דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

הוואנה פעילות ומשחקים לילדים

 
 
הוואנה גן החיות City of Havana Zoo
בשמו המקומי Zoologico de La Habana  
כתובת Calle 26 Santa Teresa רובע  Nuevo Vedado
שעות פתיחה  שלישי - ראשון בשעות 09:30 - 17:30 סגור ביום שני.
טלפון   818915
מידע לגן חיות
גן החיות  ממוקם ברובע  Miramar ,הוא חלק מפארק   Lenin Park  ביחד עם האקווריום ופסלו של לנין בפארק, ,מאפשר הצצה לחיות הטבע מהעולם ומקובה המרוכזים בגן החיות,בין החיות אנו מוצאים : קופים,היפופוטמים,ציפורים טרופיות שונות,חיות אשר בית הגידול שלהם באפריקה,באמריקה הלטינית,יערות העד,אווזים וברבורים באגם,שבילי טיול נוחים ומרחב לילדים,לילדים ניתן לרכב על סוסי פוני לסבוב בגן.
 
גן חיות נוסף ממוקם ליד הוואנה
במרחק 32 קילומטר מהעיר, בכתובת  Carretera de Capdevila, Km 31  Boyeros, טלפון  447613 ,בחלקים מן הגן החיות חופשיות במקום הגידול והסיור נערך ברכבת מיוחדת בין האזורים,קיימים גם אזורים אחרים אשר אינם מהווים סכנה וניתן לסייר בהם רגלית.
הוואנה גן החיות City of Havana Zoo
 
קובה האקווריום הלאומי National Aquarium
או בשמו המקומי Acuario Nacional      
כניסה בתשלום  
כתובת Avenida 1ra.  6002 esquina 60 רובע Miramar Playa
שעות פתיחה ימי שלישי - ראשון בשעות 10:00-18:00 בימי שני סגור.
טלפון 225872 
מידע למוזיאון
המוזיאון ממוקם במדרון חוף עתיק, ליד גן החיות  הממוקם ברובע Miramar ,הוא חלק מפארק Lenin Park  ביחד עם  פסלו של לנין  בפארק .
 
האקווריום עבר חידוש ושדרוג בשנת 1980, במוזיאון מציגים אוספים של חומרים הקשורים לחיים במים צלופחים נחשים,סרטנים,הכוללים דגים,סרטנים,קונכיות ,צבי ים ,צמחיה תת ימית , בקיצור כל מה ששוחה או צף במים.

הביקור מציב את הצופה בעמדה אשר הוא חווה חוויה של שהייה במעמקי האוקיאנוס, לילדים ניתנת האפשרות ליהנות ולהבין על החיים במים והאוכלוסייה השונה הדרה בו,וכמובן הופעות של דולפינים,תוך כדי ישיבה במרינה.
קובה האקווריום הלאומי National Aquarium
 
מצודת Castillo el Morro

המצודה ממוקמת  ב  San Juan , Puerto   בצפון רובע  Habana Vieja , המצודה הוקמה לכבודו של מלך ספרד King Philip of Spain , אך היא נקראת גם  promontory , על עוצמת שליטתה על חלקי העיר, כאשר המראה הנשקף ממנה הוא יבשה וים,לכוון מפרץ  San Juan Bay , כיום משמש כמוזיאון לתצוגות תת ימיות.

 

       

מצודת Castillo el Morro
 
פארק Botanical Gardens
בשמו המקומי   Jardin Botanico  
כתובת Avenida 5ta y 68 רובע   Miramar
שעות פתיחה   
טלפון  544108
מידע לפארק
פארק חביב המושך אליו תושבים מקומיים ותיירים למנוחה והתרגעות, מיצג תמונת נוף יפה, עם מבט לכוון הקריביים, במקום גן יפני מעניין, הכולל מזרקה ומפל מים, בפארק שירותים וקפיטריה, ומרכז תצוגות, ומסעדה קובנית הנקראת Don Cuba restaurant
פארק Botanical Gardens
 
מוזיאון Jose Marti Memorial Museum
כתובת  Calle Paseo y Ave כיכר המהפכה   רובע   Vedado  
שעות פתיחה בימי שני-שישי , סגור ביום שבת-ראשון               
מידע למוזיאון
בכיכר ממוקמת האנדרטה Memorial Jose Marti  אשר היה אחד הראשונים שדרש את שחרור קובה מהכיבוש.
גובה האנדרטה  142 מטר,על החלק העליון של האנדרטה ניצב פסלו של  Jose Martiשגובהו 17 מטר שהוקם בידי האמן Juan Jose Sicre, בתוך האנדרטה ממוקם מוזיאון המוקדש לפועלו וחיו של Jose Marti, ניתן לקחת מעלית , העולה למרומי האנדרטה.
המקום פתוח בימים שני-שבת בשעות 09:00-16:30 , סגור ביום ראשון.
מוזיאון Jose Marti Memorial Museum
 
בניין Pavillon Granma
בניין   Pavillon Granma  רובע וידאדו
הבניין הוא חלק נגיש של מוזיאון המהפכה , כאשר פידל קסטרו בשנת 1956 נחת עם 82 מלוחמיו בחופי קובה על מנת להתחיל את המהפכה לאחר שעזב את מקסיקו, את המבנה מקיפים ציוד צבאי ששימש את חיליו של בטיסטה כולל מטוסים אשר הפציצו את כוכותיו של פידל קסטרו ,שיריוניות,וחלק מהנשק אשר שימש את המורדים במלחמתם. ואפילו הספינה אשר הנחיתה את פידל קסטרו בתחילת המרד.
בניין Pavillon Granma
 
מבצר Castillo de la Real Fuerza

הכניסה בתשלום

כתובת   O Relly and Avenida del Puerto, Old Havana

פתוח בימי שני-שבת בשעות 09:00-18:30 ,סגור ביום ראשון.

מידע

המצודה נבנתה בשנים 1558-1577, כדי להגן על העיר מפני פלישה ושודדי ים, במצודה נבנו מבני ציבור והמושל הצבאי וחייליו גרו בה,המצודה משמשת כדוגמא לביצורים במושבות ספרד בעולם,בעיקר בקובה ובקריביים.

מבצר Castillo de la Real Fuerza
 
מבצר San Carlos de la Cabana
Fortaleza de San Carlos de la Cabana
המבצר   פתוח בימים שני-שבת בשעות  10:00-22:00 המבצר סגור למבקרים בימי ראשון, טקס ירי התותחים נערך בכל יום בשעה 21:00 , בעבר הירי סימן את שעת סגירת השערים בחומות למשך הלילה.
מידע
המבצר שהוכר בידי אונסקו לשימור,נבנה בשנים 1763-1777 .בצידו המזרחי של מפרץ הוואנה, בימיו של השליט הספרדי Don Silvestre Abarca  ועלה הון עתק  וטענות קשות ממלכת ספרד על ההוצאות, הוא נחשב למבצר הגדול באמריקה. 
 
     
מבצר San Carlos de la Cabana
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור