk Park 1 APELDOORN
האתר פתוח בימי שלישי-שבת בשעות 10:00-17:00 ,סגור בימי שני.

הארמון ממוקם בצפון העיר Apeldoorn, הארמון נבנה במאה 17 ,ושימש כאחד מאתרי הנופש למלוכה בקיץ, הארמון מעוצב בפאר ,כולל פארק וגני נוי יפים, הוא שימש את המלוכה עד שנת 1975 ונפתח לקהל לביקורים לאחר שהמבנה והגנים שופצו.

מסביב לארמון ולפארק ישנם אגמים ויערות, בכל יום שישי האחרון בכל חודש מתקיים במקום קונצרט בשעה 08:15.
הולנד שמורת הקופים אפלדורן Apeldoorn
 
אמסטרדם פארק לפנאי אמסטרדם בוס Amsterdamse Bos
פארק   Amsterdamse Bos
איך להגיע  באוטובוס  מהתחנה המרכזית קווים 170 ו 172, מתחנת RAI - קווים 66 ו 199.
מידע
הפארק החל לפעול בשנת 1934,פארק פתוח ונרחב ,הוא נוצר בצורה מלאכותית, נבנה מדרום מערב לאמסטרדם, בין אמסטרדם ל  Amstelveen  , על משטח  במיוחד שנוצר 4 מטר מתחת   למפלס הים , ניתן להכנס לגן מכמה פתחים אך בכניסה הראשית רואים שני מקלטים גדולים,בכניסה מרכז מבקרים וחנות מזכרות וממול מסעדה בית קפה עם מרפסת ענקית.
 
בפארק מתגוררות חיות בר האופייניות למקום, זה המקום לברוח למנוחה מהמולת העיר,אפילו שטח לנודיסטים שנקרא Zonneweide הממוקם לא הרחק דה האגם Amstelveense Poel.
 
אגם לחתירת בסירות הוא האטרקציה הראשונה במקום, במקום צומחים צמחים ופרחים, מסלולי הליכה ומסלולים לרכיבת אופניים,מגרשי משחקים,תאטרון פתוח להופעות בקיץ.
 
אם הולכים לאורך הגדה השמאלית של האגם החתירה  Bosbaan  או או שנוסעים במכונית עד מגרש החנייה הראשון ניתן לראות אנדרטת   Dachaumonument לזכרונם  של קורבנות מחנה הריכוז דכאו ושאר הקורבנות של מחנות המוות הגרמנים במהלך מלחמת העולם השנייה. 
 
מה קיים בעבור הילדים בתשלום :
האטרקציה הגדולה היא דה יובל  The Hill  הר מלאכותי עם המדרון אחד החופשי לכל עמפי הספורט ולכל סוגי ספורט חורף.
השכרת סירות קאנו לשייט באגםאו סירות פדלים,באגם Grote Vijver, פתוח 1 אפריל - 1 אוקטובר, בכל ימי השבוע, מ 10:30 עד 7:30 טלפון  6457831
תיאטרון באוויר הפתוח  Artistiek toptheater, אלף שבע מאות מקומות ישיבה  מקומות ישיבה,  בימים שלישי ורביעי בשעה 18:00  לגבי ימים אחרים יש לברר  בטלפון  6433286
מסעדת פנקייק Boerderij Meerzicht    ומסעדות נוספות , חוות גבינות,שניתן בה לשתות חלב, לאכול כריך.טלפון  6455034  כניסה חופשית,פתוח בכל יום בשעות 10:00-19:00 סגור בימי שלישי בחורף בימי שני.

עולים על החשמלית בקו החשמליות הישן בתחנת  Haarlemmermeer  station   לחשמלית מספר תחנות עצירה בגן,ניתן לבקר במוזיאון החשמלית museumtram  אשר פתוח 15 לאפריל ונסגר ב  28 באוקטובר. 
אמסטרדם פארק לפנאי אמסטרדם בוס Amsterdamse Bos
 
פארק שעשועים ומוזיאון ארקון Archeon
פארק שעשועים ומוזיאון Archeon
הכניסה בתשלום 
כתובת  , Alphen Aan Den Rijn , Archeonlaan 1  ,הפארק ממוקם באזור  Alphen Aan de Rijn, קרוב לכביש  N11 המוליך  מאוטרכט כדי ליידן.
המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות 09:00-18:00  בחודשים אפריל-אוקטובר
תחבורה  
טלפון  487575
מידע  
בפארק ישנם 10 אתרים פרהיסטוריים, 14 אתרים מהתקופה הרומית,  22  אתרי ימי הביניים.
 
מסע לילדים ומבוגרים במנהרת זמן מתקופת הדינוזאורים דרך  תקופות בהיסטוריה כולל מסע בתקופה הרומאית,תערוכות אינטראקטיביות שונות להפעלת משפחות על מנת לגרות את הסקרנות,בשטח המוזיאון בריכת קיץ פתוחה לשמוש ילדים.
 
פארק המשחזר שלוש תקופות בהיסטוריה הולנדית: התקופה הפרהיסטוריה, הרומית וימי הביניים.תוך שימוש בתגליות שנמצאו  בחפירות בשרידי מבנים  , בתים, משקים,שטח של  מנזר תוך שימוש בשחקנים על מנת להמחיש את  ההתנחלות הרומית מחדש ,את חיי הצייד של התקופה הפרהיסטורית ואת חיי היום ביום בימי הביניים .
פארק שעשועים ומוזיאון ארקון Archeon
 
הולנד ארמון הט לו Het Loo Palace
ארמון הט לו Het Loo Palace
הכניסה בתשלום
כתובת Koninklijk Park 1
האתר פתוח בימי שלישי-שבת בשעות 10:00-17:00 ,סגור בימי שני.
תחבורה מהתחנה המרכזית רכבת באמסטרדם לעיר  Apeldoorn ,מתחנת   Apeldoorn  ליד תחנת הרכבת קווי אוטובוס 102,104, לארמון או בהליכה של 40 דקות לארמון מתחנת הרכבת.
טלפון 055-5772400
מידע 
הארמון ממוקם בצפון העיר Apeldoorn,שמונים  קילומטר מהעיר אמסטרדם , הארמון נבנה במאה 17 ,ושימש כאחד מאתרי הנופש למלוכה בקיץ, בשנים  1686  -   1975 הארמון מעוצב בפאר ,כולל פארק וגני נוי יפים המכונים גני ורסיי ההולנדיים, הוא שימש את המלוכה עד שנת 1975 ונפתח לקהל לביקורים לאחר שהמבנה והגנים שופצו.נוספו בתים ומוזיאון לאומי וספרייה המוקדשת  לבית המלוכה  אורנז-נסאו בהיסטוריה הולנדית.
 
מסביב לארמון ולפארק ישנם אגמים ויערות, בכל יום שישי האחרון בכל חודש מתקיים במקום קונצרט בשעה 08:15.
הולנד ארמון הט לו Het Loo Palace
 
הולנד העיר ליידן גן הצבעונים קוקנהוף Keukenhof
גן הצבעונים   Keukenhof
הכניסה בתשלום ,מחוץ לאמסטרדם
תחבורה  לקחת רכבת מאמסטרדם לעיר ליידן, יורדים בתחנה וממשיכים לתחנת האוטובוס  
בפתח של התחנה לעלות לאוטובוס   מספר 54 , היוצא כל חצי שעה, לכוון  mukenhof
  inutes , הנסיעה באוטובוס הוא כ שלושים דקות  דקות.
טלפון  
הגן פתוח בשנת  2010 בתאריך  18 במרץ עד  16 למאי, כולל ימי ראשון וחגים.
הפארק   Keukenhof  פתוח מ 8:00 עד השעה 19.30  הקופה נסגרת בשעה 18.00.
מידע
פארק המשתרע על 32 דונם כולל את גן הצבעונים הגדול בעולם אשר בגינותיו פורחים למעלה מ 7000 מיליון פרחים , הגן ממוקם באחוזה לשעבר של רוזנת מהמאה ה 15 שאז החלו להגיע פקעות הצבעונים בדרכי המסחר של הולנד.
 
בגן מספר חממות בגודל של חמישה דונם ובחורף המראה נפלא, במקום מספר מסעדות וחנות מזכרות שניתן לאכול לרכוש  ולפוש בעת הסיור.ניתן לערוך שייט לאורך התעלות ,חובה להביא מצלמה .
הולנד העיר ליידן גן הצבעונים קוקנהוף Keukenhof
 
הולנד העיר הרדרוייק הדולפינריום Dolfinarium
הדולפינריום   Dolfinarium
הכניסה בתשלום
כתובת   Harderwijk   Strandboulevard Oost 1
האתר פתוח בימי השבוע בשעות 10:00-17:00
תחבורה מהתחנה המרכזית באמסטרדם לקחת את הרכבת לעיר   Harderwijk  ולאחר מכן מתחנת האוטובוס לפארק.
טלפון 341467467
מידע 
פארק ימי שנפתח בשנת 1965 ,המכיל מושבת כלבי ים,אריות ים ,להקת דולפינים,אקווריום לתצוגה עם קיר זכוכית שאורכו 60 מטר לצפייה בחיות ים ,בריכה להופעות של כלבי ים ואריות ים  ודולפינים,אזור משחקים לילדים. הפארק מחולק לארבעה חלקים  ארבעה גני שעשועים Kantjeboord, Pierewier, Springtij ואזור הדוכנים והמסעדות.

פארק שעשועים ייחודי עם אוסף מרשים של יונקים ימיים, מציע תוכנית יום מלא עם לא פחות מתשעה  מופעים שונים, סרט תלת מימדי עם המחשת קולות,טיפות מים ניתזות להדמיית הים.
 
כמה מילים על העיר 

Harderwijk היא לא רק עיר היסטורית, אלא היא גם עיר עם שפע של מתקני נופש, מגוון חנויות חלקם נחבאות בסימטאות העיר,בתי קפה ומסעדות ומקומות בילוי בערבים,ניתן לבקר בשני מוזאוני העיר  Stadsmuseum  ,Donkerstraat, שחזור חצרות סדנאות בניית האוניות,מגדלור העיר Vischpoort בנמל ובחוף הים, בילוי בספורט ימי לסוגיו.
הולנד העיר הרדרוייק הדולפינריום Dolfinarium
 
אוטרכט מוזיאון הקטרים והרכבת הלאומי Nederlands Spoorwegmu
מוזיאון הקטרים והרכבת הלאומי  Nederlands  Spoorweg  museum
הכניסה בתשלום
כתובת  Maliebaanstation 16 , העיר  אוטרכט
תחבורה קיימת כיום  רכבת שירות בשעות קבועות , בימים שלישי עד יום ראשון ,בימי החגים גם בימי שני , בין המוזיאון לבין התחנה המרכזית של העיר אוטרכט.
טלפון    030-230-6206
מידע
מוזיאון הרכבות הלאומי הממוקם בתחנת רכבת העתיקה  Maliebaan אשר שימשה את העיר אוטרכט   משנת 1927  ,המוזיאון בתחנה נפתח בשנת 1954 עבר שיפוץ כולל בשנת 2002-2003 והוסף לו אולם המתנה מתחילת המאה , במוזיאון מבחר של למעלה מ 60 קטרי רכבות ,ציוד ששימש לתפעול והכוונת רכבות,קרוניות ועוד נושאים העוסקים בנושא הרכבות.
 
במקום קיימת רכבת מיניאטורית אשר ילדים יכולים לנסוע בה לסבוב ,חלק מהאוספים מאוחסנים והשיטה כיום לאחר השיפוץ להציג מעט ומכל דבר.
אוטרכט מוזיאון הקטרים והרכבת הלאומי Nederlands Spoorwegmu
 
אוטרכט מוזיאון תבות הנגינה והעוגבים Museum Van Speelklok
מוזיאון תבות הנגינה והעוגבים  Museum Van Speelklok tot Pierement
הכניסה בתשלום
כתובת    Buurkerkhof 10 , העיר אוטרכט
המוזיאון פתוח בימי  שלישי-12.00-17.00  , ראשון ושבת  בשעות 10:00-17:00.
תחבורה  במרחק 10 דקות הליכה מהתחנה המרכזית בעיר אוטרכט ,
טלפון  030-2312789
מידע
המוזיאון שוכן בתוך ארמון משוחזר  להפליא של ימי הביניים, ממש במרכז העיר העתיקה של אוטרכט.
 
במוזיאון הלאומי לתיבות נגינה מכאניים אוסף ייחודי של כלים עתיקים  ועוגבי רחוב ניידים במוזיאון אוסף צעצועים לתצוגה וצעצועים למשחק בעבור הילדים .
 
באוספי המוזיאון מהמאה ה 15 עד המאה העשרים ניתן לעבור על ההיסטוריה של כלי הנגינה המאכניים,בתערוכות גם פעמטני
 צריחים המשולבים בשעונים המשמיעה מזמן לזמן מנגינות .בכל שעה נערך סיור מודרך באנגלית כולל התנסות בנגינה בכמה כלים.
אוטרכט מוזיאון תבות הנגינה והעוגבים Museum Van Speelklok
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור