דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אטרקציות לילדים מחוץ לפריז

 

 
פריז ארמון וורסיי Versailles
ארמון ורסיי  Versailles
כניסה בתשלום
כתובת  הארמון ממוקם 17 קילומטר מדרום מערב למרכז פריז באחד מפרוורי העיר .
תחבורה  מספר רכבות ואוטובוסים מוליכים לוורסאי,זמן הנסיעה 30-45 דקות, אוטובוס פונט דה סוור קו 171,
ברכבת לשלוש תחנות הרכבת בוורסאי  Versailles Rive Gauche , Versailles Rive Droite , Versailles Chantiers כאשר הקרובה ביותר להליכה של חמש דקות היא תחנת  Versailles Rive Gauche station .
 
הארמון פתוח בימי  השבוע בחודשים נובמבר -מרץ בשעות  09:00-17:30,בחודשים אפריל-אוקטובר עד השעה 18:30,הגן פתוח בשעות 08:00-20:30.
טלפון 
מידע
פרסומה של העיירה הוא בארמון המוקף גנים אשר שימש כבירת צרפת מבחינה שלטונית מעל למאה שנים בשנים 1682-1789, כאשר המלך לואי הארבע עשר קבע את מוסדות הממלכה והשיפוט בעיר ,לאחר מותו הועבר השלטון לפריז,אך בשנת 1722 עבר שוב השלטון לוורסאי ,בלחץ העם לואי ה16 בשנת 1789 הוכרח להעביר את השלטון לפריז שוב.
 
לאחר שמקום השלטון עבר לפריז הצטמצמה אוכלוסיית המקום ובימי המהפכה אף נגנבו מיממנה רהיטים ושכיות חמדה,ןהמקום נותר נטוש,אחד מראשי המהפכה לואי פיליפ לקח על עצמו בשנת 1830 -1837 להקים ולשפץ את המקוםולהפכו למוזיאון,  לתצוגת תפארת צרפת ועברה  והציל את המקום מהמשך בזיזה והרס.
 
לאחר כיבוש המקום על ידי הגרמנים הכריזו במקום על שלטונם והכריחו את הצרפתים לחתום על כתב כניעה משפיל כנקמה על הפסדם בלחימה מאתים שנה קודם בימי לואי הארבע עשר,לאחר מפלת הגרמנים הוחזר המקום לעטרתו ולכבוד הצרפתי בחלק ממוסדות השלטון ומאז הוא משמש כמוזיאון ולתצוגת תפארת ימי המלוכה השלטונית הצרפתית .
 
כיום מרכז העיר שמר על אווירה בורגנית מאוד, ואילו בשכונות המעמד הבינוני יותר התפתחו סביב תחנות הרכבת בפאתי העיר ורסאי היא פרבר של פריז מסוגנן  ומקושר היטב על ידי קווי רכבת עם כמה במרכז פריז.
 
הדרך הקלה ביותר להגיע לארמון ורסאי ולהימנע מהתורים היא לקנות את הכרטיס ישירות מאתר ורסאי Chateau באינטרנט למרות שזה עולה קצת יותר מאשר כרטיס הכניסה הרגיל, אך הקנייה מקנה גם כרטיס נסיעה ברכבת ותחבורה מהתחנה לארמון audioguided וסיור בקפלה ובבית האופרה, בארמון במגורי המלך בחדרי השלטון המוסדיים,בחדרי ואגף המלכה  מרי אנטואנט, באגף מגורי יורש העצר וחברי השלטון של בתי המשפט והאוצר, במוזיאון , Trianons ובכל התערוכות כולל המתחלפות,סיורק בגנים אשר בהם שתי מסעדות וקיוסק ליד האגם והגנים המעוצבים.
פריז ארמון וורסיי Versailles
 
פארק יורו דיסני ליד פריז Disneyland Paris
פארק דיסני ליד פריז  Disneyland Paris  
כניסה בתשלום  ,המחיר והשהייה יקרים.

כתובת הפארק ממוקם 32 קילומטר מהעיר פריז לשדרת  Chessy Avenue Ren Goscinny .
 
תחבורה  רכבת פרברים הנקראת  RER בקו  A4  נסיעה לתחנת Marne-La-Vallee,Chessy  הממוקמת מול הכניסה לפארק זמן נסיעה של 35 דקות בערך  ,הרכבות יוצאות  על כל 20 דקות נעצרות  בדרכם ליד שארל דה גול אטואל, אובר, שאטלהles-Halles,גאר דה ליון.
 
האתר פתוח בימי השבוע  בשעות  10:00- 18:00 בימים מסוימים עד 23:00. בקיץ פתוח עד חמישי 10:00-19:00, שישי 10:00-21:00 יום שבת: יום ראשון אולפני וולט דיסני פתוח עד יום חמישי בשעות    10:00-18:00, יום שישי  10:00-19:00 ושבת .
 
טלפון להזמנות כרטיסים  0870503030 
 
מידע : הפארק נחלק לכמה נושאים : דגם המערב הפרוע ופעילות, ארץ ההרפתקאות לילדים ונוער,ארץ החלומות או הפנטזיה,חלק העוסק בתגליות ,וחיקוי של רחוב באמריקה השדרה המרכזית Main Street U.S.A.
 
בשנת 2002 נתווספו לפארק אולפני וולט דיסני , כפר דיסני אשר מציע למבקרים מסעדות,חנויות ואטרקציות שונות חדשות ,תיאטרון,כדורת מופע בופלו ביל  הפרוע,מגרש גולף דיסני לנד,אגם הפארק הכולל במרכזו אי שעליו ממוקמים שלושה בתי מלון.
 
מומלץ לתכנן יום בילוי שלם או יותר באם יותר מיום כדאי לרכוש כרטיס שמאפשר כניסה עד שלושה ימים.,כדאי לשאת אוכל עמכם על מנת להוזיל את השהייה , מחירי הכרטיסים אינם זולים למי שמתעתד לשהות יותר מיום אחד מומלץ לשהות באחד מחמש עשר בתי המלון בסביבה  .
פארק יורו דיסני ליד פריז Disneyland Paris
 
ורסיי פארק מיניאטורות France Miniature
פארק מיניאטורות  France Miniature   
כניסה בתשלום 
כתובת  route du Mesnil 25 , Elancourt   
האתר פתוח בחודשים  אפריל עד אמצע נובמבר בשעות 10:00-19:00   כל יום  בחודשים  יולי- אוגוסט בשעות  10:00-23:30 בימי שבת.   
תחבורה מתחנת מונפרנאס לתחנת  VERRIURE , אחר כך ממשיכים בקו 411
מידע :
מתחם הדגמים המוקטנים ממוקם עשרים וחמישה קילומטר בחלקה המערבי של העיר , באזור Elancourt  ליד וורסאי ,ניתן לראות 230 דגמים מוקטנים של מבנים מפורסמים הנמצאים בצרפת,דגמים של מטוסים ורכבות הנעים כמו בחיים .
ורסיי פארק מיניאטורות France Miniature
 
פארק אסטריקס Parc Asterix
פארק אסטריקס  Parc Asterix 
כניסה בתשלום ילד עד גיל שלוש בחינם .
כתובת הפארק מרוחק 30 קילומטר מפריז  Parc Asterix, Plaillye , הפארק פתוח כל יום מ-10:00 עד  18:00 בחודשי הקיץ בשעות 09:30-19:00 ,בחודשים ספטמבר-אפריל ברוב הזמן סגור הפארק לביקורים.
 
תחבורה לנסוע ברכבת הפרברים  RER  לרדת בתחנת הראשונה הנקראת  Roissy Charles de Gaulle  ומשם לקחת אוטובוס.
מידע :
הפארק ממוקם בעומקו של היער, בפארק נערכים מופעים לילדים והופעות של דולפינים בבריכה ,ילדים האוהבים רכבות הרים ייהנו , אם כי ברמתו נופל מפארק יורו דיסני.
 
הנושא המרכזי הוא גיבור הילדים והקומיקס  אסטריקס בסגנון הומוריסטי קומיקס ,מנהיגם של תושבי פריז העתיקה שלחם ברומאים בניסיונם לכבוש את העיר וניצח.
 
במקום מיני רכבת לסיור באתר,רכבות הרים ,מגלשת מים,יער עם מגלשות שונות,קרוסלות ומתקני לונה פארק,מסעדות אחת בסגנון רומאית  וחנות מזכרות.
פארק אסטריקס Parc Asterix
 
 
 
בניית אתרים - שרקור